Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Biblię uważa się za dobre źródło?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-06-2024 17:15pwanakal (2 punktów)Dlaczego Biblię uważa się za dobre źródło?
To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2905 punktów)
>To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia
>została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co
>może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie
>czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po
>tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś
>chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu?

Ta księga jest nieustannie reklamowana jako 'dobre źródło' i to w jakimś stopniu przekłada się na opinie o niej. Czas kiedy była traktowana jak wyrocznia minął bezpowrotnie i notowania tej księgi dramatycznie spadają.
pwanakal (2 punktów)
>To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia
>została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co
>może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie
>czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po
>tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś vlc.onl/
>chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365