Racjonalista - Strona głównaDo treści
Znikające Związki Wyznaniowe

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-10-2003 04:53Dr Wilhelm NiemannZnikające Związki Wyznaniowe
Chwała B-gu!
Szanowni Państwo!
Szanowne Siostry i Bracia w Mesjaszu!
Bezprawne i potajemne wyrejestrowanie Jednoty Braci Polskich, historycznego Zboru polskich chrystian, wyznawców Jednego i Jedynego, Niech Będzie Błogosławiony, przez urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
dowodzi, że osoby odpowiedzialne za rejestrację zwiazków wyznaniowych w RP nie kierują się jednoznacznie sformułowanymi przepisami, ale dowolnością zasad, uznaniowością interpretacji oraz skrajnym brakiem odpowiedzialności.
Nikogo nie powiadomiono ani o podjętej decyzji, ani o jej powodach, a po interwencji przewodniczącego Kisiela nie przeproszono publicznie za ten incydent noszący znamiona prowokacji. "Ktoś" wykreślił Jednotę Braci Polskich (przewodniczący brat Robert Kisiel) ze spisu wyznań religijnych,
oficjalnie i od dawna zarejestrowanych przez MSWiA (zob. na
przykład strony):
www.zsi.pw(*)law/DAYBYDAY/CHURCH/inne.html,
www.infsekt.kana.zory.pl/sekty_i_nrr.htm
Na miejsce Jednoty Braci Polskich wpisano następnie do rejestru
Jednotę IDEII Braci Polskich, sprytnie podając przy tym, że przewodniczącym nowego związku jest Robert Kisiel, przewodniczący Rady Jednoty Braci Polskich www.centrum.k.pl/tekst/wyznania.htm
W kolejnym kroku podmieniono nazwisko przewodniczącego. Okazało się, że jest nim niejaki Edmund Domalewski www.mswia.gov.pl/wyzn_zw.html
Z materiałów przez niego wydanych i podpisanych wynika, że nowy związek nie ma zamiaru funkcjonować pod zarejestrowaną nazwą, ale pod nazwą ... Jednota Braci Polskich (kopia odpowiedniego fragmentu Statutu JIBP zostala zamieszczona na stronie Bracia Polscy w Dziale Naszym Zdaniem w eseju Dni
Grozy).
Jednota IDEII Braci Polskich (przew. E. Domalewski) używa takze pieczęci okrągłej z nastepującym napisem:
"Rada Jednoty Jednota Braci Polskich"
Oświadczamy, że pan Edmund Domalewski jest całkowicie nieznany w chrystiańskim środowisku braci polskich. Jego poglądy uznajemy za dziwaczne, z pogranicza pseudonauki, magii i psychopatologii (por. "Przewodnik Veritatologiczny", Instytut Rational Education Veritas, ul. P. Skargi 1/113, 22-100 Chełm), a przede wszystkim za sprzeczne z zasadami wyznawanego przez nas monoteistycznego chrystianizmu żydowskiego. Jakkolwiek nie upieramy się zachłannie przy monopolu na spuściznę duchową Braci Polskich wieku XVI i
XVII, nie chcemy, aby współczesną Jednotę Braci Polskich mylono z Jednotą IDEII Braci Polskich.
Niepokoi nas beztroska, niewiedza i całkowity brak szacunku warszawskich urzędników MSWiA dla jednej z jaśniejszych kart polskiej historii zapisanej przez Jednotę Braci Polskich w XVI i XVII wieku. Co do tego faktu nie mają wątpliwości światli polscy katolicy, podobnie jak my zgadzamy się z nimi co do tego, że Jan Paweł II jest postacią nieprzeciętną i wybitnym Polakiem (chociaż nie akceptujemy większości katolickich dogmatów wiary, w tym
sztucznie podsycanego kultu maryjnego, a także dostrzegamy, że ta największa wspólnota wyznaniowa w Polsce, wbrew prawu polskiemu, podjęła udane próby wprowadzenia swoich symboli wiary do instytucji państwowych, które winny być apolityczne i neutralne wyznaniowo).
Okoliczności wyrejestrowania Jednoty Braci Polskich oraz zarejestrowania tajemniczej organizacji o nazwie "Jednota Ideii Braci Polskich" i niejasne manewry na stronach internetowych to całkowita kompromitacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Ciekawe, co by się działo, gdyby tak ten sam "ktoś" wykreślił samowolnie ze spisu Kościół rzymskokatolicki?
Dr Wilhelm Niemann
Zbór Braci Polskich w Poznaniu
Jednota Braci Polskich CHRYSTIANIE
www.bracia.dekalog.pl

Paweł Kryszczuk (3 punktów)
Rece opadaja. Panstwo zdziera z nas kase w jakim celu? Zeby sobie organizowac rejestrowanie sekt i kosciolow. Po co takie szopki?
Paweł Kryszczuk (3 punktów)
Hola, czemu dwa razy sie zrobilo? Panie admin/webmaster czy jak tam - cos sie sypie.
webmaster
Ano temu, że jak się dwa razy naciska Odpowiedz, to się dwa razy odpowie. Jakoś za drugim razem było już dobrze..

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365