Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak powstaje dusza?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-05-2004 09:53BaltarJak powstaje dusza?
Czy można stwożyć coś nieśmiertelnego ? Jeżeli dusza ma takie właściwości to czy Bó też został stworzony? Może istnieje coś takiego jak poczekalnia dusz, z której co chwila pobierany jest kolejny egzemplarz? Czy koniec świata nastąpi jak wyczerpią się zapasy dusz? Jeżeli wcześniej to co z pozostałymi duszami ??

Marcin Klapczynski
O poczekalni dusz mozna dowiedziec sie co nieco od buddystow....

Czy wg. ciebie dusza i swiadomosc to pojecia tozsame? Samoswiadomosc to najwyrazniej jeden z efektow ewolucyjnego rozwoju kory mozgowej. Rozwoju zachodzacego tak daleko, ze jestesmy w stanie wymyslic sobie takie fanaberie jak dusza Legendy o duszach to ucieczka czlowieka przed strachem smierci, doslownej smierci - nie ma mnie, nawet nie moge stwierdzic, ze mnie nie ma, bo w moim martwym mozgu nie plyna juz impulsy. Tak wiec wymyslono sobie aury, "pola morfogenetyczne", i inne astralne bzdety, mamy nawet "naukowe" wysilki Penrose'a do zidentyfikowania duszy w mikrotubulach komorkowych
Zamiast tych bzdur moze lepiej zachwycic sie troche fenomenem swiadomosci (nie tylko ludzkiej) i jej fizjologicznymi podlozami. Nobel temu kto odnajdzie, opisze i wyjasni jej biochemiczne podloze...
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
A co to jest "nieśmiertelność"?

Sylwester Głowacki (85 punktów)
I na co te bzdury?
Jazon
>Czy można stwożyć coś nieśmiertelnego ? Jeżeli dusza ma
>takie właściwości to czy Bó też został stworzony? Może
>istnieje coś takiego jak poczekalnia dusz, z której co
>chwila pobierany jest kolejny egzemplarz? Czy koniec świata
>nastąpi jak wyczerpią się zapasy dusz? Jeżeli wcześniej to
>co z pozostałymi duszami ??
dobrze ze zadajesz sobie takie pytania i nie zwracaj uwagi na rocjonalistów oni sa pozostałoscią modernizmu a teraz mamy głeboki postmodernizm i oni są raczej dinozaurami swiadomosci

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365