Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy powstanie dział z podstawami fizyki?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
15-09-2004 15:17Daniel DelimataCzy powstanie dział z podstawami fizyki?
Zwracam się do twórców serwisu z gorącym apelem o zamieszczenie na łamach racjonalisty.pl artykułów wyjaśniających podstawy fizyki. Prośbę swą motywuję szerzącą się wśród niektórych forumowiczów (Baltar i jeyes) ignorancją w zakresie tej dyscypliny naukowej. Przykładem mogą być ich wypowiedzi w wątku "Panie biela-sokolski i panie Konrad:" w dziale "Religie" w których zaprzeczają takim fundamentom wiedzy fizycznej jak względność ruchu.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,6082
Dział taki mógłby spełniać też funkcje edukacyjne na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Istniejące portale o charakterze encyklopedyczno-edukacyjnym jak widać nie są wystarczająco przekonujące dla wyżej wymienionych forumowiczów.

ephesis (6553 punktów)
Danielu Delimato, do pióra!

napisz coś na odpowiednim poziomie, prześlij do redakcji, a kto wie, może zaistniejesz jako twórca - zawsze możesz spróbować
Daniel Delimata
>Danielu Delimato, do pióra!
>
>napisz coś na odpowiednim poziomie, prześlij do redakcji, a kto wie, może zaistniejesz jako twórca - zawsze możesz spróbować

Za "Bóg zapłać" może i mógłbym coś zapisać, ale tutaj nawet na to liczyć nie mógłbym.
Poza tym wolę zaistnieć na nieco poważniejszych łamach.
ephesis (6553 punktów)
przez chwile myslałam że jesteś jednak inny, ale po dotychczasowych Twoich wypowiedziach nie mogłam sie spodziewać czegoś innego, z jednej strony potwierdzasz to co o Tobie mysle, z drugiej jest mi smutno, że to prawda
Daniel Delimata
>przez chwile myslałam że jesteś jednak inny, ale po dotychczasowych Twoich wypowiedziach nie mogłam sie spodziewać czegoś innego, z jednej strony potwierdzasz to co o Tobie mysle, z drugiej jest mi smutno, że to prawda

Pośród bezwzględnych materialistów nie zamierzam być inny.
Roman (1901 punktów)
>Za "Bóg zapłać" może i mógłbym coś zapisać, ale tutaj nawet na to liczyć nie mógłbym.
>Poza tym wolę zaistnieć na nieco poważniejszych łamach.

'Gosc Niedzielny' ?
--
RG
Daniel Delimata
>>Za "Bóg zapłać" może i mógłbym coś zapisać, ale tutaj nawet na to liczyć nie mógłbym.
>>Poza tym wolę zaistnieć na nieco poważniejszych łamach.
>
>'Gosc Niedzielny' ?
>--
>RG

Ale odpowiedział. No naprawdę szczyty elokwencji.
A jak kto jest ciekaw to informuję, że miałem na myśli pewien periodyk naukowy związany z moją macierzystą uczelnią.
Roman (1901 punktów)
>Ale odpowiedział. No naprawdę szczyty elokwencji.
>A jak kto jest ciekaw to informuję, że miałem na myśli pewien periodyk naukowy związany z moją macierzystą uczelnią.

Dziwie sie tylko, ze twoja osoba zaszczycila tak skromne lamy jak forum Racjonalisty. Gdziezby tam mialoby sie rownac z periodykiem naukowym i to jescze zwiazanym z uczelnia! Ktos taki z pewnoscia musi czuc sie tu nieswojo, 'wsrod bezwzglednych materialistow'. ;-P

--
RG
Roman (1901 punktów)
>Ale odpowiedział. No naprawdę szczyty elokwencji.
>A jak kto jest ciekaw to informuję, że miałem na myśli pewien periodyk naukowy związany z moją macierzystą uczelnią.

Dziwie sie tylko, ze twoja osoba zaszczycila tak skromne lamy jak forum Racjonalisty. Gdziezby tam mialoby sie rownac z periodykiem naukowym i to jescze zwiazanym z uczelnia! Ktos taki z pewnoscia musi czuc sie tu nieswojo, 'wsrod bezwzglednych materialistow'. ;-P

--
RG
Daniel Delimata
Czy poza ironią i sarkazmem chcesz coś jeszcze dodać? Może masz jakieś "racjonalne" argumenty? A może będziesz się starał coś "udowodnić"?
Daniel Delimata
A może zamiast ironizować pokaże pan klasę i odpowie na banalne pytanie na które inni we wspomnianym wątku odpowiedzieć nie potrafią?
Daniel Delimata
No niestety nie pokazał pan klasy. Zrobił to kto inny.
Roman (1901 punktów)
>No niestety nie pokazał pan klasy. Zrobił to kto inny.

Nie siedzie w necie online non stop. Nie jestem cyborgiem ...

Swego czasu, w okresie studenckim mialem profesora, ktory zwykl twierdzic ze wcale nie jest pewnien czy to Ziemia kreci sie wokol Slonca. "Bo moze mozna dobrac taki uklad odniesienia, w ktorym jest akurat odwrotnie...". Jako zywo przypomina cos, co pan napisales? Tyle ze byl on profesorem filozofii ;-P ...
Kamyczek do dyskusji: pasazer jadacego pociagu porusza sie i nie porusza sie, zaleznie od ukladu odniesienia, wiec, byc moze podobnie jest z Ziemia i Sloncem.
Moj sarkazm nie dotyczyl merytoryki, tylko sposobu wypowiedzi jaki tu pan uprawiasz, uoglnien i bledow... Wbrew pozorom sypatycy Racjonalisty nie wszyscy sa materialistami, ateistami itp...
BTW: Mariusz, przyznaj sie, ile wyciagasz 'na reke' z prowadzenia Racjonalisty ?
Michal, funkcja webmastera tego serwisu to chyba intratne zajecie ?

pozdro.
Roman
--
RG
Daniel Delimata
>Moj sarkazm nie dotyczyl merytoryki, tylko sposobu wypowiedzi jaki tu pan uprawiasz, uoglnien i bledow...

Błędów? Jakich błędów? Proszę wskazać.
webmaster
>Michal, funkcja webmastera tego serwisu to chyba intratne zajecie ?
brak mi odpowiedniego emotikona..
Roman (1901 punktów)
>>Michal, funkcja webmastera tego serwisu to chyba intratne zajecie ?
> brak mi odpowiedniego emotikona..

Jak wiec widzisz panie DD, ludzie tworzacy ten serwis nie sa przezartymi do szpiku kosci materialistami, skoro robia cos tylko dla idei. propagowania pewnych pogladow itp, co, moim zdaniem, ludziom w naszym kraju moze wyjsc tylko na zdrowie. Na prawdziwie
katolickich forach czasami widze opinie o Racjonaliscie, jako finansowanym z roznych dziwnych zrodel, zaleznie od indywidualnych fobii autora wypowiedzi. Zapominaja oni ze 'chciec to moc' i o tym ze wiara podobno przenosi gory (wiara we wlasne przekonania )...

Do Mariusza: Nie widze w tym watku twojej odpowiedzi mimo ze przyszla na maila...
Niewazne: nie dostrzegles usmieszku z przymruzeniem oka??? Jestem tu wystarczajaco dlugo, by wiedziec troche o Was, i o celach jakie Wam przyswiecaja. Jesli nie angazuje sie w prowadzenie serwisu to z przyczyn glownie zawodowych, ale nie bede sie tlumaczyl. Od czasu do czasu cos zamawiam w ksiegarni, podrzucam jaki ciekawy link, i to na razie tyle co moge zrobic. A moje pytania mialy tylko sprowokowac wasza odpowiedz...
pozdrawiam.

--
RG
Daniel Delimata
Do rzeczy. Miało być wykazanie błędów merytorycznych.
Daniel Delimata
A co do pracy dla idei. Proszę zwrócić uwagę ile cierpliwości wymaga wytłumaczenie tak banalnej rzeczy jak względność ruchu i ile innych zagadnień zostało po drodze omówionych. Czyż cała rozmowa nie ma walorów edukacyjnych?

Ujmę to tak. Serwisu tego z przyczyn światopoglądowych nie będę wspierał inaczej niż poprzez wytykanie błędów realizując dokładnie to do czego zaprasza mnie pan Agnosiewicz we "Wprowadzeniu". Podobną postawę obserwuję również innych osób. Niestety są one niezasłużenie i bez żadnych racjonalnych argumentów wyśmiewane na forum.

Określenia "materialista" użyłem w nieco innym sensie niż zostało to odebrane, ale nie szkodzi.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365