1 maja, o godzinie 16.00 w kawiarni Cyganeria ( ulica 3 Maja, numer 27 ) odbędzie się spotkanie na które zapraszamy członków
PSR i osoby będące sympatykami naszego racjonalizmu. Powodem spotkania jest fakt, że będę wraz z prezeską wrocławską
PSR, Kają Bryx obecny w Gdyni tego dnia i o tej godzinie. Na spotkaniu będziemy rozmawiać na tematy związane z ateizmem, oraz, bardziej szczegółowo, najnowszymi problemami poruszanymi na portalu Racjonalista.pl, oraz w projektach działania Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Jako prezes
PSR będę też zachęcał przybyłych do wspierania oddziału w Trójmieście, tak aby zaczął się regularnie spotykać i żeby te spotkania były atrakcyjne dla gości i stałych bywalców. Do wspierania oddziału nie trzeba być jego członkiem, jak i - ogólnie -członkiem PSR. Na przykład we wrocławskim oddziale udziela się wielu sympatyków, nie będących członkami
PSR i ich wkład w spotkania jest równie wielki jak ten członków. Ważna jest chęć dyskusji, tudzież samodzielne przygotowania różnych tematów zgodnych z zainteresowaniami. Będę starał się udzielić rad i wskazówek w tym względzie. Ogromnie zależy mi na tym, aby - jeśli to możliwe, przywrócić głos Trójmiasta na ateistycznej/agnostycznej/wolnomyślicielskiej scenie naszego kraju. Jeśli wszystko będzie się rozwijać jak trzeba, zadaniem
PSR Trójmiasto byłaby też współpraca ze Skandynawią. Tamtejsze ruchy ateistyczne/wolnomyślicielskie są bardzo silne, oferują też wiele programów pomocowych dla stowarzyszeń z całej Europy chętnych do współpracy. Położenie Gdyni, Gdańska i Sopotu jest znakomite z punktu widzenia takiej współpracy. Często w dużych miastach Szwecji i Norwegii urządzane są europejskie i światowe zjazdy ateistów i agnostyków. Osoby z
PSR Trójmiasto mogłyby świetnie reprezentować na nich nasze sprawy, zaś pieniądze na podróż i pobyt przynajmniej w dużej części można by uzyskać z ogólnoeuropejskich i skandynawskich programów na ten cel. Za jakiś czas, za parę lat, taki ogólnoeuropejski zjazd mógłby też urządzić oddział
PSR Trójmiasto, co jest - jak sądzę - bardzo atrakcyjną perspektywą. Ale trzeba zacząć od małego... Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do Cyganerii 1 maja o 16.00. Telefon kontaktowy w razie ew. spóźnień, zapytań o drogę etc. to - 532 646 456.
