Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polki, a wiara - na przykładzie obrazu astronautki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
14-12-2018 16:15MaxGolonko3 (3459 punktów)Polki, a wiara - na przykładzie obrazu astronautki
Ocena 2 na 2
Wiele Polek jest niestety podatnych na indoktrynację ze strony funkcjonariuszy Watykanu i wierzy w boskość Jezusa
(mimo że wiadomo, że cesarz Konstantyn ją wykreował z przyczyn politycznych - patrz powstanie ewangelii i motywy cesarza) a nie wierzy nawet w ewolucję.
Stają się one dewotkami i osobami bardzo purytańskimi.
Wszędzie doszukują się grzesznych myśli.
Seks ma służyć prokreacji więc każdy facet co zażartuje o erotyce wydaje się im obleśnym
(a jak powyżej typowego wieku rozrodczego 20-40 lat to i "spleśniałym grzybem") erotomanem - kusicielem do grzechu.

Gdyby ten obrazek zobaczyły to z tej racji, że na pierwszym planie jest kobieta z potężnymi nogami (jakaś Adela-
jda socrealizmu) choć w obszernych spodniach roboczych
ogłosiłyby publikującego to faceta niesmacznym, obślinionym seksitą

Nie kumają nawet znaczenia tego słowa.

Adres tego prześmiesznego obrazka (jak ktoś może to niech go wklei w odpowiedzi abyśmy nie musieli klikać)

artchive.ru/res/media/img/ox800/ref/f45/230640.jpg

Upadamy pod rządami dobrej zmiany, a najszybciej Polki co od zawsze słuchają się mamy i nie mają odwagi choć raz zwątpić (a przynajmniej uczciwie przemyśleć) w religię narzuconą Europie przez ateistę do końca życia - Konstantyna (przyjął chrzest dopiero tuż przed śmiercią w stanie letalnym).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zofiaw (3 punktów)
Ale to nie jest astronautka tylko robotnica w fabryce zbrojeniowej.
Strój jak strój.


Arminius (25555 punktów)maskuliniści?
>Gdyby ten obrazek zobaczyły to z tej racji, że na pierwszym planie jest kobieta z >potężnymi nogami (jakaś Adela-
>jda socrealizmu) choć w obszernych spodniach roboczych
>ogłosiłyby publikującego to faceta niesmacznym, obślinionym seksitą

Te polskie dewotki - o których Pan pisze - nie "ogłosiłyby faceta publikującego obrazek" seksistą. Bo proletariuszka jest w dużym stopniu zmaskulinizowana. Mogłyby go ogłosić....maskulinistą.
Na marginesie. To wcale niewydarzony pomysł ilustrować tezę o polskich dewotkach dziełami sowieckiego socrealizmu.
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Polki, a wiara - na przykładzie obrazu astronautki
>>Wiele Polek jest niestety podatnych na indoktrynację ze strony funkcjonariuszy Watykanu..<<

Znam Polki, które nie mieszczą się w takiej klasyfikacji. I mają pod 70-tkę, a nie słuchają radia co Ma ryja.
Jużnieborek (579 punktów)
Ktoś tu chyba dostał kosza.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Ktoś tu chyba dostał kosza.



Nietrafione ale dobre!

Faktycznie zetknąłem się z kobietą (niestety wierząca w bzdury czyli Jezusa) która humor słowny oraz linkowane newsy (np ze sportsmentką czy uczoną w krótkiej spódnicy) odbierała jako krypto-zaloty oraz "seksizm"
oportunista (1711 punktów)
"Wiele Polek jest niestety podatnych na indoktrynację" Na indoktrynację niesetny nikt nie jest odporny, kolega też choć sobie może z tego sprawy nie zdaje. Portal, na którym się udzielamy, jako żywo stworzono właśnie w tym celu. Dewotyzm to nie tylko domena ludzi religijnych, tutaj mamy też sporo dewotów, choć zupełnie z innej beczki, z tej beczki religijnej zresztą też. Powiedziałbym nawet, że to forum przyciąga dewotów niczym magnes. Czy nasze panie seks uprawiają tylko w celach prokreacyjnych? Ilość potomstwa o tym chyba nie świadczy, powiedziałbym nawet, że to one wolą seks bez konieczności babrania się w pieluchach. W krajach gdzie nie mają tyle wolności co u nas, przyrost naturalny kwitnie, a my się zastanawiamy czy będzie komu pracować na nasze emerytury i czy poda nam ktoś ostatnią szklankę wódki. Jak na razie upadku w skutek dobrej zmiany nie widzę, choć wieści się go od dawna. A tak uczciwie rzecz biorąc, dla szarego Kowalskiego, owa zmiana rzeczywiście jest dobra, bo za poprzedniej ekipy nieźle po dupie dostawał. Co do Konstantyna, był to człowiek niezwykle wizjonerski i pragmatyczny, który potrafił dostrzec potencjał nowej religii i podporządkować ją własnym celom. Być może gdyby nie on, dzisiaj włazilibyśmy na drzewo wzorem Murzynka Bambo z znanego starszemu pokoleniu wierszyka.
19-12-2018 21:30 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Być może ... dzisiaj włazilibyśmy na drzewo wzorem Murzynka Bambo z znanego starszemu pokoleniu wierszyka.

A być może byłoby inaczej.

#1
'Wartości chrześcijańskie', z którymi spotkaliśmy się w X-XI wieku zostały trafnie porównane z 'przebrzydłymi obyczajami pogańskimi' przez Słowian pomorskich (Szczecinian), którzy tak mówią do biskupa Ottona Mistelbacha:
Cytat:
"U was, chrześcijan, pełno jest łotrów i złodziei; u was ucina się ludziom ręce i nogi, wyłupuje oczy, torturuje w więzieniach; u nas, pogan, tego wszystkiego nie ma, toteż nie chcemy takiej religii!
U was księża dziesięciny biorą, nasi kapłani zaś utrzymują się, jak my wszyscy, pracą własnych rąk".
(Żywot świętego Ottona)

#2
Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają.
A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie...

Drobner, Makumba...


Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
20-12-2018 17:59 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie...
To czemu się wszyscy zatrzymali jakby (sui generis, jak uwielbia mówić Arminius) w średniowieczu i ani kroku dalej do czasów całkiem nowożytnych, he? I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?
20-12-2018 19:12 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie...

>I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?

A przedtem 'zachód' spapugował papier, druk, proch, węgiel, porcelanę i jedwab...

>To czemu się wszyscy zatrzymali jakby (sui generis, jak uwielbia mówić Arminius) w średniowieczu i ani kroku dalej do czasów całkiem nowożytnych, he? I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?

Nie wiem. Nie jestem specjalistą od D. Wschodu.

Mogę tylko domniemywać:
a) odpowiedni klimat (bez mrozów) i wystarczająca ilość żywności 'usypia' potrzeby rozwoju i 'kombinowania'...;
b) b. silna zachowawcza struktura i władza feudalna;
c) kolonializm;
d) ich 'mrówcza' mentalność nie sprzyjająca indywidualizmowi, wspierana również przez ich 'nicościowe' religie...

Drobner, z głowy, czyli z niczego...

Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
21-12-2018 20:47 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>A przedtem 'zachód' spapugował papier, druk, proch, węgiel, porcelanę i jedwab...
To właśnie jest dziwne, że mieli taki start dynamiczny i się zatkało w pewnym momencie.

>Nie wiem. Nie jestem specjalistą od D. Wschodu.
Nie chodzi tylko o Daleki Wschód, to samo dotyczy całej prawie Azji, bo nowożytnie Turcy jeszcze mieli cokolwiek do czasu do powiedzenia, Afryki, Ameryk, Australii, Antarktydy nawet
Nie wszędzie był też kolonializm, Chiny w malutkim stopniu go doświadczyły. Japonia wcale.
21-12-2018 21:14 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>To właśnie jest dziwne, że mieli taki start dynamiczny i się zatkało w pewnym momencie.

No to jeszcze z innej beczki.
Cytat:
>Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie...
To czemu się wszyscy zatrzymali jakby (sui generis, jak uwielbia mówić Arminius) w średniowieczu i ani kroku dalej do czasów całkiem nowożytnych, he? I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?


Podobnie możemy zapytać o 'nasze podwórko'.
Co spowodowało zanik kultury i nauki greckiej?
Platon, Arystoteles, Euklides, Archimedes, Heron....
Jeszcze do II, III w. ne. są epigoni greckiej filozofii i np. matematyki.

Później... "pełnia ciemnoty średniowiecza" (prowerbialnie.....)

Żeby się następnie "odrodzić" ("wyzwolić"?) i niemal natychmiast poskutkować "reformacją" pewnej instytucji...

Drobner, o dynamicznym zastoju...


Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
21-12-2018 21:36 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Podobnie możemy zapytać o 'nasze podwórko'.
>Co spowodowało zanik kultury i nauki greckiej?
>Platon, Arystoteles, Euklides, Archimedes, Heron....
Pewnie trochę hellenizm poaleksandrowy, a trochę Rzym, który był sui generis tworem bardziej technokratycznym . Raczej nieskłonnym do filozofowania. Jednak nie ma tak, że nic nie przetrwało, chrześcijaństwo w różnych swych odmianach czerpało jednak z Arystotelesa czy Platona.

>Żeby się następnie "odrodzić" ("wyzwolić"?) i niemal natychmiast poskutkować "reformacją" pewnej instytucji...
Ciężko utrzymać tezę, że to, co się nazywa powszechnie 'odrodzeniem' i następującą 'reformacją', było źródłem cywilizacyjnego sukcesu Europy na skalę globalną. Pierwsze imperia kolonialne, Hiszpania i Portugalia, wyznawały stary porządek. Renesans zrodził się w katolickich wtedy na wskroś Włoszech. Prowerbialny biały człowiek, wyznawał w różnych wersjach, ale jednak źródłowo tę samą religię.
21-12-2018 22:02 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> Jednak nie ma tak, że nic nie przetrwało, chrześcijaństwo w różnych swych odmianach czerpało jednak z Arystotelesa czy Platona.

No, pacz pan! A mówią, że objawienie, to tylko Testament (w porywach czasem Stary, żydowski, ku zgrozie......)

A nie jacyś poganie.

>Prowerbialny biały człowiek, wyznawał w różnych wersjach, ale jednak źródłowo tę samą religię.

Lecz człowiek przestał być jeno prochem na tym padole...
Ziarna humanizmu i indywidualizmu posiane "plon przyniosły stukrotny"...
Aż się 'wykopyrtnął' Wieczny Kościół miejscami całkowicie (Francja, Czechy, Beneluks...)

A u nas? Wciąż "trzeba siać, siać, siać!"...

Drobner, z roli...


Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
21-12-2018 22:08 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>No, pacz pan! A mówią, że objawienie, to tylko Testament (w porywach czasem Stary, żydowski, ku zgrozie......)
>A nie jacyś poganie.
'Ci' nie mówią. To protestanci mówią, że tylko Biblia i nic więcej.

>Ziarna humanizmu i indywidualizmu posiane "plon przyniosły stukrotny"...
>Aż się 'wykopyrtnął' Wieczny Kościół miejscami całkowicie (Francja, Czechy, Beneluks...)
>A u nas? Wciąż "trzeba siać, siać, siać!"...
Każdy sieje i orze jak może. Kto się 'wykopyrtnął' to nadal nie bardzo jasne. Ja, jako zdeklarowany agnostyk, bym nie lekceważył katolicyzmu.
Drobner (19539 punktów)
>>No, pacz pan! A mówią, że objawienie, to tylko Testament (w porywach czasem Stary, żydowski, ku zgrozie......)
>>A nie jacyś poganie.
>'Ci' nie mówią. To protestanci mówią, że tylko Biblia i nic więcej.

#1
Cytat: " objawienie, to tylko Testament".
#2
A nie pamiętam, żeby na religii mówili o Arystotelesie.
A i w kościołach nie ma "czytań z dzieł Platona".
I babuleńki po wsiach też ich z kościoła "nie znajo"...

Ani bóg żydów, ani bóg chrześcijan nie był Absolutem, dopóki nie dotarł do Grecji.
Żydowski Jahwe czy jezusowy Abba nie mieli szans na zakiełkowanie w Europie.
Byli nazbyt "trybalni" (jak to mówią......).

Toteż łatwiej było 'ochrzcić' Filozofa (co nie było bez trudów), niż się go wypierać jak żaba błota...

> Ja, jako zdeklarowany agnostyk, bym nie lekceważył katolicyzmu.

Ja też wiem, że mają masy i dzięki temu jeszcze siłę polityczną.
'Ideologicznie' i moralnie już się sypie...

Drobner, ufny...

Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Nigdy nie jest zły czas na dobry dowcip. Choć Polki dewotki nie uśmiechną się.

===

Mija się na ulicy chłopak z dziewczyną ... Widzi jaka jest brzydka i mówi niby do siebe ale tak, że ona słyszy:
- W jakim ty zamku straszysz?
A ona na to: Masz za małego konia, żeby tam dojechać!

***

Kochany, dziękuję Ci za uroczy wieczór i cudowne 45 sekund!

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365