 |
Polki, a wiara - na przykładzie obrazu astronautki Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-12-2018 16:15 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Polki, a wiara - na przykładzie obrazu astronautki
2 na 2 | Wiele Polek jest niestety podatnych na indoktrynację ze strony funkcjonariuszy Watykanu i wierzy w boskość Jezusa (mimo że wiadomo, że cesarz Konstantyn ją wykreował z przyczyn politycznych - patrz powstanie ewangelii i motywy cesarza) a nie wierzy nawet w ewolucję. Stają się one dewotkami i osobami bardzo purytańskimi. Wszędzie doszukują się grzesznych myśli. Seks ma służyć prokreacji więc każdy facet co zażartuje o erotyce wydaje się im obleśnym (a jak powyżej typowego wieku rozrodczego 20-40 lat to i "spleśniałym grzybem") erotomanem - kusicielem do grzechu. Gdyby ten obrazek zobaczyły to z tej racji, że na pierwszym planie jest kobieta z potężnymi nogami (jakaś Adela- jda socrealizmu) choć w obszernych spodniach roboczych ogłosiłyby publikującego to faceta niesmacznym, obślinionym seksitą  Nie kumają nawet znaczenia tego słowa. Adres tego prześmiesznego obrazka (jak ktoś może to niech go wklei w odpowiedzi abyśmy nie musieli klikać) artchive.ru/res/media/img/ox800/ref/f45/230640.jpgUpadamy pod rządami dobrej zmiany, a najszybciej Polki co od zawsze słuchają się mamy i nie mają odwagi choć raz zwątpić (a przynajmniej uczciwie przemyśleć) w religię narzuconą Europie przez ateistę do końca życia - Konstantyna (przyjął chrzest dopiero tuż przed śmiercią w stanie letalnym). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | zofiaw (3 punktów) | Ale to nie jest astronautka tylko robotnica w fabryce zbrojeniowej. Strój jak strój.
|
|
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | maskuliniści? | >Gdyby ten obrazek zobaczyły to z tej racji, że na pierwszym planie jest kobieta z >potężnymi nogami (jakaś Adela- >jda socrealizmu) choć w obszernych spodniach roboczych >ogłosiłyby publikującego to faceta niesmacznym, obślinionym seksitą
Te polskie dewotki - o których Pan pisze - nie "ogłosiłyby faceta publikującego obrazek" seksistą. Bo proletariuszka jest w dużym stopniu zmaskulinizowana. Mogłyby go ogłosić....maskulinistą. Na marginesie. To wcale niewydarzony pomysł ilustrować tezę o polskich dewotkach dziełami sowieckiego socrealizmu.
|
|
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Polki, a wiara - na przykładzie obrazu astronautki | >>Wiele Polek jest niestety podatnych na indoktrynację ze strony funkcjonariuszy Watykanu..<<
Znam Polki, które nie mieszczą się w takiej klasyfikacji. I mają pod 70-tkę, a nie słuchają radia co Ma ryja.
|
|
4 na 4 | Jużnieborek (579 punktów) | Ktoś tu chyba dostał kosza.
|
|
 | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > Ktoś tu chyba dostał kosza.  Nietrafione ale dobre! Faktycznie zetknąłem się z kobietą (niestety wierząca w bzdury czyli Jezusa) która humor słowny oraz linkowane newsy (np ze sportsmentką czy uczoną w krótkiej spódnicy) odbierała jako krypto-zaloty oraz "seksizm"
|
|
2 na 2 | oportunista (1711 punktów) | "Wiele Polek jest niestety podatnych na indoktrynację" Na indoktrynację niesetny nikt nie jest odporny, kolega też choć sobie może z tego sprawy nie zdaje. Portal, na którym się udzielamy, jako żywo stworzono właśnie w tym celu. Dewotyzm to nie tylko domena ludzi religijnych, tutaj mamy też sporo dewotów, choć zupełnie z innej beczki, z tej beczki religijnej zresztą też. Powiedziałbym nawet, że to forum przyciąga dewotów niczym magnes. Czy nasze panie seks uprawiają tylko w celach prokreacyjnych? Ilość potomstwa o tym chyba nie świadczy, powiedziałbym nawet, że to one wolą seks bez konieczności babrania się w pieluchach. W krajach gdzie nie mają tyle wolności co u nas, przyrost naturalny kwitnie, a my się zastanawiamy czy będzie komu pracować na nasze emerytury i czy poda nam ktoś ostatnią szklankę wódki. Jak na razie upadku w skutek dobrej zmiany nie widzę, choć wieści się go od dawna. A tak uczciwie rzecz biorąc, dla szarego Kowalskiego, owa zmiana rzeczywiście jest dobra, bo za poprzedniej ekipy nieźle po dupie dostawał. Co do Konstantyna, był to człowiek niezwykle wizjonerski i pragmatyczny, który potrafił dostrzec potencjał nowej religii i podporządkować ją własnym celom. Być może gdyby nie on, dzisiaj włazilibyśmy na drzewo wzorem Murzynka Bambo z znanego starszemu pokoleniu wierszyka.
|
|
 | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > Być może ... dzisiaj włazilibyśmy na drzewo wzorem Murzynka Bambo z znanego starszemu pokoleniu wierszyka.A być może byłoby inaczej. #1 'Wartości chrześcijańskie', z którymi spotkaliśmy się w X-XI wieku zostały trafnie porównane z 'przebrzydłymi obyczajami pogańskimi' przez Słowian pomorskich (Szczecinian), którzy tak mówią do biskupa Ottona Mistelbacha: Cytat:"U was, chrześcijan, pełno jest łotrów i złodziei; u was ucina się ludziom ręce i nogi, wyłupuje oczy, torturuje w więzieniach; u nas, pogan, tego wszystkiego nie ma, toteż nie chcemy takiej religii! U was księża dziesięciny biorą, nasi kapłani zaś utrzymują się, jak my wszyscy, pracą własnych rąk". (Żywot świętego Ottona) #2 Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie... Drobner, Makumba...
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
|  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie... To czemu się wszyscy zatrzymali jakby (sui generis, jak uwielbia mówić Arminius) w średniowieczu i ani kroku dalej do czasów całkiem nowożytnych, he? I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?
|
|
| |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > >Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie...> I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?A przedtem 'zachód' spapugował papier, druk, proch, węgiel, porcelanę i jedwab... > To czemu się wszyscy zatrzymali jakby (sui generis, jak uwielbia mówić Arminius) w średniowieczu i ani kroku dalej do czasów całkiem nowożytnych, he? I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie?Nie wiem. Nie jestem specjalistą od D. Wschodu. Mogę tylko domniemywać: a) odpowiedni klimat (bez mrozów) i wystarczająca ilość żywności 'usypia' potrzeby rozwoju i 'kombinowania'...; b) b. silna zachowawcza struktura i władza feudalna; c) kolonializm; d) ich 'mrówcza' mentalność nie sprzyjająca indywidualizmowi, wspierana również przez ich 'nicościowe' religie... Drobner, z głowy, czyli z niczego... 
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | > A przedtem 'zachód' spapugował papier, druk, proch, węgiel, porcelanę i jedwab...To właśnie jest dziwne, że mieli taki start dynamiczny i się zatkało w pewnym momencie. > Nie wiem. Nie jestem specjalistą od D. Wschodu.Nie chodzi tylko o Daleki Wschód, to samo dotyczy całej prawie Azji, bo nowożytnie Turcy jeszcze mieli cokolwiek do czasu do powiedzenia, Afryki, Ameryk, Australii, Antarktydy nawet  Nie wszędzie był też kolonializm, Chiny w malutkim stopniu go doświadczyły. Japonia wcale.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > To właśnie jest dziwne, że mieli taki start dynamiczny i się zatkało w pewnym momencie.No to jeszcze z innej beczki. Cytat:>Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy w większości tych 'dóbr chrześcijańskich' nie mieli i nie mają. A przy 'ichnich' technologiach to my naprawdę jeszcze siedzimy na drzewie... To czemu się wszyscy zatrzymali jakby (sui generis, jak uwielbia mówić Arminius) w średniowieczu i ani kroku dalej do czasów całkiem nowożytnych, he? I potem musieli papugować rozwiązania zachodnie? Podobnie możemy zapytać o 'nasze podwórko'. Co spowodowało zanik kultury i nauki greckiej? Platon, Arystoteles, Euklides, Archimedes, Heron.... Jeszcze do II, III w. ne. są epigoni greckiej filozofii i np. matematyki. Później... "pełnia ciemnoty średniowiecza" (prowerbialnie.....) Żeby się następnie "odrodzić" ("wyzwolić"?) i niemal natychmiast poskutkować "reformacją" pewnej instytucji... Drobner, o dynamicznym zastoju...
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Podobnie możemy zapytać o 'nasze podwórko'. >Co spowodowało zanik kultury i nauki greckiej? >Platon, Arystoteles, Euklides, Archimedes, Heron.... Pewnie trochę hellenizm poaleksandrowy, a trochę Rzym, który był sui generis tworem bardziej technokratycznym . Raczej nieskłonnym do filozofowania. Jednak nie ma tak, że nic nie przetrwało, chrześcijaństwo w różnych swych odmianach czerpało jednak z Arystotelesa czy Platona.
>Żeby się następnie "odrodzić" ("wyzwolić"?) i niemal natychmiast poskutkować "reformacją" pewnej instytucji... Ciężko utrzymać tezę, że to, co się nazywa powszechnie 'odrodzeniem' i następującą 'reformacją', było źródłem cywilizacyjnego sukcesu Europy na skalę globalną. Pierwsze imperia kolonialne, Hiszpania i Portugalia, wyznawały stary porządek. Renesans zrodził się w katolickich wtedy na wskroś Włoszech. Prowerbialny biały człowiek, wyznawał w różnych wersjach, ale jednak źródłowo tę samą religię.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > Jednak nie ma tak, że nic nie przetrwało, chrześcijaństwo w różnych swych odmianach czerpało jednak z Arystotelesa czy Platona.No, pacz pan! A mówią, że objawienie, to tylko Testament (w porywach czasem Stary, żydowski, ku zgrozie......) A nie jacyś poganie. > Prowerbialny biały człowiek, wyznawał w różnych wersjach, ale jednak źródłowo tę samą religię.Lecz człowiek przestał być jeno prochem na tym padole... Ziarna humanizmu i indywidualizmu posiane "plon przyniosły stukrotny"... Aż się 'wykopyrtnął' Wieczny Kościół miejscami całkowicie (Francja, Czechy, Beneluks...) A u nas? Wciąż "trzeba siać, siać, siać!"... Drobner, z roli...
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >No, pacz pan! A mówią, że objawienie, to tylko Testament (w porywach czasem Stary, żydowski, ku zgrozie......) >A nie jacyś poganie. 'Ci' nie mówią. To protestanci mówią, że tylko Biblia i nic więcej.
>Ziarna humanizmu i indywidualizmu posiane "plon przyniosły stukrotny"... >Aż się 'wykopyrtnął' Wieczny Kościół miejscami całkowicie (Francja, Czechy, Beneluks...) >A u nas? Wciąż "trzeba siać, siać, siać!"... Każdy sieje i orze jak może. Kto się 'wykopyrtnął' to nadal nie bardzo jasne. Ja, jako zdeklarowany agnostyk, bym nie lekceważył katolicyzmu.
|
|
| | | | | | | |  | | Drobner (19539 punktów) | > >No, pacz pan! A mówią, że objawienie, to tylko Testament (w porywach czasem Stary, żydowski, ku zgrozie......)> >A nie jacyś poganie.> 'Ci' nie mówią. To protestanci mówią, że tylko Biblia i nic więcej.#1 Cytat: " objawienie, to tylko Testament". #2 A nie pamiętam, żeby na religii mówili o Arystotelesie. A i w kościołach nie ma "czytań z dzieł Platona". I babuleńki po wsiach też ich z kościoła "nie znajo"... Ani bóg żydów, ani bóg chrześcijan nie był Absolutem, dopóki nie dotarł do Grecji. Żydowski Jahwe czy jezusowy Abba nie mieli szans na zakiełkowanie w Europie. Byli nazbyt "trybalni" (jak to mówią......). Toteż łatwiej było 'ochrzcić' Filozofa (co nie było bez trudów), niż się go wypierać jak żaba błota... > Ja, jako zdeklarowany agnostyk, bym nie lekceważył katolicyzmu.Ja też wiem, że mają masy i dzięki temu jeszcze siłę polityczną. 'Ideologicznie' i moralnie już się sypie... Drobner, ufny...
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
2 na 2 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Nigdy nie jest zły czas na dobry dowcip. Choć Polki dewotki nie uśmiechną się.
===
Mija się na ulicy chłopak z dziewczyną ... Widzi jaka jest brzydka i mówi niby do siebe ale tak, że ona słyszy: - W jakim ty zamku straszysz? A ona na to: Masz za małego konia, żeby tam dojechać!
***
Kochany, dziękuję Ci za uroczy wieczór i cudowne 45 sekund!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|