Racjonalista - Strona głównaDo treści
Siła głupoty.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-11-2007 14:11Zbysław Śmigielski (8639 punktów)Siła głupoty.
Ocena 2 na 2

Pisałem już, że jeden z moich przyjaciół wprowadził systematykę głupoty, dzieląc głupców na gnymy, gnyby, gnomy i gnoby. To podział podstawowy, utylitarno-egalitarny. Do jednej z tych grup należy każdy z nas, ludzi zwykłych.
Szczególnym rodzajem głupca z gatunku wybitnych jest przygłup nizinny, okaz tyle rzadki, co fascynujący. Samym swoim istnieniem zarabia na pełne przygód, bogate emocjonalnie życie.
Niekwestionowanym królem głupców jest jednak prowdziwek. Objęty absolutną ochroną i zakazem wszelkich działań szkodliwych dla swobodnego rozwoju. Wpływ prowdziwków na życie społeczeństw jest ogromny, choć często dyskusyjny. Ten typ ma zdecydowane pierwszeństwo w stawaniu na czele tudzież na piedestałach.

Osobiście dzielę głupców inaczej. Według przydatności. Dzielę ich na pożytecznych i szkodliwych. Być może, taki podział nie jest do końca słuszny, ponieważ zmiana przydatności jest u głupców częsta. Ale generalnie taki podział się sprawdza.

"Najbardziej kompetentnie o głupocie wypowiada się głupiec. Sęk w tym, że wypowiedź głupca jest głupia".
Możliwe, że wypowiadam się głupio. Ale na pewno kompetentnie.

Do rzeczy, ponieważ są jeszcze wnioski.
Otóż to oczywiste, że głupców szkodliwych należy zlikwidować. Bo ja wiem, albo dać ich do ciężkich robót, albo od razu do utylizacji. Na pewno nikt by nie protestował, chyba sami głupcy. To by się nie liczyło.

Głupców pożytecznych należałoby podzielić. Na tych z premedytacją, którzy myślą głupio, że dostaną się do prowdziwków. Oraz na tych łagodnych, dzięki którym ludzie mądrzy dowiadują się, że są mądrzy. Pierwszych bym też zlikwidował. Natomiast drugich, to znaczy łagodnych, zachowałbym w zdrowiu i szczęściu.
Bo zdrowie to głupcy mają przeważnie końskie, natomiast łatwo ich uszczęśliwić. Wystarczy przyznać im rację. To nic nie kosztuje, system jest dawno sprawdzony. Na przykład kobiety stosują go zawsze: przyznają rację i robią swoje.
Prawda, że to proste?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.Szulc (5723 punktów)

>Otóż to oczywiste, że głupców szkodliwych należy
>zlikwidować. Bo ja wiem, albo dać ich do ciężkich robót,
>albo od razu do utylizacji. Na pewno nikt by nie
>protestował, chyba sami głupcy. To by się nie liczyło.

Może i takim ostatnim głupcem nie jestem, ale stanowczo protestuję.
Jak mogliby Ci mądrzy przysparzać światu swojej mądrości, gdyby nie było odniesienia?
Poza tym, ten opisany przez Pana głupiec w pewien sposób stymuluje odcinanie się od złośliwości przez mądrego, prawda? Bo widać tę złośliwość okazale.

>Głupców pożytecznych należałoby podzielić. Na tych z
>premedytacją, którzy myślą głupio, że dostaną się do
>prowdziwków.

Tak Pan sądzi?

Oraz na tych łagodnych, dzięki którym
>ludzie mądrzy dowiadują się, że są mądrzy. Pierwszych bym
>też zlikwidował. Natomiast drugich, to znaczy łagodnych,
>zachowałbym w zdrowiu i szczęściu.
>Bo zdrowie to głupcy mają przeważnie końskie, natomiast
>łatwo ich uszczęśliwić. Wystarczy przyznać im rację. To nic
>nie kosztuje, system jest dawno sprawdzony. Na przykład
>kobiety stosują go zawsze: przyznają rację i robią swoje.
>Prawda, że to proste?

No wielkie dzięki, Drogi Panie...


Pozdrawiam.

"Lepiej z mądrym nieść kamień, niż z głupcem jeść i pić." - przysłowie armeńskie
19-11-2007 18:30 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>No wielkie dzięki, Drogi Panie...

   No wielkie dzięki, Drogie Panie...
19-11-2007 20:07 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)

>   No wielkie dzięki, Drogie Panie...
>

Ależ proszę bardzo

>>kobiety stosują go zawsze: przyznają rację i robią swoje.

Tę prawdę znały już nasze prababki i szczęśliwie dla świata przekazały swoim potomkiniom.

>Prawda, że to proste?

I działa.Zawsze!

Poza tym, głupcy wszelkiej maści i rangi są niezbędni, z dwóch (co najmniej) powodów:
1 - jako punkt odniesienia dla orłów, ba, kondorów intelektu
2 - ponieważ nie wszystko w życiu można zwalić na PiS.

Pozdrawiam.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Pokwiczałem się ze szczęścia. Gosiu, kocham cię!! (Wirtualnie).

>... nie wszystko w życiu można zwalić na PiS.

   A kaczystka bidula myśli, że zwalamy wszystko.


Stanisław G. (6808 punktów)
>Do rzeczy, ponieważ są

Panie Zbysławie, do kogo zwróciłeś się pisząc "Do rzeczy" ? Mam wrażenie że do samego siebie.

>Otóż to oczywiste,

Jarek Kaczyński też przekazywał innym oczywiste oczywistości, których nie dostrzegali, w podziękowaniu za te mądrości wyborcy uwolnili go od obowiązków premiera.

>Pierwszych bym też zlikwidował. Natomiast drugich, to znaczy łagodnych, zachowałbym w zdrowiu i szczęściu.

Chciałbyś być Bogiem panem uśmiercania i uszczęśliwiania. Bogiem religijnym czy świeckim, jak Kim Ir Sen lub Mao Tse Tung ? W Europie to trudniejsze, ci co likwidowali w Oświęcimiu, stanęli przed sądem, przynajmniej część została skazana. Chciałbyś ich naśladować ? Osobiście potępiam czystki i autorytarne rządy tak jak inkwizycję.

Część pańskich wpisów postrzegam jako inteligentne, ten jako popełniony pod wpływem silnych emocji lub środków psychodelicznych. No cóż, idee wyższości zarówno religijne jak świeckie, wpływają na umysły narkotyzująco.
.......
wierzba
>>Do rzeczy, ponieważ są
>Panie Zbysławie, do kogo zwróciłeś się pisząc "Do rzeczy" ? Mam wrażenie że do samego siebie.
>>Otóż to oczywiste,
>Jarek Kaczyński też przekazywał innym oczywiste oczywistości, których nie dostrzegali, w podziękowaniu za te mądrości wyborcy uwolnili go od obowiązków premiera.
>>Pierwszych bym też zlikwidował. Natomiast drugich, to znaczy łagodnych, zachowałbym w zdrowiu i szczęściu.
>Chciałbyś być Bogiem panem uśmiercania i uszczęśliwiania. Bogiem religijnym czy świeckim, jak Kim Ir Sen lub Mao Tse Tung ? W Europie to trudniejsze, ci co likwidowali w Oświęcimiu, stanęli przed sądem, przynajmniej część została skazana. Chciałbyś ich naśladować ? Osobiście potępiam czystki i autorytarne rządy tak jak inkwizycję.
>Część pańskich wpisów postrzegam jako inteligentne, ten jako popełniony pod wpływem silnych emocji lub środków psychodelicznych. No cóż, idee wyższości zarówno religijne jak świeckie, wpływają na umysły narkotyzująco
*******************************************
Kiedys napisalem prawde o naszych przasnych Polakach
Zbesztano mnie,,,a tu sie okazuje,ze ich przybywa
coraz wiecej i mam racje -niestety smutną.
www.emetro(*)2608926&nltdt=2007-11-19-06-06
*****************************************************
,,a celowal w tym slawny pisarz lokalny.(racjonalista.pl)
prokaczystowska_racjonalistka
>wyborcy uwolnili go od obowiązków premiera.

przegrał głosami gołowąsów o przenikliwości Dody(głosowała na PO).

Polacy jakoś nie wracają do "raju Tuska",natomiast widzą że Sawicka to łapówkara(postanowienie sądu).

Najbardziej z wygranej Tuska cieszyły się media rosyjskie kontrolowane przez Putina.
Powrót oligarchicznej braci,wszystko upadnie w 1,5 roku,za lepkie rączki mają.
20-11-2007 15:45 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

Wybacz, ale Twoje wypowiedzi bardzo kojarzą mi się z pewnymi ludźmi, którzy próbują nawracać w stylu Jezusa. Oni też potrafią rozmawiać tylko na jeden, przygotowany temat.
Nieważne, o co zapytać, zawsze wszystkie słowa będą się zwracały do tego "wykutego na blachę".
U Ciebie widzę to samo... zakochałaś się, czy co?

Domyślam się, że zaczniesz "czyścić" mi konto, ale nie mogłam sobie odmówić.
Poświęć się i poczytaj swoje wypowiedzi - tylko super Kaczyński, blee Tusk i Doda, jako obraz młodzieży...

"Lepiej z mądrym nieść kamień, niż z głupcem jeść i pić." - przysłowie armeńskie
20-11-2007 20:37 
 Ocena 2 na 2
Stanisław G. (6808 punktów)
>Wybacz, ale Twoje wypowiedzi bardzo kojarzą mi się z pewnymi ludźmi, którzy próbują nawracać w stylu Jezusa. Oni też potrafią rozmawiać tylko

A mnie kojarzą się konkretniej z jedną misjonarką w trzech osobach, kuszącą nagrodą w konkursie dla ateistów:
1)Krystyna Barwiejska,psycholog na emeryturze
2)Barwiejska_zablokowana
3)prokaczystowska_racjonalistka

Pozdrawiam,
na chwile wypożyczyłem przysłowie, dziękuje
--------------------------------------------------------------
Lepiej z mądrym nieść kamień, niż z głupcem jeść i pić. przysłowie armeńskie
21-11-2007 07:12 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

Mnie zaś skojarzył się nasz nadworny misjonarz, którego swoją drogą, aż tak bardzo nie piętnowałam. Ot, taki natrętny czasem, ale nie złośliwy...
A przysłowie nie jest moją własnością. Każdy może go używać.
Proszę jednak zwrócić uwagę, że pan Zbysław dopatrzył się był niedokładności w tłumaczeniu, co spowodowało, że "odeszłam" od używania owego wpisu w stopce.
Może trafię na coś, co mnie zachwyci...
Do tej pory moja stopka (37,5 ) pozostanie pusta.

Z przyjemnością pozdrawiam.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>... do kogo zwróciłeś się pisząc...

   W ogóle, zwracałem się przede wszystkim do cyklistów.

Placownikowi:
    (Wybacz, placowniku, ale kim są cykliści, nie wiedzą już nawet ci, którzy na górskich rowerach jeżdżą dolinami).
gutek
Brawo !
Dać Mu Nobla za usystematyzowanie głupoty ludzkiej.
Ot, geniusz pisarski.
Co za styl ,co za forma a sam
pomysł cudownie wspaniały.Gdzie się tacy rodzą?
Czyżby na zanieczyszczonym Sląsku?
**************************
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

> pomysł cudownie wspaniały.Gdzie się tacy rodzą?
>Czyżby na zanieczyszczonym Śląsku?

   Nie, opolanin ci on jest (nie mylić ze mną). Podam nazwisko, choć i tak nikt nie uwierzy, że prawdziwe: Harry Duda, poeta.
gutek
>> pomysł cudownie wspaniały.Gdzie się tacy rodzą?
>>Czyżby na zanieczyszczonym Śląsku?
>   Nie, opolanin ci on jest (nie mylić ze mną). Podam nazwisko, choć i tak nikt nie uwierzy, że prawdziwe: Harry Duda, poeta.
*************************************
Tak. To prawda.Jest taki poeta prowincjonalny w opolskim.
Harry Duda (vel Farnciszek Dziondziak).Mysle ,ze malo znany poza
tym regionem.Współczesna Poezja Religijna.(dużo nt JP2)-szczegolne
zainteresowania...no,no no.!! Gatuluję !
Rozumiem,to pański przyjaciel?
Porzekadło ludowe mówi; z kim przystajesz,takim się stajesz.
********************************************
gutek
>>> pomysł cudownie wspaniały.Gdzie się tacy rodzą?
>>>Czyżby na zanieczyszczonym Śląsku?
>>   Nie, opolanin ci on jest (nie mylić ze mną). Podam nazwisko, choć i tak nikt nie uwierzy, że prawdziwe:
Harry Duda,poeta.
*************************************
Tak. To prawda.Jest taki poeta prowincjonalny w opolskim.
Harry Duda (vel Farnciszek Dziondziak).Mysle ,ze malo znany poza
tym regionem.Współczesna Poezja Religijna.(dużo nt JP2)-szczegolne
zainteresowania...no,no no.!! Gatuluję !
Rozumiem,to pański przyjaciel?
Porzekadło ludowe mówi; z kim przystajesz,takim się stajesz.
Ja też uwielbiam Poezje Religijną.
*************************************************
opole.kik.(*)iec04/XXtkch_sprawozdanie.html

*************************************************
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Tak. To prawda.Jest taki poeta ...
>Rozumiem,to pański przyjaciel?

   Jak by to powiedzieć... Biorąc ściśle, to zaprzyjaźniony wróg. On jest przekonany, że ukradłem mu żonę, ja jestem pewien, że on ukradł mi talent do pisania wierszy. Od tego czasu on ma już trzecią żonę, ale mi wiersze nadal nie wychodzą.
   O jego poglądach, wyjąwszy pogląd na głupotę, nie będę się wypowiadał.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365