 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-11-2007 22:06 | Gregorias z Pikutkowa | Opozycyjna retoryka | Jakość filmu ocenia się siedzeniem. Im bardziej czujemy, że krzesła w kinie są niewygodne, tym bardziej oczywiste jest, że film nam się nie bardzo podoba. Dzisiejszego wystąpienia Tuska słuchałem siedząc w wygodnym fotelu. Odpowiedzi Jarosława Kaczyńskiego również i wydawało mi się, że mówił cztery razy dłuższej. Dopiero z wiadomości dowiedziałem się, że mówił wręcz cztery razy krócej. Ciekawe. Opozycji brakowało w wystąpieniu Tuska konkretów. Zarzut braku konkretów jest najbardziej pozbawionym konkretów zarzutem jaki krytyk potrafi wymyślić. Jest również najbardziej standardowy. Jarosław Sierotka kwilił po staremu, że media go nie kochały, bo gdyby go kochały to by go doceniły, a on Tuska nie ceni i ma po temu swoje powody. Tusk mówił o stanie Polski, o priorytetach i o tym jak te najważniejsze dla Polski sprawy chciałby rozwiązać. Ocena stanu Polski, jak na tak krótkie wystąpienie była porażająco słuszna, imponowała również hierarchia priorytetów. Niepokoiło pytanie, czy realizacja tych zadań jest możliwa i w jakim czasie. Gdyby miał je realizować tylko rząd, musielibyśmy powiedzieć, że są to zadania niewykonalne. Najwyraźniej zarówno nowy premier, jak i jego rząd (w tym również koalicjant) w pełni zdają sobie z tego sprawę. Tusk proponował strategię dla państwa, a nie tylko dla rządu - dla samorządów, dla organizacji pozarządowych, dla opozycji (jeśli zechce robić cokolwiek prócz wkładania kija w szprychy), dla nas wszystkich. Opozycja ma zawsze prawo powiedzieć: wy nie pomagaliście nam, my nie będziemy pomagali wam. Najwyraźniej wizje tego co dobre dla Polski są tu zasadniczo odmienne. Dlatego pisowską część opozycji jako partnera do działania należy skreślić, poszukując taktyki neutralizowania sabotażu z tej strony. Obawiam się, że niczego nie usłyszeli również posłowie z LiD. Czy w tych komentarzach była li tylko służbowa opozycyjna retoryka, czy głębokie przekonanie, że słyszą tylko to na co się nastawili, że usłyszą. Mnie Tusk po raz kolejny zaskoczył. Ucieszę się naprawdę kiedy na Allegro zaczną się pojawiać moherowe berety do sprzedania. Wśród młodych, którzy rzucili swoje głosy na szalę, jak na razie euforia nie mija. I słusznie.
|
| Kelly (2051 punktów) | >Ucieszę się naprawdę kiedy na Allegro zaczną się pojawiać moherowe berety do sprzedania. Już sprzedają. Tak jak biało-czerwone krawaty i tureckie swetry. Trochę mnie tylko denerwuje, że expose było w piątek rano, kiedy grzeczne dzieci siedzą w szkole, a dorośli - w pracy.
|
|
| prokaczystowska_racjonalistka | Donald Tusk na stanowisku premiera to kpina ze zdrowego rozsądku inteligentnych,wykształconych racjonalistów. Nie wiem po co Panu obrona nieracjonalnego obiecywacza cudów >media go nie kochały
Jarosław Kaczyński nie mówił nic o miłości czy nie miłości mediów do niego,media nie muszą kogoś kochać. Ale ja się pytam racjonalnie: czy patrząc na życiorysy twórców dwóch prywatnych stacji i dobre komitywy z tow.Kiszczakiem jednego z koncernów miały one być obiektywne?
TW "Zegarek" i przyjaciele,hasło:wypierzmy przeszłość wygrało. Tusk to zakładnik oligarchii postkomunistycznej,dali mu tuby propagandowe działające pod hasłem:"wszystko tylko nie PiS" teraz będą domagać się bakszyszów "przyśpieszmy prywatyzację"
puzle układają się w całość.
>Mnie Tusk po raz kolejny zaskoczył. mnie też,swoją córkę jak najbardziej,w kategorii:bezproduktywne międlenie ozorem przez 185 min. córuchna jego aż ziewała....
Donaldzik przemieni wodę w wino ku uciesze racjonalistów omamionych jazgotem mediów o korzeniach postesbeckich,że korupcja to zbawienie dla Polski.....
|
|
 | 3 na 5 | JATO (2644 punktów) | Odp: Opozycyjna retoryka. Dręcz mnie jeszcze... | > Donald Tusk na stanowisku premiera to kpina ze zdrowego rozsądku inteligentnych,wykształconych racjonalistów.Proszę wręcz błagam. Proszę kpić ze mnie, kpić do bólu.Proszę chwalić Jarosława Kaczyńskiego po wszystkich odpustach.Proszę walczyć z oligarchią, która zalewa i niszczy nasz wspaniały kraj, naszą najświętszą IV RP. Błagam. Proszę dokopać mi jeszcze geniuszem i strategią Ziobry. I na odlew jedynie słuszna koncepcja oświaty pana Giertycha (poprawić z drugiej strony kreacjonizmem Giertycha seniora). Po plecach zaś kańczugiem sukcesów gospodarczych stanowiących efekt działania światłej ekipy Jarosław K. Proszę znęcać się nade mną bez ograniczeń. Zniosę wszystko. "Katuj, tratuj, ja wybaczę wszystko ci jak bratu...". I błagam jeszcze o jedno jedyne malutkie... Proszę to robić na Onecie. Tam też jest forum.  JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | 2 na 2 | Pandorra (1289 punktów) | Chciałam tylko powiedzieć, że polemika z głupstwem głupstwo to nobilituje. Ale rozumiem, bo mnie też czasem klawiatura aż świerzbi
|
|
|  | | prokaczystowska_racjonalistka | cieszę się że swoją wypowiedzią młody człowieku sam obnażyłeś swoje spojrzenie na PiS.wypisz wymaluj esencja antypisowskiego jazgotu mediów "Zega" i Pana od handlu zagranicznego z PRL który pewnie "za uśmiech"robił interesy w PRL....
przykro mi nie słucham radia Maryja,nie jestem katoliczką. jestem osobą racjonalną i rozsądną,w wyborach brałam pod uwagę kondycję ekonomiczną Polski i opinie inwestorów o stanie demokracji w Polsce,a nie ty tych którzy utraciwszy koryto i bakszysze wymyślali bajeczki i bolszewickich,faszystowskich rządach strasznych Kaczorów. Na egzaminach w szkole wykonywał Pan pilnie polecenia egzaminatorów,ten nawyk w wyborach się Panu przypomniał.
Jestem osobą racjonalną i nie szufladkuję jak Pan,mogłabym gdyż jak wynika z badań socjologicznych 70% więźniów głosowało na PO. znamienne zresztą prawda?
PS. gdzie się podziali tropiciele PRL z TVN,POLSATU,organu MIchnika itd. po przemówieniu Tuska. jego hasło 2012 stadionów na euro 2012 to wypisz wymaluj tysiąc szkół na tysiąclecie.
|
|
 | 4 na 6 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Opozycyjna retoryka | >Nie wiem po co Panu obrona nieracjonalnego obiecywacza cudów
(pro- i) kaczyści rzecz jasna nic nie rozumieją z retoryki przedwyborczej: polityczny "cud" stał się wtedy, kiedy rydzyk@co dostał wyborczego kopa w kuper...
>Donaldzik przemieni wodę w wino ku uciesze racjonalistów omamionych jazgotem mediów o korzeniach postesbeckich,że korupcja to zbawienie dla Polski.....
gdyby tusk nie użył słowa cud (skrojonego na pisowskie móżdżki) , to o czym mówiłaby opozycja? czepia sie tego słowa jak chłop płotu...
|
|
 | | Gregorias z Pikutkowa | Piękna Pani, | Racjonalizm nie jest sztuką łatwą ani małą. Jeśli logika jest intersubiektywna, racjonalizm jednostkowy sprzężony jest z percepcją, ta miewa czasem ptasią perspektywę. Uważa się Piękna Pani za istotę racjonalną. A kto nie? Nie jeden raz w rozmowie ze schizofrenikiem czy paranoikiem zdumiewałem się wewnętrzną spójnością ich światów. Kłaniam się Pani prokaczystowskiej racjonalności i pozostaję przy swojej. Pani racjonalizm zbudowany jest na miłości do filozofii nienawiści. Ładnie powiedział o niej poseł Kalinowski, że gdyby można ją było przerobić na energię, to mielibyśmy zapewnione nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale moglibyśmy tę energię eksportować. Rozumiem, że Piękna Pani nie samą nienawiścią żyje, żyje Pani również miłością do Kaczorów. Proszę spojrzeć na te buźki udręczone nieustannym zatwardzeniem, na ten intelekt, którego kwintesencję zawarła Pani w swoim komentarzu. Rozumiem Pani niechęć do trwającego trzy godziny wystąpienia Donalda Tuska o stanie Polski, wszak całą istotę kaczej filozofii daje się wyłożyć w 30 sekund i, jak sądzę, zrobiła to Pani w mistrzowski sposób. Pani udział w naszych dyskusjach rzuca światło najprzenikliwszej prezentacji tego, co większości naszego społeczeństwa (a w szczególności młodemu pokoleniu Polaków) tak dogłębnie niemiłe. Dałby Bóg aby buk nie wpadł w Bug. Dał już bóg jeden cud, że prezesa zbiło z nóg. Teraz został tylko jeszcze Prezydent jednego Prezesa (i prokaczystki). Miejmy nadzieję, że i ten obywatel już więcej Polsce szkodzić nie będzie.
|
|
|  | | jarcio (1198 punktów) | Odp: Piękna Pani, | >Racjonalizm nie jest sztuką łatwą ani małą. Jeśli logika jest intersubiektywna, racjonalizm jednostkowy sprzężony jest z percepcją...
... blablabla i tak w każdym tego typu wykładzie.
Nie wiem czy tutejszym klakierom premiera Tuska ktoś za te bzdury płaci czy oni po prostu to lubią i czynią bezinteresownie. Niemniej jednak jak komuś brakuje konkretów to przed każdym rzeczownikiem koniecznie postawi ze dwa przymiotniki, z jednego zdania zrobi trzy, a cały wykład wniesie na poziom abstrakcji, którego zdrowo-myślący człowiek nie jest w stanie zrozumieć.
Na szczęście, wbrew obiegowym opiniom, nie wszyscy się nabierają na bzdury o obniżeniu podatków wszystkim pracującym przy jednoczesnym podwyższeniu płac w budżetówce. Nie wszyscy rozumieją co to takiego solidarny wolny rynek i niby dlaczego państwo przy gospodarce wolnorynkowej ma pomagać tym co z wolną konkurencją poradzić sobie nie mogą.
|
|
| |  | | Gregorias z Pikutkowa | Odp: Jak zdrowie Pana rozsądku? | >zdrowo-myślący człowiek nie jest w stanie zrozumieć.< Kochany Panie Jarcio? Jak tam zdrowie Pańskiego rozsądku? Ostatnio czegoś niedopisywało. Proponuję leki homeopatyczne. (Są dostępne w każdej aptece.) Może pomogą na rozumienie (a może nie). Pozdrawiam serdecznie G. P.S. Ostatni raz pytał mnie kto mi za to płaci jakis esbek podczas demonstracji na rynku w Kopenhadze w czasie stanu wojennego. (Kolega spotkał go poźniej w ambasadzie, udawał tam handlowca.)
|
|
| | |  | | jarcio (1198 punktów) | >Proponuję leki homeopatyczne. Może pomogą na rozumienie. >P.S. Ostatni raz pytał mnie kto mi za to płaci jakis esbek podczas demonstracji na rynku w Kopenhadze w czasie stanu wojennego.
No więc dobrze, zapytałem o "wolnorynkowe" propozycje Tuska i dowiedziałem się, że powinienem brać leki homeopatyczne bo to zwiększa percepcję działalności premiera i jego rządu. Nie wiem, nie próbowałem. Poza tym okazuje się, że znacznie łatwiej przyrównać mnie do SB aniżeli podać, wydawało by się, prostą odpowiedź dotyczącą planów gospodarczych premiera Tuska. Więcej nie pytam, wszystko doskonale rozumiem.
pozdrawiam handlowiec z ambasady
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|