Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gloryfikacja wynaturzeń

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-11-2007 14:39piątek (1035 punktów)Gloryfikacja wynaturzeń
0 na 2
Zauważyłem pewną zależność, że im więcej robi się szumu wokół czegoś niecodziennego tym więcej jest zwolenników tego czegoś.
Można by podać wiele przykładów, żydzi, im więcej robi im się złego, tym mają lepsza pozycje społeczną i "fory"
, Homoseksualiści im więcej ataków w ich stronę tym więcej mają praw, więc jeżeli chcemy coś zniszczyć, to w gruncie rzeczy najlepiej nic nie robić...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

SzamanGniewko (353 punktów)
>Zauważyłem pewną zależność, że im więcej robi się szumu
>wokół czegoś niecodziennego tym więcej jest zwolenników
>tego czegoś.
>Można by podać wiele przykładów, żydzi, im więcej robi im
>się złego, tym mają lepsza pozycje społeczną i "fory"
> , Homoseksualiści im więcej ataków w ich stronę tym więcej
>mają praw, więc jeżeli chcemy coś zniszczyć, to w gruncie
>rzeczy najlepiej nic nie robić...

Żydzi to "wynaturzenie"? Jak dochodzi się do takich wniosków?


Be yourself,
no matter what they say!
Agula
>Żydzi to "wynaturzenie"? Jak dochodzi się do takich wniosków?
Uczciwie studiując ich kulturę i historię - polecam.
SzamanGniewko (353 punktów)
>>Żydzi to "wynaturzenie"? Jak dochodzi się do takich wniosków?
>Uczciwie studiując ich kulturę i historię - polecam.
Jeśli studiując ich kulturę i historię dochodzisz do tak radykalnych wniosków to to raczej uczciwie się nie przykładałaś do swoich "badań". Polecam nabrać większego dystansu do innych narodów.

Be yourself,
no matter what they say!
piątek (1035 punktów)
Nie wiem, o których Ty Żydach czytałeś...

"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
SzamanGniewko (353 punktów)
>Nie wiem, o których Ty Żydach czytałeś...
>
"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"

Widocznie nie o tych samych co ty, mnie nie naszła myśl, że są "wynaturzeniem" więc najwyraźniej mieliśmy inne źródła.

Be yourself,
no matter what they say!
Agula
>Widocznie nie o tych samych co ty, mnie nie naszła myśl, że są "wynaturzeniem" więc najwyraźniej mieliśmy inne źródła.

Rzeczywiście, jeśli przyjmiemy za źródło biologiczny punkt widzenia to prawda, więc winnam tu przyznać Ci rację.
@ffe?
Jedno z drugiego nie wynika - szum powstaje, gdy ktoś zyskuje jakieś fory, a komuś innemu się to nie podoba. Jest to zatem skutek, nie przyczyna.
Kelly (2051 punktów)
>Zauważyłem pewną zależność, że im więcej robi się szumu wokół czegoś niecodziennego tym więcej jest zwolenników tego czegoś.
Jak doszedłeś do tego jakże odkrywczego wniosku?!
>Można by podać wiele przykładów, żydzi, im więcej robi im
>się złego, tym mają lepsza pozycje społeczną i "fory"
Nie rozumiem wyrażenia "fory dla Żydów".
>Homoseksualiści im więcej ataków w ich stronę tym więcej mają praw (...)
Odwrotnie: im więcej uda im się zdobyć praw, tym więcej ataków ze strony homofobów - de facto tym więcej szeroko rozumianego "szumu".
>więc jeżeli chcemy coś zniszczyć, to w gruncie rzeczy najlepiej nic nie robić...
Jeśli chcesz zniszczyć mrowisko i nic nie robisz, mrówkom będzie tylko łatwiej rozbudowywać swoje królestwo. Jeśli chcesz przeciwdziałać komunizmowi i nic nie robisz, totalitarne władze robią się tylko coraz pewniejsze. Jeśli chcesz przeciwdziałać Żydom i homoseksualistom, a... Moment, słucham?!
Leszek (260 punktów)
Kilkadziesiąt lat temu już była taki jeden, który uważał, że Żydów,Cyganów, Polaków ...należy zniszczyć...
skowronek (86 punktów)
>
Gdyby przyjąć taki sposób rozumowania bezczynność niemiła by sensu. Ponieważ tylko robiąc dobrze żydowi lub homoseksualiście można pozbawić go poparcia społecznego.

Dlatego też antysemito i homofobie jeśli chcesz zniszczyć żyda lub geja pokochaj go.
piątek (1035 punktów)
Oglądaliśmy fanatyka, kolego ?

"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
Sir Valeq (379 punktów)
>Zauważyłem pewną zależność, że im więcej robi się szumu wokół czegoś niecodziennego tym więcej jest zwolenników tego czegoś.
W przypadku ateistów jest to zwykły coming out. Ilość jest mniej więcej stała, chodzi jedynie o ujawnienie się.

>więc jeżeli chcemy coś zniszczyć, to w gruncie rzeczy najlepiej nic nie robić...
Wybacz, ale przed jakąkolwiek (nawet hipotetyczną) dyskusją na temat, jak unicestwić jakąś grupę ludzi, trzeba podać powód. Dlaczego zasługują na anihilację? Jaki byłby jej cel?
Takie dyskusje to nie rozmowa o stokrotkach na łące. Ktoś już kiedyś chciał Żydów i homoseksualistów wyeliminować. Nie jest bohaterem i jego naśladowanie jest prawnie ścigane.
sztejkat (4743 punktów)
(...)
>mają praw, więc jeżeli chcemy coś zniszczyć, to w gruncie
>rzeczy najlepiej nic nie robić...

Podobnie, choć nieco bardziej wyrafinowanie postępuje wysokiej klasy szczurołap stojący przed trudnym zadaniem. Dokarmia, osłabia czujność, przyzwyczaja. A jak już stado zapomni o ostrożności - łup!

Czyli nie nic nie robić: hołubić, pieścić, dokarmiać. Tak długo, aż zgnuśnieją a reszta się wreszcie zburzy w jednym spaźmie nienawiści wytnie do nogi.

Nie żebym polecał politykę zniszczenia wobec kogokolwiek.

No dobra, mam swoich kandydatów, ale nie powiem

Zwracam tylko uwagę, że spostrzeżenie takie głupie nie jest.

Mechanizm działa też w inną stronę - im głośniej, im więcej praw, tym większa liczba osób uświadamia sobie wogóle istnienie takiej mniejszości i poczuwa się w obowiązku zajęcia jakiejś pozycji wobec niej. A że chodzi o kwestie przywilejów - trudno spodziewać się innej reakcji niż negatywnej.

Bo z jednej strony homoseksualiści uzyskują więcej praw, z drugiej, jeżeli zapytasz kogoś TERAZ o zdanie o homoseksualistach dostaniesz bardzo spolaryzowane odpowiedzi. Podczas gdy kilkanaście lat temu zbyto by sprawę wzruszeniem ramion - mało kto był świadomy skali zjawiska i mało kogo prócz bezpośrednio zainteresowanych ono obchodziło.

Każdy kij ma dwa końce.

Pozdrawiam.

Tomasz Sztejka
gutek
Panie placowniku ,drogi moderatorze a gdzie moj post?
Byl tutaj a piszesz,ze nie usuwasz??
Czyżby Towarzystwo Wzajemnej Adoracji
miało możliwośći usuwania postow?
******************************

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365