Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jezus wrócił!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
27-08-2008 16:32Madman (7811 punktów)Jezus wrócił!
Dziś natknąłem się na interesujący artykuł: wyborcza.pl/1,75480,5622188,Skrawek_nieba.html
Myślę, że słuchaczom pewnego toruńskiego radia teraz będzie łatwiej.
Chrystus już nie jest Żydem, jest Rosjaninem!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kelly (2051 punktów)
Doszłam do punktu, w którym Dalina (czy jak jej tam) myje stopy mężowi i mówi, że według nauczyciela choroby onkologiczne biorą się ze złego podejścia kobiet do mężczyzn i z feminizmu.
Wiesz, mogłeś napisać, że materiał nie jest przeznaczony dla młodych wrażliwych feministek.
Moja biedna dziecięca psychika.
Madman (7811 punktów)
>Doszłam do punktu, w którym Dalina (czy jak jej tam) myje stopy mężowi [...]
>Wiesz, mogłeś napisać, że materiał nie jest przeznaczony dla młodych wrażliwych feministek.
>Moja biedna dziecięca psychika.
Jak na wrażliwą feministkę to i tak daleko doszłaś.
lotrek (14275 punktów)

>Chrystus już nie jest Żydem, jest Rosjaninem!


Prawosławna Rosja słynęła z różnego rodzaju "pomyleńców bożych", różnych nawiedzonych proroków. Cieszyli się oni dużym szacunkiem ludu, zawsze mogli liczyć na jałmużnę i wparcie. Widać z tego, że im nie "przeszło". A jeśli dla moherowych wielbicielek toruńskiego papcia dyrektora Matka Boska też nie jest Żydówką, tylko Polką pochodzącą z Częstochowy (była to odpowiedzieć na pytanie: dlaczego to słuchaczki Radia Maryją nie lubią Żydów, skoro Matka Boska byłą Żydówką), to i Chrystus może być Rosjaninem. Już kiedyś za kadencji Buzka, niejaki Krzaklewski w naszym parlamencie z mównicy sejmowej apelował do posłów, by wybrać Chrystusa na króla Polski. Nie chcieli, pewnie z tego powodu, Rosjanin królem Polski....a kysz !
27-08-2008 18:35 
 Ocena 2 na 2
Madman (7811 punktów)
>Prawosławna Rosja słynęła z różnego rodzaju "pomyleńców bożych", różnych nawiedzonych
Nie tylko Rosja, my też mamy osiągnięcia w tej dziedzinie, i to wybitne (czyt. wybitnie głupie). Andrzej Towiański był z Wileńszczyzny, ale Bogdan Kacmajor za to jak najbardziej swojski...
>Rosjanin królem Polski....a kysz !
Cóż, Żydówka jest Królową Polski chyba od 1656.
lotrek (14275 punktów)

Cóż, Żydówka jest Królową Polski chyba od 1656.


Zgadza się, niestety króla jeszcze nie mamy - jakieś zaniechanie prawicy? To chyba grzech (grzech zaniechania)? Może czekają aż JP2 zostanie świętym i będzie jak znalazł. Niestety B16 jest odporny na modły i wzdychania kościółkowych, pewnie czeka na jakiś załącznik do podania.
stilgar (7322 punktów)
>Dziś natknąłem się na interesujący artykuł: wyborcza.pl/1,75480,5622188,Skrawek_nieba.html
>Myślę, że słuchaczom pewnego toruńskiego radia teraz będzie łatwiej.
>Chrystus już nie jest Żydem, jest Rosjaninem!

Też to czytałem i miałem wrzucić

Ciekawe co Kościół zrobi w takiej sytuacji. Zapewnie nic. Nawet jakby się ktoś do nich zwrócił z pytaniem w tej sprawie, na pewno poprosiliby o dowód, że ten pan jest tym za kogo się podaje. A przecież podobno "błogosławieni ci co nie widzieli, a uwierzyli"

W ten sposób zaprzeczyliby własnym dogmatom.

Oczywiście wierni nie zwróciliby na to uwagi, bo "przecież wszyscy wiedzą, że ten facet to nie Jezus".
Madman (7811 punktów)
>Ciekawe co Kościół zrobi w takiej sytuacji.
Nic. Przecież to oczywiste, że Chrystus, gdyby powtórnie przyszedł, byłby katolikiem.
27-08-2008 20:00 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>>Ciekawe co Kościół zrobi w takiej sytuacji.
>Nic. Przecież to oczywiste, że Chrystus, gdyby powtórnie przyszedł, byłby katolikiem.
>A Kongregacja Nauki Wiary i tak znalazłaby 43 błędy w jego nauczaniu.

Myślę, że sporo więcej. Dodatkowo ekskomunika i takie tam.
Madman (7811 punktów)
>>A Kongregacja Nauki Wiary i tak znalazłaby 43 błędy w jego nauczaniu.
>Myślę, że sporo więcej. Dodatkowo ekskomunika i takie tam.
Chciałem dopisać o ekskomunice, ale się rozmyśliłem. Jestem zdecydowanie niezdecydowany...
Madman (7811 punktów)
Zastanawiająca jest myśl:
" religia to opium dla ludu, rodzaj duchowej gorzałki, a więc ma zniknąć, ale to Związek Radziecki zniknął, a w miejscu, gdzie był, poza wszystkimi światowymi Kościołami działa ponad 80 wielkich sekt mających około 800 tysięcy wyznawców "
Władze ZSRR starały się wybić ludziom z głowy Kościół, ale religijności nie dało się wykorzenić. Wygląda na to, że natura rzeczywiście nie znosi próżni i religie długo jeszcze będą się wciskać drzwiami i oknami... Jak nie KRK, to sekty. Zresztą, co za różnica...

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365