 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-11-2007 15:45 | Sikorski (294 punktów) | Nadchodzi 13.
2 na 4 | Jak co roku 13 grudnia jest dniem szczególnej aktywności mediów. Co się takiego dzieje? Otóż media zaczynają bełkotać. Bełkoczą, bełkoczą, bełkoczą, bełkoczą, bełkoczą, bełkoczą, bełkoczą, w jednym tylko kierunku. Jaruzelski zły, Jaruzelski zły, Jaruzelski zły, Jaruzelski zły, Jaruzelski zły, Jaruzelski zły, niezliczona liczba ofiar stanu wojennego, niezliczona liczba ofiar stanu wojennego, niezliczona liczba ofiar stanu wojennego, i tak w kółko, i tak w kółko, i tak w kółko, i tak w kółko, jedno i to samo. Bełkot ten przyprawia mnie co roku o ból głowy dlatego nie zamierzam 13 grudnia oglądać za dużo TV. Wiem, że media nie zostawią na Jaruzelskim suchej nitki. Dlaczego najpierw wmawia się młodym Polakom, że wprowadzenie stanu wojennego było "okrucieństwem", a potem pyta się ich o zdanie na ten temat, na który jedyną wiedzę mają właśnie z tych samych bełkoczących o tym "okrucieństwie" mediów? Według mnie Wojciech Jaruzelski podjął dobrą decyzję wybierając mniejsze zło, nie będę się z tym krył jak tchórz, to moje zdanie, piszę co myślę. Zastanawia mnie tylko to kto stoi za dyktowaniem mediom takiego stronniczego bełkotu? (Tu nawiązuję do wątku "Zagadka" założonego przeze mnie wcześniej) Jaruzelski zapobiegł "podpaleniu Polski" i żadne skorumpowane media nie wstrzykną mi do głowy kłamstwa, którym karmią nie znającą historii młodzież. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
 | | gutek | >Święta prawda. ************* Gen.Jaruzelski jeat osobliwym bohaterem naszych czasow.Byl prawym i zdyscyplinowanym żołnierzem.Mial zyciowego pecha,że zwiazał swoj los z naszym nieciekawym krajem. Dramat polakow polega na tym,że nie potrafią odrozniać prawdy od fałszu.Kochamy mity,bardzo nam w tym pomagają swięci patrioci z kk. Kochani polacy umilowani w Bogu nie znają litosci ani umiaru.Myslenie zyczeniowe obowiązujące w naszym życiu pcha nas na obrzeza głupoty. ********************************
|
|
| @ffe? |
>Zastanawia mnie tylko to kto stoi za dyktowaniem mediom >takiego stronniczego bełkotu?
Nad czym się zastanawiasz? Widocznie sam nie znasz historii, jeśli nie wiesz, że okrzyk "łapaj złodzieja" jest wielokrotnie wypróbowaną taktyką maskowania własnych łajdactw.
|
|
 | 3 na 3 | Sikorski (294 punktów) | Już dawno nikt mnie tak nie rozśmieszył. Więc ja mam władzę nad mediami? Fajnie by było. Pozdrawiam.
|
|
| prokaczystowska_racjonalistka | >Jaruzelski zapobiegł "podpaleniu Polski"
młodym czytelnikom przypominam że podobną wizję gen.Jaruzelskiego lansowali niektórzy notable PZPR pod koniec lat 80-tych w przemówieniach partyjnych
dziś wiemy że:
a)stan wojenny był samowolką generała,był całkowicie sprzeczny nawet z konstytucją PRL,odpowiednie poprawki wprowadzono po fakcie
b)Jaruzelski był agentem ZSRR(szybkie awanse,gen.w wieku 33 lat!)
c)Armia Czerwona nie miała paliwa dla wojska,rezerwy "zeżarła" operacja ZSRR w Afganistanie d)błagalne depesze Jaruzelskiego do Moskwy z prośbą o pomoc,towarzysze odpowiedzieli::radźcie sobie sami" e)powodu stanu wojennego to mistyfikacja kto słuchał ówczesnych mediów doskonale wie że partii chodziło o zachowanie stołków,przygotowania "kadrowe" gen.zaczął już w sierpniu ładując swoich ludzi na stanowiska partyjne gdzie się dało
w związku z tym "towarzyszu" Sikorski media mają racją,Jaruzelski był zły. Nikt i nic nie odbierze mu odpowiedzialności za 10 000 ludzi internowanych,za 56 zamordowanych przez jego siepaczy partyjnych.
|
|
 | 3 na 3 | Sikorski (294 punktów) | >>Jaruzelski zapobiegł "podpaleniu Polski"
Nie oznacza to interwencji ZSRR, ale "podpalenie Polski" przez własnych obywateli, które mogli spowodować sami Polacy, "wiecami" szykowanymi w grudniu.
Ciekawostka: archiwa IPN w III PR były tak genialnie zabezpieczone, że przy ich przenoszeniu pracowali między innymi byli więźniowie, przez tyle lat można było fałszować je na różne sposoby. Dowód: lista Wildsteina.
|
|
|  | | prokaczystowska_racjonalistka |
>Ciekawostka: archiwa IPN w III PR były tak genialnie >zabezpieczone, że przy ich przenoszeniu pracowali między innymi >byli więźniowie, przez tyle lat można było fałszować je na różne >sposoby
przykro mi ale Pan łże,nie ma naukowych dowodów na jakiekolwiek spreparowanie czyjejkolwiek teczki po 1989. przed 1989 takie praktyki miały miejsce,ale marginalnie i skrupulatność ewidencyjna na poziomie Warszawy od razu weryfikowała nadgorliwość służbistów SB.
|
|
| |  | | stilgar (7322 punktów) | czy to oznacza, że lojalka Kaczyńskiego jest jednak prawdziwa?
|
|
| | |  | -2 na 2 | Bolesław.słuchacz.Radio.Maryja (12 punktów) | >czy to oznacza, że lojalka Kaczyńskiego jest jednak prawdziwa?
cieszę się że oponenci Kaczyńskiego ponownie posługują się starymi,śmierdzącymi kotletami rodem z rynsztoka. świadczy to o ich inteligencji.
|
|
| |  | 3 na 3 | Sikorski (294 punktów) | >nie ma naukowych dowodów na jakiekolwiek spreparowanie
No i co z tego? Ja napisałem, że jest taka możliwość i jest ona ogromnie prawdopodobna, więc kto tutaj kłamie? Przykład: lista Wildsteina. Dziennikarz mógł narobić ambarasu już nie mówiąc o ludziach wyspecjalizowanych i do tego wynajętych.
|
|
| historyk_IPN | Na prośbę użytkowniczki:prokaczystowska_racjonalistka udostępniam dane o "patriocie" Jaruzelskim: wypis z archiwum IPN;
WOJCIECH WITOLD JARUZELSKI Centralny Rejestr Agenturalnej Sieci Nr 1, nr [ewidencyjny tajnego informatora] 1846. AIPN, 00197/1 k.31 Księga Inwentarzowa Księga Inwentarzowa Tajnych Współpracowników Nr 1 Zespołu E-1 Odziału VII Głównego Zarządu Informacji WP. Zwerbowany 18.02.1946 AIPN 00197/6 Informacja dot. oficerów wytypowanych do pracy w II Oddziale Sztabu Generalnego WP 09.09.1949 r., tajny informator pseudonim "Wolski", zwerb. 23.03.1946 r. , dane z Oddziału I Głównego Zarządu Informacji WP. AIPN BU MBP 4314, k.31-34. Zakończono współpracę najprawdopodobniej w 1954 roku, a na pewno przed 1955 r. Zob. też P. Piotrowski, Sprawa Współpracy Wojciecha Jaruzelskiego z Informacją Wojskową. Rekonesans archiwalny w: Biuletyn IPN nr 1-2 (72-73) styczeń-luty 2007, s. 125.
|
|
 | 9 na 9 | Sir Valeq (379 punktów) | >Na prośbę użytkowniczki:prokaczystowska_racjonalistka
Oj, dziwnym trafem trzy pierwsze oktety Waszych adresów IP są identyczne... Czyżby prokaczystowska_racjonalistka mieszkała w budynkach IPNu?
Nie na tym forum takie zabiegi, to nie onet.
|
|
|  | 3 na 3 | Sikorski (294 punktów) | Ech ta sąsiedzka solidarność. Brawo Sir Valeq. Pozdro.
|
|
|  | 6 na 6 | placownik (17853 punktów) |
> Oj, dziwnym trafem trzy pierwsze oktety Waszych adresów IP są identyczne... Czyżby prokaczystowska_racjonalistka mieszkała w budynkach IPNu? Toporność użytej metody wskazywać może na jakąś sieciową ekspozyturę CBA.  Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | 3 na 3 | Sikorski (294 punktów) | Polacy są w czołówce najlepszych narodów z elementów kombinatoryki. Szkoda tylko, że w tym przypadku nie ma to wiele wspólnego z matematyką. Coś czego jeszcze nie było! CBA na racjonaliście! News dnia!
Pozdro.
|
|
|  | | prokaczystowska_racjonalistka | >Nie na tym forum takie zabiegi, to nie onet.
mój zięć jest historykiem,po prostu zawołałam go z kuchni
|
|
| |  | | Jona | >mój zięć jest historykiem,po prostu zawołałam go z kuchni
Ciekawam, jaka byłaby waga Twojej wypowiedzi, gdybyś zawołała go z garażu...
Pozdrawiam Jona
|
|
2 na 2 | krutki (1550 punktów) | > nie zamierzam 13 grudnia oglądać za dużo TV. Na Twoim miejscu w ogóle zrezygnowałbym z tego ogłupiającego przyzwyczajenia  Przede wszystkim dla lepszego zdrowia i samopoczucia.  Pozdrawiam 
"I know you gotta be free, so free yourself (...) I know you gotta be free to kill yourself"
|
|
5 na 5 | Scorp (5381 punktów) |
Masz zupełną rację. Jaruzelski okazał się mądry przed szkodą. Oczywiście 13 grudnia tak nie uważałem, ale minęło dość czasu, żeby to zrozumieć. Pozdrawiam scorp
|
|
| Kelly (2051 punktów) | >Dlaczego najpierw wmawia się młodym Polakom, że wprowadzenie stanu wojennego było "okrucieństwem", a potem pyta się ich o zdanie na ten temat, na który jedyną wiedzę mają właśnie z tych samych bełkoczących o tym "okrucieństwie" mediów? >Według mnie Wojciech Jaruzelski podjął dobrą decyzję wybierając mniejsze zło, nie będę się z tym krył jak tchórz, to moje zdanie, piszę co myślę. Zastanawia mnie tylko to kto stoi za dyktowaniem mediom takiego stronniczego bełkotu? (Tu nawiązuję do wątku "Zagadka" założonego przeze mnie wcześniej) Jaruzelski zapobiegł "podpaleniu Polski" i żadne skorumpowane media nie wstrzykną mi do głowy kłamstwa, którym karmią nie znającą historii młodzież. Wiem, wiem, powinnam grzecznie sama pouczyć się historii... Ale może warto więc doedukować tę młodzież? Bo na przykład moja wiedza o stanie wojennym opiera się przede wszystim na wspomnieniach babć, dziadków, rodziców. Wszyscy mówią ciągle co innego i w inny sposób, więc mam prawo być zdezorientowana. Raz opowieści o odwołaniu studniówki w ramach protestu, strachu przed milicją i obawach przed wyjazdem do szpitala w godzinie policyjnej; innym razem refleksja, że bez tego Polacy poszliby na wojnę i zostali wybici" ( czy jakoś tak, szczerze mówiąc nie pamiętam).
|
|
 | | prokaczystowska_racjonalistka | >innym razem refleksja, że bez tego Polacy poszliby na wojnę i >zostali wybici"
więc dementuję tą refleksję,Sowieci mieli zmobilizowanych 1000 żołnierzy i 80 czołgów. w Polsce w pacyfikacji ruchów wolnościowych brało udział ok.100 000 żołnierzy plus 40 000 milicjantów,kto tu komu miałby krwawą łaźnię urządzić gdyby ten tysiączek miał zagrażać Polakom?
|
|
|  | 1 na 1 | stilb (1323 punktów) | Wystarczyłoby kilka nalotów, żeby zasiać strach wśród ludzi. W Oświęcimiu grupa SS-manów skutecznie utrzymywała rygor, zabijając przy tym tylu ludzi.
|
|
| |  | 2 na 2 | Sikorski (294 punktów) | Przecież sowieci mieli potężne bombowce w czasach zimnej wojny, a na dodatek wyrzutnie rakiet dalekiego zasięgu, nie musieli w zasadzie wysyłać ani jednego żołnierza do Polski.
|
|
| | |  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) | Może się mylę, ale czy sowieckich żołnierzy nie było w Polsce? Bo chyba dopiero Wałęsa ich wyrzucił... więc nie musieli nigdzie iść...
|
|
|  | -1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Więc dementuję tę refleksję, Sowieci mieli zmobilizowanych 1000 żołnierzy i 80 czołgów.
Potrafisz liczyć do 80, a nawet do 1000?! No, no. Zwykłemu człowiekowi najwyżej na trzeciej butelce kończy się świat, często już na pierwszej. .
|
|
| |  | | gutek | Więc dementuję tę refleksję, Sowieci mieli zmobilizowanych 1000 żołnierzy i 80 czołgów. Potrafisz liczyć do 80, a nawet do 1000?! No, no. Zwykłemu człowiekowi najwyżej na trzeciej butelce kończy się świat, często już na pierwszej. **************************************** co za nonsensy ***********
|
|
|  | | nieobecny | >więc dementuję tą refleksję,Sowieci mieli zmobilizowanych 1000 żołnierzy i 80 czołgów. NIE MOGŁAŚ TEGO OGŁOSIĆ WTEDY?! Mielibyśmy Polskę od morza do morza!
Kretynizm niektórych wypowiedzi pisdzielców budzi podejrzenie, że Kurski z Kamińskim podkładają sobie wzajemnie nogi zatrudniając niepełnosprawne umysłowo jednostki do siania propagandy w necie. A może to Tadeo Grzybek kopie dołek pod PiSem klawiaturkami studentów swojej szkółki?...
|
|
| |  | | prokaczystowska_racjonalistka | >Kretynizm niektórych wypowiedzi pisdzielców
cieszę się że przeciwnik PiS ujawnił ze jest chamem i prymitywnym młodziakiem,bardzo to teraz w modzie i kulturalne,proszę to ogłosić w "szkle kontaktowym",tam Pan znajdzie poklask i uszanowanie.
miałam na myśli armię NRD,na polecenie Moskwy zmobilizowaną. nie znasz młodziaku faktów historycznych. cóż,niedouczenie plus chamstwo. gratuluję koniunkturalny chłoptasiu.
|
|
| nieobecny | Moim zdaniem obiektywna ocena wprowadzenia stanu wojennego w Polsce jako czegoś złego lub dobrego jest niemożliwa. Można to oceniać jedynie subiektywnie. Załóżmy np., że Jaruzelski wprowadzając s.w. rzeczywiście zapobiegł wojskowej interwencji ZSRR w Polsce. Czy przyjęcie takiej tezy pozwala jednoznacznie ocenić decyzję Jaruzelskiego jako dobrą? Ktoś powie, że oczywiście, bo gdyby nie Jaruzelski, to mielibyśmy drugie Węgry, Afganistan czy Czeczenię. Ktoś inny powie, że i tak było to złe, bo mnóstwo ludzi trafiło do więzień, było internowanych, straciło pracę na całe lata, a w końcu ileś tam osób straciło życie.
W mojej ocenie stan wojenny i kolejne lata aż do 1989 roku było okresem, w którym Polska uległa "zamrożeniu" - gospodarczemu, społecznemu, naukowemu i w każdym innym sensie. Innymi słowy ta prawie dekada w życiu Polski i Polaków została "wyrwana z życiorysu" niczym zasadnicza służba wojskowa w życiu młodego faceta. Czas, który można wykorzystać na rozwój, a tymczasem się go marnuje, jednocześnie ulegając degeneracji.
|
|
-4 na 4 | piątek (1035 punktów) | Czy aby to trochę nie twoje czasy czasy czasy czasy czasy czasy...;o
"Bóg uczynił mnie ateistą. Kim Ty jesteś by kwestionować jego mądrość"
|
|
-3 na 5 | piątek (1035 punktów) | pomyłka...
|
|
5 na 5 | Daredevil (68 punktów) | 13 był złem ale bez niego byłoby pewnie jeszcze większe zło.. I niech mi nikt nie mówi ze ZSRR nie byłoby gotowe wkroczyć do Polski nawet mimo związania sił w Afganistanie i obawie przed reakcją Zachodu.. To nie NATO tylko ZSRR w razie rozpoczęcia inwazji na przeciwnika zakładało już od pierwszych chwil uzycie broni atomowej... Nie wybielam Jaruzelskiego ani całego stanu wojennego ale trzeba powtorzyc ze nie mozna jednoznacznie zle lub dobrze kreslic tego czasu.. A TV po prostu jest stronnicza i nie bede sie stresowac 13 przed TV
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|