Racjonalista - Strona głównaDo treści
ATEIŚCI OD ZAWSZE NIEWIERZĄCY!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
13-05-2012 11:40Dominika Pokrowska (20 punktów)ATEIŚCI OD ZAWSZE NIEWIERZĄCY!!!
W związku z tym, że na 58 kompletów ankiet, tylko 13 zostało wypełnione przez osoby niewierzące od zawsze, apeluję jeszcze raz o POMOC W BADANIACH DO PRACY MAGISTERSKIEJ!
Proszę osoby, które NIGDY NIE WIERZYŁY W BOGA, by zlitowały się nade mną i wypełniły dla mnie ankiety Miałam porównać grupy osób od zawsze niewierzących z osobami, które przestały wierzyć w Boga, a jak na razie stosunek liczebność grup wynosi 13 do 45... Pomóżcie!!!!!!

Powtarzam, gdzie można znaleźć ankiety:
Ankiety znajdują się na chomiku (czyli www kropka chomikuj kropka pl)
praca.magisterska2012 w dokumentach. Nie mogę wkleić linka, chyba dlatego, że jestem nowa na forum i nie mam jakichś punktów, czy coś:/

Po wypełnieniu można je tam zamieścić, logując się jako właściciel. Wpisujemy login:praca.magisterska2012 i hasło: ateizm i dodajemy nowy dokument. Obie ankiety należy zamieścić razem, w 1 folderze, żeby mi się nie pomieszało, kto co wypełniał Ankiety można również przesłać mi na maila: lp.pw@aksworkop.akinimod

Pozdrawiam, Dominika Pokrowska
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
Ciężka sprawa, bo moim zdaniem dużo ludzi tylko wmawia sobie, że wierzy w boga, a tak naprawdę nawet w kryteriach kościelnych kaznodziejów jest całkiem na odwrót. Sądzę, że wielu z osób, które myślą że kiedyś wierzyły, a dziś już nie w zasadzie nigdy tak naprawdę nie wierzyły.
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>Ciężka sprawa, bo moim zdaniem dużo ludzi tylko wmawia sobie, że wierzy w boga, a tak naprawdę nawet w kryteriach kościelnych kaznodziejów jest całkiem na odwrót. Sądzę, że wielu z osób, które myślą że kiedyś wierzyły, a dziś już nie w zasadzie nigdy tak naprawdę nie wierzyły.

Wiele osób przestaje wierzyć, jak tylko zaczyna samodzielnie myśleć, ale niby wcześniej wierzyły, bo odmawiały z babcią różaniec i były u komunii Na takiej samej zasadzie można wierzyć w Św. Mikołaja. Dzieci ufają dorosłym i wierzą w to, co im powiedzą rodzice, nauczyciele itd.
Alathorn (41 punktów)
Myślę, że w Polsce ciężko o ateistów "od zawsze niewierzących". W ogóle dziwie się, że aż 13 udało się zebrać. Może po prostu spróbuj kilka ankiet dorobić, bazując na już wypełnionych. W końcu niby na tym polega to całe ankietowanie.
14-05-2012 00:35 
 Ocena 1 na 1
mbrudka (1266 punktów)
>Może po prostu spróbuj kilka ankiet dorobić, bazując na już wypełnionych. W końcu niby na tym polega to całe ankietowanie.
Jeśli to żart, to niesmaczny.
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>>Może po prostu spróbuj kilka ankiet dorobić, bazując na już wypełnionych. W końcu niby na tym polega to całe ankietowanie.
>Jeśli to żart, to niesmaczny.
>
Wielu studentów tak robi, ale ja jestem jakoś dziwnie uczciwa Poza tym, jestem ciekawa co mi wyjdzie z tych badań
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>Myślę, że w Polsce ciężko o ateistów "od zawsze niewierzących". W ogóle dziwie się, że aż 13 udało się zebrać.

Pewnie większość takich osób pochodzi z rodzin ateistycznych. Jak rodzice nie wychowają kogoś w wierze katolickiej, to może on nigdy nie wierzyć w boga. Chyba, że podda się indoktrynacji w szkole itp.
15-05-2012 08:29 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Ja pochodzę z rodziny katolickiej, choć raczej "luźno" wierzącej. W dzieciństwie opowieści o Bozi traktowałam na równi z bajką o sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach. Przemocą wysłano mnie do 1 komunii, a potem machnięto na mnie ręką. Więc totalnie olałam religię, chodzenie do kościółka i uczestnictwo w obrzędach. Moja mama do dziś nie może sobie darować, że mnie nie wychowała Ale ja jej jestem wdzięczna za ten brak wychowania. Dzięki temu uniknęłam licznych problemów
15-05-2012 08:57 
 Ocena 4 na 4
tumbili (327 punktów)
Ja natomiast wychowałam się w rodzinie ewangelickiej, ale ojciec, od kiedy pamiętam, wyraźnie mówił, że w boga nie wierzy i nie zamierza brać udziału w żadnych cyrkach związanych z kościołem. Do konfirmacji zostałam posłana i wówczas właśnie przeżyłam największe pranie mózgu, ale byłam już zbyt "dorosła", żeby się to powiodło. Dlatego jest dla mnie całkowicie zrozumiałe, a zarazem bardzo smutne, dlaczego w katolicyzmie odbywa się to w wieku dziewięciu lat...

Notabene moja historia pokazuje, jak dziwne są zachowania i mechanizmy postępowania. Ojciec niewierzący, matka raczej też (wyraźnie nigdy tego usłyszałam), babka za strony mamy religijna w ogóle nie była, a z drugą babką utrzymywaliśmy raczej nikły kontakt, a jednak do konfirmacji iść musiałam. Bo co? Rodzinnych nacisków nie było, więc to tylko obawa przed ludźmi? Chyba zapytam o to mamę przy najbliższej okazji...
liliac (147340 punktów)
Przede wszystkim popełniasz chyba jeden poważny błąd. IMHO o wiele łatwiej byłoby ci znaleźć chętnych do wypełnienia ankiet, gdyby były one po prostu dostępne on-line. Mnie może się po prostu nie chcieć specjalnie logować się na chomiku i wykonywać jakich dziwacznych procedur celem dodania nowego dokumentu albo - tym bardziej - wysyłać wypełnionych ankiet komukolwiek, podając tym samym do jego wiadomości mojego prywatnego maila. Za dużo zabawy. Ale życzę powodzenia - przyda ci się.
Elka I Ponura (7473 punktów)







Darmowe i z łatwą konfiguracją. Możliwe, że masz mało respondentów, bo proces jest ciężki. Powodzenia.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Meretseger (61860 punktów)
Wypełniłabym ankietę on-line. Z jakimiś chomikami nie chce mi się bawić.
Dominika Pokrowska (20 punktów)
Próbowałam na początku zrobić tę ankietę na takiej stronie, nawet zaczęłam, ale coś mi nie wychodziło i się poddałam:/ Teraz, biorąc sobie do serca Wasze uwagi, trochę ją zmodyfikowałam i jest dostępna pod linkiem:

www.ebadania.pl/4ef3b3f74560525a

Mam nadzieję, że wszystko zrobiłam ok;]
Pozdrawiam
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>Mam nadzieję, że wszystko zrobiłam ok;]

Na to wygląda. Poszłoooo.
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>>Mam nadzieję, że wszystko zrobiłam ok;]
>Na to wygląda. Poszłoooo.
>

Dzięki
Ciekawa jestem, czy przy eksporcie wyników nie wyjdą jakieś kwiatki:/ Na razie widzę, że wyniki można eksportować po zakończeniu ankiety, czyli pewnie dowiem się dopiero w niedzielę.
14-05-2012 22:16 
 Ocena 2 na 2
tumbili (327 punktów)

>www.ebadania.pl/4ef3b3f74560525a
>Mam nadzieję, że wszystko zrobiłam ok;]

Wypełniłam . Myślę, że mogę się zaliczyć do tych od zawsze niewierzących, bo dziecięce majaki chyba się nie liczą? Tak samo "wierzyłam" w Mikołaja . Zaznaczyłam to w uwagach.

Ale muszę powiedzieć, że pytanie 51 jest... hmmmm... dziwne? "Nie obawiam się stanąć kiedyś przed moim Stwórcą." Zaznaczyłam "nie wiem", bo naprawdę nie wiem, co myśleć o tym pytaniu...
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>Wypełniłam . Myślę, że mogę się zaliczyć do tych od zawsze niewierzących, bo dziecięce majaki chyba się nie liczą? Tak samo "wierzyłam" w Mikołaja . Zaznaczyłam to w uwagach.
>Ale muszę powiedzieć, że pytanie 51 jest... hmmmm... dziwne? "Nie obawiam się stanąć kiedyś przed moim Stwórcą." Zaznaczyłam "nie wiem", bo naprawdę nie wiem, co myśleć o tym pytaniu...

Mój promotor stwierdził, że nawet jak się wierzyło w dzieciństwie, to zostawia to ślad w psychice... Może ma racje, ale w takim wypadku można stwierdzić, że w Polsce prawie nie ma ateistów od zawsze, bo większość dzieci jest indoktrynowana...
48 pytań w tej ankiecie jest z gotowego kwestionariusza FVTS R.Ochsmanna i nie mogę ich zmienić. Są to pyt. 6 - 53, w tym oczywiście pytanie o którym napisałaś. Pewnie twórcy kwestionariusza nie przyszło do głowy, że będą go wypełniali również ateiści Napiszę o tym do twórcy polskiej adaptacji.
15-05-2012 08:34 
 Ocena 2 na 2
tumbili (327 punktów)

> Napiszę o tym do twórcy polskiej adaptacji.

To możemy się spodziewać nowej wersji, poprawionej ? Czy nie będziesz tego pytania w ogóle brała pod uwagę?
Ale to, co piszesz, również wyjaśnia, dlaczego kilka razy odpowiadałam na to samo pytanie...

No i powodzenia!
15-05-2012 13:17 
 Ocena 1 na 1
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>To możemy się spodziewać nowej wersji, poprawionej ? Czy nie będziesz tego pytania w ogóle brała pod uwagę?

Napiszę w swojej pracy jakie reakcje wywoływało wśród badanych to pytanie. Nie wiem, czy moje sugestie zostaną wzięte pod uwagę. Mam nadzieję, że tak
14-05-2012 22:31 
 Ocena 8 na 8
Fizyk (17637 punktów)
> www.ebadania.pl/4ef3b3f74560525a
> ...
> 51. Nie obawiam się stanąć kiedyś przed moim Stwórcą.

Brakuje opcji "Bzdura".
15-05-2012 07:47 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
Jestem w trakcie wypełniania ankiety, ale pytanie 51 zastopowało mnie radykalnie:
Cytat:
51. Nie obawiam się stanąć kiedyś przed moim Stwórcą.

Wydawało mi się, że ankieta jest skierowana do ateistów "od zawsze"?
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>Jestem w trakcie wypełniania ankiety, ale pytanie 51 zastopowało mnie radykalnie:
> Cytat:
51. Nie obawiam się stanąć kiedyś przed moim Stwórcą.

>Wydawało mi się, że ankieta jest skierowana do ateistów "od zawsze"?

Pisałam już, że "48 pytań w tej ankiecie jest z gotowego kwestionariusza FVTS R.Ochsmanna i nie mogę ich zmienić. Są to pyt. 6 - 53", w tym to nieszczęsne pytanie ze "stwórcą".
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
Mam już wiele wypełnionych ankiet, jednak osoby, które są ateistami od zawsze stanowią jedynie 1/5 wszystkich respondentów Jest to dla mnie duży problem, dlatego baaaaardzo proszę o pomoc

20% ateistów "od zawsze", to dla ciebie mało? Jaki zatem jest temat twojej pracy, co chcesz w niej udowodnić?
Bierzesz pod uwagę w swojej pracy fakt, że każdy człowiek rodzi się ateistą, a więc odsetek "ateistów od zawsze" wynosi 100%?



Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
Dominika Pokrowska (20 punktów)
>20% ateistów "od zawsze", to dla ciebie mało? Jaki zatem jest temat twojej pracy, co chcesz w niej udowodnić?
>Bierzesz pod uwagę w swojej pracy fakt, że każdy człowiek rodzi się ateistą, a więc odsetek "ateistów od zawsze" wynosi 100%?


Teoretycznie grupy powinny być mniej więcej równe. Miało być po 30 osób.
Chodzi o to, czy ktoś był wierzącym katolikiem i porzucił wiarę, czy nigdy nie wierzył w boga. Porównuję te 2 grupy pod względem lęku przed śmiercią. To fakt, że każdy się rodzi ateistąAle większość ludzi od małego jest wychowywanych w jakiejś wierze. Niektórzy nawet w dzieciństwie nie wierzą w to, co im opowiadają rodzice lub katecheci, ale większość jednak na początku wierzy, no bo czemu miałoby nie wierzyć, skoro dorośli tak mówią:/
15-05-2012 08:05 
 Ocena 5 na 5
Alicja Duda (25557 punktów)
> Niektórzy nawet w dzieciństwie nie wierzą w to, co im opowiadają rodzice lub katecheci, ale większość jednak na początku wierzy, no bo czemu miałoby nie wierzyć, skoro dorośli tak mówią:/
Ja byłam posłana do I komunii ale nigdy nie wierzyłam. Pierwszą moją myślą na temat religii było że " to bajki dla dorosłych" i tak jak krasnoludki włożyłam bajkę o Jezusku do tej samej szufladki.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
15-05-2012 09:44 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>Niektórzy nawet w dzieciństwie nie wierzą w to, co im opowiadają rodzice lub katecheci, ale większość jednak na początku wierzy, no bo czemu miałoby nie wierzyć, skoro dorośli tak mówią:/
Nie bierz pod uwagę dziecięcej wiary. To nie jest żadna wiara religijna. Gdzieś tak od 12 roku życia można mówić o świadomej wierze, wcześniej - to Królewna Śnieżka. Rodzice tak powiedzieli, tak samo jak powiedzieli o świętym Mikołaju, co prezenty przynosi, a dzieci uwierzyły na słowo. Mało które jest takie oporne na bajędy jak ja, by w wieku 3 lat zarzucić babci kłamstwo i oświadczyć wobec zgromadzonej rodziny, że to nie żaden aniołek podrzucił prezent pod choinkę, tylko dziadek, sama widziałam

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365