Chamstwo powinno być zawsze zamierzone, w przeciwnym razie jest to brak wrażliwości. Gdy kelner podaje mi zimne jedzenie, nie zwracam mu uwagi. Jedyną winą tego człowieka jest to (o ile można to nazwać winą), że pracuje w źle prowadzonym lokalu. Wolę zmienić lokal, niż robić burdę. Chamstwo jest domeną ludzi inteligentnych, głupiec może co najwyżej uprawiać prostactwo. Prostakiem miota i rzuca przez całe jego życie. Prostak to liść na wietrze, słomiany chochoł, fala na powierzchni stawu.
Słowo na poniedziałek skierowane do Farmera: "To, że wsadzisz sobie w dupę trzy pióra nie znaczy, że jesteś kogutem".
Nie, to nie moje, to słowa Paulo Coelho - tekściarza piosenek, ale przede wszystkim cenionego pisarza.
Natomiast dla rzeszy forumowiczów: "Nie szukajcie głosu u ryb ani cnoty u źle wykształconych ludzi." (Plutarch) |