Grupa nieformalna "Ulica Siostrzana" zaprasza kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej 10. FALi, która odbędzie się w dniach 8 lipca (niedziela) - 20 lipca (piątek) 2012 w gospodarstwie ekologicznym Doroty Łepkowskiej w Godkach koło Olsztyna na Warmii.
Zapraszamy na obóz kobiety i dziewczyny, które chcą spędzić wakacje w towarzystwie różnych kobiet, są feministkami lub chciałyby dowiedzieć się więcej o feminizmie i emancypacji, chcą dyskutować o ważnych dla siebie sprawach w bezpiecznej przestrzeni i doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Gospodarstwo w Godkach nie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim chętnym możliwość przyjazdu na FAL.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zajęć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu - mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń.
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne tereny, tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą zatrudnionej kucharki (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
Planujemy, że odbędą się zajęcia z: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); praw kobiet; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet - WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe, rowerowe i in. Program obozu będzie znany na około dwa tygodnie przed rozpoczęciem (wskazówką mogą być programy z poprzednich lat umieszczone na naszej stronie).
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 4-10 lat, dziewczynkę w wieku 4-12 lat) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które skończyły 12 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne ) uczestniczki. UWAGA - liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona do ośmiu.
Za udział w obozie płacisz 700 zł (w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia).
Jeśli przyjeżdżasz z dzieckiem, za jej/jego udział płacisz 150 zł (jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2012 r.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Przekonałaś się i już wiesz, że chcesz przyjechać? Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy! Jeśli nie masz dostępu do Internetu albo z innych powodów nie możesz się posłużyć formularzem on-line - zadzwoń do nas (wyślemy formularz pocztą zwykłą, e-mailem (oboz@siostrzana.org) lub przekażemy Ci pytania telefonicznie.
MIEJSCE: gospodarstwo ekologiczne Doroty Łepkowskiej w Godkach
godki22.blogspot.com/DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Zapoznaj się z ogłoszeniem, Założeniami i Regulaminem Feministycznej Akcji Letniej:
siostrzana.org/obozy/fal2012/, e-mail:
gro.anazrtsois@zoboFALa jest inicjatywą niekomercyjną, a praca związana z jej organizacją wykonywana jest na zasadzie wolontariatu. Wsparcia formalno-prawnego udziela nam Fundacja Autonomia
www.autonomia.org.pl.
Matronaty/patronaty nad 10. FALą objęły kwartalnik feministyczny "Zadra" i sabatnik boginiczno-feministyczny "Trzy Kolory" oraz portal ngo.pl.