 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-03-2020 21:38 | okragly (21676 punktów) | na sępa
2 na 2 | skąd pochodzi zwrot "na sępa". W raju nasi przodkowie, jeśli zauważyli na niebie krążące sępy szli na sępa (kierunek), najczęściej tam znajdywali tygrysa szablozębnego który spożywał upolowaną antylopę. Nasi przodkowie (w 5 chłopa) z kamieniami, kijami w ręku, wrzeszcząc przepędzały tygrysa i zabierały mięso z antylopy. Czy to znaczy, że w raju byliśmy padlinożercami? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | przepędzanie | >Nasi przodkowie (w 5 chłopa) z kamieniami, kijami w ręku, wrzeszcząc przepędzały >tygrysa i zabierały mięso z antylopy.
Lub tygrys przepędzał ich. Szablozębny był perfekcyjnie zaprojektowaną maszynką do zabijania. Zadzieranie z nim było zawsze dużym ryzykiem.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: przepędzanie | >>Nasi przodkowie z kamieniami, kijami w ręku, wrzeszcząc przepędzały tygrysa i zabierały mięso z antylopy. >Lub tygrys przepędzał ich. Szablozębny był perfekcyjnie zaprojektowaną maszynką do zabijania. Zadzieranie z nim było zawsze dużym ryzykiem. zażyłe stado ludzi to jest maszyna, znali się od urodzenia, żyli razem 24g/dobę, ćwiczyli sie w tym od dziecinstwa, byli głodni (do walki idziemy glodni, zasada nawet podczas 2wś), leccy, zwinni, inteligentniejsi niż my. Tygrys był bez najmniejszych szans, znał ludzi, tylko ich zobaczył, zawarczał i oddalał sie, bez walki
jak było ich mniej, np 3 osoby, szli z ogniem, pochodnia
szukanie raju, moim celem
|
|
2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: na sępa | > Czy to znaczy, że w raju byliśmy padlinożercami?
Twoja babka zagoniła by Cie do roboty. Zbieraj jagody dla babki a nie zastanawiaj się nad sępami.
Ty się nie naddajesz do swojego raju za dużo pytań zadajesz. W swoim raju musiał byś być parobkiem dla swojej babki. Możeeeee zadowolonym jak przygłup ale wątpię bo wciąż drążysz temat swojego raju więc w raju kim byłbyś był?
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > Czy to znaczy, że w raju byliśmy padlinożercami?> Twoja babka zagoniła by Cie do roboty. Zbieraj jagody dla babki a nie zastanawiaj się nad sępami.babka wie, że mięso to to, co ona lubi najbardziej > Ty się nie naddajesz do swojego raju za dużo pytań zadajesz. zapewne nie raz szedłeś gdzieś "na sępa", dziele sie odkryciem, że zwrot pochodzi z raju  , > W swoim raju musiał byś być parobkiem dla swojej babki.zażyłe stado z raju to jeden organizm. Czy ręka jest moim parobkiem? > wciąż drążysz temat swojego raju więc w raju kim byłbyś był? częścią stada, ono definiuje jednostkę
szukanie raju, moim celem
|
|
3 na 3 | Duch Prawdy (14790 punktów) | > Nasi przodkowie (w 5 chłopa) z kamieniami, kijami w ręku, wrzeszcząc przepędzały tygrysa i zabierały mięso z antylopy. Czy to znaczy, że w raju byliśmy padlinożercami?Raj był przed "kamieniami, kijami w ręku", byliśmy pokarmem dla tygrysa. Kamieniami rozbijaliśmy kości, żeby zjeść szpik. To już nie był raj, skończył się wraz z uzyskaniem samoświadomości. Łudzisz się, że raj powróci, to świat roślin i zwierząt, nie ma w nim człowieka, nie daj się zmylić biblijnej bajce... aa.., na sępa to jak koleś bez kasy dosiada się do stolika, gdy pijesz piwo... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >Nasi przodkowie (w 5 chłopa) z kamieniami, kijami w ręku, wrzeszcząc przepędzały tygrysa i zabierały mięso z antylopy. Czy to znaczy, że w raju byliśmy padlinożercami?> Raj był przed "kamieniami, kijami w ręku", byliśmy pokarmem dla tygrysa.raj był (wg okrągłego  ) przez 2 mln lat, kiedy byliśmy ludźmi nieudomowionymi (dzikimi) > Kamieniami rozbijaliśmy kości, żeby zjeść szpik. To już nie był raj, skończył się wraz z uzyskaniem samoświadomości.samoświadomość maja naczelne ale i np kruki, słonie, delfiny, (dzieci ok 3 rż), patrz efekt lustra > Łudzisz się, że raj powróci, to świat roślin i zwierząt, nie ma w nim człowieka, nie daj się zmylić biblijnej bajce...raj jako czas kiedy ludzie żyli długo i szczęśliwie w odróżnieniu od cywiliacji która nastała wraz z wynalezieniem rolnictwa które oznaczało cierpienie (wysokość mężczyzn zmniejszyła sie o 20 cm, a kobiet aż o 30cm, wiadomo nastał patriarchat) > aa.., na sępa to jak koleś bez kasy dosiada się do stolika, gdy pijesz piwo...  się zdziwiłem jak odkryłem, że ten zwrot pochodzi z raju  niesamowite
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 3 na 3 | Duch Prawdy (14790 punktów) | > raj był (wg okrągłego ) przez 2 mln lat, kiedy byliśmy ludźmi nieudomowionymi (dzikimi)raj był ( wg Ducha Prawdy  ) przez 2 mld lat, kiedy nie było ludzi > samoświadomość majasamoświadomość czerwca > żyli długo i szczęśliwiewww.cda.pl/video/1455021a9> się zdziwiłem jak odkryłem, że ten zwrot pochodzi z raju niesamowiteno, dziwko cię je.ło
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Gdyby tak było posiadalibyśmy zdolność, przystosowanie do trawienia pokarmu zawierającego toksyny rozwijające się mięsie popsutym, dociekliwy badacz takie rzeczy sprawdza empirycznie na sobie - smacznego.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Gdyby tak było posiadalibyśmy zdolność, przystosowanie do trawienia pokarmu zawierającego toksyny rozwijające się mięsie popsutym, dociekliwy badacz takie rzeczy sprawdza empirycznie na sobie - smacznego.niestety za dożo i za często używam napojów popsutych  stąd majaczenia o raju, wątroba nie ta, W raju nie codziennie spożywali popsute mięso a wątroba ładnie sie regeneruje uczeni w piśmie twierdzą że wątrobę mamy za dużą, wystarczyłoby 15%, dlaczego ona za duża? i tak sprawnie sie regeneruje? Jemy dużo "popsutych" artykułów, wino, maślanka, jogurt, kiszonka, spleśniałe sery podobnie może być z nadpsutym mięsem, ono łatwiejsze do ugryzienia i trawienia (w naszym układzie trawiennym jest więcej bakterii -które pomagaja nam w trawieniu) w raju może były inne bakterie, bardziej spożywcze niz współczesne mieli dużo lepszy węch od nas i jak za bardzo albo nie tak popsute to odchodzili Byli inteligentniejsi od nas Możliwe, że tylko szpinak wyciągali z kości my mamy slabo rozwiniętą i ubogą kulturę spożywczą, bym sie nie zdziwil gdyby sie okazalo, że w Chinach, Tajlandi, Indonezji czy ludy pierwotne w Brazylii "psuja" mieso przed spożyciem
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | >Możliwe, że tylko szpinak wyciągali z kości magnesem, w szpinaku jest dużo żelaza
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|