 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-04-2020 21:50 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Technofobia
4 na 4 | Oto ostrzeżenie z roku 1900 przed nową technologią - elektrycznością:  Gdy w miastach wprowadzano masowo elektryczność, reakcjoniści wyobrażali sobie, że prąd będzie wyskakiwał przez ściany i gwałtownie wzrośnie śmiertelność. Podobnie było ze światłem, które miało zaburzać uświęcony przez naturę porządek dnia i nocy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Czy to przyczynek do dyskusji o 5G? Pasuje jak ulał.
|
|
4 na 4 | Kulmin (4007 punktów) | To samo było swego czasu ze szczepieniami, transfuzjami, znieczuleniami, sztucznym zapłodnieniem i przeszczepami narządów, które miały być, w oczach betonu, torowaniem drogi do piekła. Po sklonowaniu owcy Dolly roztaczano wizje fabryk zombie i cholera wie czego jeszcze. Niedawno na topie było pieprzenie, że technologie edycji genów doprowadzą do powstania rasy nadludzi. Teraz, że 5G steruje umysłami...
Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > To samo było swego czasu ze szczepieniami,w raju nie było szczepień, poza tym jak zobaczę igłę to ... już wole tygrysa szablozębnego. > transfuzjami, znieczuleniami, sztucznym zapłodnieniem i przeszczepami narządów, które miały być, w oczach betonu, torowaniem drogi do piekła.nieladnie, nazywac ludzi betonem Jak by nie było betonu, byśmy sie rozbili od nadmiernej "prędkości", poza tym chyba jestem żelbetonem  , tez nie przemawia do mnie sztuczne zaplodnienie, przeszczepy, cesarskie cięcia i inne wynalazki > Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.postep niewiele daje albo i nic i za 50 lat bedziesz i ty narzekał. Bo co ten postep ma nam dac? -szczęście czy raczej depresje? -będziemy pracować jeszcze wiecej! trzeba w to wliczyć szkolę od 5 lat i praca do 70 lat -będziemy zdrowsi? -mniej bezdomnych? -mniej samobójstw? zawsze myślimy że to co jest, jest lepsze od tego co było, że postęp jest zawsze dobry, a to nieprawda, raj naprawde istniał. Amisze nie używaja postepu i sa szczęśliwi i 10 x zamożniejsi od przeciętnego Amerykanina
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | | j23a (1186 punktów) | > >To samo było swego czasu ze szczepieniami,> w raju nie było szczepień, poza tym jak zobaczę igłę to ... już wole tygrysa szablozębnego.Na surviwal się nie nadajesz, do normalnego życia też nie, nawet na spacer z uczciwym psem (np. urwie smyczą palca, to podobno wcale częste jak mi mówili przy przyszywaniu  Bać się widoku krwi i chcieć do dzikich, no litości. Tygrsy to fantazje (może za wyjątkiem marginalnych miejsc w Indii) to wyżej realne. Do tego dochodzą surowice na węże czy pająki  Przypadek laluś klasyczny  > >Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.> postep niewiele daje albo i nic i za 50 lat bedziesz i ty narzekał. Bo co ten postep ma nam dac?> -szczęście czy raczej depresje?> -będziemy pracować jeszcze wiecej! trzeba w to wliczyć szkolę od 5 lat i praca do 70 lat> -będziemy zdrowsi?> -mniej bezdomnych?> -mniej samobójstw?> zawsze myślimy że to co jest, jest lepsze od tego co było, że postęp jest zawsze dobry, a to nieprawda, raj naprawde istniał.To nie jest wina postępu tylko systemu społecznego i drastycznego przeludnienia (za to winię rządy EU, co to za moda na bachory), to zupełnie co innego i nikt nie każe tak żyć. Ekwador i luz szkoda że się tam nie urodziłem. > Amisze nie używaja postepu i sa szczęśliwi i 10 x zamożniejsi od przeciętnego AmerykaninaBachorów że szok, idiotyczne religie ze średniowiecza zamiast cieszenia się życiem, jakaś hip komuna horror, restrykcje zamiast luzu (sprawdź sobie życie dzieci w Grenlandii a tam jest prawdziwy survival), kary za złamanie religijnych idiotyzmów Amiszów (to jest najlepsze - coś ala sekta), korzystają z obywatelstwa kraju macierzystego i jego terenu (sam ekscytowałeś się asfaltem pod chatę - sic) czy Ekwadorem (ja). Do tego udawanie na całego bo to wolno a to nie a to już lekko religijnie poprawione: pompę zasilaną traktorem widziałem, panele foto też. Nie mówiąc o tym że w Ekwadorze ogólnie trudno umrzeć z głodu mając teren, klimat sobie sprawdź. Niczym się nie różnią ode mnie tylko tym że ja nie boję się komputera, nie siedzę w smartfonie (nie mam w ogóle, nie zamierzam), nie boję się braku zasilania, potrafię coś pospawać czy zaprojektować. Nie zaprzątam sobie głowy religijnymi niedorzecznościami po całości ze szczególnym uwzględnieniem że czegoś nie wolno bo jakiś tam wymyślony niedorzeczny bóg sprzed tysięcy lat opisany zakazuje albo jest wynalezione po jakimś roku  I decyduje o sobie sam (wraz z suczką i 2 kotami) a nie za mnie religijny kacyk w jakieś neo hip obłęd komunie. Z której na dokładkę łatwo wylecieć z hukiem i to goły i wesoły (więc jest się czego bać bo to nie jakiś grzech ze śmiesznej religii tylko problem z przeżyciem, pewnie przy okazji konfiskata danych jak znajdą komputer, sprzętu, może nawet dokumentów itp). Nie wolno z tym rozmawiać, ci są be bo inna wiara (albo żadnej), ta dziewczyna z tym chłopakiem do pary, no litości ale masz wzorce. To jeszcze nie jest reżim co zabija na serio ale już blisko. > szukanie raju, moim celemPisanie o raju i fantazjach zamiast testów. Jak tam fotopanele, opanowałeś wreszcie zasilanie do standaryzowanego laptopa (tak by moduł był wymienny i łatwy do remontu, system i komponenty też) ? W Grecji masz wyspę bez samochodów prywatnych (tylko że to za turystyczne i za ciasno dla mnie, za dużo kafejek itp ale gdzieś na uboczu do przeżycia), nawet tam tego wirusa nie mają. Do obsługi informatycznej administracji (poza językiem i obywatelstwem naturalnie więc pomarzyć) startuję od razu bo to oczywiste. Wolę osła (świetne sa Katalońskie), teren i rower i graty a resztę masz jak chcesz (butle z gazami osioł pociągnie do portu na wózku, w końcu to 80 kg, można po jednej, agregat też załadujesz tak jak paliwo  . Pewnie nawet by się dało metaloplastykę + coś szklanego jako hobby i na sprzedaż nadwyżki po pracy. Piękne słoneczko, w sam raz na panele foto i porządny aku. A nie jakiś Amiszów, komunę, rodzinę nie wiem po co i religijny horror.
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >>To samo było swego czasu ze szczepieniami,> >w raju nie było szczepień, poza tym jak zobaczę igłę to ... już wole tygrysa szablozębnego.> Na surviwal się nie nadajesz, do normalnego życia też nie, nawet na spacer z uczciwym psem (np. urwie smyczą palca)byłbym bez palca. Nie widze problemu, w raju chodzili i bez ręki (odgryzł np tygrys szablozębny) > Bać się widoku krwi i chcieć do dzikich, no litości.nie wiem skąd to mam. nawet myszy, ale to matka jak zobaczyla sie zawsze darła. > Tygrsy to fantazje (może za wyjątkiem marginalnych miejsc w Indii) to wyżej realne.w paleolicie rządziły > Przypadek laluś klasyczny  to sie nabywa czy dziedziczy, przecież geny mam z raju np wiem że przyjacielowi nie bzyknąłbym żony, to zachowanie z raju (choć była duża swoboda seksualna) > >>Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.> >postep niewiele daje albo i nic i za 50 lat bedziesz i ty narzekał. Bo co ten postep ma nam dac?> >-szczęście czy raczej depresje?> >-będziemy pracować jeszcze wiecej! trzeba w to wliczyć szkolę od 5 lat i praca do 70 lat> >-będziemy zdrowsi?> >-mniej bezdomnych?> >-mniej samobójstw?> >zawsze myślimy że to co jest, jest lepsze od tego co było, że postęp jest zawsze dobry, a to nieprawda, raj naprawde istniał.> To nie jest wina postępu tylko systemu społecznegotak jest. A więc zajmijmy sie systemem spolecznym a nie bzdurnymi wynalazkami, wynalazki nie poprawia naszego zniewolenia (może zamiast sie buntowac zajmujemy czas ogladajac glupi serial czy inna pornografie popijajac tanim piwem i o to chodzi patoelitom) > co to za moda na bachoryludzie nie chca sie rozmnażać, patoelity tlumacza ze to z dobrobytu, bzdura, tak i bzdura ze z dobrobytu tyle samobójstw, alkoholików, narkotyków, bezdomnych i z zaburzeniami > >Amisze nie używaja postepu i sa szczęśliwi i 10 x zamożniejsi od przeciętnego Amerykanina> Bachorów że szok, idiotyczne religie ze średniowiecza zamiast cieszenia się życiem, jakaś hip komuna horror, restrykcje zamiast luzunajgłupsza ideologia jest liberalizm (indywidualizm i wolność), wolę Amiszów. > Nie zaprzątam sobie głowy religijnymi niedorzecznościami I decyduje o sobie sam (wraz z suczką i 2 kotami) a nie za mnie religijny kacyk w jakieś neo hip obłęd komunie.wierzysz w naukę i postep, to jeden h.. > Jak tam fotopanele, opanowałeś wreszcie zasilanie do standaryzowanego laptopatechnika to pikuś, powinniśmy zmienić system Społeczeństwo i gospodarka to komputer. Hardware to kapitał, praca i konsumenci. Software (oprogramowanie), to reguły gry. Żeby hardware działał optymalnie potrzeba odpowiedniego, a nie jakiegokolwiek software'u. Trzeba je wymienić na nowe. > A nie jakiś Amiszów, komunę, rodzinę nie wiem po co i religijny horror.zażyła wspólnota, komuna jest w naszym DNA
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | | j23a (1186 punktów) | > >Na surviwal się nie nadajesz, do normalnego życia też nie, nawet na spacer z uczciwym psem (np. urwie smyczą palca)> byłbym bez palca. Nie widze problemu, w raju chodzili i bez ręki (odgryzł np tygrys szablozębny)Nie wiem, nie byłem w raju  Chodzi o to że mdlejesz na widok krwi i pewnie boisz się bólu a nie o brak palca  Mój się na szczęście zagoił  > >Przypadek laluś klasyczny  > to sie nabywa czy dziedziczy, przecież geny mam z raju np wiem że przyjacielowi nie bzyknąłbym żony, to zachowanie z raju (choć była duża swoboda seksualna)Nie mówimy o bzykaniu kogokolwiek tylko harcie ducha  Z Amiszów za LGBT nie wylecisz ? Wystarczy że podpadniesz za cokolwiek i o to posądzą, na to nie ma żadnego wykluczającego testu  Ale mi przyjemność utrata wszystkiego bo jakiś kacyk (co jest lepszy w widzeniu jakiegoś bóstwa) postanowi pokazać że mu nie fiknę. > >To nie jest wina postępu tylko systemu społecznego> tak jest. A więc zajmijmy sie systemem spolecznym a nie bzdurnymi wynalazkami,Mnie się niektóre podobają. Szczepienia, podstawowa opieka medyczna i medykamenty (z bardzo silnym naciskiem na podstawowa, do powiedzmy urazów podstawowych, ślepej kiszki, przepukliny, żadnych przeszczepów itp idiotyzmów nie wiem po co), ogień, metale, technologie łączenia, matematyka i fizykam komputer, może łączność. Możęsz używać albo ni e, nikt nie każe. Ja chce mieć nóż z metalu a nie krzemienny tłuk. I instalacje do łapania deszczówki  I prąd z fotobaterii. > wynalazki nie poprawia naszego zniewolenia (może zamiast sie buntowac zajmujemy czas ogladajac glupi serial czy inna pornografie popijajac tanim piwem i o to chodzi patoelitom)Kto ogląda i popija ten ogląda. Kto się ekscytuje youtube i Facebook, masz konto czy nie, przyznaj się! Albo ci goście co wysyłają te kretyńskie filny i ostatnio mieli w RP zlot, nie no ja wśród nich to jak ktoś z neolitu faktycznie wyglądam (wśród gracyz w prztykanki też). > > co to za moda na bachory> ludzie nie chca sie rozmnażać, patoelity tlumacza ze to z dobrobytu, bzdura, tak iWygoda plus określenie czego się naprawdę w życiu chce. > bzdura ze z dobrobytu tyle samobójstw, alkoholików, narkotyków, bezdomnych i z zaburzeniamiBezdomni to wina systemu (nie możesz być bezdomnym np. na stepie w Mongolii bo jak), alkocholikiem i narkomanem zostajesz na własne życzenie. > >Bachorów że szok, idiotyczne religie ze średniowiecza zamiast cieszenia się życiem, jakaś hip komuna horror, restrykcje zamiast luzu> najgłupsza ideologia jest liberalizm (indywidualizm i wolność), wolę Amiszów.Żaś mi tu spłycił drastycznie, wolę coś tam i ciach. Proszę się odnieść do wad Amiszów. > > Nie zaprzątam sobie głowy religijnymi niedorzecznościami I decyduje o sobie sam (wraz z suczką i 2 kotami) a nie za mnie religijny kacyk w jakieś neo hip obłęd komunie.> wierzysz w naukę i postep, to jeden h..W nic nie wierzę poza samym sobą  Piszesz na necie i nawet nie masz fotozasilania i niezależnego łacza jak ja w tej chwili. I tekstowego środowiska (kto słyszał męczyć oczy kolorami i rysuneczkami przy pisaniu - tylko słownik muszę sobie dodać jeszcze bo ja robię błędy). > >Jak tam fotopanele, opanowałeś wreszcie zasilanie do standaryzowanego laptopa> technika to pikuś, powinniśmy zmienić systemZacznij od testów na balkonie. Zaczynasz Knopkować. > > A nie jakiś Amiszów, komunę, rodzinę nie wiem po co i religijny horror.> zażyła wspólnota, komuna jest w naszym DNAWidocznie moje się popsuło (co oczywiście jest możliwe)
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Nie mówimy o bzykaniu kogokolwiek tylko harcie ducha  ludzie z raju są bardzo odporni na ból, nie wiem z czego to wynika? np rytuał przejścia u Indian, zawisali na 2 dni na zdartej skórze z pleców, w wielu plemionach zadaja sobie cierpienia, > Z Amiszów za LGBT nie wylecisz ?każdy organizm ma granice tolerancji, np dzisiaj w moim ciele jedna komórka zapragneła liberalizmu (indywidualizmu i wolności) po prostu zaczeła sie namnażac bez pozwolenia- rak, mam żołnierzy w ciele i ją zabiją. Dlatego jeszcze żyje. Rozumiesz. > Ale mi przyjemność utrata wszystkiego bo jakiś kacyk postanowi pokazać że mu nie fiknę.zażyła wspólnota to jeden organizm, nie ma żadnego kacyka. U Amiszy wybierają "sekretarza" pośród siebie, losują. Decyduje nie kacyk a cały stadoorganizm > >>To nie jest wina postępu tylko systemu społecznego> >tak jest. A więc zajmijmy sie systemem spolecznym a nie bzdurnymi wynalazkami,> Mnie się niektóre podobają. Szczepienia, 70% przychodów reklamowych TV, radio, prasa, ma z farmacji. Jakby napisali że szczepienia szkodzą stracą 70% dochodów też instytuty naukowo - badawcze, sympozja, stowarzyszenia związanych ze zdrowiem sa sponsorowane przez farmację dochodzi korupcja urzędników > >wynalazki nie poprawia naszego zniewolenia (może zamiast sie buntowac zajmujemy czas ogladajac glupi serial czy inna pornografie popijajac tanim piwem i o to chodzi patoelitom)> Kto ogląda i popija ten ogląda.patoelita ma najlepszych ekspertów od mózgów, marketingu, wcisną każdemu co chca > alkocholikiem i narkomanem zostajesz na własne życzenie.narkomania alkocholizm jest z cierpienia > Proszę się odnieść do wad Amiszów.jesteśmy z istoty ssakami, stadnymi, terytorialni. Amisze to maja. My nie jesteśmy ssakami, stadnymi i terytorialnymi, zostaliśmy pozbawieni korzenia człowieczeństwa (odrzuć religie, ona jest formą) > Jak tam fotopanele, opanowałeś wreszcie zasilanie do standaryzowanego laptopaosada wzorowana na raju będzie autonomiczna, niezależna, fotowoltaika też ale głównie z fiatraków i z gówna  (biogazownia) > >> A nie jakiś Amiszów, komunę, rodzinę nie wiem po co i religijny horror.> >zażyła wspólnota, komuna jest w naszym DNA> Widocznie moje się popsuło (co oczywiście jest możliwe)  chciałem tak napisać 
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | > >Nie mówimy o bzykaniu kogokolwiek tylko harcie ducha  > ludzie z raju są bardzo odporni na ból, nie wiem z czego to wynika?Z tego że wiedzą co chcą? Każdy tak może, mam niesprawny mózg, jestem gorszy czy co ? > >Z Amiszów za LGBT nie wylecisz ?> każdy organizm ma granice tolerancji, np dzisiaj w moim ciele jedna komórka zapragneła liberalizmu (indywidualizmu i wolności)Coś tu odleciałeś na całego. Amisze to odmiana paskudnej sekto-komuny. Ponieważ samemu też mogę mieć i robić to samo co oni z poprawką na brak głupot. > >Ale mi przyjemność utrata wszystkiego bo jakiś kacyk postanowi pokazać że mu nie fiknę.> zażyła wspólnota to jeden organizm, nie ma żadnego kacyka. U Amiszy wybierają "sekretarza" pośród siebie, losują. Decyduje nie kacyk a cały stadoorganizmSama nazwa już wywołuje dreszcze  Nie odniosłeś się do meritum. Jak za posiadanie komputera można wylecieć ze wspólnoty, co to ma z czymś poważnym wspólnego? Co to w ogóle za bzdura że nie można mieć techniki neutralnej jakiej chcesz czy książek dowolnych czy co (rozumiem że ktoś zakłada ze np. nie masz samochodów prywatnych jak w tej Grecji na wyspie ale to ?). > >>>To nie jest wina postępu tylko systemu społecznego> >>tak jest. A więc zajmijmy sie systemem spolecznym a nie bzdurnymi wynalazkami,> >Mnie się niektóre podobają. Szczepienia,> 70% przychodów reklamowych TV, radio, prasa, ma z farmacji. Jakby napisali że szczepienia szkodzą stracą 70% dochodówNiby na co szkodzą? Mogą być co najwyżej nieskuteczne. > >>wynalazki nie poprawia naszego zniewolenia (może zamiast sie buntowac zajmujemy czas ogladajac glupi serial czy inna pornografie popijajac tanim piwem i o to chodzi patoelitom)> >Kto ogląda i popija ten ogląda.> patoelita ma najlepszych ekspertów od mózgów, marketingu, wcisną każdemu co chcaAle bajki. Garnitur na top okazje mam z lumpeksu, dałem, 5 dych, za gacie podobnie. Da się przeżyć. Reszta to normalna, no może nie aż taki luz jak w buszu ale ja się nie certolę. Można? Można, trzeba chcieć. > jesteśmy z istoty ssakami, stadnymi, terytorialni. Amisze to maja. My nie jesteśmy ssakami, stadnymi i terytorialnymi, zostaliśmy pozbawieni korzenia człowieczeństwa (odrzuć religie, ona jest formą)Nie pasuje mi komuna z której na dokładkę można łatwo za głupoty wylecieć i to goły i wesoły  Poczytaj o dzieciach na Grenlandii a nie zachwycaj się reżiami. > > Jak tam fotopanele, opanowałeś wreszcie zasilanie do standaryzowanego laptopa> osada wzorowana na raju będzie autonomiczna, niezależna, fotowoltaika też ale głównie z fiatraków i z gówna (biogazownia)Biogazownia jest trudna w utrzymaniu (regularność dostaw surowców, transport itp) i eksploatacji (zimą przykładowo), podatna na awarie, metan z powietrzem pomieszany jest silnie wybuchowy i łatwo można zaliczyć bum (kopalnie dobrym przykładem), musisz coś z metanem robić dalej (zasilanie z tego problem), dalej zostaje problem magazynowania wytworzonej mocy elektrycznej bo ładowanie metanem butli to SF, sam metan jako paliwo słaby i do niczego poza kuchenką się nie nadaje (nie pospawasz tym za Chiny Ludowe, lutowanie też kiepskie, temperatura spalania ogólnie niska nawet z tlenem, gęstość energetyczna płomienia i prędkość spalania najsłabsza z węglowodorów nasyconych o ile "Gazy spawalnicze" dobrze pamiętam (to do przypomnienia i sprawdzenia) więc nawet bombkę szklaną wydmuchać na tym trudno i ogólnie to parodia a nie gaz palny. Znam tylko jedno zastosowanie techniczne - do przecinania szyn w kopalni /etc jako gaz palny do palników tnących tlenem w ekipach ratunkowych (chodziło chyba o to że nie wybuchnie sam z siebie w butli, nie jest ciekły jak propan czy mieszanki w związku z czym łatwo się nie skrapla więc butle da się mocno nagrzać albo schłodzić bez szkody i łatwo go mocno sprężać). To ma się nijak do produkcji prądu na małą skalę czy nawet gaz palny do grzania w butli przenośnej typowej bo jest kiepski stosunek wymiar i ciężar pojemnika do zawartości (bo to gaz w warunkach ziemskich). Do prądnicy musisz mieć ruchome elementy (problem, zużycie, nadzór), silnik bezpośredni spalinowy do kręcenia prądnicy to w ogóle horror (musisz mieć czysty gaz bez domieszek bo się silnik zatrze albo zanieczyścisz turbinę czy dysze) a przemiana bezpośrednia oparte o zjawiska termoelektryczne i spalanie to SF (raz w życiu w okolicach ~80 widziałem generator termoelektryczny do jakiejś ruskiej radiostacji małej mocy z II światowej, niestety testy omal nie zakończyły się pożarem strychu z powodu awarii palnika na naftę  Wiatraki hałasują i ogólnie musisz mieć wietrzną okolicę. Turbiny większej mocy mogą wywołać katastrofę budowlana i są niebezpieczne bez nadzoru żadnego a to kłopot. Baterie 50-200W stawiasz na podwórku (jak chcesz to więcej naturalnie, to się naturalnie skaluje to paru KW), podpinasz dwa kable, aku i zapominasz o temacie. Jak napada śnieg to odgarniasz szczotką i już. Przeczytaj książkę "Drewno zamiast benzyny" potem projektuj metanownie do wytwarzania prądu  > >>zażyła wspólnota, komuna jest w naszym DNA> >Widocznie moje się popsuło (co oczywiście jest możliwe)  > chciałem tak napisać  Nie wiesz czy w złym kierunku  Masz konto na Facebook czy nie, przyznaj się
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> >>Z Amiszów za LGBT nie wylecisz ?> >każdy organizm ma granice np w moim ciele jedna komórka liberalna, rządzi sie sama> Coś tu odleciałeś na całego.nie sądzę. Każdy organizm ma granice, ograniczenia, inaczej nie jest organizmem > Amisze to odmiana paskudnej sekto-komuny. Ponieważ samemu też mogę mieć i robić to samo co oni z poprawką na brak głupot.nie. Samemu masz 1KM, nie masz mocy > >zażyła wspólnota to jeden organizm, stadoorganizm> Sama nazwa już wywołuje dreszcze  stadoorganizm? sam wymyśliłem > >>>>To nie jest wina postępu tylko systemu społecznego> >>>tak jest. A więc zajmijmy sie systemem spolecznym a nie bzdurnymi wynalazkami,> >>Mnie się niektóre podobają. Szczepienia,> > 70% przychodów reklamowych TV, radio, prasa, ma z farmacji. Jakby napisali że szczepienia szkodzą stracą 70% dochodów> Niby na co szkodzą? Mogą być co najwyżej nieskuteczne.w raju ich nie było, sa bolesne, nienaturalne, inwazyjne, źle sie po nich czujemy. W raju zjesz rośline, źle sie czujesz, nie zjesz więcej. > >patoelita ma najlepszych ekspertów od mózgów, marketingu, wcisną każdemu co chca> Ale bajki.> Garnitur na top okazje mam z lumpeksu, dałem, 5 dych, za gacie podobnie. Da się przeżyć.minimalizm jest z raju, tam nic nie mieli. Byłbyś inżynierem, szamanem, zapewniał energie dla stada, robiłbyś to co lubisz, raj jest dla ciebie  > Nie pasuje mi komuna z której na dokładkę można łatwo za głupoty wylecieć i to goły i wesołyale to za najgorsze przewinienia na szkode stada. ty taki nie jestes, wręcz przeciwnie, takim jak ty, zapewniający energie dla stada, byłbyś szanowanym szamanem. Samotny się marnujesz. > Biogazownia jest trudna w utrzymaniu (regularność dostaw surowców, transport itp)raj to stado ludzi i ich zwierzęta, od groma "gnoju" na miejscu.
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | ciemnogrodzianie? |
> Teraz, że 5G steruje umysłami...> Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.W przypadku technologii 5G są uzasadnione obawy co do szkodliwości tej technologii (smog elektromagnetycvzny). Wdrażanie zaś postępu - także technologicznego - nie powinno się odbywać po trupach czy poszkodowanych na zdrowiu. Bowiem takie postępowanie jest niczym innym jak...ciemnotą. "W Brukseli wstrzymano testy sieci 5G ze względu na przepisy dotyczące pól elektromagnetycznych[32][33]. Ograniczenia wprowadzono niektórych gminach we Włoszech np. Florencji[34], Rocca di Papa[35], niektórych gminach i kantonach Szwajcarii[36]. W amerykańskim stanie New Hampshire w uchwale ustanawiającej komisję do zbadania wpływu rozwoju technologii 5G na środowisko i zdrowie autorstwa sen. Toma Shermana zwrócono uwagę, że "wiele recenzowanych badań naukowych pokazuje powiązanie pomiędzy falami radiowymi telefonii komórkowych i chorobami", oraz, że "220 wiodących naukowców na świecie podpisało się pod apelem do WHO i ONZ w celu ochrony zdrowia publicznego przed promieniowaniem bezprzewodowym"[37]. Również w Polsce są wątpliwości odnośnie wpływu fal elektromagnetycznych na organizm człowieka. Według prof. Marka Zmyślonego, eksperta z łódzkiego Instytutu Medycyny Pracy kierującego Zakładem Ochrony Radiologicznej: "Wiemy, że pole elektromagnetyczne, z którym mamy do czynienia w telefonii komórkowej, działa na organizm człowieka i wywołuje skutki biologiczne. Nie ma natomiast jednoznacznych danych, pozwalających stwierdzić, czy ma to jakieś skutki zdrowotne. Z tego powodu, jeśli chodzi o normy dotyczące promieniowania, należy przyjąć zasadę ostrożności " oraz "O skutkach biologicznych i zdrowotnych promieniowania milimetrowego nie wiemy prawie nic. Zastosowanie takich fal były niszowe, a badań zakrojonych na szeroką skalę nie było". Według Zmyślonego fale milimetrowe, które oprócz innych są używane w 5G, są niemal całkowicie pochłaniane przez skórę, dzięki czemu nie oddziałują na tkanki położone głębiej. Skóra jest jednak również bardzo ważna, a ewentualne zaburzenia, które w niej powstają, mogą się przenosić do wnętrza organizmu". pl.wikipedia.org/wiki/5G
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: ciemnogrodzianie? |
A w SZA wstrzymano kiedyś loty promów kosmicznych. O ile kiedykolwiek latały.  ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 1 na 1 | Pawel077 (1855 punktów) | > W przypadku technologii 5G są uzasadnione obawy co do szkodliwości tej technologiiUzasadnionych obaw nie ma. Do tej pory nie stwierdzono (a badania prowadzi się od kilkudziesięciu lat), by promieniowanie elektromagnetyczne wykorzystywane w telefonii komórkowej miło negatywny wpływ na zdrowie. www.youtube.com/watch?v=NznqIrvqElMwww.youtube.com/watch?v=RQEMyutwyZM
|
|
| |  | 1 na 1 | Erwin_ (72 punktów) | > >W przypadku technologii 5G są uzasadnione obawy co do szkodliwości tej technologii> Uzasadnionych obaw nie ma. Do tej pory nie stwierdzono (a badania prowadzi się od kilkudziesięciu lat), by promieniowanie elektromagnetyczne wykorzystywane w telefonii komórkowej miło negatywny wpływ na zdrowie.> www.youtube.com/watch?v=NznqIrvqElM> www.youtube.com/watch?v=RQEMyutwyZMNiestety, ale są obawy. Nie słyszałeś np. o tym, że nie należy nosić telefonu w kieszeni? Cytat: Telefony komórkowe mogą przyczyniać się do bezpłodności mężczyzn naukawpols(*)-do-bezplodnosci-mezczyzn.html
|
|
| |  | | j23a (1186 punktów) | > >W przypadku technologii 5G są uzasadnione obawy co do szkodliwości tej technologii> Uzasadnionych obaw nie ma. Do tej pory nie stwierdzono (a badania prowadzi się od kilkudziesięciu lat), by promieniowanie elektromagnetyczne wykorzystywane w telefonii komórkowej miło negatywny wpływ na zdrowie.W szanującej się instrukcji do przenośnej radiostacji morskiej (okolice 160 MHz, max 5W mocy) jest zawsze ostrzeżenie by nie przybliżać anteny bliżej niż ileś tam cm do ciała (nie pamiętam wartości, chyba 5 cm albo więcej). Jest to spowodowane tym że pole wcz nagrzewa tkankę a zatem najbardziej obrywa ta która jest mało ukrwiona np. soczewki w oczach (takie radio trzymasz zazwyczaj w ręku podobnie do telefonu). Zawodowo przy strojeniu radiostacji od 10W w pasmach do 300 MHz musisz mieć odpowiedni strój ochronny przede wszystkim odpowiednie okulary do ochrony oczu (przed przegrzaniem soczewek naturalnie). Mocą rzędu 8W można już się poparzyć miejscowo robiąc za antenę (oczywiście to nieszkodliwie jeżeli chodzi o np. rękę ale lekko zapiecze). Naturalnie miejscowe zetknięcie palca z całą dostarczaną mocą i powierzchniowe wypalenie sobie skóry to nie przebywanie przy antenie ale jednak jest to dowód wyraźny na istnienie zagrożenia. Nadajniki do amatorskich modułów GSM (Chińskie  mają w okolicach 900 MHz 2W. Zasady BHP jakoś się zgubiły (większa częstotliwość bardziej nagrzewa i bardziej działa na powierzchnię). Blisko oczu bym jednak anteny od tego nie trzymał. Po prostu. Bo można się zdziwić że ma się później zaćmę. Oddziaływanie fal z pasm i mocy GSM na mózg, sterowanie zachowaniem, chipy w szczepionce, bezpłodności itp to wymysły trolli, szkodliwe nagrzewanie tkanek słabo ukrwionych zwłaszcza jest faktem niedyskusyjnym i może powodować problemy zdrowotne. Zwłaszcza jak ma się dużo nadajników blisko ciała jak różnego rodzaju smartfony itp. Pomijam zupełnie całkowicie niedopuszczalne oczekiwanie np. pracodawców co do posiadania komórek czy wręcz smartfonów prywatnych używanych służbowo (np. dzieci w szkołach podstawowych i elektroniczne legitymacje) co spowodowało utworzenie jakiejś gigantycznej szarej strefy prawnej która się bezprawnie i bez żadnej kontroli rozszerza. W szkole wiejskiej obok znaczna część uczniów ma po dwa smartfony, dla mnie to jakaś granda (było pytanie w ankiecie czy nie będzie problemów ze smartfonami w aspekcie wprowadzania tych elektronicznych legitymacji). Problem ten pojawia się też u dorosłych zwłaszcza teraz w czasie koronahisteri (komórki prywatne i praca zdalna).
|
|
|  | 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | > >Teraz, że 5G steruje umysłami...> >Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.> W przypadku technologii 5G są uzasadnione obawy co do szkodliwości tej technologii (smog elektromagnetycvzny). Wdrażanie zaś postępu - także technologicznego - nie powinno się odbywać po trupach czy poszkodowanych na zdrowiu. Bowiem takie postępowanie jest niczym innym jak...ciemnotą.Czasami nawet coś sensownie napiszesz  W pionierskich czasach radarowych (lata 50) były przypadki śmierci po wejściu w wiązkę radaru dużej mocy (wtedy to się na statkach w kroplomierz nie bawiono) w wyniku obrażeń wewnętrznych. Oczywiście moc takiego radaru ma się nijak do 5G ale sam fakt jest istotny i daje do myślenia (kuchenki mikrofalowe też). To nie jest tak że 5G musi być zupełnie nieszkodliwe bo ktoś tak napisał. Pomijam że jak ktoś chce mieć poważne zastosowania Internetu to ma światłowód (każde radio łatwo zakłócisz jak chcesz) a do samochodów automatycznych to powinny być dedykowane pasma i nadajniki, przecież to jest do miast. Pozostaje garstka kretynów prztykających na Facebooku jakieś nikomu do nieczego nie potrzebne idiotyzmy i równie debilne seriale /etc co stawia jakieś globalne 5G pod znakiem zapytania o sens. Aż nadto jest telefoni GSM teraz! Prywatnie to ja nawet włączonej komórki nie potrzebuje bo po co?
|
|
 | 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Technofobia | > Teraz, że 5G steruje umysłami...To może działać inaczej. Są sceptycy (ja też nie jestem zwolennikiem 5G) mającym racjonalne podejście do tematu i w obawie przed ich tezami tworzy się armie trolli pitolących totalnie od rzeczy. W ten sposób sensowna krytyka ginie w lawinie niedorzecznych tekstów o sterowaniu umysłem a dalej inwazji reptilionów, ilumiantów, masonów, jakiś cyfrach magicznych, 666 na topie i warianty tp absurdalności. Są nawet tezy że 5G w połączeniu ze szczepioną może sterować [1]. Racjonalnie 5G jest kosztowne, niepotrzebne globalnie i może powodować nadmierny smog EM. Nie wiesz jak to ostatecznie na ludzi działa w długim okresie czasu, na przyrodę też nie. Nikt tego nie sprawdził na dużą skalę w długim okresie czasu (od kiedy są nadajniki pakietowe w tych pasmach?). Tło w paśmie 2.4 GHz zwiększyło się od lat 50 poprzedniego wieku o 1000 razy, nie twierdzę że to gotuje mózg czy w ogóle zdrowemu szkodzi ale zmiana in plus jest i to jest faktem. Pocieszam się że przez kilkadziesiąt lat nikt nie postawi 5G na wioskach (o ile w ogóle) bo i po co? Już są swoiste alergie na EM i to bardzo nieprzyjemne w przebiegu (bardzo rzadkie ale są). Ja bym chciał mieszkać w tej strefie zero EM koło teleskopu w USA (jest taka, zapomniałem stanu) bardziej dla smaku i z ciekawości naturalnie. Wolno mieć tylko radio do chyba 30 MHz np. CB czy amatorskie pasma KF tak z nadajników o mocy parę parenaście W  Przynajmniej KF chodzi poprawnie, u mnie tylko na spacerze. > Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.Nie wszystkie zmiany są bezwzględnie korzystne i konieczne od zaraz, nie zestawiaj genetyki i szczepionek z 5G bo upraszczasz i trywializujesz. Jak ktoś chce oglądać głupkowate strumieniowane filmy to niech sobie światłowód kupi (zawsze od radia lepszy). [1] Na zajęciach z ochrony danych prowadzący (nie cienias) upierał się że można łatwo przejąć tablet czy smartfon (wierzę w to) i dalej za jego pomocą załadować do stymulatora serca (oczywiście jak masz coś takiego a samo nie ciało i krew  lewy program co umożliwia sterowanie a tym zakłucanie pracy tego urządzenia w stopniu krytycznym, ostatecznie prowadzącym do zgonu. Zmieniają program i dzwonią z propozycją  Jak masz przejęty smartfon to łatwo namierzyć ofiarę. Da się ? Wg niego tak, ja nie znam tych urządzeń dostatecznie ale chyba się da na logikę. Kto powiedział że medycy perfect znają się na zabezpieczeniach, pilnują haseł skoro nawet bazę pacjentów na public wstawili w RP
|
|
 | | j23a (1186 punktów) | > To samo było swego czasu ze szczepieniami,To co innego i doskonale o tym wiesz. > transfuzjami, znieczuleniami, sztucznym zapłodnieniem i przeszczepami narządów, które miały być, w oczach betonu, torowaniem drogi do piekła.Sztuczne zapłodnienie w zastosowaniu leczenia bezpłodności u ludzi niekoniecznie musi być pozytywne bo może powodować osłabianie rasy jako takiej w dłuższej perspektywie (może powstać znacząca statystycznie populacja która nie rozmnaża się naturalnie). W świetle drastycznego przeludnienia nie widzę żadnych pozytywów. Niech sobie za to płacą 100% albo i 200%, co to jest! Przeszczepy narządów są skrajnie kosztowne i zakładając powszechność służby zdrowia i jej opłatę przez wszystkich też nie zgadzam się na taką ekstrawagancję. Jak ktoś się boi zgonu bo jest słaby biologicznie i chce być przekładańcem to niech sobie założy jakiś fundusz i opłaca (w sensie grupy zgłaszającej akces) takie bzdury jak skrajnie kosztowne przeszczepy niezależnie. Bo później wychodzą takie jaja że przyszycie palca którego mi urwał psiak na spacerze to się robi problem i komedia totalna w jednym ! Bo się komuś co miał chody i robi to za darmo zachciało przeszczepu serca czy jakiś super drogich kuracji nowotworowych (zwłaszcza te ostatnie mocno bez sensu) i pociągnie roczek dłużej w mękach a ja przez nieuwagę pojechałem do wiochkliniki (było bliżej) i poziom farsy przy głupim przyszyciu kawałka palca przeszedł czarne komedie na filmach. A ja płacę składkę za to i za wszystko do poziomu składania złamań, ślepej kiszki czy przepukliny mam prawo do konkretnej obsługi i bez jaj. A jak za mało to niech podniosą ale z wyliczeniem i co ma za to być a ekstra za dopłatą. A nie farsa. > Po sklonowaniu owcy Dolly roztaczano wizje fabryk zombie i cholera wie czego jeszcze.> Niedawno na topie było pieprzenie, że technologie edycji genów doprowadzą do powstaniarasy nadludzi. Słownictwo negatywne  > Teraz, że 5G steruje umysłami...Trolle mówią żeby ośmieszyć racjonalnych sceptyków. > Ciemnota, strach przed zmianami i brak zrozumienia postępu.Nie każdy postęp jest korzystny i nie zawsze to postęp w ogóle.
|
|
3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Nie koronawirus, a ten wątek mnie dobije
|
|
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | > Nie koronawirus, a ten wątek mnie dobije  Zawsze sprawdzaj, czy to, co wiesz i myślisz, jest prawdą, to dobije Cię co innego. Sądzisz, że prąd jest na zawsze? Elektryfikacja to tylko jedna z faz rozwoju cywilizacyjnego. Zanim się zorientujesz, może być postelektryfikacja. Jak przypuszczasz - gorączkowe i nerwowe poszukiwania nowych źródeł energii, inwestycje w termomodernizację, energetykę wiatrową, słoneczną i geotermalną, biorą się bez powodu? Uż. Agnosiewicz chciał dobrze, ale dobrze to wiemy, że elektryczność nie jest wcale tak potrzebna do codziennego życia, jak mogłoby się wydawać. Zapewniam Cię, że są domy, w których w ogóle nie ma elektryczności z sieci energetycznej. Ludzi nie stać na podłączenie domostwa do sieci, na opłaty itp. Drogi prąd nie jest im potrzebny do niczego. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | > >Nie koronawirus, a ten wątek mnie dobije  > Zawsze sprawdzaj, czy to, co wiesz i myślisz, jest prawdą, to dobije Cię co innego. Sądzisz, że prąd jest na zawsze? Elektryfikacja to tylko jedna z faz rozwoju cywilizacyjnego. Zanim się zorientujesz, może być postelektryfikacja. Jak przypuszczasz - gorączkowe i nerwowe poszukiwania nowych źródeł energii, inwestycje w termomodernizację, energetykę wiatrową, słoneczną i geotermalną, biorą się bez powodu? Uż. Agnosiewicz chciał dobrze, ale dobrze to wiemy, że elektryczność nie jest wcale tak potrzebna do codziennego życia, jak mogłoby się wydawać. Zapewniam Cię, że są domy, w których w ogóle nie ma elektryczności z sieci energetycznej. A po co prąd np. w Grecji na tej wyspie co nie wolno mie prywatnych samochodów? Rozumiem wodociąg i kanalizacje ale prąd? TV to pomyłka (nie mam 30 lat), lodówka jak nie masz psów niepotrzebna (miałbym osła Katalońskiego  , piec CO i sterowanie odpada (klimat), komputer i pomiarowe zabawki, lutownice mniejsze /etc odpalasz z uczciwej fotobaterii, GPRS też (na co jakaś szybka sieć, u mnie w wiosce do światłowodu podłączyło się chyba z 10 na dziesiątki domów, reszta wisi na WIFI jak ja albo GPRS bo kto płaci za 100MB bez sensu?, też mam do testów coby pisać prawdę okrągłemu tak jest też na innych wioskach w regionie) jak nie masz zasięgu w chacie to idziesz z osłem na spacer na jakąś górkę, jak chcesz TIG to uczciwy generator na olej napędowy, resztę różne palniki gazowe. Co więcej trzeba? Kwestia podejścia i życia na luzie.
|
|
|  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >Nie koronawirus, a ten wątek mnie dobije  > Zawsze sprawdzaj, czy to, co wiesz i myślisz, jest prawdą, to dobije Cię co innego. Sądzisz, że prąd jest na zawsze? ...Mówisz, że się zużyje i będzie do wymiany? Tak też mi coś tam chrobocze w mikrofalówce i lodówce. Ale nie wiedziałem, że to prąd się psuje... Kurcze, człowiek całe życie się uczy... a umiera i tak głupi...
|
|
4 na 4 | Ewing (288 punktów) | W połowie XIX wieku amerykańscy biskupi wystosowali apel do Kongresu, aby ten zablokował wydobycie ropy naftowej w USA. Petycje tą umotywowano jak najpoważniej tezą, że diabłom w piekle zabraknie ropy do palenia pod kotłami ze smołą dla ludzi
|
|
 | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > W połowie XIX wieku amerykańscy biskupi wystosowali apel do Kongresu, aby ten zablokował wydobycie ropy naftowej w USA. Petycje tą umotywowano jak najpoważniej tezą, że diabłom w piekle zabraknie ropy do palenia pod kotłami ze smołą dla ludzi > A tu niespodziewanie wprowadzono rożna elektryczne... a później mikrofalówki... i płyty indukcyjne...
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Kuchnia węglowa z fajerkami i garnkami wpuszczanymi w palenisko wychodziła taniej niż te luksusowe nowinki. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 4 na 4 | DyktaFon (9281 punktów) | > Kuchnia węglowa z fajerkami i garnkami wpuszczanymi w palenisko wychodziła taniej niż te luksusowe nowinki.> ****** *******Jeszcze taniej wychodzi ognisko... i to zapalone od uderzenia pioruna (nawet zapałek nie potrzeba...) Sama radość... Nie potrzeba by też wtedy uczyć się fizyki, matematyki itp. Nawet właściwie do szkoły i przedszkola nie trzeba chodzić. Tanio, jak barszcz...
|
|
| | |  | | j23a (1186 punktów) | > Jeszcze taniej wychodzi ognisko... i to zapalone od uderzenia pioruna (nawet zapałek nie potrzeba...)> Sama radość...Rozpalenie ognia bez zapałek to technologia zerowa i albo ją wymyślasz samemu (mając wiedze z fizyki i chemii na poziomie dawnej średniej to nie jest trudne) albo posiłkujesz się pozabiologicznym nośnikiem informacji czyli książką skąd wybierasz metodę najbardziej optymalną. Ja preferuje soczewkę albo reakcję nadmanganianu potasu z stężoną gliceryną (jak to ma być na posesji  Te hece z pocieraniem i inne z filmów surwiwalowych dla plebsu są męczące, zawodne, frustrujące i wymagają wysuszonego materiału (dobrze go zaimpregnować jakimś utleniaczem  > Nie potrzeba by też wtedy uczyć się fizyki, matematyki itp. Nawet właściwie do szkoły i przedszkola nie trzeba chodzić. Tanio, jak barszcz...Akurat.
|
|
 | 4 na 4 | Arminius (25555 punktów) | dubito... | >W połowie XIX wieku amerykańscy biskupi wystosowali apel do Kongresu, aby ten >zablokował wydobycie ropy naftowej w USA. Petycje tą umotywowano jak najpoważniej >tezą, że diabłom w piekle zabraknie ropy do palenia pod kotłami ze smołą dla ludzi
Nie wykluczam w żadnym wypadku prawdziwości owej historii - ale wdzięczny byłbym za link weryfikujący. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum.
|
|
2 na 2 | Erwin_ (72 punktów) | Odp: Technofobia | Tak, niewątpliwie dzięki inwencji przodków żyjemy coraz wygodniej. A jednak jest pewno "ale":
Człowiek w miarę rozwoju technologicznego coraz bardziej oddala się od swojego naturalnego środowiska, które go ukształtowało, i tworzy swoje zupełnie nowe sztuczne środowisko. Ze wszystkimi tego konsekwencjami, jakie obserwujemy we współczesnych społeczeństwach.
|
|
| farmer (22440 punktów) | >Oto ostrzeżenie z roku 1900 przed nową technologią - elektrycznością: >Gdy w miastach wprowadzano masowo elektryczność, reakcjoniści wyobrażali sobie, że prąd >będzie >wyskakiwał przez ściany i gwałtownie wzrośnie śmiertelność. Podobnie było ze światłem, >które miało >zaburzać uświęcony przez naturę porządek dnia i nocy. >
Do czego przyrównać prąd w dzisiejszych czasach? Teleportacja? Nie to słabe.
A może gdyby robot z Boston Dynamics w przyszłym roku był naszym szefem prezydentem i ustalał nam prawo? Technofobia by to była gdyby się na to nie zgadzać?
|
|
 | | j23a (1186 punktów) | >A może gdyby robot z Boston Dynamics w przyszłym roku był naszym szefem prezydentem i ustalał nam prawo?
Typowe roboty z Boston Dynamics mają dobrą ergonomię ruchu, analizę otoczenia i zero analizy samodzielnej.
Żaden komputer nie myśli obecnie i na to się długo nie zanosi (algorymmy genetyczne czy sieci neuronowe to są narzędzia do rozwiązywania zagadnień a nie coś co samodzielnie myśli).
>Technofobia by to była gdyby się na to nie zgadzać?
"Tworzy się armia troli pitolących od rzeczy" która odciąga od meritum zagadnienia (potencjalna szkodliwość 5G i sens tej technologii w ogóle).
|
|
|  | | farmer (22440 punktów) | >>A może gdyby robot z Boston Dynamics w przyszłym roku był naszym szefem prezydentem i ustalał nam prawo? >Typowe roboty z Boston Dynamics mają dobrą ergonomię ruchu, analizę otoczenia i zero analizy samodzielnej. >Żaden komputer nie myśli obecnie i na to się długo nie zanosi (algorymmy genetyczne czy sieci neuronowe to są narzędzia do rozwiązywania zagadnień a nie coś co samodzielnie myśli). >>Technofobia by to była gdyby się na to nie zgadzać? >"Tworzy się armia troli pitolących od rzeczy" która odciąga od meritum zagadnienia (potencjalna szkodliwość 5G i sens tej technologii w ogóle). >
Rzecz w tym do czego przyrównać prąd w dzisiejszych czasach? I Ty a ni ja nie wiemy jak to jest gdy wchodzi taka technologia jak prąd.
Patrzenie na ten obrazek o prądzie z dzisiejszej perspektywy i pisanie o 5G jest śmieszne.
owszem roboty z Boston Dynamics są wciąż robotami ale chodzi tu o spektakularny przeskok w technologi a nie 5G które jest ewolucją stopniową.
Więc gdy piszesz że >Żaden komputer nie myśli obecnie i na to się długo nie zanosi
Ale czy wiesz jakbyś żył w otoczeniu takiej technologi?
|
|
| |  | | j23a (1186 punktów) | >Rzecz w tym do czego przyrównać prąd w dzisiejszych czasach? I Ty a ni ja nie wiemy jak to jest gdy wchodzi taka technologia jak prąd.
No wiesz bo możesz to sprawdzić mniej więcej. Jak wymyślasz światłowód i laser to wiadomo jaki jest wpływ na otoczenie a to masz lata powiedzmy ~60 poprzedniego wieku, tak?
>Patrzenie na ten obrazek o prądzie z dzisiejszej perspektywy i pisanie o 5G jest śmieszne.
Uzasadnij merytorycznie że 5G na pewno nie niesie żadnych zagrożeń zwłaszcza w świetle niedorzecznej i szkodliwej decyzji rządu RP o podniesieniu normy na ekspozycję EM o 100 razy bo tak. Pomijam zagrożenia komórkami inne niż sam fizyczny dostęp do sieci przez radio (jakieś uzależnienia, spłaszczenie percepcji, zastępowanie życia z natura obrazkami na ekranie, życie w bardzo mocno bogatej w grafikę i ubogiej w treść rzeczywistości sztucznej i wynaturzonej w ogóle, naruszenia prywatności, tworzenie sytuacji w której taki sprzęt zaczyna być niezbędny w racy zawodowej bez sankcjonowania i ujęcia tego w ścisłe i restrykcyjne systemy prawne itp).
Satelity mikro i dostęp do szkieletu netu przez modem z dowolnego miejsca tanio i powszechnie to rozumiem (też są protesty).
>owszem roboty z Boston Dynamics są wciąż robotami ale chodzi tu o spektakularny przeskok w technologi a nie 5G które jest ewolucją stopniową.
Nie, nie jest. To kolejny etap ewolucji. Samo decyzyjne były już w ~70, język Lisp mi. się z tego wywodzi, ręke robotyczne. Zobacz sobie film "Nasienie szatana" - poza naiwną fabułą i akcją są bardzo ciekawe odniesienia do projektów z lat 70, wózek to autentyk, reszta mi. inteligentna chata też. Teraz każdy może różne roboty budować, kwestia motywacji (te z Boston to są dopracowane mechanicznie i bardzo drogie ale to nie wszystko co jest).
>Więc gdy piszesz że >>Żaden komputer nie myśli obecnie i na to się długo nie zanosi >Ale czy wiesz jakbyś żył w otoczeniu takiej technologi?
Nie wiem ponieważ nie podałeś żadnych szczegółów (przy założeniu że takie komputery będą w ogóle robione na wzór dzisiejszych sterowników, produkujesz, programujesz i hejka). I w ogóle powstaną jako systemy 0-1. Jakie są warunki brzegowe z jednym kluczowym - czy jesteś dla tych myślących maszyn konkurentem czy sprzymierzeńcem. Czy to w ogóle powtarzalne w produkcji jest (samochody automatyczne na serio i powszechne mają mieć standardowe programy porządnie testowane a nie jakieś sieci neuronowe itp. ze względu na konieczność modelowania przypadków krytycznych i wymóg standardu reakcji u wszystkich sterowników).
Nie mam absolutnie przekonania do myślących na poważnie automatów, co będzie np. jak im ktoś wpuści wirusa? Jak to niby miało by bezpiecznie działać? Były już jaja z programami obronnymi które brały wschodzący księżyc za rakiety wroga i podobnie. I jak komputer który jest zupełnie inny w zapotrzebowaniu i poglądach ma mną rządzić, to jakiś absurd. Co to znaczy w ogóle rządzić?
To nie fabryka z robotami jakimiś takimi przyszłości (samo konserwacja, przewidywanie, transport i logistyka, uzgodnienia dostaw, roboty na taśmie mogą to co ludzka ręka i oko, tanie i powszechne /etc) gdzie sobie siedzisz na luzie i decydujesz o jakiś drastycznych błędach. Bo taka co najwyżej wypuści buble.
|
|
| | |  | | farmer (22440 punktów) | > >Rzecz w tym do czego przyrównać prąd w dzisiejszych czasach? I Ty a ni ja nie wiemy jak to jest gdy wchodzi taka technologia jak prąd.> No wiesz bo możesz to sprawdzić mniej więcej. Jak wymyślasz światłowód i laser to wiadomo jaki jest wpływ na otoczenie a to masz lata powiedzmy ~60 poprzedniego wieku, tak?> >Patrzenie na ten obrazek o prądzie z dzisiejszej perspektywy i pisanie o 5G jest śmieszne.> Uzasadnij merytorycznie że 5G na pewnoCzyli nie wiesz do czego to przyrównać. Nie jest to 5G i w tej kwestii nie ma co uzasadniać. prąd to bajer po tysiącach lat używania ognia....5G to zawracanie dupy. Ale może z innej beczki. Mamy 1917 rok Twoja żona pracuje w fabryce. Technologia bajery Tylko oszołom by kwestionował naukęTymczasem Radium_Girls translate.(*)/wiki/Radium_Girls&prev=searchKobietom w każdym zakładzie powiedziano, że farba jest nieszkodliwa, a następnie spożywały śmiertelne ilości radu po tym, jak poinstruowano je, aby "wycierały" pędzle ustami, aby dać im cienką końcówkę; niektórzy pomalowali również paznokcie, twarz i zęby świecącą substancją Powiedzieli....znasz się, no nie. Więc wkładaj pędzel do ust. Dowodów nie masz...uzasadnij merytorycznie....coooo? Ja tylko zegarki składam.... Ale wracając do meritum to wątpię byś bo jak sam piszesz komputery to jeszcze długa droga abyś miał do czynienia z czymś na miarę prądu
|
|
| | | |  | | j23a (1186 punktów) | > >Uzasadnij merytorycznie że 5G na pewno> Czyli nie wiesz do czego to przyrównać. Nie jest to 5G i w tej kwestii nie ma co uzasadniać.> prąd to bajer po tysiącach lat używania ognia....5G to zawracanie dupy.Automatyzacja i programowanie oraz wytwarzanie dużej mocy w jednym miejscu to bajer (nie musi działać w oparciu o energię elektryczną). Chyba to było kluczem rewolucji przemysłowej jak już (tak moje zdanie ale podejmuje się obrony). Zarówno automatykę jak i produkcję i przeniesienie mocy zrobisz bez prądu i tak było na początku zresztą, przecież chyba na parę były maszyny? To co tak do tego prądu przyczepiłeś ? Pomijam automatykę pneumatyczną czy na ciecz (wszystkie bramki robisz bez problemu, maszyny hybrydowe też). A oświetlenie (pierwotne zastosowanie energii) robisz bez problemu bez prądu, ten to się przydaje głównie do komputerów i łączności różnego rodzaju (koszulka Aurella jako pierwsza z brzegu zamiast żarówki). Zaś zastosowania energii w łaczności i informatyce to były po rewolucji przemysłowej. Przynajmniej z tego co ja pamiętam. Norma ekspozycji na promieniowanie EM w RP została podniesiona 100 razy właśnie ze względu na 5G i nie jest to bynajmniej "zawracanie dupy". To są konkretne decyzje w tym polityczne. Jesteś na pewno przekonany że to pozytywne? > translate.(*)/wiki/Radium_Girls&prev=search> Kobietom w każdym zakładzie powiedziano, że farba jest nieszkodliwa, a następnie spożywały śmiertelne ilości radu po tym, jak poinstruowano je, aby "wycierały" pędzle ustami, aby dać im cienką końcówkę; niektórzy pomalowali również paznokcie, twarz i zęby świecącą substancjąAle o czym ma świadczyć ten przykład. Że nie przewidziano skutków/ukryto negatywne ? > Ale wracając do meritum to wątpię byś bo jak sam piszesz komputery to jeszcze długa droga abyś miał do czynienia z czymś na miarę prąduWyjście poza Ziemię na serio i bez kroplomierza, opanowanie pasa asteroidów, samodzielne habitaty - to będzie następny krok i bajer. W tym polityczny. 300-500 lat. To jest pewnik, komputery myślące to potencjalna opcja.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >>Uzasadnij merytorycznie że 5G na pewno> >Czyli nie wiesz do czego to przyrównać. Nie jest to 5G i w tej kwestii nie ma co uzasadniać.> >prąd to bajer po tysiącach lat używania ognia....5G to zawracanie dupy.> Automatyzacja i programowanie oraz wytwarzanie dużej mocy w jednym miejscu to bajer (nie musi działać w oparciu o energię elektryczną). Chyba to było kluczem rewolucji przemysłowej jak już (tak moje zdanie ale podejmuje się obrony). Zarówno automatykę jak i produkcję i przeniesienie mocy zrobisz bez prądu i tak było na początku zresztą, przecież chyba na parę były maszyny? To co tak do tego prądu przyczepiłeś ? Pomijam automatykę pneumatyczną czy na ciecz (wszystkie bramki robisz bez problemu, maszyny hybrydowe też).> A oświetlenie (pierwotne zastosowanie energii) robisz bez problemu bez prądu, ten to się przydaje głównie do komputerów i łączności różnego rodzaju (koszulka Aurella jako pierwsza z brzegu zamiast żarówki). Zaś zastosowania energii w łaczności i informatyce to były po rewolucji przemysłowej. Przynajmniej z tego co ja pamiętam.> Norma ekspozycji na promieniowanie EM w RP została podniesiona 100 razy właśnie ze względu na 5G i nie jest to bynajmniej "zawracanie dupy". To są konkretne decyzje w tym polityczne.> Jesteś na pewno przekonany że to pozytywne?Jak mi wyłączą prąd to wiem w sekundzie i nie potrzebuje ekspertów. > >translate.(*)/wiki/Radium_Girls&prev=search> >Kobietom w każdym zakładzie powiedziano, że farba jest nieszkodliwa, a następnie spożywały śmiertelne ilości radu po tym, jak poinstruowano je, aby "wycierały" pędzle ustami, aby dać im cienką końcówkę; niektórzy pomalowali również paznokcie, twarz i zęby świecącą substancją> Ale o czym ma świadczyć ten przykład.> Że nie przewidziano skutków/ukryto negatywne ?Zważ że jest rok 1917 a nie 2020. Może też ktoś tam coś gadał o normach kto wie. > >Ale wracając do meritum to wątpię byś bo jak sam piszesz komputery to jeszcze długa droga abyś miał do czynienia z czymś na miarę prądu> Wyjście poza Ziemię na serio i bez kroplomierza, opanowanie pasa asteroidów, samodzielne habitaty - to będzie następny krok i bajer. W tym polityczny. 300-500 lat.> To jest pewnik, komputery myślące to potencjalna opcja.Nuda  Czytam teraz Przebudzenie Lewiatana na kanwie którego powstał serial THE EXPANSE www.filmweb.pl/serial/The+Expanse-2015-721026Serial dla mnie 10/10 a książka to wiadomix. Ale jest właśnie o tym co piszesz tyle że to wciąż takie trywialne  Jest punkt widzenia Ziemian jest Marsjan (ludzi żyjących na Marsie) i ludzi żyjących na pasach asteroid gdzieś daaaaaleko na obrzeżach no ale to jest fajne ale nie spektakularne
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | j23a (1186 punktów) |
> Jak mi wyłączą prąd to wiem w sekundzie i nie potrzebuje ekspertów.Jak piszę spod wierzby głównej to ja się nie zorientuję. Foto baterie działają niezależnie, wystarczy trochę słońca  Czekam na te nowe satelity Muska, ciekawe jakie będą koszty i jakie wejście w szkielet (moc, pasmo, anteny). Irydium prymitywne i drogie (w RP nie ma zastosowania za bardzo). Warto by ten domowy serwer z matrix.org opalić na czymś takim z niezależnym zasilaniem, masz kompletną niezależność w łączności wtedy (ponoć cała administrancja Francji chodzi na tym komunikatorze graficznym  > >Ale o czym ma świadczyć ten przykład.> >Że nie przewidziano skutków/ukryto negatywne ?> Zważ że jest rok 1917 a nie 2020. Może też ktoś tam coś gadał o normach kto wie.Ale obecnie detekcja zagrożeń to działa trochę inaczej. EM znamy dość dobrze i można zrobić testy choćby na myszach  To jest co innego nieco, teraz masz politykę i naukę na rozdrożach niejako. > Nuda Wcale nie. > Czytam teraz Przebudzenie Lewiatana na kanwie którego powstał serial THE EXPANSE> www.filmweb.pl/serial/The+Expanse-2015-721026> Serial dla mnie 10/10 a książka to wiadomix.> Ale jest właśnie o tym co piszesz tyle że to wciąż takie trywialne  W serialu przywalili z ramami czasowymi, tam jest chyba coś koło 100-200 lat, za mało zdecydowanie jak na taki rozwój expansywny (rakiety jakby normalne tylko silniki nieco podrasowane, toto na chemiczne nawet wyglądało, duży ciąg chwilowy, na pas to raczej jakieś jonowe, ksenon, te klimaty, w końcu nie masz atmosfery i małe ciążenie  Proto molekuła jakaś dziwna, 3 sezon ogólnie z lekka odleciał od realu, trochę za mocno "2001 Odyseja Kosmiczna" w krzywym zwierciadle  Za dużo polityki, czasami się nudziłem. Przerzut natychmiastowy (ten w tej tarczy) łamie zasadę przyczynowości (nie musi tak być, możesz mieć natychmiastowy skok dla użytkowników a na zewnątrz normalny upływ, w moim rodzącym się w bólach SF tak jest), koncepcja superbohatera lekko zmurszała a nawalanka tego pokoleniowego statku laserem do komunikacji to idiotyzm ala Stalin za sterami (nie mówiąc o tym że typowym komunikacyjnym za bardzo nie narozrabiasz). Może to i realne z tym Stalinem, tym gorzej dla Ziemi. Odstrzeliłbym idiotę bez dyskusji. Parę poprawek by się zdało. Jak chcesz myślące maszyny co robią na koniec konkretną inwazję i co śmieszniejsze bezkrwawą na Ziemię to masz Lema "Pokój na Ziemi". Zdecydowanie lepsze aczkolwiek mnie Tichy jako taka ikoniczna postać plątająca się po ważnych filozoficznie dziełach Lema denerwuje. Fajnie osoba z uszkodzoną łącznością lewa-prawa półkula mózgu sportretowana, to wyszło (przynajmniej jak to czyta nie medyk jak ja). > Jest punkt widzenia Ziemian jest Marsjan (ludzi żyjących na Marsie) i ludzi żyjących na pasach asteroid gdzieś daaaaaleko na obrzeżach no ale to jest fajne ale nie spektakularneOglądałem kiedyś, daje 7/10.
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) |
> >Nuda > Wcale nie.Raczej. Zobacz że wówczas ludzie potrafili chodzić z flagami przed autami. > Ale obecnie detekcja zagrożeń to działa trochę inaczej.Otóż to aczkolwiek... moto.pl/Mo(*)iej-gospodarki-amerykanie.html Wynika z niej, że kierownictwo Takaty wiedziało o problemie przynajmniej od 2000 roku. Fałszowano jednak wyniki testów, by nie zakłócać harmonogramu produkcji.Masz pewność że inne technologie nie są obarczone takim fałszem? Bo ja nie. A mamy tu do czynienia z czymś znanym. A coś nie znanego? Gdzie interwał czasowy na rozpoznanie skutków jest dłuższy? Jaki problem wpisać posiadał choroby współistniejące
|
|
| | | | | | | |  | | j23a (1186 punktów) | > >>Nuda > >Wcale nie.> Raczej. Zobacz że wówczas ludzie potrafili chodzić z flagami przed autami.> >Ale obecnie detekcja zagrożeń to działa trochę inaczej.> Otóż to aczkolwiek...> moto.pl/Mo(*)iej-gospodarki-amerykanie.html> Wynika z niej, że kierownictwo Takaty wiedziało o problemie przynajmniej od 2000Ale to trochę co innego jest. Narażeni są goście jadący określonym samochodem (zazwyczaj, powiedzmy że mogą być jakieś skrajne wyjątki) a straty ogólnie raczej niewielkie. W 5G masz wszystkich objętych polem w tym takich którzy nigdy z tego nie będą korzystać. To nieporównywalne. > roku. Fałszowano jednak wyniki testów, by nie zakłócać harmonogramu produkcji.Masz pewność że inne technologie nie są obarczone takim fałszem? Bo ja nie.Dlatego wychodzi na moje - nie należało przynajmniej zmieniać tej normy. I ogólnie z 5G ostrożnie skoro to do niczego w zasadzie nie jest krytycznie potrzebne. Bez transportu masz kataklizm w obecnym świecie (w zasadzie każdym - nawet zerowe technologie Innuitów przewidują psie zaprzęgi i sanie do transportu). Bez 5G (czy ja światłowodu - mam modem 5GHz na wąskiej wiązce poza obszarem zamieszkałym) nie pooglądam TV czy durnowatych filmów. Żadna strata. Pomijam że światłowód lepszy bez dyskusji, to jest lenistwo hjak potrzebujesz prędkości. > A mamy tu do czynienia z czymś znanym. A coś nie znanego? Gdzie interwał czasowy na rozpoznanie skutków jest dłuższy?Są poważne głosy krytyczne (w tym medyczne) co do narażenia na pola EM różnych typów. > Jaki problem wpisać posiadał choroby współistniejące No wiem, tym bardziej trzeba to zwalczać.
|
|
| finerbijk (17282 punktów) | I ten obrazek wyjaśnia wszystko. Tych co bredzą o normach, testach, badaniach... powinno się samych przebadać, w psychuszce. Jak eksperty rządowe mówią, że to dobre jest, to jest. Widział ktoś, żeby władza źle chciała dla ludu? Nie bądźmy jak te chłopy, że kury przestaną dawać mleko, a krowy znosić jaja.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|