 |
Wszystko ok. PO i Wyborcza czuwają. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2007 15:34 | Sikorski (294 punktów) | Wszystko ok. PO i Wyborcza czuwają.
3 na 3 | Szczerość Shimona Pereza Dla każdego Polaka, dumnego ze swych "niezależnych, rzetelnych i etycznych" mediów z Gazetą Wyborczą i TVN24 na czele, musi wydawać się dziwne ich przeraźliwe milczenie na temat, który wydaje się nie tylko ważny, ale i bulwersujący. Otóż podczas konferencji ekonomicznej w Tel Awiwie (Association of Trade Offices), prezydent Izraela Shimon Perez rzekł, nie owijając zbytnio w bawełnę, co następuje: "Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. [...] Dla naszego małego kraju jak nasz to jest naprawdę zadziwiające. Widzę że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie". Powyższy cytat ukazał się po hebrajsku 10. X. w dzienniku "Maariv". Zareagował jedynie węgierski portal kuruc.info oraz portal mathaba, bo Węgrzy zawsze byli rozrabiakami. Dopiero, kiedy wypowiedź Pereza ukazała się w innej gazecie, "Yediot Aharonot", węgierski dziennik "Magyar Nemzet" zwrócił się do ambasady izraelskiej na Węgrzech o komentarz i wyjaśnienie wypowiedzi prezydenta. Ambasada Izraela potwierdziła tę wypowiedź, choć stwierdziła, że "słowa były źle dobrane". Naszym zdaniem, słowa były doskonale dobrane, gdyż przekazały faktyczny stan rzeczy - w odróżnieniu od nowomowy władców III Rzeczypospolitej, którzy np. złodziejstwo nazywali prywatyzacją, a esbeckie mendy i innych szubrawców - autorytetami moralnymi. Wypowiedź Pereza w wersji wideo ukazała się również na popularnym portalu Youtube. Niestety, albo na Youtube występuje błąd serwera, albo wideo zostało dla pewności zdjęte, w każdym bądź razie nie udało nam się go obejrzeć. Poza tym nie znamy hebrajskiego, czego niekiedy żałujemy. Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, Węgier i Rumunii nie wykazały żadnego zainteresowania wypowiedzią prezydenta Izraela, a prasa tych krajów nie przekazała nawet najmniejszej wzmianki o incydencie. Podobnie zresztą większość niezależnych, liberalnych mediów na całym świecie. Zupełnie, jakby się zmówiły albo wykonywały czyjeś polecenie, ale przecież to absurd, bo każdy wie, że żadnych zmów ani spisków "nie ma". Wacław Marucha, (29.XI.07 - Wirtualna Polonia)
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Wszystko ok. PO i wyborcza czuwają. | ponad 95% ludzi nad wisłą czci żyda jezusa: cuius regio huius religio?
|
|
 | 1 na 3 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>cuius regio huius religio?
diogenes, nie bądź wulgarny! .
|
|
| waldmarc | Watykan nawet nie musi wykupować Polski. Polska prawica oddaje wszystko jeszcze z dopłatą  Glemp, Rydzyk i PiS czuwają.
|
|
 | | gurgul (651 punktów) | > Glemp, Rydzyk i PiS czuwają.
Jak mozna wymieniac ot tak, po przecinku przedstawicieli tak różnych postaw życiowych: Co maja ze soba wspólnego (oprócz wyznania) kompletna ofiara losu, medialna hiena i brygada uderzeniowa Paranoi Polskiej?
|
|
|  | | Gosia (9452 punktów) | >Co maja ze soba wspólnego (oprócz wyznania) kompletna ofiara losu, medialna hiena i brygada uderzeniowa Paranoi Polskiej?
Megalomanię.
|
|
| placownik (17853 punktów) | Odp: Wszystko ok. PO i Wyborcza czuwają. |
> albo na Youtube występuje błąd serwera, albo wideo zostało dla pewności zdjęte, w każdym bądź razie nie udało nam się go obejrzeć. Dla pewności to ja podaję link: www.youtube.com/watch?v=zK0paj_hFWwi pytam, w czym kapitał izraelski ma być gorszy od niemieckiego, włoskiego, koreańskiego, amerykańskiego, itp. itd. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | prokaczystowska_racjonalistka | >w czym kapitał izraelski ma być gorszy od niemieckiego, >włoskiego, koreańskiego, amerykańskiego
w niczym proszę Pana,to wciąż w przeważającej części ten sam kapitał.
Nadzieja w prezydencie Ahamenidżadzie.
|
|
|  | | waldmarc | >>w czym kapitał izraelski ma być gorszy od niemieckiego, >włoskiego, koreańskiego, amerykańskiego >w niczym proszę Pana,to wciąż w przeważającej części ten sam kapitał. >Nadzieja w prezydencie Ahamenidżadzie.
Proponuję zbanować antysemitkę. Sugerowanie, że irański prezydent w końcu rozwiąże ostatecznie problem żydowski pokazuje poziom tej osoby.
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
>Nadzieja w prezydencie Ahamenidżadzie.
Nie mogłaś/łeś już wytrzymać i postanowiłaś/łeś sobie pofolgować. Ludzie kulturalni odchodzą w tym celu na stronę. Ty wolisz to robić publicznie. Czy ulga jest wtedy większa?
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | | prokaczystowska_racjonalistka |
> Nie mogłaś/łeś już wytrzymać
Mój błąd w braku precyzji,przyznaję Panie placowniku.
|
|
| | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Mój błąd w braku precyzji,przyznaję Panie placowniku.
Jakby tak jeszcze precyzja w tym nazwisku prezydenta... .
|
|
|  | | gurgul (651 punktów) | >>w czym kapitał izraelski ma być gorszy od niemieckiego, >włoskiego, koreańskiego, amerykańskiego >w niczym proszę Pana,to wciąż w przeważającej części ten sam kapitał. >Nadzieja w prezydencie Ahamenidżadzie.
kapitał moze i rzeczywiście w sporej części ten sam, ale to nie powód do antysemityzmu. Żydzi to zdolny naród, więc mają duży kapitał. Polacy to naród... nieco mniej zdolny to też ich kapitał jest odpowiednio mniejszy. I mówię tak nie tylko dla tego że mam żydowskie korzenie.
|
|
 | | Sikorski (294 punktów) | OK, teraz już działa. Koniec końców tutaj nie chodzi o to z jakiego państwa pochodzi kapitał, nie pochodzi z Polski, tu właśnie te wszystkie kapitały są gorsze. Ja nie mówię, że inwestycje zagraniczne są złe! Wskazuję jednak na to, że gdyby od początku o to zadbać, mogłoby być dużo lepiej. Aby zrozumieć system walutowy i gospodarczy na świecie w głębszym sensie, można w skupieniu i koncentracji obejrzeć film "Money as debt", czyli "Pieniądze jako dług", te 46 minut to chyba nie tak wiele. Chyba.
|
|
|  | | gurgul (651 punktów) | >Koniec końców tutaj nie chodzi o to z jakiego państwa pochodzi kapitał, nie pochodzi z Polski, tu właśnie te wszystkie kapitały są gorsze.
Wszystko mi jedno czy kapitał firm działających w Polsce będzie polski żydowski czy mongolski. Obchodzi mnie żeby poczta działała sprawnie, moje pieniądze w banku jak najszybciej sie rozmnażały i żebym w sklepie płacił jak najmniej za jak najlepsze towary. "Dobry" kapitał to taki, który gwarantuje wysoką jakość usług, skorp polski kapitał tego nie gwarantuje, a najczęściej tak właśnie jest, to należy się go pozbyć
|
|
| |  | | Sikorski (294 punktów) |
>Wszystko mi jedno
Wszystko jedno jest głupcom. Chyba nie jesteś jednym z nich?
>skorp polski kapitał tego nie gwarantuje, a najczęściej tak właśnie jest, to należy się go pozbyć
Nie do końca. Najpierw należałoby się zastanowić dlaczego polski kapitał tego nie gwarantuje (w większości), ponieważ na pytanie: jakiemu "kapitaliście" bardziej zależy na Polakach? Patriotycznemu Polakowi? Czy np. Niemcowi? Odpowiedź jest oczywista. Należy szukać jak najlepszych rozwiązań dla swojego kraju, Żydzi, Niemcy, itd. wiedzą, że przejmując kapitał w takich krajach jak Polska, przejmują nad nimi kontrolę, dla korzyści swoich krajów. A my? Jeżeli to co piszę o kontroli brzmi dziwnie to proszę zauważyć, że np. większość "polskiej" prasy mainstreamowej to kapitał niemiecki, media = czwarta władza, więc proste jest, że w mediach się o tym nie mówi, tak samo nie mówi się o negatywnych skutkach "oddawania Polski" obcokrajowcom. Ale radzę najpierw obejrzeć "Money as debt", bo widzę, że ciężko tu zacząć dyskusję nad głębszym sensem działania gospodarki skoro jak dotąd nikt nie obejrzał w skupieniu i koncentracji tego krótkiego filmu. Właściwie czy idea obcego kapitału nie sprzecza się troszeczkę z ideą państwa suwerennego?
|
|
| | |  | 1 na 1 | Pandorra (1289 punktów) | A ekonomii to się kolega kiedykolwiek w życiu uczył?
Nie pytaj co rząd może zrobić dla ciebie. Pytaj jak możesz temu zapobiec
|
|
| | |  | | jaroslaw (104 punktów) | >np. większość "polskiej" prasy mainstream owej to kapitał niemiecki, media = czwarta władza, więc proste jest, że w mediach się o tym nie mówi, tak samo nie mówi się o negatywnych skutkach "oddawania Polski" obcokrajowcom.
Tutaj za świetny przykład może służyć koncern Axel Springer - w Niemczech wydają brukowiec "Bild" w którym różnej maści populiści straszą Niemców Polakami, zaś w Polsce "Fakt" i równie brukowy "Dziennik", które straszą Polaków Eriką Steinbach, tak jakby była co najmniej kanclerzem Niemiec.
Paranoja wszędzie da się dobrze sprzedać.
|
|
|  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | >... Aby zrozumieć system walutowy i gospodarczy na świecie w głębszym sensie, można w skupieniu i koncentracji obejrzeć film "Money as debt"...
...i - oczywiście - wyciągnąć z niego dokładnie takie wnioski, jakie ty wyciągnąłeś.
Co byś powiedział na to, że (delikatnie mówiąc) film stanowi jedynie wyraz określonych poglądów, niekoniecznie słusznych? I że nie dla każdego jest odkryciem Ameryki? .
|
|
| |  | | Sikorski (294 punktów) | Hmmm niech pomyślę..... Podobnie było z filmem "Zeitgeist". Obejrzałem, rozsądnie przemyślałem i .......... z każdym dniem coraz bardziej zauważam, że pokazał on prawdę. I z każdym dniem widzę jak spełniają się przewidywania filmu. Tak jest też z tym filmem. Należałem do ludzi podobnych do was. Takich którzy twierdzą, że rzeczywistość jest dużo bardziej złożona, nie da się jej tak prosto wytłumaczyć, nie można zwalić winy na wąską grupę osób. Tak myślałem, niestety coraz bardziej widzę, że to wszystko jest tak banalnie proste. Z każdym dniem, z każdą opinią ludzi takich jak większość z was, z każdą idiotyczną krytyką, przekonuję się coraz bardziej, że JEST spisek. I w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że ludzie zapomnieli o wojnach, zapomnieli o tym całym złu, a co najważniejsze ludzie zapomnieli, że to zło jest, jest nadal. Zwykli ludzie żyją w idylli, w matrix, świecie sterowanym przez media. Dziś w radiowej jedynce padło stwierdzenie: te święta są najbardziej skomercjalizowanymi jak dotąd.... tłumy w kolejkach...... zakupy.... Ponieważ byłem sam w domu podszedłem do radia i głośno powiedziałem wprost do niego: "Ty mierny dziennikarzyno! Pieprzysz te głupoty właśnie tak jakby to było dobrze! Jakby tak właśnie miało być! Nie pieprz mi jakie mają być moje święta. To nie ty chamie wpływasz na moje decyzje! To jest k***a moje życie!Więc nie pieprz mi o szale zakupów! Bo wiem, dobrze, że ktoś ci kazał to robić zdrajco." wyłączyłem te brednie. Oni naprawdę myślą, że mogą sterować moim życiem, nie mną nie sterują, może Wami. Niestety, ale JEST spisek, bo tylko wtedy ta cała maskarada, szopka, idylla,........matrix, tylko wtedy to wszystko ma sens. I ja nie mam nic wspólnego z zasranym PiS, rydzykami i innymi ciotami, marionetkami. Tylko tzw. przez Was "teorie spiskowe" dają jakiś sens istnienia tego bezsensu jakim jest sposób życia narzucany przez medialną papkę. Ja wierzę w siłę indywidualizmu, siłę jednostki, dokładnie w tą koncepcję jaka jest w "Zeitgeist" i "What the Bleep do we know". Tylko takie rozumienie świata ma sens. "Money as debt" - jeżeli coś jest prawdą to ciężko mi mówić, że to pogląd, bo to fakt, a nie pogląd. Ktoś mi kiedyś powiedział, że do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem, i tym się całe życie kierowałem, ale widzę że nie wszystkiego, czy do prawdy też? Pogląd to mają jakieś pojeby wierzące w UFO. Prawda jest tylko jedna, prawda jest prosta, prawda jest czysta. Myślałem, że świat jest złożony, trudny, skomplikowany, ale on jest taki prosty, banalny, to właśnie ludzie za kurtyną chcą abyśmy myśleli, że jest taki wielce trudny, abyśmy nie dostrzegli, że uczciwy system walutowy jest na wyciągnięcie ręki. NIEZALEŻNOŚĆ, WOLNOŚĆ, dopiero poznanie prawdy czyni człowieka wolnym. Długo się o tym przekonywałem i jestem w punkcie w którym każde wyśmianie tego co piszę tylko mnie wzmocni i utwierdzi w moich przekonaniach. Więc do dzieła wymądrzajcie się racjonaliści, sprawcie, że jeszcze mocniej poczuję swą potęgę, swą wolność, siłę jednostki. Kiedy pewnego dnia obudzimy się zachipowani, niektórzy będą się cieszyli, że uczestniczą w NWO, że są stłoczeni w ogromnych megamiastach, będą po prostu wierzyć, że są wolni, niektórzy natomiast popatrzą na to wszystko i zapytają czy to jest wolność? Czy tylko myślę, że to wolność, bo tak wmówiły mi media? Alternatywa jest. Alternatywa to poznanie prawdy tak ośmieszanej przez Was jako "teorie spiskowe", ale ja nie zajmuję się teoriami tylko spiskami. Kiedy człowiek zaczyna widzieć jaki jest potężny, jaki każdy z nas jest potężny, zaczyna dostrzegać wartość życia, ludzkiego życia. Więc proszę Was racjonaliści wyśmiejcie mnie, skrytykujcie, nie zostawcie suchej nitki, proszę wzmocnijcie mnie. Błagam.
|
|
| | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >... JEST spisek.
w tej chwili to tylko hipoteza. nawet jeśli jest, to rusz w świat i przekonaj siebie i innych.
>I w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że ludzie zapomnieli o wojnach,...
w czym problem? jeśli trzeba będzie, wojna przypomni im o sobie.
>Zwykli ludzie żyją w idylli, w matrix, świecie sterowanym przez media.
a co steruje mediami? czy to jest pierwsza przyczyna? nie przesadzaj.
>Ponieważ byłem sam w domu podszedłem do radia i głośno powiedziałem wprost do niego: "Ty mierny dziennikarzyno!
przecież to monolog...
>Niestety, ale JEST spisek, bo tylko wtedy ta cała maskarada, szopka, idylla,........matrix, tylko wtedy to wszystko ma sens.
dowcip polega na życiu w bezsensie. jeśli go znajdziesz, niczym nie będzie się różnił od sensu, który zaaplikuje ci klecha...
>...poznanie prawdy czyni człowieka wolnym.
bez wolności nie poznasz prawdy.
>Więc proszę Was racjonaliści wyśmiejcie mnie, skrytykujcie, nie zostawcie suchej nitki, proszę wzmocnijcie mnie. Błagam.
>masz pecha. myślenie jest jak oddychanie. nikt tego nie zrobi za ciebie. alternatywą są telefony zaufania, radio maryja, kółka różańcowe, dziwki, proboszcz itd...
|
|
| | |  | | sztejkat (4743 punktów) | >(...) że ludzie zapomnieli o wojnach, zapomnieli o tym całym złu,(...)
Tu masz rację. Nie lubimy pamiętać nieprzyjemnych rzeczy.
Wojny większość z nas zna tylko z mediów lub opowieści - trudno o nich pamiętać.
>(...) Dziś w radiowej jedynce padło stwierdzenie: te święta są najbardziej skomercjalizowanymi jak dotąd.... tłumy w kolejkach...... zakupy.... >Ponieważ byłem sam w domu podszedłem do radia i głośno powiedziałem wprost do niego: (...)
Masz radio?! A może jeszcze telewizor?
Po co Ci to badziewie? Ja nie mam i żyję, dużo spokojniej i po swojemu.
Tylko odrzucając media poprzez nie słuchanie, nie oglądanie, nie kupowanie i zerwanie tym samym połączenia między reklamą w mediach a zakupami możesz je pozbawić siły.
>(...)sprawcie, że jeszcze mocniej poczuję swą potęgę, swą wolność, siłę jednostki.(...)
Niech moc będzie z tobą, Sikorski.
>(...) Kiedy pewnego dnia obudzimy się zachipowani,(...)
Masz komórkę? Wywal - włączona cały czas ustala swoje położenia z najbliższymi masztami sieci i w razie zmiany masztu zgłasza się z uprzejmym raportem gdzie teraz jesteś.
Wiesz co to RFID?
Już jesteśmy zachipowani - zewnętrznie.
>(...)Błagam.(...)
Buhahahahahahahahahaha.
Lepiej Ci?
P.S. Fajnie byłoby gdybyś lepiej dbał o formę graficzną wypowiedzi. Nie żeby forma była ważniejsza od treści - łatwiej by się Ciebie czytało.
Tomasz Sztejka
|
|
| | |  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
>Niestety, ale JEST spisek
Ale Cię trafiło! Współczuję.
A prawda jest prawdopodobnie znacznie gorsza. Wszystko to kręci się samo i od dawna nikt już nad tym nie panuje. Spisek zaś polega na tym, że ci nieliczni, którzy zaczynają sobie zdawać sprawę czym może to grozić, na mocy niepisanej umowy nie puszczają pary z gęby. Gdyby puścili, konsekwencje tego mogłyby być straszne. Niedawny kryzys argentyński to przedsmak tego, co mogłoby wtedy i nas spotkać, a co bez tego pewnie i tak nas spotka. Tyle, że nieco później.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >i pytam, w czym kapitał izraelski ma być gorszy od niemieckiego, włoskiego, koreańskiego, amerykańskiego, itp. itd.
kapitał z narodowym dodatkiem wskazuje miedzy innymi na narodowy interes, a poprzez to na pewien zbiorowy egoizm, a nie tylko na swą jakość. ekonomia nie jest i chyba nigdy nie będzie tak neutralna jak logika.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|