"Zbliżają się kolejne Święta Wielkanocne – czas, który większość z nas spędzi w gronie rodzinnym. W tym czasie nie powinniśmy zapominać jednak o tych, którzy po raz kolejny spędzą je w odosobnieniu, a zwłaszcza o spędzających je tak z powodu walki, jaką podjęli w słusznej sprawie." To nie jest ze strony ONR-Odrodzenie Podhale, a z "Gazety Polskiej" ( gazeta-polska.pl/?p=52544) Janusz Waluś rozsławił naszą ojczyznę mordując w Wielki Piątek w 1993 roku Chrisa Hanię czarnego polityka z Afrykańskiego Kongresu narodowego. Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" publikuje obszerny list do Walusia wystosowany przez ONR-Podhale. List zaczyna się od słów: "Piszemy do Pana jako Polaka, górala i zakopiańczyka." Jest również akcent świąteczny: "Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni Pańskie serce, Panie Januszu, łaska, radością i nadzieją..." W internecie znajdujemy wyrazy poparcia dla Breivika, wiele jest również słów uznania dla mordercy z Tuluzy, Mohameda Mereha. (Na naszej stronie pisał o tym Omar Dakhane, ciekawy jest również ten film: www.youtub(*)tEUmblQUw&index=2&feature=plcp ) Jak widać Polska nie odstaje od światowych trendów. |