Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prawdziwy problem.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-12-2007 10:07Zbysław Śmigielski (8639 punktów)Prawdziwy problem.

No dobra, po ćwiczeniach z widelcem, czas na prawdziwy problem: co jest określone przez większą ilość definicji, niżeli racjonalizm?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gosia (9452 punktów)
>No dobra, po ćwiczeniach z widelcem, czas na prawdziwy
>problem: co jest określone przez większą ilość definicji,
>niżeli racjonalizm?
>.

Kobieta.
Pozdrawiam (już odkurzona).
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Kobieta.

   O kobiecie już było...
.
21-12-2007 12:40 
 Ocena 3 na 3
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>   O kobiecie już było...

Ale ta jest odkurzona. Chyba nie chcesz jej wkurzyć?
.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>po ćwiczeniach z widelcem, czas na prawdziwy
>problem: co jest określone przez większą ilość definicji,
>niżeli racjonalizm?
Tak się teraz porobiło, że niestety jest to ten głupi widelec.
.
LEGION. (3161 punktów)
Miłość.
A, i jeszcze osobowość...

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
J.Szulc (5723 punktów)
>Miłość.
>A, i jeszcze osobowość...

Jeśli miłość, to trzeba także wspomnieć o szczęściu.
Mam sentyment do tego słowa, bo właśnie wtedy do Was trafiłam... za namową
I co tu mówić, czasem byłam szczęśliwa.

Bardzo pozdrawiam.

Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>A, i jeszcze osobowość...

   Ta nasza, z forum?
.
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
Ta nasza, z forum?

Nie, ta nasza z podręczników psychologii, psychiatrii i innych psychoterapii...

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
alterego
>   Ta nasza, z forum?
Masz tu z kimś wspólną?
diogenes (42753 punktów)
>...prawdziwy problem: co jest określone przez większą ilość definicji, niżeli racjonalizm?

to akurat nie jest problemem. znajdziesz dużo takich pojęć-mamutów, które ludzie określają na niezliczone sposoby (niektórzy zaczynają je wyliczać poniżej czy powyżej mojego postu). myślę, że ciekawszym zagadnieniem będzie zawsze próba odpowiedzenia na pytanie, czym jest rozum, jak się nim posługiwać, jak nie, czy można nie być racjonalistą, itd., itp.
alterego
> myślę, że ciekawszym zagadnieniem będzie zawsze próba odpowiedzenia na pytanie.... czy można nie być racjonalistą, itd., itp.
Na to pytanie, to chyba nie sposób nie znać odpowiedzi, wiedząc, że oprócz działań racjonalnych, irracjonalne ludzie także podejmują, co racjonaliście raczej się nie zdarza. To jeśli chodzi o BYCIE racjonalistą. Jeśli chodzi o werbalne wyznawanie własnego racjonalizmu, to sprawa jest jeszcze prostsza, bo mało który racjonalista go wyznaje i tylko niewielki odsetek się zrzesza.
alterego
>problem: co jest określone przez większą ilość definicji,
>niżeli racjonalizm?
No to możesz mi się bardzo przydać, bo ja znam tylko jedną definicję racjonalizmu: optymalizacja drogi do celu. Jakie są inne jego definicje? Oczywiście definicje takie jak minimalizacja strat, maksymalizacja zysków itp. są z pierwszą tożsame, więc chyba ich nie liczysz? Mógłbyś podać jakąś INNĄ?
tokamaka (58 punktów)
>No dobra, po ćwiczeniach z widelcem, czas na prawdziwy
>problem: co jest określone przez większą ilość definicji,
>niżeli racjonalizm?
>.

Prawda

Życie to gra, której nie da się wygrać, można tylko opóźnić przegraną.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365