 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2007 20:57 | Ocykan (3528 punktów) | Kali z PO
1 na 1 | W związku z dzisiejszym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Pani Aleksandry Jakubowskiej, Prokurator Generalny Zbigniew Ćwiąkalski polecił prokuraturze złożenie apelacji od tego wyroku. www.tvn24.pl/-1,1532926,wiadomosc.htmlJak widać PO twórczo rozwija logikę i moralność Kalego. Według tamtego ciemnego Murzyna, dla oceny kwalifikacji moralnej czynu najistotniejszym było, czy to Kali ukraść, czy ktoś ukraść Kalemu. Dla PO równie ważne dla takiej oceny jest, który Kali to zrobić. Bo jeżeli to być Kali z PiS-u, to (niezależnie od tego co ten Kali zrobić), to zawsze być zły uczynek. Natomiast jeżeli ten Kali być z PO (lub z jej nadania), to zawsze być dobry uczynek. Jeżeli Kali Ziobro polecać coś prokuraturze, to być zły uczynek ("ręczne sterowanie" prokuraturą). Jeżeli polecenie prokuraturze wydawać Kali Ćwiąkalski, to być dobry uczynek. Oj Platformo, Platformo... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| gurgul (651 punktów) | niestety dokładnie tę sama mentalnosc prezentuje PiS
|
|
 | 5 na 5 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Już to pisałem, napiszę więc jeszcze raz.
Pijak obklepuje słup ogłoszeniowy. Łazi i klepie ze wszystkich stron. Nagle staje i ryczy: "Jezu, zamurowali mnie!!"
Co po naszemu znaczy: nie ma wyjścia. .
|
|
 | | prokaczystowska_racjonalistka | >niestety dokładnie tę sama mentalnosc prezentuje PiS
I jaki z tego wniosek?
Spojrzałam w statystyki: za rządów PiSu spadek przestępczości kryminalnej,wzrost wykrycia korupcji.
Fakty a nie farmazony.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Spojrzałam w statystyki:
faktem jest, że tylko frajerzy wydają opinie na podstawie statystyk.
|
|
| |  | | prokaczystowska_racjonalistka |
>faktem jest, że tylko frajerzy wydają opinie na podstawie statystyk.
zwłaszcza że te przemawiają za skutecznością rządów tego stalinisty,bolszewika i faszysty Jarosława Kaczyńskiego.
Odmiennie od merdiów koncernu ITI i Agory. Donaldzik ma zadanie odrestaurowania "republiki kolesi" od ITI i Agory. Nie może zawieśc ich zaufania.
|
|
|  | | gurgul (651 punktów) |
>za rządów PiSu spadek przestępczości kryminalnej,wzrost wykrycia korupcji.
Zgadza się. Ale walka z przestępczością i korupcją nie moze być jedynym w czym rząd osiąga sukcesy, a niestety za rządów PiSu tak właśnie było
|
|
|  | | poldek (75 punktów) | > za rządów PiSu spadek przestępczości kryminalnej,wzrost wykrycia korupcji.To tak samo miarodajne wyniki, jak stwierdzenie, że to dzięki pis-owi mamy wzrost gospodarczy. Wraz ze wzrostem polepszyły się warunki bytowe przeciętnego obywatela, a co za tym idzie jego pozytywne nastawienie do życia - z tego prosta droga do mniejszej liczby przestępstw. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę słowa "Ten pan już nigdy nikogo nie zabije" - bo skoro już nigdy nie zabije, to mamy spadek morderstw  . Jeszcze przykład afery gruntowej, sztucznie nadmuchanej sprawy łapówkarskiej. Działającej na zasadzie, będziemy ciebie tak długo nękali, że w końcu weźmiesz. Przy okazji łamiąc prawo przez fałszowanie dokumentów. Czy to też wchodzi do statystyk? Przy tak głębokim ręcznym sterowaniu prokuraturą, w dodatku cichym, w przeciwieństwie do min. Ćwiąkalskiego, gdzie publicznie dowiadujemy się o apelacji. Jestem pełen obaw o miarodajność tych statystyk.
|
|
| |  | | prokaczystowska_racjonalistka | >sztucznie nadmuchanej sprawy łapówkarskiej. Działającej na >zasadzie, będziemy ciebie tak długo nękali, że w końcu weźmiesz.
W cywilizowanych krajach to norma,a łapówkarę Sawicką gdyby sprawa dziala się we Francji,Niemczech czy innym kraju rozniosłyby media. W Polsce media mają oligarchowie w których interesy uderzyli bracia Kaczyńscy,w USA śmieją się z polskiej rzeczywistości:
"łapówkarki męczennicami siepaczy CBA,bo przeciez ich misja to przymykanie oka na patologie korupcyjną"
Kaczyński powróci po lepkich rączkach zwolenników Tuskalizmu i cwiąkalizacji prawa.
|
|
1 na 1 | SzamanGniewko (353 punktów) | >... >Jeżeli Kali Ziobro polecać coś prokuraturze, to być zły >uczynek ("ręczne sterowanie" prokuraturą). Jeżeli polecenie >prokuraturze wydawać Kali Ćwiąkalski, to być dobry uczynek. >Oj Platformo, Platformo...
Czym innym jest nakaz złożenia apelacji a czym innym czynne nim kierowanie. Jeśli Ziobro wydawał polecenia konkretnym prokuratorom w toku postępowania to jednak nie to samo. Różnica oczywista.
Be yourself, no matter what they say!
|
|
 | | prokaczystowska_racjonalistka | >Jeśli Ziobro wydawał polecenia konkretnym prokuratorom No właśnie...
Jeśli jest Pan złodziejem to niebawem Pan coś ukradnie... Kreowanie niezłomnych prawników bez chociażby "złapania za rękę" to woda na młyn przestępców.
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | >Czym innym jest nakaz złożenia apelacji a czym innym czynne nim kierowanie. Jeśli Ziobro wydawał polecenia konkretnym prokuratorom w toku postępowania to jednak nie to samo.
Po pierwsze, Twoja nie wiedzieć, czy Kali Ziobro wydawać konkretne plecenia konkretnym prokuratorom w toku postępowania. Twoja tylko podejrzewać, że tak być. Twoja sama napisać "jeśli". Być może Kali Ćwiąkalski być lepszy niż Kali Ziobro, ale i tak być Kali.
A tak na boku: To bez nakazu Kalego Ćwiąkalskiego prokurator nie wiedzieć, czy złożyć apelację, czy nie? To on takich głupich ludzi trzymać? A może on takich woleć: miernych, biernych, ale wiernych ?
|
|
| laszka (296 punktów) | Oczywiście, że Platforma będzie się tak zachowywać, ale faktem jest też, że każda inna partia będzie robić podobnie. Tak to już niestety działa. Jedyne wyjście to widzieć to, i nie starać się pokładać w partiach zbyt wielkich nadziei.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|