Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kościół Latającego Potwora Spaghetti w Polsce?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
18-09-2008 01:50Laughing Man (21 punktów)Kościół Latającego Potwora Spaghetti w Polsce?
Ocena 6 na 6
Z wielką radością pragnę poinformować o utworzeniu się inicjatywy na rzecz rejestracji Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti jako legalnie działającego związku wyznaniowego. Inicjatywa ma na celu udowodnienie iż w tym kraju jakakolwiek postawa religijna bądź areligijna jest traktowana na równi, a także popularyzację idei FSM i innych odmian Czajniczka Russela w społeczeństwie. Wszystkich chętnych do współpracy, tudzież zasilenia szeregów Kościoła proszę o kontakt pod adresem moc.liamg@dnalopmsf lub moc.liamg@ysipaz.msf

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem na oficjalnym forum FSM, powstaje również siostrzany kościół w Bułgarii. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia statutu i podstawowej organizacji. Nie ukrywam, iż na chwilę obecną inicjatywa jest jeszcze bardzo świeża, lecz możliwa do zrealizowania. Mam nadzieję iż zechcą się Państwo w nią włączyć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MociumPan (744 punktów)
Nie ukrywam że jest to świetny pomysł, trudny do zrealizowania ale co najważniejsze jak się okazuje możliwy

Ja się na to piszę :p

Jest jakieś polskie oficjale forum FSM - bo nie mogę znaleść, a chciałbym zgłębić tajniki tej religii

ps: Służę pomocą i przekleiłem część twojego posta na moim forum
link do tematu ---> www.clubworld.pl/viewtopic.php?t=10665
jkl; (5859 punktów)
Szczerze mówiąc nagroda niebieska w postaci piwnego wulkanu i fabryki striptizerek nieszczególnie mnie pociąga, ale nie miałabym nic przeciwko obcowaniu ze Stworzycielem, mniam, mniam.
A co z potępionymi? Prawdziwa religia powinna umieć postraszyć...
18-09-2008 12:13 
 Ocena 4 na 4
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
A co z potępionymi? Prawdziwa religia powinna umieć postraszyć...

Dla niegrzecznych będzie piwo bezalkoholowe i emerytowane striptizerki

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Szczerze mówiąc nagroda niebieska w postaci piwnego wulkanu i fabryki striptizerek nieszczególnie mnie pociąga.

Mnie też nie osobiście wole po śmierci dostać mnóstwo Coca-coli i kasy na dentystę.
18-09-2008 11:13 
 Ocena 3 na 3
Duda (25557 punktów)
>link do tematu ---> www.clubworld.pl/viewtopic.php?t=10665
Piwo i owszem , może być ale po co mi striptizerki ? Mam lustro.
18-09-2008 18:13 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Piwo i owszem , może być ale po co mi striptizerki ? Mam lustro.

A co powiesz na striptizerkę z piwem w piwie?
Ja już jestem "za".


fides ex necessitate esse non debet
18-09-2008 18:51 
 Ocena 2 na 2
Duda (25557 punktów)
>A co powiesz na striptizerkę z piwem w piwie?
Jak już to striptizera z piwem dla mnie. I może być dwóch
Laughing Man (21 punktów)
Wygląda na to, iż póki co tutaj jest nasze oficjalne forum. Nie mamy jeszcze strony www, ale mamy już człowieka który mógłby się tym zająć. Każdy jest u nas mile widziany, jeśli chciałby Pan uzyskać dokłądniejsze informacje, oto link do oficjalnej strony Kościoła FSM w Stanach: www.venganza.org/
webmaster (moderator)
Gdyby była potrzeba, to myślę że PSR może udostępnić miejsce na serwerze.
stilgar (7322 punktów)
Bardzo fajna inicjatywa. Jak już wam się uda, możecie ogłosić, że reklamy makaronów obrażają wasze uczucia religijne
matragon (2557 punktów)
na pewno będę patrzył przychylnym okiem na ten wybryk
sam nie wstąpię - bo jako dyskordianin, zbyt cenię sobie swoją niezależność ...
ale jakby brakowało wam honorowych papieży albo świętych - to możecie na mnie liczyć
paluch (313 punktów)
Kiedy już się zarejestrujemy zażądamy wprowadzenia nauki o naszej religii do szkół, naszych symboli do urzędów i oczywiście Latający Potwór Spaghetti musi być patronem konstytucji UE. Przecież ta religia jest starsza niż nasz kraj, dlatego będziemy się starać o dotacje na odbudowę pomników naszego Pana zniszczonych przez Mieszka I.
18-09-2008 12:16 
 Ocena 1 na 1
matragon (2557 punktów)
>Kiedy już się zarejestrujemy ...

czego Wam brakuje do rejestracji ?
18-09-2008 12:20 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>>Kiedy już się zarejestrujemy ...
>czego Wam brakuje do rejestracji ?
>
www.racjon(*)osciola.i.zwiazku.wyznaniowego
Zapewne brakuje im setki osób chętnych zapłacić po 24.40 zł ;]
18-09-2008 12:28 
 Ocena 2 na 2
matragon (2557 punktów)
>>>Kiedy już się zarejestrujemy ...
>>czego Wam brakuje do rejestracji ?
>>
>www.racjon(*)osciola.i.zwiazku.wyznaniowego
>Zapewne brakuje im setki osób chętnych zapłacić po 24.40 zł ;]

nie sądzę ... 100 osób to drobiazg ...
ale na wypadek gdyby o to chodziło - mogę dać 24,40 + dane osobowe na zbożny cel
18-09-2008 12:47 
 Ocena 1 na 1
orginalny (2 punktów)
No właśnie do tej 100 daleko.
webmaster (moderator)
Jeżeli napiszemy o tym w biuletynie, to może trochę osób się zapisze. Tylko musi być jasno powiedziane jak i gdzie.

Co ciekawe, nie wówczas obrażać uczuć religijnych wyznawców FSM

ps. W naszej galerii awatarów jest obrazek FSM.
LEGION. (3161 punktów)
Ja mogę się zająć odzyskiwaniem mienia zawłaszczonego przez tych wstrętnych komunistów.

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
18-09-2008 14:46 
 Ocena 2 na 2
jkl; (5859 punktów)
>Ja mogę się zająć odzyskiwaniem mienia zawłaszczonego przez tych wstrętnych komunistów.

Bracie w Makaronie, czy twa wiara nie jest zbyt interesowna? Pan nasz wszakże nakazał cieszyć się życiem, ale nie idźmy drogą fałszywych religii...
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
Bracie w Makaronie, czy twa wiara nie jest zbyt interesowna? Pan nasz wszakże nakazał cieszyć się życiem, ale nie idźmy drogą fałszywych religii...

Jak to interesowna? W odzyskanych nieruchomościach otworzymy jadłodajnie dla bezdomnych, domy spokojnej starości, szkoły, domy dziecka...

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
18-09-2008 15:07 
 Ocena 3 na 3
jkl; (5859 punktów)

>Jak to interesowna? W odzyskanych nieruchomościach otworzymy jadłodajnie dla bezdomnych, domy spokojnej starości, szkoły, domy dziecka...

A to przepraszam. Jadłodajnia pod wezwaniem Latającego Spaghetti na pewno trafi w potrzeby społeczne...
PiotrPęciak (634 punktów)
Sztuką jest tworzyć nie obśmiewując.
19-09-2008 07:29 
 Ocena 5 na 5
matragon (2557 punktów)
>Sztuką jest tworzyć nie obśmiewując.
>

Tworzyć w ogóle jest sztuką ...
Tworzyć obśmiewując - to podwójnie sztuka ...

zaprawdę powiadam wam ŚMiECH to potęga
nigdy nie słyszałeś o zbawiennym wpływie śmiechu na człowieka ?

albo o magii śmiechu ... tylko szare twarze się nie śmieją ...
śmiech to zdrowie ... śmiech to oświecenie ... śmiech to zbawienie ...

spróbuj kiedyś !
19-09-2008 10:09 
 Ocena 1 na 1
PiotrPęciak (634 punktów)
>>Tworzyć obśmiewując - to podwójnie sztuka ...

Chyba trudniej jest prezentować światopogląd niż obśmiewywać kogoś innego.
W pierwszym przypadku budujemy, w drugim niszczymy.

Chciałbym, żeby pan zwrócił na to uwagę. Nie ma sfery życia bez wad, można wszystko obśmiać.
Można się śmiać i umierać ze śmiechem na ustach.

>tylko szare twarze się nie śmieją ...
>to zdrowie ... śmiech to oświecenie ... śmiech to zbawienie ...

Farmazony w mojej opinii. Też mógłbym radośnie tworzyć takie powiązania, czym jest.
Jestem trochę bardziej merytoryczny.

>spróbuj kiedyś !

Czyżbyś coś zakładał? Ja używam go z umiarem. Jak wszystko w życiu.
19-09-2008 10:28 
 Ocena 4 na 4
matragon (2557 punktów)

>Chyba trudniej jest prezentować światopogląd niż obśmiewywać kogoś innego.>

jedno nie wyklucza drugiego, można też połączyć obie te sztuki ...

>W pierwszym przypadku budujemy, w drugim niszczymy.>

jak to w życiu bywa, przyroda robi to samo

>Chciałbym, żeby pan zwrócił na to uwagę. Nie ma sfery życia bez wad, można wszystko obśmiać. Można się śmiać i umierać ze śmiechem na ustach.>

Proszę nie mówić mi per "pan". Mam na imię Michał, używam pseudonimu artystycznego matragon - więc niektórzy mówią na mnie w skrócie Mat ... proszę wybrać coś z tego. Mam 32 lata, czuję się młodo, lubię relacje nie obciążone konwenansami wynikającymi z różnicy wieku, czy jakiejkolwiek innej różnicy. Jeśli jednak z jakichś powodów życzysz sobie, aby w naszych relacjach pojawiał się "pan" - to również mogę zastosować tę etykietę.

tak - można obśmiać wszystko, nie wszystko jednak wymaga obśmiania, nie wszystko na obśmianie zasługuje ...

>>tylko szare twarze się nie śmieją ... śmiech to zdrowie ... śmiech to oświecenie ... śmiech to zbawienie ...
>Farmazony w mojej opinii. Też mógłbym radośnie tworzyć takie powiązania, czym jest.
>Jestem trochę bardziej merytoryczny.
>>spróbuj kiedyś !
>Czyżbyś coś zakładał? Ja używam go z umiarem. Jak wszystko w życiu.

Niczego nie zakładam, jestem merytoryczny w dyskusjach merytorycznych, na tym etapie tej dyskusji uznałem jednak, że farmazony lepiej się sprawdzą - wbrew pozorom umiejętnie odczytane farmazony niosą czasem z sobą ogromny ładunek merytorycznych znaczeń

Proszę nie sądzić ze jestem jakimś "wielkim kpiarzem" czy zanadto rozbawionym, frywolnym (swawolnym) Dyziem. Bywam poważny równie często jak żartuję ... Uważam jednak, że do pewnych spraw ludzkość podchodzi zdecydowanie zbyt serio, i na potrzeby normalności gotów jestem zostać clownem tego świata ... Mówię to ze śmiertelną powagą na twarzy ...

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOZLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
19-09-2008 15:23 
 Ocena 1 na 1
PiotrPęciak (634 punktów)
Ciekawe to co piszesz. Sądziłem dziś, że kulturalne jest zwracania się do obcej osoby per pan.

>>jedno nie wyklucza drugiego, można też połączyć obie te sztuki .

Sądziłem też, że takie twory synkretyczne opierają się na cudzej ideologii. Ta wasza nie ma nic do przekazania, prócz obśmiania założeń religii. Tam nie ma miejsca na szerzenie w statutach i innych elementach myślenia racjonalnego. Bo sama nazwa nie odnosi się do światopoglądu.

>>nie wszystko na obśmianie zasługuje ...

To już jest oceną człowieka, co zasługuje. Dla mnie wiara dużego odsetka ludzi w Polsce nie zasługuje na obśmianie. Szanuję tych ludzi, mimo, że błądzą.

>>Niczego nie zakładam, jestem merytoryczny w dyskusjach merytorycznych, na tym etapie tej >>dyskusji uznałem jednak, że farmazony lepiej się sprawdzą

Jest to portal racjonalista.pl . Więc pozwól, że zacytuję "RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę."
W myśl tych słów, będę wskazywał, na rzeczy związane z racjonalnym myśleniem w mojej ocenie.

>>Proszę nie sądzić ze jestem jakimś "wielkim kpiarzem" czy zanadto rozbawionym, frywolnym (swawolnym) Dyziem.

Nie oceniam ludzi.

>>Uważam jednak, że do pewnych spraw ludzkość podchodzi zdecydowanie zbyt serio,

Gdyby katolicy podchodzili serio do życia, nie byłoby dyskusji.

>>i na potrzeby normalności gotów jestem zostać clownem tego świata ... Mówię to ze śmiertelną powagą na twarzy ...

Niestety nie rozumiem przesłanek takich postanowień.
jkl; (5859 punktów)
Panie Piotrze, nigdy, ale to nigdy, nie rozważaj na poważnie dowcipu.
To jest dopiero śmieszne.
PiotrPęciak (634 punktów)
Jest tu taki wątek o dowcipach, w którym kogoś zbanowano za całkiem ciekawy dżołk.
Ja naprawdę wierzę, że można obśmiać wszystko, nawet swoją śmierć na 30 sekund przed.
Laughing Man (21 punktów)
Przepraszam, że nie odpisywałem ale padł mi komputer. Do rejestracij potrzeba nam statutu i 100 członków, pracujemy nad jednym jak i drugim. Jeżeli już coś stworzymy, ewentualnie otrzymamy, umieścimy to tutaj do wglądu i krytyki.
Koraszewski (82900 punktów)

Witam polskich pastafarian. Uczciwie mówiąc jestem trochę zdumiony, że inicjatywa pojawia się w Polsce tak późno, gdyż Kościół ten istnieje już od wielu stu-dni (początek 2005) i jak podają wiarogodne źródła jest najszybciej rozszerzająca się religią świata.
Ja sam wierzę w Splątaną Kluskę i przyjmuję Splątaną Kluskę tak często jak mogę.
Oczywiście zarówno ja, jak i moja żona zgłaszamy natychmiast akces do Polskiego Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, uznając jego niezaprzeczalną wyższość nad Zeusem i dalszymi uzurpatorami do panowania nad duszami, umysłami i kieszeniami Ziemian.
Dowód na istnienie Splątanej Kluski nie jest nikomu potrzebny, bo wszyscy Go widzieliśmy i wszyscy doświadczaliśmy Jego łaski.
Oczekuję na informację kiedy możemy formalnie zgłosić nasze przystąpienie i złożyć stosowną ofiarę na talerz.

19-09-2008 12:58 
 Ocena 1 na 1
youzwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Myślę, że telewizja na 100% zainteresowałaby się sprawą tylko trzeba podejść do tego profesjonalnie i bez profanacji ;p

1. "Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość. Jeśli niektórzy ludzie nie wierzą we mnie to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu."
z pl.wikiped(*)ący_Potwór_Spaghetti

"Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic"
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Kościół ten istnieje już (...)
>Ja sam wierzę w Splątaną Kluskę i przyjmuję Splątaną Kluskę tak często jak mogę.

Przyznaję, że nie rozumiem puenty. Trudno jest się przyznać do czegoś takiego, ale pewnie każdemu z Was się zdarzyło usłyszeć kawał, z którego inni się śmieją, a Wy nie.

O co chodzi z tym Potworem Spaghetti? Czy powiniem znać jakiś amerykański film?

Pamiętam jak ktoś parę lat temu powiedział coś dowcipnego, a ja się nie śmiałem... w końcu ktoś genialny zrozumiał, co jest ze mną nie tak i spytał: "To z Misia, nie oglądałeś?". Okazuje się, że jestem chyba jedynym Polakiem, któremu jakiś dziwny zbieg okoliczności nie pozwolił obejrzeć "Misia". Nadal nie rozumiem, dlaczego "łubu, dubu", skojarzone z prezesem klubu jest śmieszne - odczuwam tu tylko czyste zażenowanie.

Nie rozumiem śmieszności zestawienia "potwora" ze "spaghetti" - to dla mnie czysta infantylność. Pewnie chodzi o jakąś popularną amerykańską bajkę lub kreskówkę, o której nie słyszałem (?)

doku
19-09-2008 18:07 
 Ocena 4 na 4
LEGION. (3161 punktów)
Cały czas mowa o FSM, to nie to samo co FSM, a już na pewno nie chodzi nam o FSM...


Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Cały czas mowa o FSM, to

Nic tu nie ma o etymologii tego nowego imienia Boga - wikipedia konsekwentnie zachowuje poziom przedszkola.
Ramen!

doku
22-09-2008 11:29 
 Ocena 2 na 2
matragon (2557 punktów)
>Nic tu nie ma o etymologii tego nowego imienia Boga >

hmmm ... to nie jest nowe imię Boga ... to jego normalne imię, w miarę stare (2005 rok)

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> to nie jest nowe imię Boga ... to jego normalne imię, w miarę stare (2005 rok)

Dla mnie nowe - nie jestem taki młody.

doku
22-09-2008 14:02 
 Ocena 2 na 2
matragon (2557 punktów)
>> to nie jest nowe imię Boga ... to jego normalne imię, w miarę stare (2005 rok)
>Dla mnie nowe - nie jestem taki młody.
>
doku


Jakoś nie przypominam sobie, żeby ten konkretny Bóg miał kiedykolwiek inne imię

P.S. Ja też znów, aż tak młody nie jestem - choć wiek to jak zwykle sprawa wybitnie relatywna

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
22-09-2008 15:22 
 Ocena 1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Jakoś nie przypominam sobie, żeby ten konkretny Bóg miał kiedykolwiek inne imię

Bogowie mają wiele imion, a używane są te, pod którymi się objawiają.

To ciekawy problem teologiczny dla mnie, ignoranta - skąd osoba nawiedzona wie, który Bóg jej się objawił? Skąd taki Mahomet wiedział, że pod imieniem Allacha objawił mu się żydowski Jehowa, a nie chrześcijański Sol Invictus? A może Mahomet myślał, że to był zupełnie nowy Bóg, wcześniej na Ziemi nieobecny?

doku
19-09-2008 21:36 
 Ocena 1 na 1
Koraszewski (82900 punktów)
Patrz: Flying Spaghetti Monster - hasło ma już steki stron w internecie.
stilgar (7322 punktów)
Potwór jest bogiem nowej religii, która powstała tylko i wyłącznie w tym celu, aby wykpić inne religie
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>w tym celu, aby wykpić

To jest dla mnie jasne, ta intencja. Widze kpinę, ale nie rozumiem puenty. Chyba, że jak w kiepskim dowcipie, po prostu nie ma puenty?

Dlaczego "potwór spaghetti" jest lepszy niż np. "bestia stolarz" czy "potwór długopis"

doku
22-09-2008 11:17 
 Ocena 1 na 1
matragon (2557 punktów)
>Dlaczego "potwór spaghetti" jest lepszy niż np. "bestia stolarz" czy "potwór długopis"
>

chyba sam sobie właśnie odpowiedziałeś ...

nie jest lepszy - jest równie dobry ...
FSM podąża zresztą starą ścieżką ... już przedeptaną ...
niemniej jednak oprócz potwora spaghetti jest i bogini - Niewidzialny Różowy Jednorożec, więc w razie czego masz wybór

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>nie jest lepszy - jest równie dobry ...

A więc ten żart nie ma płęty?! Jest równie dowcipny jak mój błąd ortograficzny?

Szkoda, że nic w tym nie ma. Gdyby choć wymyślili coś jak np. Latający Potwór Łabędź, to byłoby śmieszne.

doku
matragon (2557 punktów)
>Szkoda, że nic w tym nie ma.>

widocznie chciałeś znaleźć w tym coś czego w tym nie ma ...
co nie znaczy, że na tym należy zaprzestać poszukiwania

być może to czego szukasz, odnajdziesz w świętym chao ... ja znalazłem.

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
24-09-2008 11:05 
 Ocena 1 na 1
jkl; (5859 punktów)

>A więc ten żart nie ma płęty?! Jest równie dowcipny jak mój błąd ortograficzny?
>Szkoda, że nic w tym nie ma. Gdyby choć wymyślili coś jak np. Latający Potwór Łabędź, to byłoby śmieszne.

Rzecz gustu, mnie Latający Potwór Łabędź śmieszy średnio, pod Czarnobylem takich na kopy, więc brakuje mi odpowiedniej dawki absurdu. Wielki Spaghetti nie nawraca na siłę, jeśli lepiej byś się czuł w Kościele Pokładających Się Ze Śmiechu Na Widok Błędnej Pisowni, to nie ma sprawy.

Nic w tym nie ma? Na pewno jest jedno- pokazanie, że nawet tak szalona, jawnie bezsensowna religia w samej swej konstrukcji nie różni się od religii uważanych za poważne. I to daje do myślenia.
A poza tym to kupa zabawy, co jest wartością samą w sobie.
matragon (2557 punktów)
>(...) nawet tak szalona, jawnie bezsensowna religia (...)>

Oczywiście masz świadomość, że powyższe słowa zostaną natychmiast niechybnie uznane za herezję ...


Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
jkl; (5859 punktów)
>>(...) nawet tak szalona, jawnie bezsensowna religia (...)>Oczywiście masz świadomość, że powyższe słowa zostaną natychmiast niechybnie uznane za herezję ...

Przecież to zalety...
29-09-2008 13:36 
 Ocena 2 na 2
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Rzecz gustu, mnie Latający Potwór Łabędź śmieszy średnio

Nie szkodzi, ale coś chociaż w nim jest (odniesienie do Boga, który w przebraniu Łabędzia, dokonał niepokalanego zapłodnienia Ledy), natomiast w Spaghetti wciąż nie widzę nic śmiesznego

>Nic w tym nie ma? Na pewno jest jedno- pokazanie, że nawet tak szalona, jawnie bezsensowna religia w samej swej konstrukcji nie różni się od religii uważanych za poważne.

Dziękuję, już coś widzę. W tym braku dowcipnych odnisień widzę taka oto myśl:

"Każda religia jest śmieszna, i to nawet wtedy, gdy nikt nie próbuje dowcipkować"

doku
29-09-2008 18:42 
 Ocena 2 na 2
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
"Każda religia jest śmieszna, i to nawet wtedy, gdy nikt nie próbuje dowcipkować"

Alleklucha! Prace na wysokościach!
Radujmy się albowiem nasz brat doku doznał oświecenia!

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
jkl; (5859 punktów)

>"Każda religia jest śmieszna, i to nawet wtedy, gdy nikt nie próbuje dowcipkować"
Tyż prawda, ale mnie to nie zniechęca.
01-10-2008 10:11 
 Ocena 2 na 2
matragon (2557 punktów)
>>"Każda religia jest śmieszna, i to nawet wtedy, gdy nikt nie próbuje dowcipkować"
> Tyż prawda, ale mnie to nie zniechęca.

Słuchajcie a może iść na całość - i w ramach tzw. równowagi założyć ekumeniczny
Kościół Agnostyczno Satanistyczno Ateistyczny ... w skrócie K.A.S.A.

Przynajmniej intencje są już w nazwie zawarte

Michał 'matragon' Worgacz
jkl; (5859 punktów)
W książce "Sekty, religie, wyznania" znalazłam niezwykle długą listę kościołów chrześcijańskich (zarejestrowanych w USA).
Między innymi:
Rada Główna Zgromadzeń Boga, Baptyści Predestynacji Dwóch Pokoleń Ducha, Słup Ognia, Kościoły Menonickich Amiszów Plażowych,
oraz -uważaj- Kościół Wiary w Boga, spółka akcyjna ( Chuch of God by Faith,Inc.)

stilgar (7322 punktów)
>>w tym celu, aby wykpić
>To jest dla mnie jasne, ta intencja. Widze kpinę, ale nie rozumiem puenty. Chyba, że jak w kiepskim dowcipie, po prostu nie ma puenty?
>Dlaczego "potwór spaghetti" jest lepszy niż np. "bestia stolarz" czy "potwór długopis"
>
doku


Nie ma pointy ( podobno to jest poprawna pisownia tego słowa, chociaż moim zdaniem spolszczenie tego na puentę lepiej wygląda ). A to czy to spagetti czy długopis, wsio ryba, ale na coś się trzeba było zdecydować.

Z takich absurdalnych religii najbardziej mi się podoba Dyskordianizm - pozwolę sobie zacytować fragment :
Cytat:

Pentachłam

Pięć przykazań dyskordianizmu, podstawa wiary:

1. Nie ma Bogini poza Boginią, która jest Twoją Boginią. Nie ma Ruchu Eryzyjskiego poza Ruchem Eryzyjskim, którym jest Ruch Eryzyjski. A każdy Korpus Złotego Jabłka jest ukochanym domem Złotego Robaka.
2. Każdy dyskordianin powinien używać Oficjalnego Dyskordiańskiego Systemu Numerowania Dokumentów.
3. Każdy dyskordianin w początkowej fazie oświecenia powinien w każdy piątek udawać się w zaciszne miejsce w celu radosnego spożycia hot doga. Ta ceremonia jest jednocześnie aktem walki z popularnymi, pogańskimi zabobonami: katolickiego chrześcijaństwa (niejedzenie mięsa w piątek), judaizmu (niejedzenie wieprzowiny), hinduizmu (niejedzenie wołowiny), buddyzmu (niejedzenie mięsa) oraz dyskordianizmu (niejedzenie bułek od hot dogów).
4. Każdy dyskordianin powinien się wstrzymać od jedzenia bułek od hot dogów, albowiem taki był kaprys Naszej Bogini, kiedy zmierzyła się z Afrontem Pierworodnym.
5. Żadnemu dyskordianinowi nie wolno wierzyć w to, co czyta.

matragon (2557 punktów)
>Z takich absurdalnych religii najbardziej mi się podoba Dyskordianizm - pozwolę sobie zacytować fragment : (...)>

No to masz tu żywego dyskordianina w mojej skromnej osobie

Akurat przytoczony przez Ciebie fragment "świętej księgi" dyskordianizmu "Principii Discordii" nie daje (o dziwo i wbrew pozorom) wystarczającego, moim zdaniem, wyobrażenia - czym ta księga (i dyskordianizm) właściwie jest. Dalego zachęcam do lektury całości :

www.joemonster.org/sp/eris/

Wbrew pozorom - akurat dyskordianizm, i właśnie on - nie jest li tylko kpiną ...

a księga ta ...
"jest jak zwierciadło, gdy zajrzy do niej małpa - nie wyjrzy z niej apostoł"

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
Laughing Man (21 punktów)
Wielce Szanowne I Dotknięte Jego Makaronową Macką władze tego serwisu zgodziły się użyczyć nam miejsca na swoim serwerze. Jak już postawimy stronę na nogi, zapisać się i poznać Latającego Potwora Spaghetti będzie można tam. Pozdrawiam.
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)
> Jak już postawimy stronę na nogi, zapisać się i poznać Latającego Potwora Spaghetti będzie można tam. Pozdrawiam.

Przed dokonaniem zapisu chciałbym zadać pytanie natury doktrynalnej, a mianowicie - jaki jest stosunek Kościoła Latającego Potwora Spaghetti do teorii inteligentnego spadania oraz inteligentnego projektu? Rozumiem, że nie ma między nimi sprzeczności, chodzi mi raczej o to, czy stanowią one integralną część nauczania Kościoła, czy też traktowane są wyłącznie jako "nadobowiązkowe" przystawki do dania głównego?

PS. Pozdrawiam wszystkich Polaków!


Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
paluch (313 punktów)
Przypominam, że osoby chętne do współpracy proszone są o kontakt mailowy: moc.liamg@dnalopmsf . Ciągle potrzebujemy podpisów ludzi chcących tworzyć naszą religię (wymagane jest 100 podpisów)Osoby mogące udać się do Warszawy w celu złożenia podpisu proszone są o kontakt moc.liamg@ysipaz.msf . Prowadzimy akcję także na Naszej Klasie nasza-klasa.pl/profile/17912793 . Już ponad 250 osób wspiera naszą akcję.
20-09-2008 12:43 
 Ocena 1 na 1
MociumPan (744 punktów)
>Ciągle potrzebujemy podpisów ludzi chcących tworzyć naszą religię (wymagane jest 100 podpisów)Osoby mogące udać się do Warszawy w celu złożenia podpisu proszone są o kontakt moc.liamg@ysipaz.msf .

Dla mnie niestety Warszawa jest za daleko żebym mógł zafundować sobie tam wycieczkę (chodzi przede wszystkim o aspekt finansowy)
Jest możliwe to aby wysłać do mnie świstek który bym podpisał i odesłał ?

pOOzdrooo.
20-09-2008 14:26 
 Ocena 1 na 1
Laughing Man (21 punktów)
Da się zakombinować z pełnomocnictwami, jak już uruchomimy naszą stronę to zamieścimy tam dokłądniejsze informacje co i jak.
Rafal Kaminski (128 punktów)
Podpisuje sie obiema rekami!
Ja rowniez niestety nie moge dojecha, ale jestem z wami caylm sercem.

PS Pisze na ang. laptopie i nie mam polskich znakow- wybaczcie.
krzywy (26 punktów)
Niestety jako niepelnoletni nie moge byc wsrod tej setki osob, czego strasznie zaluje, ale jak juz kosciol powstanie, to bardzo chetnie sie zapisze
Kasia (424 punktów)
Ale czy każdy będzie godny by jeść spaghetti??? Poza tym są różne odmiany makaronu i różna długość gotowania, obawiam się ,że mogą później nastapić shizmy.......
paluch (313 punktów)
>Ale czy każdy będzie godny by jeść spaghetti??? Poza tym są różne odmiany makaronu i różna długość gotowania, obawiam się ,że mogą później nastapić shizmy.......
>

Heretycy zostaną spaleni !
23-09-2008 18:25 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)

>Heretycy zostaną spaleni !

Karygodne marnotrawstwo!
Proponuję zmielić delikwentów na klopsy i w ten sposób umożliwić nieszczęśnikom zjednoczenie z bóstwem.
23-09-2008 22:16 
 Ocena 1 na 1
keymak (3379 punktów)
>Heretycy zostaną spaleni !
Lepszą karą dla niewiernych byłby zakaz spożywania świętego spaghetti !
Wtedy ludzie wreszcie by zrozumieli że życie bez Latającego Potwora Spaghetti jest stracone.
Sam aż się obruszyłem na myśl że nagle zostałbym pozbawiony przyjemności smakowania świętego spaghetti. Aż w trzewiach mi się przewraca gdy o tym myślę ..

Zastanawiam się tylko co Jego Mackowatość myśli o nieczystych produktach z McDonalda, lub o pikantnych pizzach ? Czy takie życie może być przyczyną wszelkich wojen i .. nieprzyjemnego zapachu z ust ?

Pozdrawiam.
diogenes (42753 punktów)
>Mam nadzieję iż zechcą się Państwo w nią włączyć.

Poczekam na Kościół Ziemniacznych Placków.

24-09-2008 10:46 
 Ocena 1 na 1
jkl; (5859 punktów)

>Poczekam na Kościół Ziemniacznych Placków.
>
Cóż, widocznie Twój żołądek nie jest gotów na prawdziwe oświecenie.
24-09-2008 16:10 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Cóż, widocznie Twój żołądek nie jest gotów na prawdziwe oświecenie.

Nie mam czasu
na oświecony Umysł,
na oświecony Brzuch.
Właśnie robi się chłodno
i muszę przynieść drewna
dla mojej kozy.
matragon (2557 punktów)
>muszę przynieść drewna dla mojej kozy.>

to dobry argument !


Michał 'matragon' Worgacz

NiE TRAĆMY UFNOŚCi W NiEWYRAŻALNĄ ŁASKĘ iMPULSU TWÓRCZEGO
24-09-2008 10:48 
 Ocena 1 na 1
matragon (2557 punktów)
>>Mam nadzieję iż zechcą się Państwo w nią włączyć.
>Poczekam na Kościół Ziemniacznych Placków. >

Po cholerę masz czekać - weź se go załóż jak odczuwasz taką potrzebę.
Możesz nawet zostać jego papieżem albo jedynym wyznawcą jeśli masz taki kaprys.
(albo jednym i drugim zarazem)

Michał 'matragon' Worgacz

BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)
24-09-2008 15:11 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>se go załóż jak odczuwasz taką potrzebę.

Oczekiwanie nie zawsze związane jest z potrzebą. Czekając na uderzenie trąby powietrznej ludzie nie odczuwają jej potrzeby.

>BEZ ODCHYLEŃ OD NORMY
>NiEMOŻLiWY JEST POSTĘP (F.Zappa)

Odchylenia od normy stały się już normą. Zdaje się że trzeba poszukać innych źródeł postępu. Żałosnym reliktem podejścia, o którym piszesz jest niejaki Kuba Wojewódzki.
24-09-2008 15:22 
 Ocena 1 na 1
matragon (2557 punktów)
>Oczekiwanie nie zawsze związane jest z potrzebą. Czekając na uderzenie trąby powietrznej ludzie nie odczuwają jej potrzeby.>

Ja tylko napisałem żebyś go sobie założył JAK odczuwasz taką potrzebę ... jeśli jej nie odczuwasz - nie zakładaj.

>Odchylenia od normy stały się już normą. Zdaje się że trzeba poszukać innych źródeł postępu. Żałosnym reliktem podejścia, o którym piszesz jest niejaki Kuba Wojewódzki.>

Być może należy się więc zacząć odchylać od tej nowej "normy" ...


Michał 'matragon' Worgacz

NiE TRAĆMY UFNOŚCi W NiEWYRAŻALNĄ ŁASKĘ iMPULSU TWÓRCZEGO
paluch (313 punktów)
Mamy już własne forum www.timecatching.com/index.php
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Kościoła Latającego Potwora Spaghetti

A ja już wiem, skąd się wzięła ta nazwa. Otóż wymyślono ją jako kpinę z fizyków zajmujących się teorią strun, kiedy stało się jasne, że teoria strun poniosła całkowitę klęskę, a wielu fizyków nadal z fanatycznym uporem prowadziło badania nieistniejących strun. Potwór Spaghetti miał być symbolem kłębowiska strun, a Kościół miał być kpiną z religijnego traktowania przez strunowców swojej hipotezy.

Kościół Latającego Potwora Spaghetti to żartobliwa nazwa nadana środowisku fizyków zajmujących się superstrunami

doku
LEGION. (3161 punktów)
Czyżby temat zdechł?

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
matragon (2557 punktów)
>Czyżby temat zdechł

Spaghetti jak za długo leży - to schnie ...


Michał 'matragon' Worgacz

NON SERViAM
Rafal Kaminski (128 punktów)
No i co mamy już ten kościół zarejestrowany?
19-10-2008 13:36 
 Ocena 1 na 1
paluch (313 punktów)
>No i co mamy już ten kościół zarejestrowany?
>

Jeszcze niestety nie, potrzebujemy prawników którzy dokończyliby nasz statut, potrzebna jest też strona internetowa.
19-10-2008 20:21 
 Ocena 1 na 1
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
Jeszcze niestety nie, potrzebujemy prawników którzy dokończyliby nasz statut, potrzebna jest też strona internetowa.

Ale po co prawnicy? Statut możemy spokojnie sami dopracować... Jakby co - wyślij mi projekt na emalię: kynosarges-wiadomo co-wp.pl - postaram się pomóc


Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
19-10-2008 22:25 
 Ocena 1 na 1
paluch (313 punktów)
> Cytat:
Jeszcze niestety nie, potrzebujemy prawników którzy dokończyliby nasz statut, potrzebna jest też strona internetowa.
>

>Ale po co prawnicy? Statut możemy spokojnie sami dopracować... Jakby co - wyślij mi projekt na emalię: kynosarges-wiadomo co-wp.pl - postaram się pomóc
>
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.


Podałeś chyba złego maila.
jeżeli chcesz pomóc przy statucie to zwróć się do laughing mana: moc.liamg@reyalsrehom .Napisał on już część statutu. Możesz zajrzeć także tu www.timecatching.com/viewtopic.ph
p?f=26&t=5&st=0&sk=t&sd=a&sid=ef67f6a853afcd989f4b45cb961a761e
LEGION. (3161 punktów)
A co to za dziwne polskie forum FSM co są na nim całe dwa wątki po polsku? Nawet nie podpisane, że z FSM ma jakiś związek?
Do laughing mana napiszę...

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
23-10-2008 22:18 
 Ocena 1 na 1
paluch (313 punktów)
>A co to za dziwne polskie forum FSM co są na nim całe dwa wątki po polsku? Nawet nie podpisane, że z FSM ma jakiś związek?

Na tej stronie: www.timeca(*)f1270c43950c89655a55035015978a dzięki uprzejmości jej właściciela dysponujemy naszym forum. Jest na samym dole. Aby było widoczne należy się zarejestrować. Po rejestracji/logowaniu ukaże się obrazek naszego bóstwa, nie sposób przeoczyć.

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365