 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-11-2008 17:42 | kwasniak (6 punktów) | Proroctwo :)
1 na 1 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 |
 | 4 na 4 | Myflowers (2721 punktów) | > >Chyba tego jeszcze nie bylo na forum wiec zapodam  > >www.czytel(*)l/autorzy/wilkerson/wizja.html> >Dosyc to ciekawe jest. Zapraszam do lektury .> Nie wiem co tu ciekawego.Kolejny nawiedzony prorok.www.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=31001No to zobaczcie naszego nawiedzonego, już nie proroka. To znacznie cos gorszego...Nie wiem czy to jużż tu było, ale ja znalazłam to wczoraj, więc wklejam link. (...)Współczesny świat przypomina "duchowy supermarket". Możemy przebierać w różnych propozycjach, jak choćby medytacja, joga czy wreszcie Halloween. Ksiądz przygląda się tym zjawiskom bliżej. Czy wiążą się z nimi jakieś zagrożenia? Pod koniec roku ukaże się Encyklopedia Zagrożeń Duchowych. Na 800 stronach występuje w niej aż 120 zagrożeń dla naszej duchowości. Są to zjawiska które funkcjonują w naszej kulturze i są popularne w społeczeństwie np. reiki, holizm, astrologia, horoskopy, medycyna alternatywna, sekty, szatan czy duchy. Które z tych zjawisk jest szczególnie niebezpieczne? Duchowością pozornie dobrą jest tak zwana bioenergoterapia. Bardzo często jest to po prostu praca z duchami ukryta pod pozorem "pracy z energiami". Okazuje się, że nie jest to ani bio, ani energo, ani terapia. Tylko rodzaj wtajemniczenia duchowego - inicjacji. Obecnie bardzo wiele rzeczy ukrytych jest pod jakimś żargonem pseudonaukowym. Powstają na przykład szkoły psychotroniczne, a dzieci posyła się na kursy doskonalenia umysłu.... Poza tym szerzy się swoisty "kult" pozytywnego myślenia. A ono przedstawia nas samych i rzeczywistość w krzywym zwierciadle. (...)Człowiek myśląc pozytywnie z góry zakłada, że jest bosko doskonały, że jest bezgrzeszny. W tego typu myśleniu w ogóle nie ma takiego pojęcia jak grzech. I dlatego myślenie pozytywne jest pewną ekspansją boskości. W efekcie człowiek zaczyna siebie postrzegać jako doskonałego boga i źródło boskich możliwości, także tych paranormalnych. Właśnie dlatego w tej ideologii zakazane jest mówienie o sobie w złych kategoriach, o grzechu, szatanie, nawet o tragizmie własnej egzystencji. To przeszkadza czuć się bogiem. Siłą rzeczy zakazuje ona wszystkiego, co jest poważne. Zakazuje smutku, który prowadzi do nawrócenia. Zakazuje lęku - bojaźni bożej, która jest źródłem mądrości. I wszelkiej poważnej refleksji, no bo ona natychmiast to demaskuje. Cierpienie i niewzruszona bojaźń boża....
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | 1 na 1 | Odlogik (78 punktów) | Ano znowu klechy chcą zagarnąć kontrolę nad duszyczkami. Sterta ściem. Znam kilku "new agowców" i bynajmniej nie czują się oni bogami, przynajmniej w rozumieniu tego księdza. Raczej widzą cholernie wyraźnie swą niedoskonałość i próbują ją naprawić. Za głębokie to niestety wody dla kościoła katolickiego.
|
|
1 na 1 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > Chyba tego jeszcze nie bylo na forum wiec zapodam  > www.czytel(*)l/autorzy/wilkerson/wizja.html> Dosyc to ciekawe jest. Zapraszam do lektury .Zupełnie nieciekawe. Niczym się nie różni od setek poprzednich bełkotliwych proroctw. Jest jeden dowcipniś który zrobił doskonała parodię takich proroctw: milosierdzie-boze.com/Ta parodia jest tak dobra, że niektórzy myślą, że to na serio. Pozdrawiam Adam
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | |
|
|  | | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > >Jest jeden dowcipniś który zrobił doskonała parodię takich proroctw:> >milosierdzie-boze.com/>  > Wyłącz proszę javascript i wejdź na tę stronę wtedy nic się nie stanie. Mi się nic nie stało ale może dlatego że nie używam Windows. Przepraszam za problem, nie podawałem celowo adresu tej strony aby rozpowszechniać wirusy (nie wiedziałem o nim). Szkoda że on tam jest bo strona naprawdę fajna. Pozdrawiam Adam
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Wyłącz proszę javascript Mam wyłączone.
>Mi się nic nie stało ale może dlatego że nie używam Windows. No być może dlatego.
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Ta parodia jest tak dobra, że niektórzy myślą, że to na serio.Moim zdaniem to nie jest parodia tylko strona człowieka chorego psychicznie. Ma fajne przepowiednie. Mnie się spodobała szczególnie taka: PRZED KOŃCEM ŚWIATA MĘŻCZYŹNI BĘDĄ SIĘ PODNIECAĆ NA WIDOK ROZEBRANYCH KOBIET. BĘDĄ SIĘ ONANIZOWAĆ.Ta przepowiednia sprawdza się!
|
|
|  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Ta przepowiednia sprawdza się! Sprawdza się od paru tysięcy lat. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Sprawdza się od paru tysięcy lat.Dlatego akurat ta "przepowiednia" najbardziej mnie ubawiła
|
|
|  | 4 na 4 Xion (501 punktów) (zablokowany) | > PRZED KOŃCEM ŚWIATA MĘŻCZYŹNI BĘDĄ SIĘ PODNIECAĆ NA WIDOK ROZEBRANYCH KOBIET. BĘDĄ SIĘ ONANIZOWAĆ.> Ta przepowiednia sprawdza się! Stąd też prosty wniosek, że świat skończy się, kiedy przestaną
|
|
2 na 2 | Władek Lichacz (2050 punktów) | > Dosyc to ciekawe jest. Zapraszam do lektury .Doczytałem do tego miejsca: Na lekcjach uświadamiania w szkołach używane będą ruchome rysunki i filmy, na których będzie odgrywany stosunek seksualny... . Może to już pora w ten sposób nauczać wychowania seksualnego? Apokalipsa nadal ma wzięcie. Wyjątkowo chybiona przepowiednia sprzed 2 tys. lat, a mimo to nadal straszy się nią ludzi.
|
|
|  | 7 na 7 | plodzien (7378 punktów) | > Oj straszna to straszność ten stosunek seksualny, wyjątkowe obrzydlistwo >> >Toż seks związany jest regułą, Że błogosławion musi być stułą. Celem zaś tego przedsięwzięcia Winien wyłącznie być akt poczęcia. Bez tego seks brudny jest, brudny! Podły, występny i paskudny. To już jest tylko chędożenie, Co wieczne musi dać potępienie.  Pozdrawiam
|
|
| |  | 3 na 3 | jkl; (5859 punktów) | Piękny tekst. Można by go zaproponować jako "modlitwę przed stosunkiem". Do odmawiania w pierwszy piątek miesiąca.
|
|
 | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) |
> Może to już pora w ten sposób nauczać wychowania seksualnego?Młodzież pewnie jest "za", szczególnie jeśli lekcje będą nie tylko teoretyczne. I pewnie zadania domowe też chętnie odrobią 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
2 na 2 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Dosyć to ciekawe jest. Zapraszam do lektury .Odsyłam do "Wielkiej Księgi".Klasyka to Paweł z Tarsu. Prorocy ST też mieli wiele do powiedzenia. Armageddon grozi nam już od minimum 2000 lat. I co? Ano nic. Dalej grozi. Im więcej ateistów tym bardziej grozi. Świat zasię i tak idzie do przodu Tylko niektóre instytucje dochodowe usiłują się bronić. Za wszelka cenę. Wszelkie kościoły, szczególnie ten jeden, jedynie słuszny, już dawno orzekły, ze "kto nie z Mieciem tego zmieciem". Daj zatem spokój. Wszak "psy szczekają a karawana idzie dalej".  Serdeczne pozdrowienia. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | 2 na 2 | Władek Lichacz (2050 punktów) | >Armageddon grozi nam już od minimum 2000 lat. I co? Ano nic. Dalej grozi.
To miało się stać jeszcze za życia tamtych chrześcijan. Trzeba mieć niezłą fantazję, żeby tym aż tak długo straszyć.
>Daj zatem spokój.
Nie wszyscy wiedzą ile takie i tym podobne przepowiednie są faktycznie warte. Każdy kiedyś do tego dochodzi...albo i nie. Takie wątki będą się pojawiały, tak długo, jak długo będą istnieli ludzie, którzy będą nimi straszyli.
|
|
|  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Takie wątki będą się pojawiały, tak długo, jak długo będą istnieli ludzie, którzy będą nimi straszyli.I jak długo będą istnieli ludzie, którzy dadzą się przestraszyć. Niestety.  Pozdrawiam. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
1 na 1 | marcus (876 punktów) | Ja jak na razie przeżyłem jedynie dwa bardziej "powszechnie znane" i jeden mniej "znany" koniec świata, a starsi użytkownicy tego forum nawet pięć (chyba, że nie udało mi się wszystkich policzyć) i czuję się całkiem nieźle... Myślę, że 2012 rok może być pod względem armageddonów, końców świata i innych ragnaroków całkiem ciekawy, bo, jakby nie było kalendarz Majów się wtedy kończy, a przecież my nie możemy się bez obliczeń starożytnych indian obejść, więc cała nasza rasa bez niego wyginie  ...
|
|
 | 1 na 1 | zolv (1640 punktów) | > [...] Myślę, że 2012 rok może być pod względem armageddonów, końców świata i innych ragnaroków całkiem ciekawy, [...]Nie zapominaj o Euro 2012 - pierwsze, które sie nie odbedzie. Teraz wiadomo dlaczego 
"Wszyscy mamy dwie matki: matematykę i nadzieję." - zolv www.zolv.pl
|
|
| jkl; (5859 punktów) | Gość przepowiedział głód w ZSRR! Niby słusznie, ale wychodzi na to, że żyjemy już w czasach po apokalipsie...
|
|
1 na 1 | Bakalarczuk (81 punktów) | SZAŁ PRZEŚLADOWAŃ SKIEROWANA PRZECIWKO WSZYSTKIM CHRZEŚCIJANOM NAPEŁNIONYM DUCHEM ŚWIĘTYM I MIŁUJĄCYM JEZUSA
Jak na razie to ja jestem dyskryminowany i wytykany palcami przez chrześcijan za to, ze nie należe do ich planu taryfowego.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|