Dokumenty Herzoga powalają. Pod względem wizualnym, merytorycznym i narracyjnym jest to za każdym razem uczta. Dzięki jego filmom (czy wręcz medytacjom nad różnymi aspektami wiedzy i życia) można dowiedzieć się o świecie naprawdę wiele. Szczególnie polecam "Spotkania na krańcach świata" o badaczach ze stacji badawczej McMurdo i "Grizzly Man" (tytuł mówi sam za siebie).
|