Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katastrofa, katastrofa, PiS się nigdy nie wycofa...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-04-2012 01:56neurosurgery (2484 punktów)Katastrofa, katastrofa, PiS się nigdy nie wycofa...
Ocena 11 na 11
Witam!

Wygłosili jedynie słuszną prawdę o zamachu, podzielili standardowo Polaków na tych prawdziwych i sztucznych, posegregowali posłów PO według korzeni żydowskich i stopnia zdrady narodu, ale co najważniejsze - pokazali, że PAMIĘTAJĄ!

wiadomosci(*)ckim,galeria.html?ticaid=1e401

Poliglota, obieżyświat. Widać kto tam zawitał. Akcja "Smoleńsk" to cyrk na kółkach, gdzie pierwsze skrzypce gra pan Antoni, który, jako ekspert wszechrzeczy, nie życzył sobie ostatnio Windowsa na swoim iPadzie! Nikt tym ludziom nie wmówi, idąc za Jarosławem K., że czarne jest czarne, a białe jest białe. Kiedy to się skończy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

11-04-2012 08:53
 Ocena-13 na 15
Fascynat (-25 punktów)

Czemu tu się dziwić, wszak jak powiedział premier, Polak z dziada, pradziada... "Polska to nienormalność".
Chciałbym zobaczyć badanie w którym pyta się Polaków, o najlepiej polityków, jak wyglądała katastrofa. Ciekawe ile wersji wydarzeń byśmy usłyszeli. Nie sądzę żeby ktoś znał prawdę. Matactwa same w tej sprawie, ja w kwestii zamach/wypadek pozostaję agnostykiem.
Odczepiliby się ci ludzie od Jarosława i PISu, bo ciągle oskarżają ich o nienawiść i za to ich... nienawidzą (na każdym kroku słyszę, że dobrze Lechowi, że zginął). Jedni drugich oskarżają o nienawiść, ale jedni i drudzy siebie warci.

Michał ck
11-04-2012 09:12 
 Ocena 19 na 19
Meretseger (61860 punktów)
>premier, Polak z dziada, pradziada...
A coś masz przeciwko Kaszubom? A góralom? Ślązakom? Sandomierzanom?
>"Polska to nienormalność".
A rozejrzyj się wokół. Nie sądzisz, że czasem trudno nie przyznać mu racji?
>Chciałbym zobaczyć badanie w którym pyta się Polaków, o najlepiej polityków, jak wyglądała katastrofa.
Ja nie. Cenię sobie własne zdrowe zmysły.
>Matactwa same w tej sprawie, ja w kwestii zamach/wypadek pozostaję agnostykiem.
Upłynęły dopiero dwa lata od katastrofy. Wiesz, ile w normalnym kraju trwa śledztwo w takiej sprawie? Tu nie Białoruś, żeby zaraz znaleźć (pasującego albo nie) winnego i rozstrzelać.
>Odczepiliby się ci ludzie od Jarosława i PISu
Z największą przyjemnością się odczepię pod warunkiem, że Jarosław i PiS odczepią się ode mnie i przestaną mnie obrażać.
>(na każdym kroku słyszę, że dobrze Lechowi, że zginął)
Litości! W jakim towarzystwie się obracasz? Bo ja w antyPiSowskim, ale od nikogo z mojego towarzystwa takich słów nie usłyszałam i pewnie już nie usłyszę.
PS. Nie głosuję na PO, jeśli to Cię interesuje.
11-04-2012 10:27 
 Ocena-25 na 25
Fascynat (-25 punktów)
>A coś masz przeciwko Kaszubom? A góralom? Ślązakom? Sandomierzanom?
Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.

>Upłynęły dopiero dwa lata od katastrofy. Wiesz, ile w normalnym kraju trwa śledztwo w takiej sprawie? Tu nie Białoruś, żeby zaraz znaleźć (pasującego albo nie) winnego i rozstrzelać.
Dziwne, organizatora zamachu na WTC wykryli już tego samego dnia.

>Z największą przyjemnością się odczepię pod warunkiem, że Jarosław i PiS odczepią się ode mnie i przestaną mnie obrażać.
Wątypię, żeby Jarosław Ciebie osobiście obrażał.

>>(na każdym kroku słyszę, że dobrze Lechowi, że zginął)
>Litości! W jakim towarzystwie się obracasz? Bo ja w antyPiSowskim, ale od nikogo z mojego towarzystwa takich słów nie usłyszałam i pewnie już nie usłyszę.
>PS. Nie głosuję na PO, jeśli to Cię interesuje.

Towarzystwa się nie wybiera. Ale to z kółka lemingowskiego.

Michał ck
11-04-2012 10:40 
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>A coś masz przeciwko Kaszubom? A góralom? Ślązakom? Sandomierzanom?
>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.

A Polaka po tym poznajesz?

>Dziwne, organizatora zamachu na WTC wykryli już tego samego dnia.

Zwłaszcza, że sam się przyznał.

>Towarzystwa się nie wybiera. Ale to z kółka lemingowskiego.

I z kondomunium rywinlandzko-ubekistańskiego .

Minus. Za pomylenie adresów. Ten, którego szukasz, znajduje się tutaj .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 11:05 
 Ocena-8 na 10
Fascynat (-25 punktów)
>A Polaka po tym poznajesz?

Mimo wszystko nie najlepszy kandydat na premiera.

>Zwłaszcza, że sam się przyznał.

Całe szczęście, potwierdził naprędce wysnute podejrzenia.

>Minus. Za pomylenie adresów. Ten, którego szukasz, znajduje się tutaj .

No brylujesz człowieku dzisiaj.
Chamstwo.

Michał ck
11-04-2012 12:22 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>A Polaka po tym poznajesz?
>Mimo wszystko nie najlepszy kandydat na premiera.

Premierem jest, bo taka była wola wyborców. Koniec, kropka.

>>Zwłaszcza, że sam się przyznał.
>Całe szczęście, potwierdził naprędce wysnute podejrzenia.

A brzydki Sikorski złośliwie nie chce , choć Prezes już od pierwszej sekundy wiedział, że katastrofa to wynik zbrodniczej polityki PO.
Gorszy od bin Ladena, normalnie .

>No brylujesz człowieku dzisiaj.
>Chamstwo.

A to się subtelny Polak-wrażliwiec trafił.


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 13:23 
 Ocena-10 na 12
Fascynat (-25 punktów)

>Premierem jest, bo taka była wola wyborców. Koniec, kropka.

Co nie zmienia faktu, że to absurd. Wyborcy, drogie dziecko, premiera nie wybierają, a reprezentantów ze swojego okręgu. Chociaż ja już nie wiem. Możliwe że były jakieś "wybory premierskie".

>>Całe szczęście, potwierdził naprędce wysnute podejrzenia.
>A brzydki Sikorski złośliwie nie chce , choć Prezes już od pierwszej sekundy wiedział, że katastrofa to wynik zbrodniczej polityki PO.
>Gorszy od bin Ladena, normalnie .

A to już akurat o tym nie mówiłem. Bin Laden to ciekawa postać. Kto wie, może istniał naprawdę.

>A to się subtelny Polak-wrażliwiec trafił.
>
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)


Oczywiście że chamstwo. Nawet ten Twój cytat sugeruje że temu przyklaskujesz. Stosujesz dokładnie te same metody co i pisowcy. Z tą różnicą, że pewnie jako członek tego zaszczytnego forum uważasz siebie za człowieka wysokiej kultury.
Motają, motają, ale głupcy głupcami się nie przez to stają, że ich głupcy "głupcami" nazywają.

Michał ck
11-04-2012 14:26 
 Ocena 12 na 12
Meretseger (61860 punktów)
Synku, nie mów "drogie dziecko" do ludzi starszych i mądrzejszych od siebie.
11-04-2012 14:38 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Synku, nie mów "drogie dziecko" do ludzi starszych i mądrzejszych od siebie.

Niech tam mówi. Czymś nadrabiać musi...


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
Fascynat (-25 punktów)
>>Synku, nie mów "drogie dziecko" do ludzi starszych i mądrzejszych od siebie.
>Niech tam mówi. Czymś nadrabiać musi...

Skoro na nic więcej nie stać, to i kpina dobra.

Michał ck
11-04-2012 14:55 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>>Synku, nie mów "drogie dziecko" do ludzi starszych i mądrzejszych od siebie.
>>Niech tam mówi. Czymś nadrabiać musi...
>Skoro na nic więcej nie stać, to i kpina dobra.

A to kpinę próbowałeś sporządzić???
Wszystko Ci tak udatnie wychodzi?


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
Fascynat (-25 punktów)
>Synku, nie mów "drogie dziecko" do ludzi starszych i mądrzejszych od siebie.
Nic nie wiesz na temat mojej mądrości.

Michał ck
11-04-2012 14:56 
 Ocena 7 na 7
setarkos (10757 punktów)
>Nic nie wiesz na temat mojej mądrości.
Może zatem zechciałbyś nieco jej ujawnić?
11-04-2012 14:57 
 Ocena 10 na 12
Meretseger (61860 punktów)
Jak nie, jak tak. Już dość dużo jej ujawniłeś.
11-04-2012 20:19 
 Ocena 4 na 4
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
>Synku, nie mów "drogie dziecko" do ludzi starszych i mądrzejszych od siebie.

Nie prowokuj ludzika, bo jeszcze "pojedzie" jak po innych

11-04-2012 14:52 
 Ocena 6 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Co nie zmienia faktu, że to absurd. Wyborcy, drogie dziecko, premiera nie wybierają, a reprezentantów ze swojego okręgu. Chociaż ja już nie wiem. Możliwe że były jakieś "wybory premierskie".

Zdawałoby się, że system wyłaniania władzy w Polsce nie jest skomplikowany i raczej dla każdego w miarę jasne jest, skąd się biorą premierzy. Zdawałoby się - póki się Fascynat nie pojawił.

>A to już akurat o tym nie mówiłem. Bin Laden to ciekawa postać. Kto wie, może istniał naprawdę.

A gdzie tam. Żydzi go z nienawiści do Polski wymyślili.

>>A to się subtelny Polak-wrażliwiec trafił.
>Oczywiście że chamstwo. Nawet ten Twój cytat sugeruje że temu przyklaskujesz.

Umiesz Ty czytać sugestie...

>Stosujesz dokładnie te same metody co i pisowcy.

Niby gdzie?

>Z tą różnicą, że pewnie jako członek tego zaszczytnego forum uważasz siebie za człowieka wysokiej kultury.

PiSowcy się nie uważają?
Ciekawe...

>Motają, motają, ale głupcy głupcami się nie przez to stają, że ich głupcy "głupcami" nazywają.

Uma hija humba gaga
Manga haja gamba haha!
- że tak Klasyką polecę...


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 15:08 
 Ocena-3 na 5
Fascynat (-25 punktów)

>Zdawałoby się, że system wyłaniania władzy w Polsce nie jest skomplikowany i raczej dla każdego w miarę jasne jest, skąd się biorą premierzy. Zdawałoby się - póki się Fascynat nie pojawił.

Zwracając uwagę na bzdurę którą powiedziałeś, że obywatele z własnej woli wybrali premiera.

>A gdzie tam. Żydzi go z nienawiści do Polski wymyślili.

...

>>Stosujesz dokładnie te same metody co i pisowcy.
>Niby gdzie?

Chodziłoby mi o charakter dyskusji. Kpisz, wzgardzasz, za każdym razem argumentujesz absurdalnie. I chamstwo.

Dziękuję, że oszczędzasz mi kłopotu w odpowiadaniu na Twoje argumenty. Naprawdę nie ma na co odpowiadać. Większość nie potrzebuje komentarza. Dziwne to bo jesteś starszy i mądrzejszy.

Michał ck
11-04-2012 15:26 
 Ocena 5 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Zdawałoby się, że system wyłaniania władzy w Polsce nie jest skomplikowany i raczej dla każdego w miarę jasne jest, skąd się biorą premierzy. Zdawałoby się - póki się Fascynat nie pojawił.
>Zwracając uwagę na bzdurę którą powiedziałeś, że obywatele z własnej woli wybrali premiera.

Skrótem myślowym się posłużyłem. Ale dla Ciebie skróty, a już zwłaszcza myślowe, nazbyt Niepojęte widać .

>>>Stosujesz dokładnie te same metody co i pisowcy.
>>Niby gdzie?
>Chodziłoby mi o charakter dyskusji. Kpisz, wzgardzasz,

Niektóre treści na nic innego nie zasługują.

>za każdym razem argumentujesz absurdalnie.

Znajdź choćby cień śladu absurdu w moich wywodach.

>I chamstwo.

Ple, ple.

>Dziękuję, że oszczędzasz mi kłopotu w odpowiadaniu na Twoje argumenty. Naprawdę nie ma na co odpowiadać. Większość nie potrzebuje komentarza.

Twojego z całą pewnością nie .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 16:48 
 Ocena-2 na 4
Fascynat (-25 punktów)
Może i skrót myślowy, ale mylący. O tyle, że zupełnie unieważnia argument.

Nie masz żadnego szacunku dla dyskutanta. Może dlatego uznałem Cię za kogoś młodego, ale też tak ponoć jest że na starość ludzie dziecinnieją.

Michał ck
11-04-2012 17:31 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Może i skrót myślowy, ale mylący. O tyle, że zupełnie unieważnia argument.

Dla kogo mylący, dla tego mylący .

>Nie masz żadnego szacunku dla dyskutanta.

Szacunku nie mam przede wszystkim dla wypisywanych przez dyskutanta głupot.
Ale głupoty jako takie jeszcze jakoś znoszę.
Jednak dyskutant otwarcie swój etniczny szowinizm deklarujący z automatu niejako pozbawia się prawa do tego, by szacunku dla siebie żądać.

>Może dlatego uznałem Cię za kogoś młodego, ale też tak ponoć jest że na starość ludzie dziecinnieją.

Niech zgadnę . To - w założeniach - znowu kpina być miała, nieboraku?

Aha. Za przyznane bez podania uzasadnienia minusy - minusy, jako Stary Testament (Kpł 24, 18-19; Wj 21, 24-25; Pwt 19, 21) zaleca.

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 17:55 
 Ocena-1 na 1
Fascynat (-25 punktów)
>>Może i skrót myślowy, ale mylący. O tyle, że zupełnie unieważnia argument.
>Dla kogo mylący, dla tego mylący .

Całkiem wystarcza to, że obywatele (ich część) wybrali partię, a nie premiera.

>Szacunku nie mam przede wszystkim dla wypisywanych przez dyskutanta głupot.
>Ale głupoty jako takie jeszcze jakoś znoszę.

A wg mnie gorzej, gdy ktoś twierdzi, że ktoś inny mówi głupoty, uzasadniając za pomocą linku do izby przyjęć czy jakichś bzdetów. Jak również odwołań do teorii spiskowych o Żydach. Usrael chciał się dossać do ropy, znalazł się i bin Laden, znalazł się i Saddam Hussein.

>Jednak dyskutant otwarcie swój etniczny szowinizm deklarujący z automatu niejako pozbawia się prawa do tego, by szacunku dla siebie żądać.

A niby dla czego ktoś nie mógłby być "etnicznym szowinistą"? Prawo zabrania? Nie wydaje mi się - czyli prawo zezwala.
A ja wcale nie uważam siebie za nacjonalistę jakiegoś. Dziś się ich tak nie toleruje... Na nagraniach z marszu niepodległości było widać, jak to wolno być dziś "etnicznym szowinistą". Biedni naziole...

>>Może dlatego uznałem Cię za kogoś młodego, ale też tak ponoć jest że na starość ludzie dziecinnieją.
>Niech zgadnę . To - w założeniach - znowu kpina być miała, nieboraku?

Ani to, ani to wcześniejsze. Odpowiedziałem, że z braku lepszego argumentu i kpina dobra, na Twoje stwierdzenie że nadrabiam braki tym: "dzieckiem".

>Aha. Za przyznane bez podania uzasadnienia minusy - minusy, jako Stary Testament (Kpł 24, 18-19; Wj 21, 24-25; Pwt 19, 21) zaleca.

Znaczy, że za minusy które ja dawałem? No dali mi tutaj wszyscy ich tak wiele, że po prostu nie mogłem się nie odwdzięczyć.

Michał ck
11-04-2012 18:19 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Całkiem wystarcza to, że obywatele (ich część) wybrali partię, a nie premiera.

Partia od początku otwarcie mówiła, kogo w przypadku wyborczego zwycięstwa na stanowisku premiera widzi.
Nie chce mi się dłużej tego tłumaczyć.

>A wg mnie gorzej, gdy ktoś twierdzi, że ktoś inny mówi głupoty, uzasadniając za pomocą linku do izby przyjęć czy jakichś bzdetów.

Gdy kto o "lemingach" wypisuje, wszelkie inne uzasadnienia minusów całkowicie zbędne się stają.

>Jak również odwołań do teorii spiskowych o Żydach. Usrael chciał się dossać do ropy, znalazł się i bin Laden, znalazł się i Saddam Hussein.

Brawo . Tylko tak dalej .

>A niby dla czego ktoś nie mógłby być "etnicznym szowinistą"? Prawo zabrania? Nie wydaje mi się - czyli prawo zezwala.

Ależ bądź sobie choćby mormońskim fundamentalistą albo szczypiorkiem z Saturna.
Jednak poklasku się wówczas raczej nie spodziewaj. Nie na tym Forum.

>A ja wcale nie uważam siebie za nacjonalistę jakiegoś. Dziś się ich tak nie toleruje...

Jakby się tolerowało, nie wahałbyś się ani chwili?

>Na nagraniach z marszu niepodległości było widać, jak to wolno być dziś "etnicznym szowinistą".

Co mianowicie było widać?

>na Twoje stwierdzenie że nadrabiam braki tym: "dzieckiem".

Zła wiadomość jest taka, że Twe braki na raczej nie do nadrobienia wyglądają...

>Znaczy, że za minusy które ja dawałem? No dali mi tutaj wszyscy ich tak wiele,

Tutaj postępuje się na własną odpowiedzialność, nie na zbiorową.


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 18:41 
 0 na 4
Fascynat (-25 punktów)

>Partia od początku otwarcie mówiła, kogo w przypadku wyborczego zwycięstwa na stanowisku premiera widzi.
>Nie chce mi się dłużej tego tłumaczyć.

Co NADAL nie zmienia faktu, że to nie obywatele wybrali premiera. Gwoli ścisłości. Szukaj jej czasem też u siebie.

>Gdy kto o "lemingach" wypisuje, wszelkie inne uzasadnienia minusów całkowicie zbędne się stają.

A niby dlaczego? Jedno słowo pozwoliło Ci mnie zaszufladkować? Jak na tak poprawnego politycznie to strasznie stereotypowo ludzi odbierasz.

>>Jak również odwołań do teorii spiskowych o Żydach. Usrael chciał się dossać do ropy, znalazł się i bin Laden, znalazł się i Saddam Hussein.
>Brawo . Tylko tak dalej .

A przepraszam, to były wszystko wojny o pokój. I o demokrację. Bush nie mógł spać po nocach, że nie było w Iraku demokracji. Jakoś każdy wie co się dzieje w Palestynie i nie US and A nie chce tam się wtrącić.

>Ależ bądź sobie choćby mormońskim fundamentalistą albo szczypiorkiem z Saturna.
>Jednak poklasku się wówczas raczej nie spodziewaj. Nie na tym Forum.

Wiem, tutaj prawda jest dozwolona, ale tylko co niektóra.

>>Na nagraniach z marszu niepodległości było widać, jak to wolno być dziś "etnicznym szowinistą".
>Co mianowicie było widać?

Bicie nazioli.

>>na Twoje stwierdzenie że nadrabiam braki tym: "dzieckiem".
>Zła wiadomość jest taka, że Twe braki na raczej nie do nadrobienia wyglądają...

O dzięki Ci doktorze, żeś mnie tak szybko rozpracował. W dziedzinie w której Ty brylujesz, podejrzewam, że nie chciałbym nigdy być dobry. Tak że jakoś to przeżyję.

Jestem prawie przekonany, że większość minusów i tak była niesprawiedliwych, bo kółko wzajemnej adoracji działa na tym racjonalnie przechylonym w lewo forum. Pamiętaj, że z niektórych poprostu nie uda wam się zrobić szmegege tak łatwo.

Michał ck
11-04-2012 19:22 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Partia od początku otwarcie mówiła, kogo w przypadku wyborczego zwycięstwa na stanowisku premiera widzi.
>>Nie chce mi się dłużej tego tłumaczyć.
>Co NADAL nie zmienia faktu, że to nie obywatele wybrali premiera. Gwoli ścisłości. Szukaj jej czasem też u siebie.


Gwoli ścisłości, to pisałem, że Tusk jest premierem, bo taka była wola wyborców - i taka była. Nie pisałem zaś, że został w wyborach bezpośrednich na to stanowisko wybrany.

>>Gdy kto o "lemingach" wypisuje, wszelkie inne uzasadnienia minusów całkowicie zbędne się stają.
>A niby dlaczego? Jedno słowo pozwoliło Ci mnie zaszufladkować?

Sapienti sat .

>A przepraszam, to były wszystko wojny o pokój. I o demokrację. Bush nie mógł spać po nocach, że nie było w Iraku demokracji. Jakoś każdy wie co się dzieje w Palestynie i nie US and A nie chce tam się wtrącić.

Irak Irakiem, ale trudno o większy absurd niż twierdzenie, że, jak to określasz, Usrael bin Ladena w celu zawładnięcia bliskowschodnią ropą wymyślił.

>Wiem, tutaj prawda jest dozwolona, ale tylko co niektóra.

I znowu Męczennik o Prawdę... Niedobita Ofiara Smoleńska jakaś...

>>>Na nagraniach z marszu niepodległości było widać, jak to wolno być dziś "etnicznym szowinistą".
>>Co mianowicie było widać?
>Bicie nazioli.

Nie przypominam sobie takich incydentów, choć skądinąd o bicie nazioli trudno mieć do kogoś pretensje.
Powstańców warszawskich też byś się o to czepiał?

>>Zła wiadomość jest taka, że Twe braki na raczej nie do nadrobienia wyglądają...
>O dzięki Ci doktorze, żeś mnie tak szybko rozpracował. W dziedzinie w której Ty brylujesz, podejrzewam, że nie chciałbym nigdy być dobry. Tak że jakoś to przeżyję.

Ten mechanizm kwaśne winogrona się nazywa...

>Jestem prawie przekonany, że większość minusów i tak była niesprawiedliwych, bo kółko wzajemnej adoracji działa na tym racjonalnie przechylonym w lewo forum.

Czego to się człowiek nie dowie...
A jeszcze niedawno płomienne wywody czytałem, by wezwać środowiska lewicowe oraz liberalne środowiska wolnomyślicielskie i racjonalistyczne do konsekwentnego bojkotu tylko z nazwy racjonalistycznego portalu.

>Pamiętaj, że z niektórych poprostu nie uda wam się zrobić szmegege tak łatwo.

Tego, to już nie trzeba - co nawet po ortografii widać .


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 12:02 
 Ocena 9 na 11
Meretseger (61860 punktów)

>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
Żenujące. Minus.
11-04-2012 12:08 
 Ocena-8 na 10
Fascynat (-25 punktów)
>>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
>Żenujące. Minus.

Na "racjonaliście" fakty są żenujące?

Michał ck
11-04-2012 12:12 
 Ocena 4 na 6
astrotaurus (12445 punktów)

>Na "racjonaliście" fakty są żenujące?
Niektóre niestety tak. W tym nieznajomość elementarnych zasad współistnienia, nieznajomość prawa z Konstytucją na czele.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
11-04-2012 12:20 
 Ocena-1 na 3
Fascynat (-25 punktów)

>Niektóre niestety tak. W tym nieznajomość elementarnych zasad współistnienia, nieznajomość prawa z Konstytucją na czele.
>
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.


Naprawdę? To skieruj się do tych którzy rzucają obelgami w Kaczyńskiego. Jeden z autorów nawet w publikowanym tutaj artykule określił, nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o to że nie wyewoluował on do końca. O tym wątku już nie wspomnę, o nieładnych wypowiedziach KORIUSA ("kaczy ryj) np. O dziwo to ja dostaję minusy za wytykanie tego.

Michał ck
11-04-2012 13:07 
 Ocena 10 na 12
astrotaurus (12445 punktów)

>Naprawdę?
Mogę się przysiąc!

>To skieruj się do tych którzy rzucają obelgami w Kaczyńskiego.
Hmmmm, obrażalstwo Kaczyńskich jest niebotyczne.

>Jeden z autorów nawet w publikowanym tutaj artykule określił, nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o to że nie wyewoluował on do końca.
Dobre, mocne! I pasuje do wielu ludzi, także ze szczytów władz.

>O tym wątku już nie wspomnę, o nieładnych wypowiedziach KORIUSA ("kaczy ryj) np.
Żarty z nazwiska są ryzykowne i rzadko smaczne (zwłaszcza pomylenie dzioba z ryjem! - wstydź się , Koriusie!), to prawda.
Wygląda jednak, że nie pomyślałeś nawet nad tym co Ty zrobiłeś, a na co zwróciłem uwagę - odmawianie komuś bycia Polakiem z powodu dziadka i imienia to czysta nienawiść z grubej, dętej PiSowskiej rury.

>O dziwo to ja dostaję minusy za wytykanie tego.
Oj, chyba nie za wytykanie...

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
11-04-2012 13:35 
 Ocena-7 na 7
Fascynat (-25 punktów)
>>Naprawdę?
>Mogę się przysiąc!
>>To skieruj się do tych którzy rzucają obelgami w Kaczyńskiego.
>Hmmmm, obrażalstwo Kaczyńskich jest niebotyczne.
>>Jeden z autorów nawet w publikowanym tutaj artykule określił, nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o to że nie wyewoluował on do końca.
>Dobre, mocne! I pasuje do wielu ludzi, także ze szczytów władz.
>>O tym wątku już nie wspomnę, o nieładnych wypowiedziach KORIUSA ("kaczy ryj) np.
>Żarty z nazwiska są ryzykowne i rzadko smaczne (zwłaszcza pomylenie dzioba z ryjem! - wstydź się , Koriusie!), to prawda.
>Wygląda jednak, że nie pomyślałeś nawet nad tym co Ty zrobiłeś, a na co zwróciłem uwagę - odmawianie komuś bycia Polakiem z powodu dziadka i imienia to czysta nienawiść z grubej, dętej PiSowskiej rury.
>>O dziwo to ja dostaję minusy za wytykanie tego.
>Oj, chyba nie za wytykanie...
>
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.


Bagatelizujesz poważne zarzuty. Nie masz innego wyjścia, bo tu wszyscy po nim jadą jak po "burej suce". Ale odnośnie do Twojego guru, premiera, zabolało serduszko? Ja mu niczego nie odmawiam, zresztą wątpię żeby mu bardzo zależało na byciu Polakiem, z których przecież kpił. Określenie Kaczyńskiego jako biologicznie nie w pełni człowieka to już drobiazg, nie?
Myślałem, że na "racjonaliscie" śmiejecie się z sacrum. Ale nie z każdego.
Ano nie za wytykanie, ale za branie Kaczyńskiego w obronę. Ale czekam na więcej minusów, poprawiają mi samopoczucie.

A sory, gdzie ja tutaj nienawiść propaguję?? Powiedziałem tylko to, co wszyscy wiedzą. Jak powiem, że Ziemia krąży wokół Słońca, to też sieję nienawiść do kogoś?? Do Kaczyńskich i PISu nienawiść siejecie tutaj śmiało. Media mogą, to i wy, bo to jest cool. Dno.

Michał ck
11-04-2012 13:58 
 Ocena 10 na 12
astrotaurus (12445 punktów)

>Bagatelizujesz poważne zarzuty.
Poważne zarzuty! Wskazywanie pyskówek z cyklu "jesteś głupi i masz wszy" to nie są poważne zarzuty.

>Nie masz innego wyjścia, bo tu wszyscy po nim jadą jak po "burej suce".
Bredzisz, tu nie wojsko, ani Kościół.
Ja też gamonia nie lubiłem i nie szanowałem, ale się z tym nie obnoszę

>Ale odnośnie do Twojego guru, premiera, zabolało serduszko?
Strzelasz byle strzelać. Traktuję Cię poważnie, ale zaraz chyba przestanę.
Dla jasności dodam, że dla mnie Tusk jest dopełnieniem do Kaczyńskiego. Obaj są kwintesencją najbardziej szkodliwych wad Polaków: jeden - polskokatolicki warchoł, a drugi bezideowy sprzedawczyk.

>Ja mu niczego nie odmawiam,
Czy Ty siebie czytasz?
Odmawiasz mu praw obywatelskich i to z powodu dziadka i imienia!

>zresztą wątpię żeby mu bardzo zależało na byciu Polakiem,
Jego rzecz!

>z których przecież kpił.
Nie wiem o czym konkretnie mówisz, ale Polacy to dosyć parszywy ludek i nie bez powodu zawsze w ogonie świata.

>Określenie Kaczyńskiego jako biologicznie nie w pełni człowieka to już drobiazg, nie?
Niech zgadnę - obraza świętości?

>Ano nie za wytykanie, ale za branie Kaczyńskiego w obronę.
Ani za to, ani za to. Za formę i paszkwile.

>Ale czekam na więcej minusów, poprawiają mi samopoczucie.
To może już nie będę karmił trolla...

>A sory, gdzie ja tutaj nienawiść propaguję?? Powiedziałem tylko to, co wszyscy wiedzą.
Wszyscy wiedzą, ze z powodu dziadka Tusk nie jest Polakiem?

>Jak powiem, że Ziemia krąży wokół Słońca, to też sieję nienawiść do kogoś??
A poza tym dobrze się czujesz?

>Do Kaczyńskich i PISu nienawiść siejecie tutaj śmiało.
Polemizuj! Tylko nie powtarzaj bezmyślnie idiotyzmów o strachu Putina przed Mocarzem, Tytanem, Hektorem itp


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
11-04-2012 14:39 
 Ocena-1 na 3
Fascynat (-25 punktów)
>>Bagatelizujesz poważne zarzuty.
>Poważne zarzuty! Wskazywanie pyskówek z cyklu "jesteś głupi i masz wszy" to nie są poważne zarzuty.
>>Nie masz innego wyjścia, bo tu wszyscy po nim jadą jak po "burej suce".
>Bredzisz, tu nie wojsko, ani Kościół.
>Ja też gamonia nie lubiłem i nie szanowałem, ale się z tym nie obnoszę
>>Ale odnośnie do Twojego guru, premiera, zabolało serduszko?
>Strzelasz byle strzelać. Traktuję Cię poważnie, ale zaraz chyba przestanę.
>Dla jasności dodam, że dla mnie Tusk jest dopełnieniem do Kaczyńskiego. Obaj są kwintesencją najbardziej szkodliwych wad Polaków: jeden - polskokatolicki warchoł, a drugi bezideowy sprzedawczyk.
>>Ja mu niczego nie odmawiam,
>Czy Ty siebie czytasz?
>Odmawiasz mu praw obywatelskich i to z powodu dziadka i imienia!
>>zresztą wątpię żeby mu bardzo zależało na byciu Polakiem,
>Jego rzecz!
>>z których przecież kpił.
>Nie wiem o czym konkretnie mówisz, ale Polacy to dosyć parszywy ludek i nie bez powodu zawsze w ogonie świata.
>>Określenie Kaczyńskiego jako biologicznie nie w pełni człowieka to już drobiazg, nie?
>Niech zgadnę - obraza świętości?
>>Ano nie za wytykanie, ale za branie Kaczyńskiego w obronę.
>Ani za to, ani za to. Za formę i paszkwile.
>>Ale czekam na więcej minusów, poprawiają mi samopoczucie.
>To może już nie będę karmił trolla...
>>A sory, gdzie ja tutaj nienawiść propaguję?? Powiedziałem tylko to, co wszyscy wiedzą.
>Wszyscy wiedzą, ze z powodu dziadka Tusk nie jest Polakiem?
>>Jak powiem, że Ziemia krąży wokół Słońca, to też sieję nienawiść do kogoś??
>A poza tym dobrze się czujesz?
>>Do Kaczyńskich i PISu nienawiść siejecie tutaj śmiało.
>Polemizuj! Tylko nie powtarzaj bezmyślnie idiotyzmów o strachu Putina przed Mocarzem, Tytanem, Hektorem itp

Oczywiście, że bagatelizujesz. Elementarnej sprawiedliwości próbowałem się tutaj doszukiwać, ale nie znalazłem.
Może ja lepiej wiem co myślę, co? Od ziemniaka, przez nieudane dzieło ewolucji, po kaczy ryj, zakompleksionego trolla, ja nie uważam tego za dowcipne.
Wszyscy wiedzą o dziadku premiera. Mówienie tego nie jest nawoływaniem do nienawiści. Tak samo jak stwierdzanie innych powszechnie znanych faktów jak obieg Ziemi wokół Słońca. Możliwe, że po prostu nie nadążasz. Naciskasz na to odmawianie obywatelstwa jakby to ode mnie zależało jakie kto ma.
Zwracałem uwagę na inną sprawę. No ale nie odpowiadamy za ojców i dziadków, tak że proponuję poobsadzać w rządzie synów i wnuków NKWDzistów. Przecież nie ich wina, czy nie mogliby pełnić ważnych funkcji publicznych w naszym kraju?
Ja nie powtarzam bezmyslnie idiotyzmów, nie jestem ani za jedną ani za drugą partią.

Michał ck
11-04-2012 14:51 
 Ocena 11 na 13
Meretseger (61860 punktów)

>Wszyscy wiedzą o dziadku premiera.
Owszem. Ale jest zasadnicza różnica między powiedzeniem "dziadek premiera był w Wehrmachcie" a "wnuk wehrmachtowca nie może być Polakiem". Rozumiesz różnicę?
Pewnie, że był. Trzy czwarte Kaszubów i Ślązaków pewnie było i nikt ich nie pytał, czy chcą być w Wehrmachcie, Armii Czerwonej czy Navy Seals. Szli tam, gdzie musieli. Wiesz, co się wtedy robiło takiemu za odmowę służby w wojsku? Nie wiesz, młody jesteś.
>No ale nie odpowiadamy za ojców i dziadków, tak że proponuję poobsadzać w rządzie synów i wnuków NKWDzistów.
Zgadza się, nie odpowiadamy. Synów i wnuków NKWDzistów niech sobie Rosja w rządzie obsadza, dlaczego Polska? U nas to raczej MBP. No i co by się stało? Może akurat to fachowcy i znają się na robocie? Co Ty tak do siódmego pokolenia po biblijnemu karzesz synów za grzechy ojców?
11-04-2012 15:01 
 Ocena-1 na 1
Fascynat (-25 punktów)
>>Wszyscy wiedzą o dziadku premiera.
>Owszem. Ale jest zasadnicza różnica między powiedzeniem "dziadek premiera był w Wehrmachcie" a "wnuk wehrmachtowca nie może być Polakiem". Rozumiesz różnicę?

Rozumiem, zwłaszcza, że ja tak tego nie ująłem.

>Pewnie, że był. Trzy czwarte Kaszubów i Ślązaków pewnie było i nikt ich nie pytał, czy chcą być w Wehrmachcie, Armii Czerwonej czy Navy Seals. Szli tam, gdzie musieli. Wiesz, co się wtedy robiło takiemu za odmowę służby w wojsku? Nie wiesz, młody jesteś.

Nie przeczę. I doskonale rozumiem ich nieadekwatność na najwyższych stanowiskach w obecnej "wolnej i suwerennej Polsce", w czym jestem chyba osamotniony. Nie uważam tego za słuszne, dlatego przykład wnuków NKWDzistów. Czemu nie mieliby rządzić w Polsce?

Michał ck
11-04-2012 19:10 
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)
>Nie uważam tego za słuszne, dlatego przykład wnuków NKWDzistów. Czemu nie mieliby rządzić w Polsce?
Do którego pokolenia sprawdzać kim byli czyiś przodkowie?
Rządzili niepodległą Polską już Litwini, Węgrzy, Szwedzi, Sasi i różnie bywało - czasem dobrze, czasem nie - podobnie jak za rządów tubylczych.
Pewnie uważasz, że Sarkozy to dywersant węgierski we Francji? Bądźmy poważni..
11-04-2012 19:46 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Pewnie uważasz, że Sarkozy to dywersant węgierski we Francji?

Żebyż tylko . Taż on z greckich żydów po matce .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
12-04-2012 07:32 
 Ocena 10 na 10
Meretseger (61860 punktów)

>>Owszem. Ale jest zasadnicza różnica między powiedzeniem "dziadek premiera był w Wehrmachcie" a "wnuk wehrmachtowca nie może być Polakiem". Rozumiesz różnicę?
>Rozumiem, zwłaszcza, że ja tak tego nie ująłem.
Nie? To KTO w takim razie to napisał? Dokładnie:
Cytat:
Wnuk wehrmachtowca to żaden Polak.

Nie Polak? A kto? Eskimos? I dlaczego nie Polak? Bo Ty tak chcesz? Wyobraź sobie, że Twoje zdanie nie ma tu nic do rzeczy.
Minus jak stąd do Melbourne i z powrotem.
12-04-2012 19:49 
 Ocena 5 na 5
Kamil Ciura (762 punktów)
Człowieku (...chyba?) specjalnie dla Ciebie wyczerpałem dobowy limit minusów. Twoje poglądy są przerażające.

Ja się pytam: CO MA PIERNIK DO WIATRAKA

To że dziadek donalda Tuska był w Wermachcie, nie oznacza że Donald Tusk był w Wermachcie. Nie oznacza nawet, że Donald Tusk musi sympatyzować z Niemcami.*

Dzieci, wnuki funkcjonariuszy NKWD w rządzie? Jeżeli by mieli obywatelstwo Polskie, czemu nie?! Ba, ja bym nie miał nic przeciw wnukowi któregoś z czołowych dowódców SS na fotelu prezydenta, pod jednym warunkiem:

musiałby być to inteligentny człowiek posługujący się logiką i trzeźwo patrzący na rzeczywistość, wolny od uprzedzeń. Taki kandydat byłby o wiele lepszy, niż "PRAWDZIWY POLAK Z DZIADA PRADZIADA" z twoimi fobiami, uprzedzeniami i chorym spojrzeniem na świat.

Wg. twoich poglądów, chłopcy spłodzeni w wyniku gwałtów powinni być od małego pod dozorem kuratora i mieć wyrok w zawieszeniu. I ich dzieci też. A akt poczęcia takowych powinien się odbyć pod obserwacją komisji śledczej, która by zbadała czy aby na pewno nie doszło do gwałtu, a wyniki opublikowała w kilkusetstronicowym raporcie. W końcu jaki dziadek/ojciec - taki syn! Trzeba mu patrzeć na ręce tudzież inne organy, tak na wszelki wypadek!

*Osobiście, byłbym zadowolony gdyby premier III RP wraz z rządem zechciał bliżej współpracować z naszymi sąsiadami. I brać z nich przykład, bo jak na razie to od ponad 20 lat taplamy się jako naród w tym samym bagnie. Niemcy, które paradoksalnie - najbardziej dostały po d.... na skutek działania reżimu nazistowskiego (bo kraj zostały wyciśnięty jak gąbka przez potrzeby ogromnej machiny wojennej, a potem zniszczony przez aliantów - cena przegranej wojny totalnej), mają się gospodarczo lepiej niż Polska. Nawet wschodnia część, która była pod wpływem kremla. A my? My stoimy w miejscu, siódme niebo nienawiści, a żyć tu coraz ciężej.
11-04-2012 15:18 
 Ocena 9 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Oczywiście, że bagatelizujesz. Elementarnej sprawiedliwości próbowałem się tutaj doszukiwać,

Kwestionujesz czyjeś prawa obywatelskie z powodu rzekomych "przewin" dziadka, a powiadasz, że elementarnej sprawiedliwości szukasz?

>Zwracałem uwagę na inną sprawę. No ale nie odpowiadamy za ojców i dziadków, tak że proponuję poobsadzać w rządzie synów i wnuków NKWDzistów. Przecież nie ich wina, czy nie mogliby pełnić ważnych funkcji publicznych w naszym kraju?

Oczywiście, że mogliby, jeśli tylko mieliby polskie obywatelstwo, a wyrokiem sądu praw publicznych pozbawieni by nie byli.

>Ja nie powtarzam bezmyslnie idiotyzmów,

Własnej autorskiej produkcji wystarcza Ci w zupełności?

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 15:30 
 Ocena-1 na 1
Fascynat (-25 punktów)
>>Oczywiście, że bagatelizujesz. Elementarnej sprawiedliwości próbowałem się tutaj doszukiwać,
>Kwestionujesz czyjeś prawa obywatelskie z powodu rzekomych "przewin" dziadka, a powiadasz, że elementarnej sprawiedliwości szukasz?
>>Zwracałem uwagę na inną sprawę. No ale nie odpowiadamy za ojców i dziadków, tak że proponuję poobsadzać w rządzie synów i wnuków NKWDzistów. Przecież nie ich wina, czy nie mogliby pełnić ważnych funkcji publicznych w naszym kraju?
>Oczywiście, że mogliby, jeśli tylko mieliby polskie obywatelstwo, a wyrokiem sądu praw publicznych pozbawieni by nie byli.
>>Ja nie powtarzam bezmyslnie idiotyzmów,
>Własnej autorskiej produkcji wystarcza Ci w zupełności?
>
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)


Dokładnie mnie nie o to chodzi co prawo dozwala, bo różne rzeczy dozwala. Sęk w tym, że z pewnych przyczyn niejasnych dla Ciebie, nie jest to słuszne.

Michał ck
11-04-2012 15:41 
 Ocena 7 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dokładnie mnie nie o to chodzi co prawo dozwala, bo różne rzeczy dozwala. Sęk w tym, że z pewnych przyczyn niejasnych dla Ciebie, nie jest to słuszne.

Ależ, że jesteś etnicznym szowinistą, jest dla mnie najjaśniejsze w świecie .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 16:15 
 Ocena-1 na 1
Fascynat (-25 punktów)
>>Dokładnie mnie nie o to chodzi co prawo dozwala, bo różne rzeczy dozwala. Sęk w tym, że z pewnych przyczyn niejasnych dla Ciebie, nie jest to słuszne.
>Ależ, że jesteś etnicznym szowinistą, jest dla mnie najjaśniejsze w świecie .
>
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)


Ciężko mi to wytłumaczyć, co dziwne. W sytuacji takiej zachodziłyby uzasadnione obawy, czy taka osoba działa w interesie Polski - czy może jakimś innym. To prosta droga do nadużyć. Oczywiście nie każdy to rozumie, bo nie w każdego interesie jest interes Polski.

Michał ck
11-04-2012 17:03 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ciężko mi to wytłumaczyć, co dziwne. W sytuacji takiej zachodziłyby uzasadnione obawy, czy taka osoba działa w interesie Polski - czy może jakimś innym. To prosta droga do nadużyć. Oczywiście nie każdy to rozumie, bo nie w każdego interesie jest interes Polski.

Interesem Polski każdy może nazwać cokolwiek.
Kto będzie rozstrzygał, który z tysięcy interesów Polski jest tym "prawdziwym", "właściwym" i "dobrze pojętym"?


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 17:18 
 Ocena 1 na 1
Fascynat (-25 punktów)

>Interesem Polski każdy może nazwać cokolwiek.
>Kto będzie rozstrzygał, który z tysięcy interesów Polski jest tym "prawdziwym", "właściwym" i "dobrze pojętym"?

Mam wrażenie że tego nie wiedzą osoby na najwyższych stanowiskach w tym kraju.

Wiesz może ilu Niemców z pochodzenia zasiada w knesecie??

Michał ck
11-04-2012 17:38 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Interesem Polski każdy może nazwać cokolwiek.
>>Kto będzie rozstrzygał, który z tysięcy interesów Polski jest tym "prawdziwym", "właściwym" i "dobrze pojętym"?
>Mam wrażenie że tego nie wiedzą osoby na najwyższych stanowiskach w tym kraju.

Ty zaś wiesz lepiej, rzecz jasna?
Cóż za Nieporozumienie Tragiczne, że to nie Ty na jakim najwyższym stanowisku zasiadasz .

>Wiesz może ilu Niemców z pochodzenia zasiada w knesecie??

Nie wątpię, że z upodobaniem zaglądasz ludziom w rozporki, tedy takie sprawy chyba nie mają dla Ciebie tajemnic .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 18:06 
 Ocena-1 na 1
Fascynat (-25 punktów)

>Ty zaś wiesz lepiej, rzecz jasna?
>Cóż za Nieporozumienie Tragiczne, że to nie Ty na jakim najwyższym stanowisku zasiadasz .

Żadne. Aczkolwiek przydałoby się, żeby też Polacy rządzili w tym kraju.

>>Wiesz może ilu Niemców z pochodzenia zasiada w knesecie??
>Nie wątpię, że z upodobaniem zaglądasz ludziom w rozporki, tedy takie sprawy chyba nie mają dla Ciebie tajemnic .

Ano sprowadziłem do absurdu, bo i nie sądzę, żeby takie rzeczy się zdarzały. Ale czemu? Przecież, załóżmy, jeśli ktoś miałby ojca w Gestapo, ale sam był naprawdę porządnym człowiekiem, wzorowym obywatelem Izraela, przeszedł na judaizm, to czemu tacy ludzie nie mogliby tam pełnić wysokich funkcji publicznych? Przecież nie można przypuszczać, że taki ktoś nie działałby w interesie Izraela, bo wszak kto to może wiedzieć, co jest w interesie Izraela? Kto wie, jakie jest prawdziwy interes Izraela. Któż to wie, któż rozstrzygnąć jest w stanie?

Michał ck
11-04-2012 18:31 
 Ocena 6 na 6
maruda (5550 punktów)
>Żadne. Aczkolwiek przydałoby się, żeby też Polacy rządzili w tym kraju.

Przepraszam, ale nie rozumiem czemu Polacy mają rządzić Izraelem. W szczególności czemu w Knesecie mają zasiadać Prawdziwi Polacy. Mam wrażenie że w swoich dywagacjach na tematy rodziny i narodowości zabrnąłeś daleko poza granicę absurdu.
Fascynat (-25 punktów)
>>Żadne. Aczkolwiek przydałoby się, żeby też Polacy rządzili w tym kraju.
>Przepraszam, ale nie rozumiem czemu Polacy mają rządzić Izraelem. W szczególności czemu w Knesecie mają zasiadać Prawdziwi Polacy. Mam wrażenie że w swoich dywagacjach na tematy rodziny i narodowości zabrnąłeś daleko poza granicę absurdu.
Sory ale nie zrozumiałeś.

Czytaj uważnie, owszem jest tego sporo, ale nic takiego nie było powiedziane. W moich dywagacjach posunąłem się na tyle daleko by użyć analogii, za którą i tak większość obecnych chyba nie nadąża.

Michał ck
11-04-2012 19:11 
 Ocena 10 na 10
maruda (5550 punktów)
> Sory ale nie zrozumiałeś.

Teraz będzie powoli.
Według twoich słów w Polsce nie rządzą Polacy. "Powszechnie wiadomo" że skoro nie Polacy to muszą ci ... cykliści. Prawdziwi Polacy są zbyt słabi by siłą i zbyt głupi by sposobem przejąc władzę nad Rosją, Niemcami czy USA więc zostaje im jedynie kraj ... cyklistów. Czy coś istotnego pomijam w twoim wywodzie?
11-04-2012 18:39 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Żadne. Aczkolwiek przydałoby się, żeby też Polacy rządzili w tym kraju.

Też... A kto to rządzi jak dotąd, zechcesz zdradzić ten Sekret?

>Ano sprowadziłem do absurdu, bo i nie sądzę, żeby takie rzeczy się zdarzały.

Niby czemu nie mogłyby się zdarzać? Skoro prawo nie zezwala na rejestrację w Izraelu partii lub listy wyborczej, która miałaby w programie hasła antydemokratyczne lub rasistowskie, a w Knesecie od zawsze i posłowie arabscy zasiadają?

>Przecież nie można przypuszczać, że taki ktoś nie działałby w interesie Izraela, bo wszak kto to może wiedzieć, co jest w interesie Izraela? Kto wie, jakie jest prawdziwy interes Izraela. Któż to wie, któż rozstrzygnąć jest w stanie?

Uważaj, teraz Wielka Tajemnica Władzy będzie:
właśnie po to władzę polityczną się powołuje, żeby czyjś głos był decydujący.
Bo tysięcy sprzecznych opinii uzgodnić albo w ogóle nie sposób, albo przynajmniej w praktyce nie ma na to czasu - a jakieś decyzje podejmować trzeba.
Stąd o tym, co mianowicie "prawdziwy" interes danego kraju stanowi, orzeka aktualna władza polityczna.


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 18:59 
 Ocena-2 na 2
Fascynat (-25 punktów)
>>Żadne. Aczkolwiek przydałoby się, żeby też Polacy rządzili w tym kraju.
>Też... A kto to rządzi jak dotąd, zechcesz zdradzić ten Sekret?

Hahah Ze mnie głupka nie rób, przecież wiesz.

>>Ano sprowadziłem do absurdu, bo i nie sądzę, żeby takie rzeczy się zdarzały.
>Niby czemu nie mogłyby się zdarzać? Skoro prawo nie zezwala na rejestrację w Izraelu partii lub listy wyborczej, która miałaby w programie hasła antydemokratyczne lub rasistowskie, a w Knesecie od zawsze i posłowie arabscy zasiadają?

Arab to arab, ale ja pytałem o Niemca z pochodzenia. Z tatą co karierę robił w Gestapo - czy tacy tam też zasiadają? Czy mogliby? To nie musi być reprezentant partii rasistowskiej itp.


Michał ck
11-04-2012 19:33 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ze mnie głupka nie rób, przecież wiesz.

Wyobraź sobie, że chyba jednak w nieświadomości żyję...

>Arab to Arab, ale ja pytałem o Niemca z pochodzenia.

A co, retoryce takiego np. Hamasu brakuje do nazistowskiej cokolwiek?

>Z tatą co karierę robił w Gestapo - czy tacy tam też zasiadają?

Nic mi o tym nie wiadomo.

>Czy mogliby? To nie musi być reprezentant partii rasistowskiej itp.

Oczywiście. To nie te czasy, gdy JHVH winy mścił do siódmego pokolenia.


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 19:49 
 Ocena 5 na 5
setarkos (10757 punktów)
>.. zachodziłyby uzasadnione obawy, czy taka osoba działa w interesie Polski - czy może jakimś innym. To prosta droga do nadużyć. Oczywiście nie każdy to rozumie, bo nie w każdego interesie jest interes Polski.
Ale chyba nie ma co kruszyć kopii o geny dziadów i pradziadów (kto je tam zresztą dokładnie przejrzy) w sytuacji, gdy znakomita większość "prawdziwych Polaków" uznaje zwierzchnictwo biskupa jednego z miast południowej Europy..
11-04-2012 16:06 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
Kasuj zbędne cytowania.
11-04-2012 17:41 
 Ocena 11 na 11
liliac (147340 punktów)
>>>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
>>Żenujące. Minus.
>Na "racjonaliście" fakty są żenujące?

Problem - zdaje się - leży w błędnym mniemaniu, jakoby twoja prywatna opinia, wedle której "wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak", była stwierdzeniem faktu.
11-04-2012 20:28 
 Ocena 4 na 4
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
>>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
>Żenujące. Minus.

Jak to dobrze, że większość z nas zna swoje korzenie max do pradziadków, którzy najprawdopodobniej zostali spuszczeni na ziemie przez ufo i dzięki temu można pieprzyć o Żydach ( których to - zaryzykowałbym twierdzenie - każdy Polak w rodzinie posiada, gdyż żyli na tych ziemiach wystarczająco długo, by każdy Polak ....,. Na szczęście dla Polaka, Polak o tym nie wie ), dziadkach z Wermachtu etc.

11-04-2012 14:39 
 Ocena 9 na 9
wacus47 (666 punktów)
>>A coś masz przeciwko Kaszubom? A góralom? Ślązakom? Sandomierzanom?
>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
W końcu prawdziwym Polakiem może być tylko Pan Mietek przesiadujący całe dnie pod budką z piwem i głosujący na PiS prawda? To jest wzór prawdziwego patrioty.
Jak dla mnie były członek Hitlerjugend nie może być Papieżem.
>>Upłynęły dopiero dwa lata od katastrofy. Wiesz, ile w normalnym kraju trwa śledztwo w takiej sprawie? Tu nie Białoruś, żeby zaraz znaleźć (pasującego albo nie) winnego i rozstrzelać.
>Dziwne, organizatora zamachu na WTC wykryli już tego samego dnia.

>Wątypię, żeby Jarosław Ciebie osobiście obrażał.
Jeśli ktoś jest Chińczykiem albo Japończykiem, a ktoś powie, że wszyscy Azjaci to zdegenerowani pół-debile to jak rozumiem losowo wybrany Chińczyk nie musi się czuć obrażony? W końcu nie obrażono go z imienia i nazwiska?
>>>(na każdym kroku słyszę, że dobrze Lechowi, że zginął)

>Towarzystwa się nie wybiera. Ale to z kółka lemingowskiego.
Co Ty masz z tymi lemingami. Akurat najwięcej lemingów to jest w środowiskach propisowych gdzie każdy bąk prezesa jest przyjmowany całkowicie bezkrytycznie.
>
Michał ck

11-04-2012 17:22 
 Ocena 7 na 7
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.

... a wnuk menela z Dworca Centralnego to żaden mąż i ojciec.
Za tak kretyński argument nie miałbym litości. Podziwiam moderatorów za cierpliwość.
11-04-2012 19:07 
 Ocena-1 na 3
Fascynat (-25 punktów)
>>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
>... a wnuk menela z Dworca Centralnego to żaden mąż i ojciec.
>Za tak kretyński argument nie miałbym litości. Podziwiam moderatorów za cierpliwość.

Ja z kolei podziwiam ich za stronniczość.

Michał ck
11-04-2012 22:17 
 Ocena 6 na 6
wacus47 (666 punktów)
>>>Nic. Mówię po prostu że wnuk Wehrmachtowca to żaden Polak.
>>... a wnuk menela z Dworca Centralnego to żaden mąż i ojciec.
>>Za tak kretyński argument nie miałbym litości. Podziwiam moderatorów za cierpliwość.
>Ja z kolei podziwiam ich za stronniczość.

Oj tak
Ewidentnie są po Twojej stronie - tolerować taki bełkot?
12-04-2012 08:11 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Następna uwaga i będzie ban. Radzę przeczytać regulamin.
11-04-2012 09:34 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Czemu tu się dziwić, wszak jak powiedział premier, Polak z dziada, pradziada...

Minus, dziadu .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 10:34 
 Ocena-7 na 7
Fascynat (-25 punktów)

>Minus, dziadu .
>
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)


Czemu? Kłamię? Przecież premier jest Polakiem. A Donald to typowo polskie imię.

Michał ck
11-04-2012 20:33 
 Ocena 1 na 1
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
A Donald to typowo polskie imię.

Typowo polskie jest za to Jarosław. Ale dlaczego jego "tubą" jest Joachim ?

Mam obawy czy jako Polak mogę mu ufać
11-04-2012 21:16 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
> A Donald to typowo polskie imię.
>Typowo polskie jest za to Jarosław.

No, nie wiem... Był np. Jarosław Mądry, książę ruski...

>Ale dlaczego jego "tubą" jest Joachim ?
> Mam obawy czy jako Polak mogę mu ufać

Aż strach Przemysława Edgara wspomnieć...

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
12-04-2012 08:39 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>No, nie wiem... Był np. Jarosław Mądry, książę ruski...
... przez swoich pobratymców Jarisleifem zwany... I teraz pytanie się rodzi - ruski on rzeczywiście, czy po przodkach obcy, normański?
12-04-2012 09:56 
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)
>I teraz pytanie się rodzi - ruski on rzeczywiście, czy po przodkach obcy, normański?<
A pytanie rodzi pytanie - a przodkowie Normanów?
Którym językiem, której grupy języków indoeuropejskich, ugrofińskich się posługiwali?
Od kogo kulturę przejęli?
Z kim się "wymieszali" biologicznie?
Jaką mają etnogenezę? Przywędrowali z Azji czy Afryki?

Ale po co pytać skoro wystarczy czuć się "prawdziwym członkiem Narodu Wybranego -Mesjańskiego" i... "humanistą".


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
11-04-2012 11:47 
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)
>Minus, dziadu . <

Oj, Big-u to nie było "Minus, dziadu" tylko pełne szacunku i miłości chrześcijańskiej, delikatne - "Spieprzaj dziadu"...jeśli dobrze pamiętam.


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
11-04-2012 11:58 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Oj, Big-u to nie było "Minus, dziadu" tylko pełne szacunku i miłości chrześcijańskiej, delikatne - "Spieprzaj dziadu"...jeśli dobrze pamiętam.

I owszem, krępowałem się jednak aż tak dosłownie Klasyka cytować, bom Niegodny przecie...


Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 13:24 
 Ocena 3 na 5
Artur@R (7115 punktów)
>I owszem, krępowałem się jednak aż tak dosłownie Klasyka cytować, bom Niegodny przecie... <

"Niegodność" Twa to "oczywista oczywistość" ale "krępacja" nieuzasadniona.
Gdy czyta się wypociny takich szowinistycznych kreatur (deklarujących w swoich zainteresowaniach "humanistykę") to rzeczywiście zbiera na wymioty.


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
11-04-2012 09:43 
 Ocena 6 na 6
plodzien (7378 punktów)
> ......(na każdym kroku słyszę, że dobrze Lechowi, że zginął). >

W sprawie o pobicie w autobusie komunikacji miejskiej zeznawał jako świadek kierowca, który widział zdarzenie w lusterku.
Adwokat bronił oskarżonego twierdząc, że skoro lusterko daje odwrócony obraz - to znaczy, ze poszkodowany bił oskarżonego a nie na odwrót.
ps.
Zaraz.... kto to mówił "mogło zdarzyć się w środę - zdarzyło sie w sobotę?"
11-04-2012 10:04 
 Ocena 3 na 7
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Odczepiliby się ci ludzie od Jarosława i PISu, bo ciągle oskarżają ich o nienawiść i za to ich... nienawidzą (na każdym kroku słyszę, że dobrze Lechowi, że zginął). Jedni drugich oskarżają o nienawiść, ale jedni i drudzy siebie warci.

-I właśnie po to Jarosław ze swoja bandą fanatyków odstawia ten cyrk przed pałacem prezydenckim, aby się od niego odczepić? Przecież on tym żyje i nigdy nie dopuści aby sprawa został uznana za wyjaśnioną.
-Jedni drugich oskarżają...jaki sędzia rozumny nam nastał, chrzanisz waść farmazony. Gdyby do mnie ten zakompleksiony, obłudny troll wyskakiwał z tak chamskimi tekstami i ordynarnymi, absurdalnymi oskarżeniami, jak to czyni do tych którzy ośmielają się mieć władzę, to Macierewicz razem z Brudzińskim nie zdołaliby go ochronić przed obiciem kaczego ryja.


Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
11-04-2012 11:38 
 Ocena 2 na 4
Fascynat (-25 punktów)

>-I właśnie po to Jarosław ze swoja bandą fanatyków odstawia ten cyrk przed pałacem prezydenckim, aby się od niego odczepić? Przecież on tym żyje i nigdy nie dopuści aby sprawa został uznana za wyjaśnioną.
>-Jedni drugich oskarżają...jaki sędzia rozumny nam nastał, chrzanisz waść farmazony. Gdyby do mnie ten zakompleksiony, obłudny troll wyskakiwał z tak chamskimi tekstami i ordynarnymi, absurdalnymi oskarżeniami, jak to czyni do tych którzy ośmielają się mieć władzę, to Macierewicz razem z Brudzińskim nie zdołaliby go ochronić przed obiciem kaczego ryja.
>
Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.


No i właśnie tutaj używasz inwektyw pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, bo "kaczy ryj" nie brzmi najlepiej. Po prostu wystarczyłoby żebyś był przeciw PO i po 60tce i już można by rzec niczym się nie różnisz od tzw. "mohera". Dlatego właśnie jako sędzia rozumny stwierdzam, że zwolennicy PO i PISu prezentują podobny poziom. Nawet jeśli nie głosujesz na żadną z tych partii, to musisz wiedzieć, jeśli mama Ci tego nie powiedziała jak byłeś dzieckiem, że nie mówi się tak brzydko o kimś, nawet gdy tego kogoś nie lubisz.

Szopka jest szopką i nie musi Cię o to głowa boleć, bo mnie się wydaje, że polskie prawo gwarantuje wolność zgromadzeń i wyrażania swoich poglądów. To, że niektórzy zachowują się obraźliwie to prawda, ale po przeciwnikach PIS na tym forum choćby widzę takie samo zacietrzewienie i brak kultury.

Michał ck
11-04-2012 12:29 
 Ocena 6 na 8
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>No i właśnie tutaj używasz inwektyw pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, bo "kaczy ryj" nie brzmi najlepiej.
-I tu właśnie widać, że nie potrafisz korzystać z narządów zmysłów, choćby słuchu, jeżeli obydwie strony twoim zdaniem używają podobnych inwektyw. Oskarżanie o morderstwo i zdradę, epitety uwłaczające godności człowieka porównujesz z odreagowaniem zaledwie.

>Szopka jest szopką i nie musi Cię o to głowa boleć, bo mnie się wydaje, że polskie prawo gwarantuje wolność zgromadzeń i wyrażania swoich poglądów.
-Nie skarżę się na ból głowy z tego powodu, ale mówię co widzę, to też polskie prawo gwarantuje. Nadal nie odróżniasz głoszenia poglądów od oskarżania. Gdy powiem, że jesteś mordercą i gwałcicielem to wyrażam pogląd i głowa cię nie boli, czy będzie to czyste chamstwo, skoro nie mam żadnych dowodów?

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
11-04-2012 12:40 
 0 na 2
Fascynat (-25 punktów)

>-I tu właśnie widać, że nie potrafisz korzystać z narządów zmysłów, choćby słuchu, jeżeli obydwie strony twoim zdaniem używają podobnych inwektyw. Oskarżanie o morderstwo i zdradę, epitety uwłaczające godności człowieka porównujesz z odreagowaniem zaledwie.

Tutaj jest właśnie taki problem, że to nie Twój problem co mówią PISowcy i Kaczyński, oni odpowiadają za siebie, Ty za siebie. Odreagować to sobie możesz na worku bokserskim, żadnego "oko za oko".

>-Nie skarżę się na ból głowy z tego powodu, ale mówię co widzę, to też polskie prawo gwarantuje. Nadal nie odróżniasz głoszenia poglądów od oskarżania. Gdy powiem, że jesteś mordercą i gwałcicielem to wyrażam pogląd i głowa cię nie boli, czy będzie to czyste chamstwo, skoro nie mam żadnych dowodów?
>
Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.


Odniosłem się do samej manifestacji a nie do tego co tam mówią. Mają prawo ją robić. To już ich problem. Twoim jest to, co Ty mówisz pod ich adresem.
Nie jest Twoim problemem czy potrafię korzystać ze zmysłów. Zauważyłem, że zawsze oskarża się pis o jakieś wady wrodzone, choroby, demencję. Kultura wymaga, żeby nie potępiać kogoś za coś, co od niego nie zależy.

Michał ck
11-04-2012 13:54 
 Ocena 4 na 6
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Tutaj jest właśnie taki problem, że to nie Twój problem co mówią PISowcy i Kaczyński, oni odpowiadają za siebie, Ty za siebie. Odreagować to sobie możesz na worku bokserskim, żadnego "oko za oko".
-Jeśli to niczyj problem, nawet nie twój, to po co zawracasz tym głowę? A to co im ktoś odpowiada to już problem? Cierpią, że ktoś im się odgryza? Jakby pies miał pretensje, że ktoś nie dał mu się pogryźć. Nie słyszałem tak śmiesznych poglądów, że ktoś może mnie zwyzywać, a ja to sobie najwyżej poboksować w ramach odreagowania, nie zgadzam się na to.

>Odniosłem się do samej manifestacji a nie do tego co tam mówią. Mają prawo ją robić.
-Zapętliłeś z tymi prawami, mają prawo robić, zrobili i będą tak długie lata się tym nakręcać. Ty poruszyłeś temat, więc ja oceniam, bo mam prawo. Nigdy się nie zgodzę, że można kogoś bezpodstawnie, bez dowodów oskarżać o popełnienie przestępstwa, nawet Kaczyńskiego.

>To już ich problem. Twoim jest to, co Ty mówisz pod ich adresem.
-To nie problem tylko zdanie, idiotyczne zachowania oceniam negatywnie i to właśnie ty masz z tym problem. To co ja mówię pod ich adresem, a właściwie tylko piszę, gdy ktoś chce wciskać ciemnotę, wynika z tego, co oni mówią pod adresem wielu ludzi.

>Nie jest Twoim problemem czy potrafię korzystać ze zmysłów. Zauważyłem, że zawsze oskarża się pis o jakieś wady wrodzone, choroby, demencję. Kultura wymaga, żeby nie potępiać kogoś za coś, co od niego nie zależy.
-To już zabawne. Fotyga i Macierewicz mówią sami za siebie. Wady wrodzone by ich usprawiedliwiały, ale jednocześnie eliminowały jako polityków i kandydatów do rządzenia w przyszłości. Myślę, że to mieszanka obłędu i nienawiści z bezradnością.

>
Michał ck


Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
11-04-2012 14:14 
 0 na 2
Fascynat (-25 punktów)
>>Tutaj jest właśnie taki problem, że to nie Twój problem co mówią PISowcy i Kaczyński, oni odpowiadają za siebie, Ty za siebie. Odreagować to sobie możesz na worku bokserskim, żadnego "oko za oko".
>-Jeśli to niczyj problem, nawet nie twój, to po co zawracasz tym głowę? A to co im ktoś odpowiada to już problem? Cierpią, że ktoś im się odgryza? Jakby pies miał pretensje, że ktoś nie dał mu się pogryźć. Nie słyszałem tak śmiesznych poglądów, że ktoś może mnie zwyzywać, a ja to sobie najwyżej poboksować w ramach odreagowania, nie zgadzam się na to.
>>Odniosłem się do samej manifestacji a nie do tego co tam mówią. Mają prawo ją robić.
>-Zapętliłeś z tymi prawami, mają prawo robić, zrobili i będą tak długie lata się tym nakręcać. Ty poruszyłeś temat, więc ja oceniam, bo mam prawo. Nigdy się nie zgodzę, że można kogoś bezpodstawnie, bez dowodów oskarżać o popełnienie przestępstwa, nawet Kaczyńskiego.
>>To już ich problem. Twoim jest to, co Ty mówisz pod ich adresem.
>-To nie problem tylko zdanie, idiotyczne zachowania oceniam negatywnie i to właśnie ty masz z tym problem. To co ja mówię pod ich adresem, a właściwie tylko piszę, gdy ktoś chce wciskać ciemnotę, wynika z tego, co oni mówią pod adresem wielu ludzi.
>>Nie jest Twoim problemem czy potrafię korzystać ze zmysłów. Zauważyłem, że zawsze oskarża się pis o jakieś wady wrodzone, choroby, demencję. Kultura wymaga, żeby nie potępiać kogoś za coś, co od niego nie zależy.
>-To już zabawne. Fotyga i Macierewicz mówią sami za siebie. Wady wrodzone by ich usprawiedliwiały, ale jednocześnie eliminowały jako polityków i kandydatów do rządzenia w przyszłości. Myślę, że to mieszanka obłędu i nienawiści z bezradnością.
>>
Michał ck

>
Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.


O ile się nie mylę, to nikt Ciebie nie wyzywa, tylko partię PO posądza o zbrodnię. Więc nie wiem czemu akurat Ty miałbyś tym uprawomocnić swoje obelgi względem PIS i Kaczyńskiego.
Ale Ty za to wyzywasz kogoś. Zobaczyłeś jakieś antyrządowe transparenty i czujesz się osobiście obrażony? To wystarczający powód żeby się przejechać po Kaczyńskim? Sęk w tym, że ani ktoś Ciebie ani Ty kogoś nie możesz wyzywać, a jeśli ktoś mimo wszystko Ciebie zwyzywa, to w żaden sposób nie usprawiedliwia to Twojego odgrywania się. To cały ten śmieszny pogląd.

Michał ck
11-04-2012 15:01 
 Ocena 8 na 10
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>O ile się nie mylę, to nikt Ciebie nie wyzywa, tylko partię PO posądza o zbrodnię. Więc nie wiem czemu akurat Ty miałbyś tym uprawomocnić swoje obelgi względem PIS i Kaczyńskiego.
-Skąd wiesz, że nie jestem członkiem tej partii lub ktoś z moich bliskich. Każdy jej członek jest zbrodniarzem?

>Ale Ty za to wyzywasz kogoś. Zobaczyłeś jakieś antyrządowe transparenty i czujesz się osobiście obrażony?
-A Ty czujesz się osobiście obrażony gdy ktoś odgryza się Kaczyńskiemu? Pierwszy zabrałeś głos w dyskusji, czy autor wątku obraził cię osobiście?
-Poza tym tak, czuję się urażony, przecież to mój ukochany prezydent jest obrażany i premier też kochany, jak mogą tak człowieka poniewierać. Żartuję oczywiście, ale teraz użyłem właśnie PiS-owskiej retoryki.

>To wystarczający powód żeby się przejechać po Kaczyńskim? Sęk w tym, że ani ktoś Ciebie ani Ty kogoś nie możesz wyzywać, a jeśli ktoś mimo wszystko Ciebie zwyzywa, to w żaden sposób nie usprawiedliwia to Twojego odgrywania się.

-A czy ja proszę o jakieś usprawiedliwienie? Nic nie zrobiłem, odpowiedziałem jedynie na twój śmieszny pogląd jakoby to Kaczyńskiemu działa się krzywda, że czasami ktoś mu się odgryzie. Co cię to obchodzi, po się tym zajmujesz?

>To cały ten śmieszny pogląd.
-Oj śmieszno-straszny.


Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
11-04-2012 15:13 
 Ocena-4 na 4
Fascynat (-25 punktów)

'Nie będę więcy godoł, bo nie ma do kogo' jak powiedział Tischner.

Michał ck
11-04-2012 20:57 
 Ocena 3 na 3
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>'Nie będę więcy godoł, bo nie ma do kogo' jak powiedział Tischner.
-Uff...bo nie dość, że błądzisz, to jeszcze kłamałeś. Nie zauważono żadnych ostrych rekcji ze strony PO na pokazy obłędu i fanatyzmu Kaczyńskiego. Ale to też okazuje się źle, bo jest to odczytywane jako słabość, że jednak czują się winni i na dodatek boją się "prawdziwego premiera". Każda odpowiedź jest zła i brak odpowiedzi też. Jak przy zaczepce ze strony podpitego kibola.

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
11-04-2012 16:12 
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)
>Szopka jest szopką i nie musi Cię o to głowa boleć, bo mnie się wydaje, że polskie prawo gwarantuje wolność zgromadzeń i wyrażania swoich poglądów

...a także wolność wyrażania opinii na temat rzeczonych, co też i twój rozmówca uczynił. Nie twoją rzeczą jest decydowanie czy powyższe powinien uznawać za swój problem, czy nie, póki w niczyje prywatne sprawy się nie miesza.
11-04-2012 16:21 
 Ocena 1 na 1
Fascynat (-25 punktów)

>...a także wolność wyrażania opinii na temat rzeczonych, co też i twój rozmówca uczynił. Nie twoją rzeczą jest decydowanie czy powyższe powinien uznawać za swój problem, czy nie, póki w niczyje prywatne sprawy się nie miesza.
>
"ten zakompleksiony, obłudny troll wyskakiwał z tak chamskimi tekstami i ordynarnymi, absurdalnymi oskarżeniami, jak to czyni do tych którzy ośmielają się mieć władzę, to Macierewicz razem z Brudzińskim nie zdołaliby go ochronić przed obiciem kaczego ryja"

Jak wyżej zacytowałem, wyraził sie wyraził. A podobno tutaj nie wolno pisać nawet nieuprzejmych czy sarkastycznych komentarzy.

Michał ck
11-04-2012 16:39 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>Jak wyżej zacytowałem, wyraził sie wyraził. A podobno tutaj nie wolno pisać nawet nieuprzejmych czy sarkastycznych komentarzy.

Nieuprzejmość Koriusa wobec zachowującej się agresywnie i - w rzeczy samej - nieco absurdalnie osoby publicznej nie wpływa na fakt, że nie jest twoją rzeczą decydowanie w jakim stopniu zachowanie tej osoby powinien on uważać za swoją sprawę. Czego konkretnie nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi?
11-04-2012 17:02 
 Ocena-1 na 1
Fascynat (-25 punktów)
Próbowałem wpoić trochę kultury osobistej temu forumowiczowi. Tłumaczyłem też, że ktoś kto "oddaje", nie jest niewinny tylko dlatego że on pierwszy został poszkodowany. Poza tym wyszło, że ja mu określam czym mu wolno, a czym nie wolno się interesować. Możliwe, że zostałem źle zrozumiany. Jako, że tutaj rozmówcy rozumieją wszystko bardzo dosłownie, to potem trzeba się długo tłumaczyć. Trochę zdrowego rozsądku też trzeba mieć.

Michał ck
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>pierwsze skrzypce gra pan Antoni, który, jako ekspert wszechrzeczy, nie życzył sobie ostatnio
>Windowsa na swoim iPadzie!

Źródło?

Ok, sprawdziłem. Pan Antonii faktycznie zapunktował w moich oczach, chcąc zrezygnować systemu Windows, uznając go za "ograniczający", szkoda tylko że chciał go usuwać z iPada.
Tichy62 (213 punktów)
Jeżeli ma się krzywą gębę to nie ma co winić lustra... Katastrofa w Smoleńsku pokazała prawdę o naszym państwie (i społeczeństwie). Tandeta i histeria w jednym. No i to biadolenie "że (PIS) Kaczyński to wykorzystuje" Też mi niespodzianka. Sposób wyjaśnienia tej katastrofy jest TAKŻE katastrofą! Rząd popełnił wszystkie możliwe błędy;

1. Całkowite oddanie inicjatywy w ręce Rosjan - sędziów we własnej sprawie! W końcu lotnisko było w Rosji,a nie w Chinach. W komisji powinni być obserwatorzy niezależni - spoza Polski i Rosji.
2. Brak koordynacji po stronie polskiej. Komisja z żałosnym Klichem i prokuratura, pokazały żałosny spektakl z nieodłącznym podkładaniem sobie świń.

W takiej właśnie atmosferze rodzą się teorie spiskowe. A prawda jest banalna; polski bajzel (lot) + ruski bajzel (lotnisko) = nieszczęście.
11-04-2012 10:25 
 Ocena 11 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>1. Całkowite oddanie inicjatywy w ręce Rosjan

Jezu...
Taż nie było żadnego oddania sprawy w ręce Rosjan. Polska prowadziła dwa samodzielne dochodzenia, z których jedno prowadzi do dziś.

>- sędziów we własnej sprawie! W końcu lotnisko było w Rosji,

I właśnie dlatego Rosjanie rzecz badają. Trzeba się było rozpieprzyć w Milanówku, wtedy żadne Ruskie by nie podskoczyły.

>a nie w Chinach.

Twoim zdaniem - katastrofy w USA powinni badać Szwajcarzy, w Bułgarii - Hindusi, a w Botswanie - Kolumbijczycy?

>W komisji powinni być obserwatorzy niezależni - spoza Polski i Rosji.

Jak mi się zdaje - odnośne prawo międzynarodowe tego nie przewiduje.

>2. Brak koordynacji po stronie polskiej. Komisja z żałosnym Klichem i prokuratura, pokazały żałosny spektakl z nieodłącznym podkładaniem sobie świń.

Bo to Polska właśnie .

>W takiej właśnie atmosferze rodzą się teorie spiskowe. A prawda jest banalna; polski bajzel (lot) + ruski bajzel (lotnisko) = nieszczęście.

Rosjanie wielokrotnie uprzedzali, by na to (nieczynne już przecież) lotnisko nie latać.

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 10:57 
 Ocena 1 na 1
Tichy62 (213 punktów)
1. Klich z komisją dostawał to co raczyli udostępnić Rosjanie. Mieli u siebie wrak i czarne skrzynki (i nadal mają!) Racz to zauważyć.
2. Daruj sobie uwagi o Szwajcarach, czy Bułgarach. To co się wydarzyło to nie banalny wypadek rejsowego samolotu, a sprawa bez precedensu, wykraczająca poza typowe konwencje, czy procedury. Nic nie stało na przeszkodzie aby do WSPÓLNEJ komisji polsko-rosyjskiej dołączyć zawodowców z innych krajów.
3. Twoje ostatnie zdanie; "Rosjanie wielokrotnie uprzedzali, by na to (nieczynne już przecież) lotnisko nie latać" jest rozczulająco-naiwne. Jak lotnisko jest nieczynne (bo nie spełnia elementarnych wymagań) to ma być zamknięte i koniec! Bez wyjątków.

I jeszcze jedno na koniec. Rosja, mówiąc oględnie była i jest państwem mało przyjaznym Polsce. Tym bardziej należało sprawę wyjaśniać obiektywnie i transparentnie. W interesie Polski i Rosji. No i prawdy....
11-04-2012 11:39 
 Ocena 11 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>1. Klich z komisją dostawał to co raczyli udostępnić Rosjanie. Mieli u siebie wrak i czarne skrzynki (i nadal mają!) Racz to zauważyć.

Jak pisałem: trzeba się było rozpieprzyć w Milanówku.

>To co się wydarzyło to nie banalny wypadek rejsowego samolotu, a sprawa bez precedensu,

Jak "bez precedensu"? Precedensów masz, ile tylko zechcesz.

>wykraczająca poza typowe konwencje, czy procedury. Nic nie stało na przeszkodzie aby do WSPÓLNEJ komisji polsko-rosyjskiej

Już widzę tę WSPÓLNĄ komisję. Dopiroż by się podniósł klangor, że sprawę Rosji oddano.

>3. Twoje ostatnie zdanie; "Rosjanie wielokrotnie uprzedzali, by na to (nieczynne już przecież) lotnisko nie latać" jest rozczulająco-naiwne. Jak lotnisko jest nieczynne (bo nie spełnia elementarnych wymagań) to ma być zamknięte i koniec! Bez wyjątków.

Chyba, że Polacy zażyczą sobie inaczej .
Polak wie lepiej, bo nawet na drzwiach od stodoły lata .

>I jeszcze jedno na koniec. Rosja, mówiąc oględnie była i jest państwem mało przyjaznym Polsce.

???
Odwrotnie chyba???

>Tym bardziej należało sprawę wyjaśniać obiektywnie i transparentnie.

To i MAK wyjaśnił.

>W interesie Polski

Nie widać powodów, by Rosja miała przejmować się interesami Polski bardziej niż np. Polska interesami Mołdawii.
Ale proszę bardzo - raport jest, wszystko zgodnie z prawem międzynarodowym. Jeśli się komuś nie podoba - to trudno.

>i Rosji.

Rosji to zwisa.

>No i prawdy....

Prawidziwa polska Prawda jest taka, że Odwieczni Wrogowie w Nowym Katyniu dokonali Zbrodniczego Zamachu na Bohaterską Elitę Narodu i żadnej innej Prawdziwy Polak nie przyswoi za cholerę .

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 12:20 
 Ocena 1 na 1
Tichy62 (213 punktów)

"Jak pisałem: trzeba się było rozpieprzyć w Milanówku"

To ma być kontrargument do mojej tezy o oddaniu inicjatywy w ręce Rosjan?

"Jak "bez precedensu"? Precedensów masz, ile tylko zechcesz"

To ma być kontrargument do mojej tezy, że sprawa jest (TU i TERAZ) bezprecedensowa? Ginie głowa państwa + całe dowództwo sił zbrojnych, a ty to porównujesz do katastrof w Mozambiku, Ekwadorze, czy Gibraltarze (Sikorski)? Wojna i Afryka w jednym. Czytałem tą listę. Na tym tle wyjątkowość Smoleńska jest jeszcze bardziej widoczna.

"Już widzę tę WSPÓLNĄ komisję. Dopiroż podniósł by się klangor, że sprawę Rosji oddano"

Mistrzostwo logiki! Wspólna komisja Polsko-Rosyjska, z niezależnymi obserwatorami to byłoby oddanie sprawy Rosji?

.................

No i tak do końca jest z tą Twoją "argumentacją" "rozpieprzyć", "zwisa" "dopiroż" Mentalnie pasujesz bardziej do zadym na Krakowskim Przedmieściu niż do rzeczowej dyskusji.
11-04-2012 12:44 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>"Jak pisałem: trzeba się było rozpieprzyć w Milanówku"
>To ma być kontrargument do mojej tezy o oddaniu inicjatywy w ręce Rosjan?

Jaśniej już nie umiem...
Prawo międzynarodowe stanowi, że dochodzenie prowadzi to państwo, na suwerennym terytorium którego katastrofa się wydarzyła.
Sądzisz, że Polska powinna była zabronić Rosjanom prowadzenia śledztwa?
Zdradzisz, jak sobie to wyobrażasz?

>"Jak "bez precedensu"? Precedensów masz, ile tylko zechcesz"
>To ma być kontrargument do mojej tezy, że sprawa jest (TU i TERAZ) bezprecedensowa?

TU i TERAZ to bezprecedensowe jest wszystko. Chyba, że Nietzsche miał rację z tym Wiecznym Powrotem...

>Ginie głowa państwa + całe dowództwo sił zbrojnych, a ty to porównujesz do katastrof w Mozambiku, Ekwadorze,

Ach, Przepraszam...
Zapomniałem, że Polska jest z istoty swojej Lepsza od jakiegoś tam Mozambiku czy Ekwadoru...

>Czytałem tą listę. Na tym tle wyjątkowość Smoleńska jest jeszcze bardziej widoczna.

Skala głupoty rzeczywiście porażająca .

>"Już widzę tę WSPÓLNĄ komisję. Dopiroż podniósł by się klangor, że sprawę Rosji oddano"
>Mistrzostwo logiki!

Przecie nie mojej. O "logice" Patriotów pisałem.

>Wspólna komisja Polsko-Rosyjska, z niezależnymi obserwatorami to byłoby oddanie sprawy Rosji?

Doprawdy, jakbyś się wczoraj urodził...

>No i tak do końca jest z tą Twoją "argumentacją" (...) "dopiroż"
>Mentalnie pasujesz bardziej do zadym na Krakowskim Przedmieściu niż do rzeczowej dyskusji.

Staropolszczyzna się nie podoba?

Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
11-04-2012 11:41 
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)

>3. Twoje ostatnie zdanie; "Rosjanie wielokrotnie uprzedzali, by na to (nieczynne już przecież) lotnisko nie latać" jest rozczulająco-naiwne. Jak lotnisko jest nieczynne (bo nie spełnia elementarnych wymagań) to ma być zamknięte i koniec! Bez wyjątków.
Kiedyś był taki kawał:
Kapral kazał wartownikowi natychmiast zameldować jak przyjedzie do jednostki Jaruzelski. Wartownik otworzył drzwi limuzyny, która zatrzymała się przed bramą i pyta:
- Wy jesteście Jaruzelski? To sp...jcie, bo jak się kapral dowie....

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Gosia (9452 punktów)

>Kiedy to się skończy?

Kiedy PiS dojdzie do władzy
Potem zacznie się nowy serial: trybunały, niekończące się procesy o zdradę,itd... itp


Feministką jest dziś każda kobieta, która ma ochotę myśleć o swych własnych sprawach tak, jak mężczyźni uważają, że nie powinna. (Alice Duer Miller)
nm123 (423 punktów)
Pardon nie rozumiem pewnej rzeczy niech ktoś mi wytłumaczy!

Co z tego że czyjś dziadek był żołnierzem Wehrmachtu.Moj pra pra dziadek był łowcą niewolników inny żołnierzem Cezara ,a jeszcze inny powiedzmy spokrewniony jest z Mongołem.Niech bedzie że tak jest, no i co z tego ?

Next co do polskości .Jeżeli ktoś miał przodka z przed powstania Polski(ehm) to też nie jest rodowitym Polakiem?
11-04-2012 15:46 
 Ocena 7 na 7
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Pardon nie rozumiem pewnej rzeczy niech ktoś mi wytłumaczy!
>Co z tego że czyjś dziadek był żołnierzem Wehrmachtu.Moj pra pra dziadek był łowcą niewolników inny żołnierzem Cezara ,a jeszcze inny powiedzmy spokrewniony jest z Mongołem.Niech bedzie że tak jest, no i co z tego ?
>Next co do polskości .Jeżeli ktoś miał przodka z przed powstania Polski(ehm) to też nie jest rodowitym Polakiem?

Oj tam sprzed powstania Polski.
Jak dobrze poszukać to co drugi polak znajdzie w swoim drzewku genealogicznym jakiegoś Żyda, Węgra, Litwina, Rosjanina, Tatara a może także Niemca, Holendra czy Włocha i to nie sięgając dalej niż 200-300 lat.
Cała nasza szlachta, ci arcypolscy Braniccy, Tyszkiewiczowie i inni są mieszanką z połową Europy.
Iluż mamy Polaków o nazwiskach Meissner, Majer, Shmidt, Sigiel, Zehner itp itd.
A moja znajoma jest z domu Grushka - czyż to w pisowskich oczach nie wygląda jak nazwisko dla volksdeutscha?

Rodowity Polak w wersji prawicowej nie istnieje. I mnie z tym dobrze.


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
11-04-2012 16:26 
 Ocena 1 na 1
nm123 (423 punktów)
Dokładnie mi też z tym dobrze ,chociaż ofc gnoić nie trzeba Polski ,ale i nie żebrać od innych narodów by Polaków wywyższali,czy tam jakieś cuda dla nich robili -_-.
Z umiarem wszystko.
11-04-2012 17:48 
 Ocena 3 na 3
Marek Matejewski (3695 punktów)
Według kreacjonistów wszyscy pochodzimy od "obywateli raju" - Adama i Ewy.
No cóż... nawet zgodnie z tą koncepcją nie jesteśmy "prawdziwymi Polakami"...
11-04-2012 20:42 
 Ocena 2 na 2
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
>Według kreacjonistów wszyscy pochodzimy od "obywateli raju" - Adama i Ewy.

Ale :
- tylko Polacy i Węgrzy ( tak mniemam ) pochodzą od Abla.
- Żydzi, Niemcy, Ruscy i cała reszta od Kaina

I zgodnie z taka koncepcją jesteśmy "prawdziwymi Polaczkami"

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365