Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Żydzi będą pozyskiwać tryt w Dimonie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-03-2021 08:39Arminius (25555 punktów)Czy Żydzi będą pozyskiwać tryt w Dimonie?
Ocena 1 na 1
W wątku jak podlinkowany niżej (www.racjonalista.pl/forum.php/s,838049) zasygnalizowano rozbudowę przez Żydów ośrodka atomowego w Dimonie. Dzisiaj podrzucam kolejny materiał traktujący o tej sprawie, w którym postawiono hipotezę co do przyczyn rozbudowy ośrodka jak wyżej. W wielkim skrócie chodzi o to, iż być może Izrael buduje nowy reaktor do produkcji trytu - izotopu wodoru stosowanego do zwiększenia mocy rażenia głowic nuklearnych.
Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem podkreślę raz jeszcze, iż brewerie Żydów jak wyżej - stwarzające zagrożenie dla całego regionu i świata - nie spotykają się z należytą reakcją świata zachodniego, w sytuacji, gdy daleko skromniejsze przedsięwzięcia Iranu obliczone na wykorzystanie energii nuklearnej w celach pozamilitarnych - spotykają się z jazgotliwą histerią i sankcjami tegoż świata zachodniego. Ktoś kiedyś podobno powiedział, ze hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek.


"If Israel does not need a new reactor to replace the old one, then what else might it be building there? In a recent interview with the Associated Press, Daryl Kimball, executive director of the Washington-based Arms Control Association, pointed to another critical element in nuclear warheads: tritium. It is a hydrogen isotope used to increase the yield of nuclear warheads. It also makes the explosive reaction more efficient, so less fuel (in Israel’s case, plutonium) is needed.Tritium has allowed for advances in weapons design, including smaller devices whose explosive power is magnified. It is also used in neutron bombs, which are designed to kill humans while having a reduced blast area. Kimball told the AP that Israel “may want to produce more tritium, a relatively faster-decaying radioactive byproduct used to boost the explosive yield of some nuclear warheads”.Tritium, like plutonium and other substances used to produce nuclear weapons, is manufactured in a nuclear reactor. It can be produced by irradiating lithium metal. The isotope is less stable than plutonium, meaning it requires replenishing more frequently for use in a nuclear arsenal.
If, as leading nuclear expert Avner Cohen has speculated, the old Dimona reactor is to be retired, Israel would need a new source for the production of tritium. Perhaps a reactor is being specifically built for that purpose."


"The ultimate irony of the Dimona project is that no one questions Israel’s right to make nuclear weapons or to improve the lethality of its arsenal. Digging a hole the size of a soccer field to build God-knows-what? Go right ahead. Yet, should a single particle of uranium fall to the ground in a place where it should not be in Iran, the whole international community begins tut-tutting that Tehran is a few weeks from nuclear breakout and imminent catastrophe".

www.middle(*)lear-site-dimona-what-building
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>> Tymczasem podkreślę raz jeszcze, iż brewerie Żydów jak wyżej - stwarzające zagrożenie dla całego regionu i świata - nie spotykają się z należytą reakcją świata zachodniego,...<<
Więc przypomnę, że prezydent Kennedy chciał kontroli tego, co się działo w Dimonie. Jak skończył, wiadomo. (Oswald - jak sam mówił - został w to wrobiony). Oprócz tego Kennedy chciał wprowadzić dolary niezależne od tzw. banku federalnych rezerw, który to bank jest bankiem żydowskim.
To kto niby z tego zachodniego świata mógłby coś zrobić, co byłoby nie na rękę Izraelowi?
Paweł_P (417 punktów)
>Więc przypomnę, że prezydent Kennedy chciał kontroli tego, co się działo w Dimonie. Jak skończył, wiadomo. (Oswald - jak sam mówił - został w to wrobiony). Oprócz tego Kennedy chciał wprowadzić dolary niezależne od tzw. banku federalnych rezerw, który to bank jest bankiem żydowskim.
>To kto niby z tego zachodniego świata mógłby coś zrobić, co byłoby nie na rękę Izraelowi?

Masz rację, to także Żydzi przyczynili się do klęski Napoleona pod Waterloo
13-03-2021 20:45 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)i jeszcze się obłowili
>>Więc przypomnę, że prezydent Kennedy chciał kontroli tego, co się działo w Dimonie. Jak skończył, wiadomo. (Oswald - jak sam mówił - został w to wrobiony). Oprócz tego Kennedy chciał wprowadzić dolary niezależne od tzw. banku federalnych rezerw, który to bank jest bankiem żydowskim.
>>To kto niby z tego zachodniego świata mógłby coś zrobić, co byłoby nie na rękę Izraelowi?
>Masz rację, to także Żydzi przyczynili się do klęski Napoleona pod Waterloo

Co więcej jeszcze na tej sprokurowanej przez siebie klęsce Napoleona - zarobili krocie.

"Nathan Rotschild founder of the London firm was supremely aware of the value of early and accurate information. His firm's fortune was made by supplying the Duke of Wellington's army in Spain and France with gold and silver coin to pay the troops"

www.global(*)e-of-waterloo-making-a-killing
Paweł_P (417 punktów)Odp: i jeszcze się obłowili

>Co więcej jeszcze na tej sprokurowanej przez siebie klęsce Napoleona - zarobili krocie.

Na Ciebie , drogi Arminiusie , zawsze można liczyć !
15-03-2021 09:07 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)staram się
>>Co więcej jeszcze na tej sprokurowanej przez siebie klęsce Napoleona - zarobili krocie.
>Na Ciebie , drogi Arminiusie , zawsze można liczyć !

Staram się jak mogę.
Paweł_P (417 punktów)Odp: staram się

>Staram się jak mogę.
>


13-03-2021 20:32 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)id fecit cui bono?
>>> Tymczasem podkreślę raz jeszcze, iż brewerie Żydów jak wyżej - stwarzające zagrożenie dla całego regionu i świata - nie spotykają się z należytą reakcją świata zachodniego,...<<
>Więc przypomnę, że prezydent Kennedy chciał kontroli tego, co się działo w Dimonie. Jak skończył, wiadomo. (Oswald - jak sam mówił - został w to wrobiony).

Tak. Jest wątek na ten temat:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,756056

"W lipcu 1963 r. prezydent USA John Kennedy zażądał - w formule wielce stanowczej i szorstkiej jak na korespondencję dyplomatyczną - od swieżo upieczonego izraelskiego premiera Levi Eshkola możliwości przeprowadzania przez USA inspekcji izraelskiego ośrodka nuklearnego w Dimonie na Pustyni Negew - w celu upewnienia się, ze ośrodek ów "jest całkowicie poświęcony celom pokojowym". Uzależnił przy tym dalsze poparcie USA dla Izraela od wyrażenia zgody na żądanie jak wyżej. Było to, de facto, ultimatum i to postawione w formule expressis verbis.
Avner Cohen, żydowski autor książki pt. "Israel and the Bomb" - ruch prezydenta USA komentuje w następujący sposób:

"Not since President Eisenhower's message to [David] Ben Gurion, in the midst of the Suez crisis in November 1956, had an American president been so blunt with an Israeli prime minister. Kennedy told Eshkol that the American commitment and support of Israel 'could be seriously jeopardized' if Israel did not let the United States obtain 'reliable information' about Israel's efforts in the nuclear field. In the letter Kennedy presented specific demands on how the American inspection visits to Dimona should be executed. Since the United States had not been involved in the building of Dimona and no international law or agreement had been violated, Kennedy demands were indeed unprecedented. They amounted, in effect, to American ultimatum."
("Od czasu Eisenhowera, pokazującemu Ben Gurionowi twardą postawę USA w środku kryzysu sueskiego, w listopadzie 1956 r. - żaden amerykański prezydent nie obszedł się tak szorstko z izrelskim premierem. Kennedy powiedział mu, że amerykańskie zobowiązanie do popierania Izraela będzie "poważnie zagrożone" - jeżeli Izrael nie umożliwi USA uzyskania "wiarygodnych info" o izraelskich poczynaniach na polu nuklearnym. W liście Kennedy sformułował specyficzne żądania odnośnie tego jak amerykańskie inspekcje w ośrodku Dimona winny przebiegać. Jako ze USA nie były zaangażowane w budowę ośrodka w Dimonie, a prawo miedzynarodowe nie było w tym przypadku pogwałcone, postulaty Kennediego były bezprecedensowe. W praktyce stanowiły amerykańskie ultimatum" - tłumaczenie Arminius)

Co więcej Kennedy zagiął na Żydach jeszcze inny parol. Otóż dażył do tego, aby ich lobbystyczną organizację (American Zionist Council) stanowiącą poprzedniczkę osławionego, funkcjonującego do dnia dzisiejszego komitetu AIPAC, uznać - na mocy aktu prawnego FARA z 1938 r. (Foreign Agents Registraction Act) za agenta wpływów obcych - z bardzo poważnymi konsekwencjami prawnymi i organizacyjnymi ( kontrole, przejrzystość, koniecznośc ujawniania swojej działalnosci, finansów, etc). Do tego celu zaangażował także swojego brata Roberta Kennediego - naczelnego Prokuratora USA.

W listopadzie 1963 r. - prezydent Kennedy już nie żył."

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365