Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-12-2020 16:50okragly (21676 punktów)Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie
"Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie w samolocie" Rosjanie też klaszczą

Klaskanie to sposób na zachowanie zdrowego organizmu. Wg zasad akupresury na powierzchni dłoni znajduje sie 30 pkt. połączonych z niektórymi organami ciała. klaszcząc je stymulujemy

Klaskaj 20 min każdego ranka. pobudzisz krążenie krwi, usuniesz toksyny z żył i tętnic i pozbędziesz się wysokiego poziomu cholesterolu. Klaskanie leczy;
- chorób serca, płuc (na przykład astma)
- bólu pleców, szyi oraz stawów
- pęcherz oraz nerki
- zbyt niskiego ciśnienia krwi
- zaburzeń układu trawiennego
Wspomoże koncentrację i wpłynie na pracę mózgu. Dzieci, które regularnie klaskają np popełniają znacznie mniej błędów ortograficznych, klaskanie stymuluje odporność, przynosi korzyści osobom cierpiącym na cukrzycę, zapalenie stawów, nadciśnienie, depresję, przewlekłe bóle migrenowe, przeziębienie, bezsenność, problemy ze wzrokiem oraz wypadanie włosów.

do klasków warto dodawać oleje na dłonie -pory otwierają się. Dzięki temu absorpcja dobroczynnych składników zawarta w olejku jest znacznie większa, dostarczy do naszego organizmu składników odżywczych.

klaski jakby ktos miał wątpliwości sa z raju, dlatego na nie trafiłem (szukanie raju moim celem i sie z Wami dziele dobrą nowiną W raju chodzili boso, co też miało wpływ, że żyli długo i szczęśliwie . Chodzenie boso po rozgrzanych ogniach też jest z raju, od pioruna zapalała sie sawanna, trzeba było chodzic po żarze i wybierać "grilowane mięso"

jest i zdanie odrębne, studenci Oxfordu zamiast klaskać będą machać, dla zdrowia psychicznego
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Leonardoo (1099 punktów)

Ludy tzw. pierwotne miały swoje zwyczaje, które mogły mieć swoje głębsze uzasadnienie.
Polecam początek filmu: www.youtube.com/watch?v=aC6JDs4izc4
Zresztą cały film jest niezły. Pokazuje jak się powinno robić politykę historyczną.
13-12-2020 08:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Ludy tzw. pierwotne miały swoje zwyczaje, które mogły mieć swoje głębsze uzasadnienie.
Ludy tzw. pierwotne np filmy przygodowe o Indianach prerii były fascynujące (chłopcy biegali w pióropuszach) Dziwne, że posługiwały sie językiem migowym
Arminius (25555 punktów)klakierstwo!
>"Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie w samolocie" Rosjanie też klaszczą
>Klaskanie to sposób na zachowanie zdrowego organizmu. Wg zasad akupresury na powierzchni dłoni
>znajduje sie 30 pkt. połączonych z niektórymi organami ciała. klaszcząc je stymulujemy
>Klaskaj 20 min każdego ranka. pobudzisz krążenie krwi, usuniesz toksyny z żył i tętnic i pozbędziesz
>się wysokiego poziomu cholesterolu. Klaskanie leczy;
>- chorób serca, płuc (na przykład astma)
>- bólu pleców, szyi oraz stawów
>- pęcherz oraz nerki
>- zbyt niskiego ciśnienia krwi
>- zaburzeń układu trawiennego
>Wspomoże koncentrację i wpłynie na pracę mózgu. Dzieci, które regularnie klaskają np popełniają
>znacznie mniej błędów ortograficznych, klaskanie stymuluje odporność, przynosi korzyści osobom
>cierpiącym na cukrzycę, zapalenie stawów, nadciśnienie, depresję, przewlekłe bóle migrenowe,
>przeziębienie, bezsenność, problemy ze wzrokiem oraz wypadanie włosów.
>do klasków warto dodawać oleje na dłonie -pory otwierają się. Dzięki temu absorpcja dobroczynnych
>składników zawarta w olejku jest znacznie większa, dostarczy do naszego organizmu składników
>odżywczych.

To reklamowy spin. Nic nie przebije - pod względem zdrowotności - regularnej jazdy na rowerze i pływania w starorzeczach.
13-12-2020 08:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: klakierstwo!

> Nic nie przebije - pod względem zdrowotności - regularnej jazdy na rowerze i pływania w starorzeczach.
w raju kąpali sie (pływali) codziennie ale rowerów nie było z tego względu długie spacery sa lepsze
tu klaskanie z nut www.youtube.com/watch?v=1EQjO2yrWyc
albo www.youtube.com/watch?v=l0XdDKwFe3k

sa doplaty do aut elektrycznych, powinni do rowerów (elektrycznych)
13-12-2020 19:54 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>rowerów nie było z tego względu długie spacery sa lepsze
Niby od czego lepsze, skoro rowerów nie było?

cr
14-12-2020 00:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>rowerów nie było z tego względu długie spacery sa lepsze
>Niby od czego lepsze, skoro rowerów nie było?
wszystko co było w było dedykowane specjalnie pod potrzeby człowieka. (lepsze jest wrogiem dobrego) Rower zamiast auta jest OK, jako transport do pracy, szkoły, do celu, ale żeby otrzymać namiastke raju (szczęścia) trzeba chodzić i to nie po chodnikach a po gruntowych ścieżkach, nawet chodząc wokół stołu przyjdzie do głowy wiele ciekawych pomysłów. Rower jest indywidulistyczny chodzenie wspólnotowe, można porozmawiać
Leonardoo (1099 punktów)
>Rower jest indywidualistyczny chodzenie wspólnotowe, można porozmawiać
>
Święta prawda. Jednak idąc na spacer można trafić na niefajne towarzystwo, "kierowniku, poratuj" zwłaszcza późnym wieczorem. A rower jednak daje większe pole manewru.
14-12-2020 13:27 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>rowerów nie było z tego względu długie spacery sa lepsze
>>Niby od czego lepsze, skoro rowerów nie było?
>wszystko co było w było dedykowane specjalnie pod potrzeby człowieka. (lepsze jest wrogiem dobrego)
No i pytam gdzie ta lepszość, gdy nie ma dobrego?

>Rower zamiast auta jest OK, jako transport do pracy, szkoły, do celu, ale żeby otrzymać namiastke raju (szczęścia) trzeba chodzić
No już nie pitol, rower jest oszałamiająco uszczęśliwiającą alternatywą właśnie chodzenia, bo pomnażając siłę mięśni użytkownika daje poczucie wolności; rower to narkotyk bez skutków ubocznych! A odrowerowa korzyść eko jest drugorzędna, zresztą niewykluczone, że tylko przejściowa.

cr
14-12-2020 14:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>rowerów nie było z tego względu długie spacery sa lepsze
>>>Niby od czego lepsze, skoro rowerów nie było?
>>wszystko co było w było dedykowane specjalnie pod potrzeby człowieka. (lepsze jest wrogiem dobrego)
>No i pytam gdzie ta lepszość, gdy nie ma dobrego?
chodzenie jest dobre bo naturalne. koń jest naturalny czemu kobiety lubia konie?
rower sztuczny.

>>Rower zamiast auta jest OK, jako transport do pracy, szkoły, do celu, ale żeby otrzymać namiastke raju (szczęścia) trzeba chodzić
> nie pitol
nie pitol Antoś
>rower jest uszczęśliwiającą alternatywą chodzenia
tak, do pracy, ale nie buduje relaci spolecznych, źródła raju

>bo pomnażając siłę mięśni użytkownika daje poczucie wolności
wolność i indywidualizm jest wrogiem raju

>rower to narkotyk bez skutków ubocznych!
lepszy niż bieganie, ale w raju nie biegali, no chyba że za sarenką
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czemu kobiety lubia konie?
Bo konie lubią wszyscy.

>rower sztuczny.
Wilk naturalny...

>> nie pitol
>nie pitol Antoś
Tym bardziej.

>>rower...
>nie buduje relaci spolecznych
A tandem?

cr
15-12-2020 11:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu kobiety lubia konie?
>Bo konie lubią wszyscy.
w klubach jeździeckich znaczna przewaga kobiet, czemu?

>>rower sztuczny.
>Wilk naturalny...
z wilka mamy psa a z roweru?

>>>rower...
>>nie buduje relaci spolecznych
>A tandem?
tandem kucyków jest OK


wiele informacji pozyskujemy niewerbalnie a tu odwróceni plecami
rowery są b dobre do transportu, do zycia wspólnotowego też ale mniej praktyczne niz spacer. W nowym raju będą rowery (do transportu) i kucyki (do pogadania) Masz (miałaś) kucyka?

sterowanie lejcami jest przestarzałe, można wymyśleć coś innego (elektronicznie?)

Amisze też nie mogą miec rowerów ale mają kuce

15-12-2020 12:19 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w klubach jeździeckich znaczna przewaga kobiet, czemu?
Konie wolą lżejszych jeźdźców.

>>>nie buduje relaci spolecznych
>>A tandem?
>tandem kucyków...
Pytam czy tandem relacje społeczne buduje.

>rowery są [...] mniej praktyczne niz spacer
Do pokonywania odległości lepszy jest rower.

>Masz (miałaś) kucyka?
A Ty masz/miałeś rower?

>Amisze też nie mogą miec rowerów ale mają kuce
>
A kuc, jaki jest, każdy widzi.

cr
15-12-2020 12:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w klubach jeździeckich znaczna przewaga kobiet, czemu?
>Konie wolą lżejszych jeźdźców.
są konie wagi pociągowej

>Do pokonywania odległości lepszy jest rower.
do rozmowy spacer

>>Masz (miałaś) kucyka?
>A Ty masz/miałeś rower?
miałem rower Ty kucyka (za co miałbym Cie ciągać?

>>Amisze też nie mogą miec rowerów ale mają kuce
>>

>A kuc, jaki jest, każdy widzi.
ten jest wyrośnięty (głowy rodziny)
najpóźniej nastolatkom dają kuce (nie rowery) żeby mogli jeździć na randki
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w klubach jeździeckich znaczna przewaga kobiet, czemu?
>>Konie wolą lżejszych jeźdźców.
>są konie wagi pociągowej
Jeźdźcy bywają grubasami.

>>Do pokonywania odległości lepszy jest rower.
>do rozmowy spacer
Do rozmowy najlepsze jest siedzenie, a rower je ma.

>miałem rower Ty kucyka (za co miałbym Cie ciągać?
Podejrzewałam, że to Ty.

>A kuc, jaki jest, każdy widzi.
>ten jest wyrośnięty
Nad wyraz.*

_____
*autorce chodzi tutaj o wyraz "kuc"

cr
15-12-2020 14:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>w klubach jeździeckich znaczna przewaga kobiet, czemu?
>>>Konie wolą lżejszych jeźdźców.
>>są konie wagi pociągowej
>Jeźdźcy bywają grubasami.
nie o wagę chodzi, dziewczyny lubia konie, kuce i kucyki

>>>Do pokonywania odległości lepszy jest rower.
>>do rozmowy spacer
>Do rozmowy najlepsze jest siedzenie, a rower je ma.
do rozmowy najlepszy spacer

>>miałem rower Ty kucyka (za co miałbym Cie ciągać?
>Podejrzewałam, że to Ty.
mam żal, że za mało Cie wytarmosiłem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>są konie wagi pociągowej
>>Jeźdźcy bywają grubasami.
> nie o wagę chodzi,
Piszesz o wadze.

>do rozmowy najlepszy spacer
Perypatetyk.

>>>miałem rower Ty kucyka (za co miałbym Cie ciągać?
>>Podejrzewałam, że to Ty.
> mam żal, że za mało Cie wytarmosiłem
Do mnie?

cr
Leonardoo (1099 punktów)
Nie rozumiem, co zdrowego jest w uprawianiu sportu, w którym koń biegnie, a na wozie siedzi grubas i pokrzykuje: wioooo!

Gdyby zamiast konia wspomniany grubas ciągnął ten wózek, to rozumiem.

Dlatego lubię czasem pooglądać sobie takie filmiki: www.youtube.com/watch?v=X39QOTVhVeQ albo to: www.youtube.com/watch?v=mPM_AOMvlOM
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie rozumiem, co zdrowego jest w uprawianiu sportu, w którym koń biegnie, a na wozie siedzi grubas i pokrzykuje: wioooo!
Owies.

cr
16-12-2020 08:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>są konie wagi pociągowej
>>>Jeźdźcy bywają grubasami.
>> nie o wagę chodzi,
>Piszesz o wadze.>
napisałaś że konie wola kobiety, bo sa lżejsze. Może być że kobiety lubią konie bo konie lubia kobiety, ale nie tylko o wagę chodzi (może w ogóle o wagę nie chodzi) a o inne przymioty. Konie są b płochliwe i może boją się mężczyzn? kobiety jako bardziej empatyczne, gada z niemowlakiem pogada z koniem i go zrozumie, lepiej przekupują konie np cukierkiem

>>do rozmowy najlepszy spacer
>Perypatetyk.
Perypatetyk -określenie osoby lubiącej się przechadzać podczas rozmowy lub rozmyślań.
dzisiaj nauczyciel chodzi dzieci siedzą, powinno być odwrotnie
jak nazwac kobiete lubiącej obierać ziemniaki podczas rozmowy?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kobiety jako bardziej empatyczne, gada z niemowlakiem pogada z koniem i go zrozumie
Faceci nie gadają, bo muszą uważać, żeby nie chlapnąć co tam sobie w główkach knują.

> dzisiaj nauczyciel chodzi dzieci siedzą, powinno być odwrotnie
W pandemicznej edukacji i nauczyciele siedzą: przed komputerami.

>jak nazwac kobiete lubiącej obierać ziemniaki podczas rozmowy?
Może by ją nazwać żeńską formą nazwy faceta lubiącego to samo?

cr
16-12-2020 11:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kobiety jako bardziej empatyczne, gada z niemowlakiem pogada z koniem i go zrozumie
>Faceci nie gadają, bo muszą uważać, żeby nie chlapnąć co tam sobie w główkach knują.
my uwielbiamy hierarchię (tak twierdzi Konopka, że ona podstawą organizacji społecznej) a koń (głupi?) nie może tego zrozumiec w odróżnieniu od psa, dlatego do konia podchodzimy z batem. Psie zaprzęgi nie mają bata.
Człowiek jest najlepszym wariantem konia, uznaje hierarchię, sam się zaprzęgnie do kieratu, pracuje bez nadzoru, płaci podatki, uczy swoje dzieci jak byc dobrymi "końmi", łaszczy sie jak pies przed panem (patoelitami)

>>jak nazwac kobiete lubiącej obierać ziemniaki podczas rozmowy?
>Może by ją nazwać żeńską formą nazwy faceta lubiącego to samo?
nie obieramy ziemniaków,
w czasie złotego wieku mężczyćni idąc na polowanie rozmawiaja, kobietom analogicznie najlepiej sie rozmawia np ucierając maniok, drąc pierze, łuskając groch a może robiąc na drutach? Kuchnia jako miejsce życia towarzyskiego?
czy słowo -perypatetyk- znałaś czy znalazłaś?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jak nazwac kobiete lubiącej obierać ziemniaki podczas rozmowy?
>>Może by ją nazwać żeńską formą nazwy faceta lubiącego to samo?
>nie obieramy ziemniaków
OK, nie było rozmowy.

cr
16-12-2020 14:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jak nazwac kobiete lubiącej obierać ziemniaki podczas rozmowy?
>>>Może by ją nazwać żeńską formą nazwy faceta lubiącego to samo?
>>nie obieramy ziemniaków
>OK, nie było rozmowy.
co było a nie jest nie pisze sie w rejestr
Ziemniaki można bez trudu pozbawic skórki, jeżeli najpierw zostaną ugotowane. Wówczas skórka sama odchodzi. Wystarczy lekko przesunąć palcem po ziemniaku Gotowane nieobierane są smaczniejsze.
Czemu nie jeść ze skórka?

w udanej rozmowie może być zasada, że mężczyźni mają miec zajęte nogi (np golf) a kobiety ręce?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie

>Klaskanie to sposób na zachowanie zdrowego organizmu.
"No to duże brawa dla klakiera."


cr
13-12-2020 12:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Klaskanie to sposób na zachowanie zdrowego organizmu.
> "No to duże brawa dla klakiera."

przykładowo w starożytnym Rzymie nie było sondaży, były klaski, dlatego naj wódz tamtego okresu zwany okrągły sprowadził na wiec swoich żołnierzy, byli klakierami. Okrągły był sławny, tak było

-jad- (18783 punktów)
>"Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie w samolocie"

Ludzie klaszczą z radości, że wylądowali żywi najbezpieczniejszym środkiem transportu na świecie. Znamienne, że nie ma zwyczaju dziękowania losowi za przeżycie przy wysiadaniu z autobusu, tramwaju, pociągu, metra, taksówki, własnego samochodu.
Leonardoo (1099 punktów)
>>"Nie ma gorszej wiochy, niż klaskanie w samolocie"
>Ludzie klaszczą z radości, że wylądowali żywi najbezpieczniejszym środkiem transportu na świecie. Znamienne, że nie ma zwyczaju dziękowania losowi za przeżycie przy wysiadaniu z autobusu, tramwaju, pociągu, metra, taksówki, własnego samochodu.

Przypomniał mi się stary dowcip, sorry:
Umarł kierowca autobusu i w tym samym czasie umarł jego proboszcz. Obaj stoją w kolejce do raju. Wychodzi św. Piotr i mówi: "Teraz kierowca, zapraszam". Na to proboszcz: "Przepraszam, to chyba pomyłka. Ja znam tego człowieka, całe życie pił, itd." A ja tu już stoję tyle czasu..."
Na to św. Piotr: Widzisz, przyjacielu, ty przez całe życie mówiłeś takie kazania, że większość ludzi spała, a niektórzy bluźnili. A on, jak jechał po pijaku górską, krętą drogą, to wszyscy ludzie w autobusie gorąco się modlili".

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365