Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zdublowana lojalność Żydów (nie tylko) amerykańskich

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
29-03-2021 09:51Arminius (25555 punktów)Zdublowana lojalność Żydów (nie tylko) amerykańskich
Ocena 1 na 1
Jonahtan Pollard - amerykański Żyd - spędził 30 lat w więzieniu za szpiegostwo na rzecz Izraela, który to proceder uprawiał, pracując w charakterze analityka amerykańskiego wywiadu w latach 80 - tych ubiegłego wieku. Jego agenturalna działalność została przez kontrwywiadowcze służby amerykańskie oceniona jako niezwykle szkodliwa i niebezpieczna. Po przedterminowym zwolnieniu z odbywania kary, Pollard udał się do Izraela, gdzie powitano go jak bohatera narodowego.
W wywiadzie udzielonym kilka dni temu Pollard primo oświadczył, iż Żydzi amerykańscy za bardzo się "amerykanizują" nad czym należy ubolewać, secundo - ze względu na ich etniczno - kulturową specyfikę - zawsze będą się cechowali podwójną lojalnością oraz tertio, zapytany o wprost o tę kwestię, poradził młodym Żydom w USA pracującym w aparacie bezpieczeństwa tego kraju, szpiegowanie na rzecz Izraela.
Konstatacje Pollarda w zasadzie nie wymagają żadnego komentarza, charakteryzują się "granitową przejrzystością". Dodam tylko w skromniutkim uzupełnieniu, iż uwaga o zdublowanej lojalności elementu żydowskiego ma także - a może nawet przede wszystkim - odniesienie do przeszłości.
Zainteresowanych problemem, odsyłam do podlinkowanego materiału.

Jonathan Pollard, an American who served a 30-year sentence for spying for Israel and who moved to Israel in December after the end of his parole, made blunt comments on supposed Jewish dual loyalty and the FBI in an interview published Thursday.
"American Jewry has one major problem: they consider themselves more American than they do Jews," Pollard told the Israel Hayom daily.
Asked how he felt about being accused by US Jews of having dual loyalties, Pollard did not take issue with the title. "If you don't like the accusation of double loyalty, then go the F*** home," he said bluntly.
"It's as simple as that. If you live in a country where you are constantly under that charge, then you don't belong there. You go home. You come home. If you['re] outside Israel, then you live in a society in which you are basically considered unreliable. The bottom line on this charge of dual loyalty is, I'm sorry, we're Jews, and if we're Jews, we will always have dual loyalty," he added.
An he suggested that if asked for advice, he would counsel a young US Jew working in the American security apparatus to spy for Israel.
"I'd tell him, not doing anything is unacceptable. So simply going home [to Israel] is not acceptable. Making aliyah is not acceptable," Pollard said. "You have to make a decision whether your concern for Israel and loyalty to Israel and loyalty to your fellow Jews is more important than your life."
www.timeso(*)will-always-have-dual-loyalty/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
Ja bym tego nie nazywał zdublowaną lojalnością. W opisanym przypadku mamy tylko lojalność w stosunku do Izraela. Podejrzewam zresztą, że 99% żydów amerykańskich ma podobne podejście do lojalności. Bycie obywatelem amerykańskim jest dla nich tylko wygodnym dodatkiem.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365