Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dał nam przykład Bonaparte?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-04-2021 09:09Arminius (25555 punktów)Dał nam przykład Bonaparte?
Ocena 1 na 1
W maju mija dwusetna rocznica śmierci Napoleona. I znów, tak jak w przypadku Komuny Paryskiej, postać Napoleona ostro polaryzuje francuską scenę polityczna, francuskie społeczeństwo, a nawet - zważywszy na "globalny" wymiar tej postaci - prowokuje do refleksji i zajmowania stanowiska w sprawie - daleko poza granicami Francji.
Lewica ogólnie, wali w mit Napoleona jak w bęben zarzucając mu rasizm, militaryzm, despotyzm, kolonializm, mizoginizm, seksizm, ludobójstwo ( na Haitii ) z wykorzystaniem techniki masowego zagazowywania ludzi.
Z kolei Prawica widzi w nim wielkiego reformatora, arcystratega, męża stanu, człowieka który uczynił Francję wielką. Warto dodać, tytułem ciekawostki, iż Hitler żywił sui generi kult Napoleona. Po zdobyciu Paryża w czerwcu 1940 roku, zjawił się on w stolicy Francji i dwukrotnie odwiedził grób Bonapartego w Pałacu Inwalidów (podlinkowane foto). Na jego rozkaz pałac jak wyżej odnowiono oraz zabezpieczono przed bombardowaniem.
Nie jestem maniakalnym wielbicielem Bonapartego. Jednakże jestem w stanie sporo mu wybaczyć, nie tyle za Księstwo Warszawskie czy rozpirzenie Moskwy - co za kodeks prawa nazwany jego imieniem, którego znaczenie dla.....postępu w Europie i na świecie trudno jest przecenić.
Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materialu.

headtopics(*)ld-s-worst-misogynist-19166664
www.iconic(*)hitler-visits-napoleons-grave/

"As a result, Nicolas Mayer-Rossignol, the Socialist mayor of Rouen, says he wants to replace the bronze statue of the emperor on horseback that stands outside his town hall, replacing it with a woman.“He was racist, sexist, despotic, militaristic, a coloniser, but all that is generally swept under the carpet,” said political scientist Françoise Vergès. “There is such nostalgia over the former grandeur of France that all is forgiven. It’s time to end this blindness.”


"Right-wing MP Julien Aubert issued an open asking: “Will France be the only country in the world in 2021 not to admire Napoleon?” The first consul-turned-emperor, he claimed, had fallen foul of the “dictates of political correctness”, which seek to “expiate everything that made (France) great and glorious” and have turned Napoleon into “the odious symbol of the proponents of cancel culture”.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>...wali w mit Napoleona jak w bęben zarzucając mu rasizm, militaryzm, despotyzm, kolonializm, mizoginizm, seksizm, ludobójstwo (na Haitii) z wykorzystaniem techniki masowego zagazowywania ludzi. [...]Hitler żywił sui generi kult Napoleona.[...] Nie jestem maniakalnym wielbicielem Bonapartego. Jednakże jestem w stanie sporo mu wybaczyć[...] za kodeks prawa nazwany jego imieniem
Nie ma jak Aryjczykiem być.

A może by tę zasadę utargowania za zasługi rozszerzyć i niechby wobec zasłużonych na innych polach mniej rygorystycznie stosowano np. kodeks karny?

Taki Polański Roman, syn Mojżesza, który świetne filmy przecież robił...

cr
01-04-2021 11:42 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)
>>...wali w mit Napoleona jak w bęben zarzucając mu rasizm, militaryzm, despotyzm, kolonializm, mizoginizm, seksizm, ludobójstwo (na Haitii) z wykorzystaniem techniki masowego zagazowywania ludzi. [...]Hitler żywił sui generi kult Napoleona.[...] Nie jestem maniakalnym wielbicielem Bonapartego. Jednakże jestem w stanie sporo mu wybaczyć[...] za kodeks prawa nazwany jego imieniem
>Nie ma jak Aryjczykiem być.

Napoleon nie był raczej wzorcowym Aryjczykiem. Urodził się na Korsyce jeszcze genueńskiej. Typ raczej śródziemnomorsko - lewantyński.

>A może by tę zasadę utargowania za zasługi rozszerzyć i niechby wobec zasłużonych na innych polach mniej rygorystycznie stosowano np. kodeks karny?

Trudno do postaci historycznej stosować KK? Można oceniać, potępiać, aprobować, mieć zniuansowany pogląd, itp.


>Taki Polański Roman, syn Mojżesza, który świetne filmy przecież robił...

Ten człek ciągle jest żyw - więc podpada pod przepisy penalne.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Napoleon nie był raczej wzorcowym Aryjczykiem.
Ale wygląda na to, że Ty się czujesz białym panem.

>Trudno do postaci historycznej stosować KK? Można oceniać, potępiać, aprobować, mieć zniuansowany pogląd, itp.
Proponowałeś ocenę, więc szukam zasady etycznej.

>>Taki Polański Roman, syn Mojżesza, który świetne filmy przecież robił...
>Ten człek ciągle jest żyw - więc podpada pod przepisy penalne.
Inaczej go ocenisz jak umrze?


cr
Arminius (25555 punktów)czucie... rasy
>>Napoleon nie był raczej wzorcowym Aryjczykiem.
>Ale wygląda na to, że Ty się czujesz białym panem.

Czuję się i jestem nim. Nota bene, żeby wyjaśnić kontekst, jeden z moich znajomych amerykańskich ( Czarnoskóry) czuje się i jest "czarnym panem". A Pani jaką jest "Panią" i jak się z tym ...czuje lub nie czuje?

>>Trudno do postaci historycznej stosować KK? Można oceniać, potępiać, aprobować, mieć zniuansowany pogląd, itp.
>Proponowałeś ocenę, więc szukam zasady etycznej.

Proszę więc oceniać etycznie, nie zaś odwoływać się do KK

>>>Taki Polański Roman, syn Mojżesza, który świetne filmy przecież robił...
>>Ten człek ciągle jest żyw - więc podpada pod przepisy penalne.
>Inaczej go ocenisz jak umrze?

Ocenić go można już teraz jak i po jego śmierci. Upływ czasu nota bene jest dobrym kryterium na weryfikowanie - także - wielkości danego delikwenta. Natomiast pod przepisy penalne nie będzie podpadał jak umrze. Tak samo jak Napoleon od 200 lat nieżyjący - pod nie nie podpada.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: czucie... rasy

>>>Napoleon nie był raczej wzorcowym Aryjczykiem.
>>Ale wygląda na to, że Ty się czujesz białym panem.
>Czuję się i jestem nim. Nota bene, żeby wyjaśnić kontekst, jeden z moich znajomych amerykańskich ( Czarnoskóry) czuje się i jest "czarnym panem". A Pani jaką jest "Panią" i jak się z tym ...czuje lub nie czuje?
Usiłuję być kimś takim.

>>>Trudno do postaci historycznej stosować KK? Można oceniać, potępiać, aprobować, mieć zniuansowany pogląd, itp.
>>Proponowałeś ocenę, więc szukam zasady etycznej.
>Proszę więc oceniać etycznie
Próbuję niniejszym.

>>>>Taki Polański Roman, syn Mojżesza, który świetne filmy przecież robił...
>>>Ten człek ciągle jest żyw - więc podpada pod przepisy penalne.
>>Inaczej go ocenisz jak umrze?
>Ocenić go można już teraz
Więc jak ocenisz żyjącego wybitnego reżysera, który zasłynął czynem karalnym; czy tak, jak nieżyjącego już sławetnego wodza, który ma na koncie i zbrodnie?


cr
bartech (554 punktów)Odp: Dał nam przykład Bonaparte?
Jako przedstawiciel rasy białej chciałbym wyrazić swoje oburzenie. Dlaczego posąg białoskórego Napoleona jest wykonany z brązu?! Przecież to jest jawne, chamskie koloryzowanie białych!
01-04-2021 13:47 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)"marmurowanie"?
>Jako przedstawiciel rasy białej chciałbym wyrazić swoje oburzenie. Dlaczego posąg białoskórego Napoleona jest wykonany z brązu?! Przecież to jest jawne, chamskie koloryzowanie białych!

Marmur karraryjski byłby lepszym wyborem? Być może jest to jakaś ogólniejsza alternatywa dla swego rodzaju totalizmu ruchu obalającego pomniki złych Białych. Może należy ich "wybielić" - jednoznacznie tym samym wskazując na kolor Zła???
01-04-2021 18:10 
 Ocena 1 na 1
bartech (554 punktów)Odp: "marmurowanie"?
>>Jako przedstawiciel rasy białej chciałbym wyrazić swoje oburzenie. Dlaczego posąg białoskórego Napoleona jest wykonany z brązu?! Przecież to jest jawne, chamskie koloryzowanie białych!
>Marmur karraryjski byłby lepszym wyborem? Być może jest to jakaś ogólniejsza alternatywa dla swego rodzaju totalizmu ruchu obalającego pomniki złych Białych. Może należy ich "wybielić" - jednoznacznie tym samym wskazując na kolor Zła???
>

Trzeba tutaj zachować daleko posuniętą ostrożność. Bo w trakcie negocjacji wymiany pomnika Napoleona na pomnik kobiety (które mogłyby się skończyć - wydającym się zadowalać wszystkie strony - kompromisem w postaci postawienia dwóch pomników kobiet - z brązu i z marmuru karraryjskiego) może umknąć sprawa uczuć milionów mężczyzn na całym świecie będących ofiarami lub potomkami ofiar przemocy kobiet, zarówno fizycznej, ale głównie psychicznej. Dlaczego by zmuszać 60-letniego Francuza, który po 40 latach udręki w pożyciu małżeńskim, podczas którego kobieta odebrała mu wolność nawet w kwestii decydowania o opuszczeniu lub nie klapy od sedesu, i który po długiej terapii u psychologa odważył się w końcu przerwać tę spiralę ciągłych upokorzeń, odbierania wolności i godności, składając pozew rozwodowy, do codziennego oglądania symbolu przyczyny jego życiowego nieszczęścia wyniesionego na piedestał?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dał nam przykład Bonaparte?

>tyle za Księstwo Warszawskie czy rozpirzenie Moskwy - co za kodeks prawa nazwany jego imieniem,
>

Jak się wam wydaje, dlaczego Napoleon poszedł na Moskwę a nie na stolicę Rosji ?
01-04-2021 14:57 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)dlatego
>>tyle za Księstwo Warszawskie czy rozpirzenie Moskwy - co za kodeks prawa nazwany jego imieniem,
>>
>Jak się wam wydaje, dlaczego Napoleon poszedł na Moskwę a nie na stolicę Rosji ?

Bo na drodze do Petersburga stały znacznie silniejsze formacje rosyjskie, niż na kierunku moskiewskim.

Bo Zdobycie Moskwy dawało znacznie więcej korzyści z punktu widzenia operacyjno - logistycznego.

Bo Petersburg to port, którego zdobycie byłoby bardzo trudne, zważywszy na flotę brytyjską, która wspomagałaby siły rosyjskie.
romaro (25211 punktów)Odp: dlatego
>Bo Petersburg to port, którego zdobycie byłoby bardzo trudne, zważywszy na flotę brytyjską, która wspomagałaby siły rosyjskie.

Tak, aczkolwiek nie tylko dlatego. Napoleon przede wszystkim nie chciał się nadziać na stacjonujący w Petersburgu odział Morawieckiego.
01-04-2021 20:45 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Czaplic znacznie groźniejszy
>>Bo Petersburg to port, którego zdobycie byłoby bardzo trudne, zważywszy na flotę brytyjską, która wspomagałaby siły rosyjskie.
>Tak, aczkolwiek nie tylko dlatego. Napoleon przede wszystkim nie chciał się nadziać na stacjonujący w Petersburgu odział Morawieckiego.


E tam, przecenia pan zdecydowanie mozliwości operacyjne kontygentu Morawieckiego. Już zdecydowanie bardziej ze strony polskiej prorosyjskiej - dawli Mu się we znaki gerylasi Czaplica.
romaro (25211 punktów)Odp: Czaplic znacznie groźniejszy
>E tam, przecenia pan zdecydowanie mozliwości operacyjne kontygentu Morawieckiego.
No nie wiem, pewnie wtedy coś znaczył w planach moskali jak i teraz.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: dlatego
>>>
>Bo na drodze do Petersburga stały znacznie silniejsze formacje rosyjskie, niż na kierunku moskiewskim.
>Bo Zdobycie Moskwy dawało znacznie więcej korzyści z punktu widzenia operacyjno - logistycznego.
>

Konkretnie, jakie to korzyści dawało operacyjno logistyczne ??
Ile mieszkańców miała wtedy Moskwa ??
Wpakowali się do kotła i to był początek końca.
Teraz Amerykanie z polskimi "katolikami" ruszyli na Rosję.
Rosja ma non stop problemy. Dobrze, że Żydzi dali im broń atomową o czym pewnie u nas nie wiedzą.
okragly (21676 punktów)Odp: Dał nam przykład Bonaparte?
Napoleon = Hitler

Hitler miał ogromne sukcesy społeczne (zlikwidował ogromne bezrobocie, biede, rozwinął kraj) Narodowy socjalizm jest znacznie lepszy niż liberalizm (indywidualizm, wolność), szkoda że "dziecko zostało wylane z kąpielą"

ciekawe czy w Chinach żródłem ogromnego sukcesu cywilizacyjnego nie jest "narodowy socjalizm"
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
> Napoleon = Hitler
>Hitler miał ogromne sukcesy społeczne (zlikwidował ogromne bezrobocie, biede, rozwinął kraj) Narodowy socjalizm jest znacznie lepszy niż liberalizm (indywidualizm, wolność), szkoda że "dziecko zostało wylane z kąpielą"
>ciekawe czy w Chinach żródłem ogromnego sukcesu cywilizacyjnego nie jest "narodowy socjalizm"

Sukcesy techniczne Niemiec zaczęły się na długo przed Hitlerem.
Gdyby Amerykanie z Brytyjczykami nie zorganizowali holokaustu, Europa miała by pierwsza broń atomową, i dzisiaj nie byłoby dyskusji dlaczego amerykański kapitalizm pokonał europejski socjalizm.
02-04-2021 14:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Sukcesy techniczne Niemiec zaczęły się na długo przed Hitlerem.
Cud Gospodarczy III Rzeszy 1933-1939 www.youtube.com/watch?v=yDBy3Qw3mGU

● w 1932 r. było 141tys. domów mieszkalnych, w 1939 - 284tys.
● dochód narodowy wzrósł ponad dwukrotnie,
● przemysł ciężki i zbrojeniowy zwiększył moce ponad dwukrotnie,
● produkcja stali wzrosła ponad czterokrotnie,
● wydobycie rud żelaza wzrosło prawie pięciokrotnie.
● wskaźnik produkcji dóbr przemysłowych wzrósł ponad dwukrotnie, w tym ...dóbr inwestycyjnych ponad trzykrotnie.
● Zbudowano od podstaw przemysł włókien sztucznych, produkcję syntetycznej ...benzyny i kauczuku, a w produkcji aluminium Niemcy wysunęły się na ...pierwsze miejsce w świecie.
● W przemyśle samochodowym zatrudnienie wzrosło z 65tys. (1933 r.) do ...220tys. (1938 r.).
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Sukcesy techniczne Niemiec zaczęły się na długo przed Hitlerem.
> Cud Gospodarczy III Rzeszy 1933-1939 www.youtube.com/watch?v=yDBy3Qw3mGU
>● w 1932 r. było 141tys. domów mieszkalnych, w 1939 - 284tys.
>● dochód narodowy wzrósł ponad dwukrotnie,
>● przemysł ciężki i zbrojeniowy zwiększył moce ponad dwukrotnie,
>● produkcja stali wzrosła ponad czterokrotnie,
>● wydobycie rud żelaza wzrosło prawie pięciokrotnie.
>● wskaźnik produkcji dóbr przemysłowych wzrósł ponad dwukrotnie, w tym ...dóbr inwestycyjnych ponad trzykrotnie.
>● Zbudowano od podstaw przemysł włókien sztucznych, produkcję syntetycznej ...benzyny i kauczuku, a w produkcji aluminium Niemcy wysunęły się na ...pierwsze miejsce w świecie.
>● W przemyśle samochodowym zatrudnienie wzrosło z 65tys. (1933 r.) do ...220tys. (1938 r.).
>

Gdyby zrobił podobne zestawienie dekady Gierka, też wzrosty były by imponujące.
W końcu epoki Gierka zrównaliśmy się z Hiszpanią.
01-04-2021 20:38 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)strzał w dychę!
> Napoleon = Hitler
>Hitler miał ogromne sukcesy społeczne (zlikwidował ogromne bezrobocie, biede, rozwinął kraj) Narodowy socjalizm jest znacznie lepszy niż liberalizm (indywidualizm, wolność), szkoda że "dziecko zostało wylane z kąpielą"
>ciekawe czy w Chinach żródłem ogromnego sukcesu cywilizacyjnego nie jest "narodowy socjalizm"

Trafił pan w dziesiątkę. Gratuluję!
A tutaj jest szczegółowe rozwinięcie tezy, według której sukces chiński w dużym stopniu ma korzenie we wcielaniu w życie teorii nazistowskich, które w konfucjańsko - taoistycznych Chinach mają się być może nawet lepiej niż onegdaj w hitlerowskich Niemczech.
Nota bene, pikantnym bardzo detalem jest to, iż Carlem Schmittem, o którym pan sobie poczyta w podlinkowanym tekście fascynuje się także nasz..... Kaczyński oraz...Putin
www.theatl(*)ommunists-carl-schmitt/617237/

"China has in recent years witnessed a surge of interest in the work of the German legal theorist Carl Schmitt. Known as Hitler's "Crown Jurist," Schmitt joined the National Socialist Party in 1933, and, though he was only officially a Nazi Party member for three years, his anti-liberal jurisprudence had a lasting impact-at the time, by helping to justify Hitler's extrajudicial killings of Jews and political opponents, and then long afterward. Whereas liberal scholars view the rule of law as the final authority on value conflicts, Schmitt believed that the sovereign should always have the final say. Commitments to the rule for law would only undercut a community's decision-making power, and "deprive state and politics of their specific meaning." Such a hamstrung state, according to Schmitt, could not protect its own citizens from external enemies.
China's fascination with Schmitt took off in the early 2000s when the philosopher Liu Xiaofeng translated the German thinker's major works into Chinese. Dubbed "Schmitt fever," his ideas energized the political science, philosophy, and law departments of China's universities. Chen Duanhong, a law professor at Peking University, called Schmitt "the most successful theorist" to have brought political concepts into his discipline. "His constitutional doctrine is what we revere," Chen wrote in 2012, before adding, of his Nazi membership, "That's his personal choice." An alum of Peking University's philosophy program, who asked not to be identified speaking on sensitive issues, told me that Schmitt's work was among "the common language, a part of the academic establishment" at the university.Schmitt's influence is most evident when it comes to Beijing's policy toward Hong Kong. Since its handover to China from Britain in 1997, the city has ostensibly been ruled under a "one country, two systems" framework, whereby it would be part of China, but its freedoms, independent judiciary, and other forms of autonomy would be preserved for 50 years. Over time, these freedoms have been eroded as the CCP has sought greater control, and more recently have been undermined completely with the national-security law."
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: strzał w dychę!
>>
>A tutaj jest szczegółowe rozwinięcie tezy, według której sukces chiński w dużym stopniu ma korzenie we wcielaniu w życie teorii nazistowskich, które w konfucjańsko - taoistycznych Chinach mają się być może nawet lepiej niż onegdaj w hitlerowskich Niemczech.
>

Chinom po wojnie przyznano 100 miliardów dolarów odszkodowania od Japonii i Chiny ZREZYGNOWAŁY z tej kwoty.
Przypuszczam, że Chińczycy w zamian za te 100 mld $ przyjęli pomoc technologiczną i to był początek ich sukcesów i początek kłopotów z imperializmem amerykańskim.
Analizuję jakiego okupu domagali się Amerykanie od Japończyków zrzucając na ich ludność cywilną, bez ostrzeżenia bomby atomowe. Amerykanie przyrzekli żydowskim fizykom w Los Alamos, że pierwsi nie użyją broni atomowej.
Chiny wzmocniono by stanowiły przeciwwagę dla imperializmu amerykańsko brytyjskiego.
02-04-2021 08:52 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Dał nam przykład Bonaparte?
> Napoleon = Hitler
>Hitler miał ogromne sukcesy społeczne (zlikwidował ogromne bezrobocie, biede, rozwinął kraj) Narodowy socjalizm jest znacznie lepszy niż liberalizm (indywidualizm, wolność), szkoda że "dziecko zostało wylane z kąpielą"

Naziści wykluczyli ze statystyk bezrobotne kobiety uznając, że miejsce kobiety jest w domu, z dziećmi. Dodatkowo tam, gdzie było to możliwe, kobiety zwalniano z pracy i zatrudniano na to miejsce mężczyzn. W podobny sposób potraktowano Żydów

Popularnością cieszył się także program oszczędzania na volkswagena "Garbusa". Auto kosztowało 990 marek. Robotnicy mogli wpłacać na specjalne konta 5 marek tygodniowo. Teoretycznie po zebraniu 750 marek mieli otrzymać samochód. W praktyce auta w ramach programu nie otrzymał nikt a pieniądze skonfiskowano na zbrojenia.

A więcej tu.
www.obserw(*)podarczego-sukcesu-iii-rzeszy/

wielkahist(*)-niemcy-na-krawedz-bankructwa/


>ciekawe czy w Chinach żródłem ogromnego sukcesu cywilizacyjnego nie jest "narodowy socjalizm"

Jest jebanie za miskę ryżu.

ciekawostk(*)rowadzil-niemcy-do-bankructwa/

Wylanie dziecka z kąpielą? Coż za delikatne określenie na ten rozpierdol który zafundował Niemcom i reszcie świata ten świr.

Dziwne że te wszystkie cudowne systemy wpierdalają się gdy do otępionego łba dochodzi matematyka.
02-04-2021 09:36 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)rooseveltovska Führerprinzip
>Dziwne że te wszystkie cudowne systemy wpierdalają się gdy do otępionego łba dochodzi >matematyka.

Sukces gospodarczy nazistów był bezsporny. Dlatego też dostali oni kredyt zaufania od społeczeństwa, które w okresie Republiki Weimarskiej zostało przez łże elity zgnojone na wszelkie sposoby. Przecież to nie było tak, że Hitler dokonywał zmian wbrew woli społeczeństwa. Dokonywał ich za aprobatą, a dlatego za aprobatą bo zwykli ludzie widzieli że zmienia się na lepsze.
Przecież tak bardzo zachwalany New Deal rooseveltowski to nic innego jak kopia programu niemieckiego i włoskiego - przy czym w porównaniu z niemieckim, mniej udana.

Polecam lekturze:

"Critics of Roosevelt's New Deal often liken it to fascism. Roosevelt's numerous defenders dismiss this charge as reactionary propaganda; but as Wolfgang Schivelbusch makes clear, it is perfectly true. Moreover, it was recognized to be true during the 1930s, by the New Deal's supporters as well as its opponents.
When Roosevelt took office in March 1933, he received from Congress an extraordinary delegation of powers to cope with the Depression.
The broad-ranging powers granted to Roosevelt by Congress, before that body went into recess, were unprecedented in times of peace. Through this "delegation of powers," Congress had, in effect, temporarily done away with itself as the legislative branch of government. The only remaining check on the executive was the Supreme Court. In Germany, a similar process allowed Hitler to assume legislative power after the Reichstag burned down in a suspected case of arson on February 28, 1933. (p. 18).
The Nazi press enthusiastically hailed the early New Deal measures: America, like the Reich, had decisively broken with the "uninhibited frenzy of market speculation." The Nazi Party newspaper, the Völkischer Beobachter, "stressed 'Roosevelt's adoption of National Socialist strains of thought in his economic and social policies,' praising the president's style of leadership as being compatible with Hitler's own dictatorial Führerprinzip" (p. 190)."

mises.org/(*)y-nazis-and-fascists-loved-fdr
02-04-2021 10:27 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: rooseveltovska Führerprinzip
>>Dziwne że te wszystkie cudowne systemy wpierdalają się gdy do otępionego łba dochodzi >matematyka.
>Sukces gospodarczy nazistów był bezsporny.

No chyba jednak nie. Sukces to był Plan Marshalla a nie tego głupka Hitlera.
USA to self made man surowce ropa złoto i tania siła robocza.

Zadłużenie się na wybudowanie kilku autostrad to ma być sukces? Kinder, Küche, Kirche to ma być sukces? Skok na kasę Żydów to ma być sukces? I doprowadzenie do ruiny kraju to ma być sukces? Taki sukces że ten idiota aż się zabił od tego sukcesu.
02-04-2021 11:28 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)bez prania mózgu

>Zadłużenie się na wybudowanie kilku autostrad to ma być sukces? Kinder, Küche, Kirche to ma być >sukces? Skok na kasę Żydów to ma być sukces? I doprowadzenie do ruiny kraju to ma być sukces? >Taki sukces że ten idiota aż się zabił od tego sukcesu.

Wylej pan sobie kubeł zimnej wody ( ba poczet lanego poniedziałku) na rozpaloną głowę i poczytaj podlinkowany materiał. Nie mówimy o militarnej klęsce Hitlera czy o jego zbrodniach. Mowa jest o sukcesie gospodarczym nazistów (genialny Schacht) w latach 1933 - 1939. Kto go nie uznaje - pierze sobie mózg w formule ideolo.
Poczytać i przeanalizować:
"Germany had done what no other nation had accomplished: It beat the depression.
By 1939, industrial production exceeded its pre-Wall Street crash value and unemployment plummeted from a staggering 6,100,000 to 300,000. Collective bargaining rights and other labour freedoms may have been inhibited but the regime had delivered on its promise to end the economic malaise."
medium.com(*)f-hjalmar-schacht-64e53f3a721f
farmer (22440 punktów)Odp: bez prania mózgu
>>Zadłużenie się na wybudowanie kilku autostrad to ma być sukces? Kinder, Küche, Kirche to ma być >sukces? Skok na kasę Żydów to ma być sukces? I doprowadzenie do ruiny kraju to ma być sukces? >Taki sukces że ten idiota aż się zabił od tego sukcesu.
>Wylej pan sobie kubeł zimnej wody ( ba poczet lanego poniedziałku) na rozpaloną głowę i poczytaj podlinkowany materiał. Nie mówimy o militarnej klęsce Hitlera czy o jego zbrodniach. Mowa jest o sukcesie gospodarczym nazistów w latach 1933 - 1939. Kto go nie uznaje - pierze sobie mózg w formule ideolo.
>


ciekawostk(*)rowadzil-niemcy-do-bankructwa/

www.obserw(*)podarczego-sukcesu-iii-rzeszy/


wielkahist(*)-niemcy-na-krawedz-bankructwa/

\
No czytam...o zajebistym zadłużeniu. To kup pan sobie mieszkanie na kredyt jak pan nie rozumiesz tego sukcesu.

Krasnoludki sfinansowały ten sukces? A może dymany obywatel

Popularnością cieszył się także program oszczędzania na volkswagena "Garbusa". Auto kosztowało 990 marek. Robotnicy mogli wpłacać na specjalne konta 5 marek tygodniowo. Teoretycznie po zebraniu 750 marek mieli otrzymać samochód. W praktyce auta w ramach programu nie otrzymał nikt a pieniądze skonfiskowano na zbrojenia.

A może Żydzi i tzw. Sühneleistung, czyli "karę" w wysokości miliarda marek!

Pan sobie schłodź na wszelki wypadek dwie głowy bo se chyba pozamieniał miejscami. I póki co radzę nie brnąć w ten ton bop potem płacz że ktos kogoś nazywa chujem. Nie zaczynam nie zaczynaj.
Arminius (25555 punktów)jak zwykle na krzywdzie Żydów!!!
W ciekawostkach do których pan odsyła, znalazłem taki passus:

"Należało jak najszybciej zdobyć pieniądze. Najłatwiej rzecz jasna było je ściągnąć z obywateli. Jednakże nie wszystkich. Zgodnie z rasistowskimi teoriami przyświecającymi narodowym socjalistom, obiektem szykan stali się w głównej mierze Żydzi."

Czyli sukces gospodarczy nazistów to nic innego jak tylko grabież żydowskiego mienia.
Mam dla siebie szacunek - i z tego typu argumentami już od pewnego czasu nie debatuję.
Jak pan chcesz się oszukiwać - to sobie pan wierz w takie filosemickie bzdury. Tylko nie zdziw się Pan, że ktoś kiedyś pana zaetykietuje odpowiednio do skali pańskiej naiwności i ignorancji.
farmer (22440 punktów)Odp: jak zwykle na krzywdzie Żydów!!!
>W ciekawostkach do których pan odsyła, znalazłem taki passus:
>"Należało jak najszybciej zdobyć pieniądze. Najłatwiej rzecz jasna było je ściągnąć z obywateli. Jednakże nie wszystkich. Zgodnie z rasistowskimi teoriami przyświecającymi narodowym socjalistom, obiektem szykan stali się w głównej mierze Żydzi."
>Czyli sukces gospodarczy nazistów to nic innego jak tylko grabież żydowskiego mienia.
>Mam dla siebie szacunek - i z tego typu argumentami już od pewnego czasu nie debatuję.

Bo dyskutujesz sam ze sobą. Sam napisałeś to co napisałeś i teraz zaczynasz z tym walczyć.
Wskaż mi gdzie ja napisałem podlinkowałem coś gdzie ten sukces opiera się na tylko grabież żydowskiego mienia

>Jak pan chcesz się oszukiwać - to sobie pan wierz w takie filosemickie bzdury. Tylko nie zdziw się Pan, że ktoś kiedyś pana zaetykietuje odpowiednio do skali pańskiej naiwności i ignorancji.

Tu nie potrzeba wiary tylko ogólnego pojęcia o świecie by wiedzieć skąd brały biorą sie sukcesy gospodarek.
A takie bajeczki jak to HITLER odbudował gospodarkę w kilka lat ....za co ja się pytam?
Idiota doprowadził ten kraj do ruiny dopiero miliardy od USA wyprowadziły Niemców na prostą. Przez tego debila Polska i reszta świata szlag trafił.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>A takie bajeczki jak to HITLER odbudował gospodarkę w kilka lat ....za co ja się pytam?
>Idiota doprowadził ten kraj do ruiny dopiero miliardy od USA wyprowadziły Niemców na prostą. Przez tego debila Polska i reszta świata szlag trafił.

Niemcy mieli bardzo dobry plan budowy silnej Europy. Niemiecka myśl i technologia, surowce ze Związku Radzieckiego. Nie musieli by walczyć o kolonie z angielskim reżimem. Import surowców drogą morską jest najbardziej niebezpieczny i w każdej chwili można przegrać z Brytyjczykami, którzy kontrolowali wody. Amerykanie i Brytyjczycy przez CZTERY LATA wywozili wszystko z Niemiec, całe zakłady i naukowców.
Niemcy przegrali bo AMERYKANIE DO SPÓŁKI Z BRYTYJCZYAKAMI ZORGANIZOWALI HOLOKAUST W NIEMCZECH.
Holokaust był zorganizowany po to, ŻEBY PRZEJĄĆ ŻYDOWSKICH FIZYKÓW ATOMOWYCH PRACUJĄCYCH DLA EUROPY NAD BOMBĄ ATOMOWĄ.
Jak czytam bzdury, że to Amerykanie swoimi dolarami wyprowadzili Niemców na prostą i jeszcze nas by wyprowadzili to tylko można współczuć wierze w infantylną i szkolną historię.
Amerykanie nie uznali GRANICY POLSKI NA ODRZE I NYSIE i nie zakonczyli wojny z Europą w 1945 roku.
Powinniśmy nakręcić film fabularny o operacji Cezary.
farmer (22440 punktów)

>Jak czytam bzdury, że to Amerykanie swoimi dolarami wyprowadzili Niemców na prostą i jeszcze nas by wyprowadzili to tylko można współczuć wierze w infantylną i szkolną historię.

A kto ich uratował Stalin? A nie, czekaj..było NRD i RFN w jednych "pompowano" ruble w drugich zielone.
Tu nie trzeba wiedzy ze szkoły na ocenę 5 a minimum pojęcia świecie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Jak czytam bzdury, że to Amerykanie swoimi dolarami wyprowadzili Niemców na prostą i jeszcze nas by wyprowadzili to tylko można współczuć wierze w infantylną i szkolną historię.
>A kto ich uratował Stalin? A nie, czekaj..było NRD i RFN w jednych "pompowano" ruble w drugich zielone.
>Tu nie trzeba wiedzy ze szkoły na ocenę 5 a minimum pojęcia świecie.
>

A Chińczykom Amerykanie dali biliony dolarów i wyprowadzili ich na prostą.
farmer (22440 punktów)
>>>Jak czytam bzdury, że to Amerykanie swoimi dolarami wyprowadzili Niemców na prostą i jeszcze nas by wyprowadzili to tylko można współczuć wierze w infantylną i szkolną historię.
>>A kto ich uratował Stalin? A nie, czekaj..było NRD i RFN w jednych "pompowano" ruble w drugich zielone.
>>Tu nie trzeba wiedzy ze szkoły na ocenę 5 a minimum pojęcia świecie.
>>
>A Chińczykom Amerykanie dali biliony dolarów i wyprowadzili ich na prostą.

No nie. Chińskie małe rączki wyprodukowały Amerykanom towary za biliony dolarów. A później to już z górki. Ctrl+c Ctrl+v. Tyle że wcześniej przez lata uczestniczyli w eksperymencie w którym rolnicy zamieniali się w hutników. A winę za burdel i głód obarczono wróble.

Czyż nigdy nie spotkałeś się chińską podróbką? Tego nie uczą w szkole i nie kupuje się książek o tym to jest minimum wiedzy o świecie.
02-04-2021 14:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Dał nam przykład Bonaparte?

>Dziwne że te wszystkie cudowne systemy wpierdalają się gdy do otępionego łba dochodzi matematyka.
wiara jest ważna, matematyka wprowadza w błąd, wykorzystywana przez patoelity by nas wykorzystać.
np Hitler zastosował "wiarę" w 1933r a USA, co wprowadziło w 1971r (pieniadz nie majacy pokrycia ale wierzących w niego ludzi)
Cud Gospodarczy III Rzeszy 1933-1939 www.youtube.com/watch?v=yDBy3Qw3mGU

● w 1932 r. było 141tys. domów mieszkalnych, w 1939 - 284tys.
● dochód narodowy wzrósł ponad dwukrotnie,
● przemysł ciężki i zbrojeniowy zwiększył moce ponad dwukrotnie,
● produkcja stali wzrosła ponad czterokrotnie,
● wydobycie rud żelaza wzrosło prawie pięciokrotnie.
● wskaźnik produkcji dóbr przemysłowych wzrósł ponad dwukrotnie, w tym ...dóbr inwestycyjnych ponad trzykrotnie.
● Zbudowano od podstaw przemysł włókien sztucznych, produkcję syntetycznej ...benzyny i kauczuku, a w produkcji aluminium Niemcy wysunęły się na ...pierwsze miejsce w świecie.
● W przemyśle samochodowym zatrudnienie wzrosło z 65tys. (1933 r.) do ...220tys. (1938 r.).

to bylo tylko 5 lat

u nas za Balcerowicza było ogrom bezrobotnych i ogrom braku mieszkan, dróg, wszystkiego, Hitler to pożenił, zlikwidowal bezrobocie, wybudowal nimi domy, auta itp, ale to Balcerowicz jest zbawcą dlatego pisze, że wylalismy dziecko z kąpielą, trzeba bylo oddzielić brudnatną wode od życia nowo narodzonego.

porównaj hitlerowskie zadłużenie w "garbusach" z współczesnym zadłużeniem USA w $
farmer (22440 punktów)
>>Dziwne że te wszystkie cudowne systemy wpierdalają się gdy do otępionego łba dochodzi matematyka.
>wiara jest ważna, matematyka wprowadza w błąd, wykorzystywana przez patoelity by nas wykorzystać.

Matematyka wprowadza w błąd? Przeszkadza chyba Tobie bo nie możesz znaleźć jelenia który by robił za frajer w Twoim Raju na takich jak Ty? A może ludzie już nie chcą być frajerami i chodzić na polowania gdy inni w tym czasie dymają ich córki czy żony?

>np Hitler zastosował "wiarę" w 1933r a USA, co wprowadziło w 1971r (pieniadz nie majacy pokrycia ale wierzących w niego ludzi)

matematyka wprowadza w błąd a

Ciebie.
> Cud Gospodarczy III Rzeszy 1933-1939 www.youtube.com/watch?v=yDBy3Qw3mGU
>● w 1932 r. było 141tys. domów mieszkalnych, w 1939 - 284tys.
>● dochód narodowy wzrósł ponad dwukrotnie,
>● przemysł ciężki i zbrojeniowy zwiększył moce ponad dwukrotnie,
>● produkcja stali wzrosła ponad czterokrotnie,
>● wydobycie rud żelaza wzrosło prawie pięciokrotnie.
>● wskaźnik produkcji dóbr przemysłowych wzrósł ponad dwukrotnie, w tym ...dóbr inwestycyjnych ponad trzykrotnie.
>● Zbudowano od podstaw przemysł włókien sztucznych, produkcję syntetycznej ...benzyny i kauczuku, a w produkcji aluminium Niemcy wysunęły się na ...pierwsze miejsce w świecie.
>● W przemyśle samochodowym zatrudnienie wzrosło z 65tys. (1933 r.) do ...220tys. (1938 r.).
>to bylo tylko 5 lat

to tylko 5 lat życia na kredyt i dymania swojego narodu. Potem się skoczyło i debil podpalił świat.

>u nas za Balcerowicza było ogrom bezrobotnych i ogrom braku mieszkan, dróg, wszystkiego, Hitler to pożenił, zlikwidowal bezrobocie, wybudowal nimi domy, auta itp, ale to Balcerowicz jest zbawcą dlatego pisze, że wylalismy dziecko z kąpielą, trzeba bylo oddzielić brudnatną wode od życia nowo narodzonego.
>porównaj hitlerowskie zadłużenie w "garbusach" z współczesnym zadłużeniem USA w $
>

porównałem. Wydymany Niemiecki robotnik na aucie zamiast jeździć Garbusem z Helgą pojechał z Hansem na Moskwę i tam qrwa zamarzli. I ten debil od cudu co ich tak wykiwał "palnął se w łeb".
Ale wuj Sam sypnął zielonymi i stał się CUD. A Polska do dziś wstaje po tym qrwa cudzie debila HITLERA
okragly (21676 punktów)
w GW piszą, że W dzieciństwie dwukrotnie mierzono jej IQ i dwukrotnie zabrakło skali. Audrey Tang - ministra z Tajwanu W wieku 18 lat jest przedsiębiorcą w Dolinie Krzemowej. jako 33 - idzie na emeryturę. A w 35 zostaje ministrą Tajwanu

ale dalej; W 1981 r rodzi się na Tajwanie chłopiec, Arminius Tang. Ma wrodzoną wadę serca. Nie powinien się denerwować, więc rodzice od najmłodszych lat uczą go medytacji, żeby umiał panować nad swoimi emocjami. może dlatego wszystko w jego życiu dzieje się szybciej ... w tym zmienił płec, a myślałem ze taka genialna dziewczyna
Rowerex (859 punktów)
>postać Napoleona ostro polaryzuje francuską scenę polityczna

Zasadniczo, to z urodzenia był Włochem.

A po za tym: Dał nam przykład Bonaparte, że to wszystko ch..a warte
02-04-2021 08:40 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Buonaparte
>>postać Napoleona ostro polaryzuje francuską scenę polityczna
>Zasadniczo, to z urodzenia był Włochem.


Tak i Włosi sobie ten fakt cenią. Na Elbie jego włoskie korzenie są eksponowane na każdym kroku. Powszechnie się tam podkreśla pierwotne brzmienie jego nazwiska: Buonaparte.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365