Racjonalista - Strona głównaDo treści
Założenie i pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-01-2008 20:41ra-serafin (2786 punktów)Założenie i pytanie
Ocena 1 na 1
Mam takie pytanie które wpadło mi do głowy po przeczytaniu ostatniego (to bardzo smutne że ostatniego) Harrego Pottera co by zrobili racjonaliści gdyby tylko w założeniu nie naprawdę kościół przejął władzę i kazał aresztować wszystkich racjonalistów , ateistów , agnostyków itp.
Co byście zrobili?
Wiem że pytanie głupie ale tak chciałbym wiedzieć jaki byłby możliwy scenariusz.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.Szulc (5723 punktów)

Jak to, co by się działo?
Powstajemy i walczymy o przekonania, idee, swoje racje.
Zapłonęłyby stosy? Raczej nie. Lud ma inne rozrywki, więc ten numer już nie przejdzie.
Utworzyłoby się podziemie, prowadzilibyśmy "wojnę podjazdową" w Internecie...
Oj, działoby się
Może wróciłyby do łask stare, zapomniane zasady przeciwstawiania się uzurpatorom? Te bardzo stare, rodem z Persji i Chin.

Ale nie ma na co liczyć, spokojnie.

Pozdrawiam rozbawiona.
Tylko facet może mieć takie pomysły

To, co za nami i przed nami, to drobiazg w porównaniu z tym, co tkwi w nas.
01-02-2008 15:25 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Pozdrawiam rozbawiona.
>Tylko facet może mieć takie pomysły

   Jedynie kobieta może się z takich pomysłów śmiać.

   Pozdrawiam, też rozbawiony.
.
@ffe?
>Mam takie pytanie które wpadło mi do głowy po przeczytaniu
>ostatniego (to bardzo smutne że ostatniego) Harrego Pottera
>co by zrobili racjonaliści gdyby tylko w założeniu nie
>naprawdę kościół przejął władzę i kazał aresztować
>wszystkich racjonalistów , ateistów , agnostyków itp.
>Co byście zrobili?
>Wiem że pytanie głupie ale tak chciałbym wiedzieć jaki
>byłby możliwy scenariusz.

Skoro tylko w założeniu i nie naprawdę, nie trzeba byłoby nic robić.
Daredevil (68 punktów)
Hmm wg mnie to po pierwsze kosciol by czegos takiego nie zrobil raczej ale juz jesli hipotetycznie tak to mysle ze ci wszyscy ludzie zeszliby do "podziemia" internetu.
Aha,male slowo do niekatolikow: kosciol moze ma swoje cele i zasady i nie musicie sie z nim zgadzac ale nie musicie widziec w nim wcielonego zla i wroga racjonalizmu przeciez. Mowie to tak ogolnie. Katolik tez moze byc racjonalista,jak ja. I to ze wierze wcale nie przeszkadza mi myslec trzezwo na swiat i na sprawy kosciola tez
plodzien (7378 punktów)

>Co byście zrobili
Chodziłbym po celi tam i z powrotem.
Drobner
>>Co byście zrobili
>Chodziłbym po celi tam i z powrotem.

>> mrucząc a jednak kręcą, a jednak kręcą...
Drobner, murmurandysta niekształcony w śpiewie, ale strachliwy wobec przemocy.

PS.
Po każdej akcji przemocy następuje reakcja....
To dość uprawdopodobnione prawo historii.

Pytanie: czy umielibyśmy aresztować wierzących?
????
Jak miałaby się potoczyć wówczas historia?
Dalibóg - nie wiem.
Może jakiś skansen utworzyć? Jedno wydzielone bogowództwo wśród województw?
Niekoniecznie w okolicy Suwałk.

A może na Madagaskar? Albo na księżyc (było takie hasło!). Może wreszcie do Rzymu, albo Izraela. A może do Egiptu - spowrotem - choć nie wiem, czym tu Egipt winny?

???
A może wreszcie - nie Ich, tylko Ich pisma święte wyjaśnić jako nie różniące się od bajek Grimm'ów, baśni ludowych. Ba, tylko jak Ich do tego przekonać?
??????

Spoko: nie zaatakują - boją się odwetu.

-------------------------------
Kochaj świat, bo on Cię nie kocha....
31-01-2008 23:22 
 Ocena 4 na 4
plodzien (7378 punktów)
>>>Co byście zrobili
>>Chodziłbym po celi tam i z powrotem.
>>> mrucząc a jednak kręcą, a jednak kręcą...
>Drobner, murmurandysta niekształcony w śpiewie, ale strachliwy wobec przemocy.>

Co strach mój Drobnerze ma do tego?
Przyszliby i wzięli Cię jak swojego.

>PS.
>Po każdej akcji przemocy następuje reakcja....>
>To dość uprawdopodobnione prawo historii.>

Reakcja? Tak przecież mało nas niestety!
Może w Paryżu jakieś pikiety?

>Pytanie: czy umielibyśmy aresztować wierzących
>???

Nie najważniejsze czy byśmy umieli.
Problem, gdzie byśmy ich zamknęli!

>Jak miałaby się potoczyć wówczas historia
>Dalibóg - nie wiem.>

A ja wiem. I toż Ci powiem prosto w oczy.
Historia Mój Drogi kołem się toczy!

>Może jakiś skansen utworzyć? Jedno wydzielone bogowództwo wśród województw
>Niekoniecznie w okolicy Suwałk.>

Czuję złośliwy pomysł w Twej głowie.
Zaraz mi powiesz, że w Krakowie!

>A może na Madagaskar? Albo na księżyc (było takie hasło!). Może wreszcie do Rzymu, >albo Izraela. A może do Egiptu - spowrotem - choć nie wiem, czym tu Egipt winny
>??

Tam gdzie korzenie swe zapuszczali
Bidę na ludność sprowadzali

>A może wreszcie - nie Ich, tylko Ich pisma święte wyjaśnić jako nie różniące się od bajek Grimm'ów, baśni ludowych. Ba, tylko jak Ich do tego przekonać
>?????

Jak i kto o tym ich przekona?
To ich dobrobyt i mamona

Serdecznie pozdrawiam
01-02-2008 08:39 
 Ocena 1 na 1
G.K. (1679 punktów)
>Albo na księżyc (było takie hasło!).


Polska dla Polaków, księża na księżyc ?
Ziemia dla ziemniaków, księża na księżyc ?
01-02-2008 21:35 
 Ocena 4 na 4
Małgorzata (3242 punktów)
>Chodziłbym po celi tam i z powrotem.

   Radam pospacerować z Tobą plodzieniu miły
   Lecz jeszcze takie cuda tu się nie zdarzyły
   By w jednej więziennej i dusznej celi
   Chłop z babą wespół na pryczy siedzieli

   Małgorzata za ateizm skazana być musi
   Szatan do złego i teraz ją kusi
   Trza w więziennej mrocznej norze
   Umieścić bezbożników! - orzeczono na soborze

   Petycję do Wielebnego Ojca Rydzyka
   Od moderatorów - czcigodnego Wojtka i placownika
   Zaniosą posłańcy skazanej białogłowy
   Której przed stosem stukrotne dano tu mowy

   Nim jednak płomienie dosięgną rudej Małgorzaty
   Wpierw spłonie jej motocykl - ona zaś na raty
   Przy aplauzie zebranej krakowskiej gawiedzi
   W mękach piekielnych po krótkiej spowiedzi

   Ofiarny stos podpali niejaka Osnowa
   Rodem z czeluści piekieł, nie Krakowa
   Na żydowskim Placu Bohaterów Getta
   Odbędzie się forumowej inkwizycji wendetta

   I po cóż było wśród niewierzących racjonalizm szerzyć
   Skoro tak trudno tylu wciąż uwierzyć
   Ze bez bogów żyć na tym świecie łatwa sztuka
   I że najważniejsza w życiu jest - NAUKA

   Plodzieniu, za to, że jesteś - dziękuję.

Conscia mens recti famae mendacia ridet
01-02-2008 22:53 
 Ocena 3 na 3
sukulent (2309 punktów)
Ech, Ruda Małgorzato !
Ty swą ironiją tak wywijasz
jak Józek Giba harmoniją
co przyłożył był dziadowi memu
całkiem z bliska, tak, że ten
długo podnieść nie mógł się z klepiska
Potem zaś już nie wiedział ni Jacek ni Wicek,
czemu poszły w obroty cepy i kłonice.
Tyś jest Panna Mądra - Mądra i Rozumna
nie bądź tedy krzywa, ani nadto dumna
Przepuść, odpuść, zapomnij -
nam zaś nie odpuszczaj, ucz profesjonalizmu
bo zostanie tłuszcza, co tylko dlatego futr
stosów nie pali, że nie wie, jak skrzesać ognia...


Pozdrawiam

"Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" ("Chatka Puchatka"
Małgorzata (3242 punktów)
>Ech, Ruda Małgorzato !

   Miły sukulencie
   Masz na forum wzięcie!

   Pisz więc dużo więcej
   Zrobi się goręcej!!

   Serdecznie pozdrawiam
   Ruda Małgorzata


Conscia mens recti famae mendacia ridet
IQ955 (2355 punktów)
>   Serdecznie pozdrawiam
>   Ruda Małgorzata */

*/ W poezji mrówkojadów "pozdrawiam" i "Małgorzata" rymują się bez zarzutu. [K. I. Gałczyński]


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
02-02-2008 02:29 
 Ocena 2 na 2
Małgorzata (3242 punktów)

   Ruda z forum Małgorzata
   Z miłym Markiem się brata
   Przez pamięć na wątków kilka
   Przeurocza to była chwilka
   W "2+2 inaczej" Ackermanna potęga
   Nie była to dla Marka mitręga
   Małgorzacie radość sprawiłeś dużą
   W "Zgrzycie lutni" Jonę wcale nie nużąc
   W "Oazie Spokoju" mądre Twe słowa czytam
   O więcej proszę - i do spania zmykam

   Serdecznie pozdrawiam

Conscia mens recti famae mendacia ridet
IQ955 (2355 punktów)
>O więcej proszę - i do spania zmykam
Dzięki za wierszyk. Nauczony jednak doświadczeniem (bo żandarma - placownika - to się nie boję ) - odpowiadam bez rymu.

Zdarzyło mi się bowiem kiedyś przebywać (w sympatycznym skądinąd) towarzystwie, które w pewnym momencie dostało takiego właśnie, jak Wy obecnie, "rymotwórczego kręćka", że reszta wieczoru polegała już tylko na rozpaczliwych próbach wydobycia się z tego "świra", bo nikt już nie był w stanie podać komuś choćby cukru do herbaty bez wyrażenia tego mową (pożal się Boże, jeśli masz komu) wiązaną.

Aby jednak przeskok nie był zbyt gwałtowny odpowiem Ci pastiszem (mojego ulubionego, nawiasem mówiąc) poety - Zbigniewa Herberta, ze znanego cyklu o panu Cogito:

Pan Cogito a racjonalizm

pan Cogito chciałby uchodzić za racjonalistę

czyta więc książki
rozmawia z ludźmi
myśli, jak potrafi

nie umie jednak powiedzieć
czym jest racjonalizm

choć chciałby to wiedzieć

patrząc na obłoki
szczyty gór
parząc sobie herbatę
odczuwa nieracjonalną przyjemność

nie wie
choć chciałby
czy to wstyd

czasami też myśli
do diabła z tym racjonalizmem!
zadaje sobie pytanie
czy ja muszę?

macha ze zniechęceniem ręką
i podchodzi do okna
lub parzy herbatę

P.S.
A tak w ogóle to może byś zamiast tych dyrdymałków wzięła się z łaski swojej za zadanka o bożkach, królewnie etc.? Hę!?

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
02-02-2008 16:05 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>A tak w ogóle to może byś zamiast tych dyrdymałków wzięła się z łaski swojej za zadanka o bożkach, królewnie etc.? Hę!?

   Przepraszam za swe wierszyki
   Wnet biorę się do matematyki...

   Serdecznie pozdrawiam


Conscia mens recti famae mendacia ridet
IQ955 (2355 punktów)
>   Wnet biorę się do matematyki...
>   Serdecznie pozdrawiam

Poezji Niagarę zatrzymać nam trudno,
Choć od tych rymów już robi się nudno.


No, i sama widzisz, że rymowanie, to zupełnie, jak przeklinanie. Wystarczy, że jeden zacznie, a zaraz wszyscy bluźnią, że uszy więdną.

A tak poważniej - to mała errata. W zadaniu o Królewnie powinno być (w części ścisłej): "Możesz losować bez zwracania", co mi placownik słusznie wytknął.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
02-02-2008 20:56 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>rymowanie, to zupełnie, jak przeklinanie.

   Wiem i obiecuję, że więcej przeklinać nie będę; ani na forum, ani na wykładach (placownik zaraz mi to wytknie). Naprawdę, obiecuję, nie będę.

>A tak poważniej - to mała errata. W zadaniu o Królewnie powinno być (w części ścisłej): "Możesz losować bez zwracania", co mi placownik słusznie wytknął.

   Też mi się tak wydawało. Tylko ten schemat tu pasuje... A swoją drogą, mam kilka takich zagadek logicznych przygotowanych dla swoich studentów. Jeśli ktoś zgadnie - zwalniam z egzaminu (niech mi bogowie wybaczą!; a egzamin ponoć trudny jest - statystyka matematyczna...). Może "rzucę" na forum kilka? Za królewnę i innych osadzonych wkrótce się zabiorę - jutro kolejny egzamin, niestety...

   Serdecznie Cię pozdrawiam


Conscia mens recti famae mendacia ridet
03-02-2008 00:02 
 Ocena 1 na 1
IQ955 (2355 punktów)
>Może "rzucę" na forum kilka?
Ślinię się na tę myśl, jak pies Pawłowa na dzwonek i czerwone światełko naraz. Ale może najpierw uporajmy się z tymi, co już są...?

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Małgorzata (3242 punktów)
>Ale może najpierw uporajmy się z tymi, co już są...?

   Jasne, że tak. I to będzie dla mnie postęp. Tysiąc rzeczy posunie się do przodu; dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć do tyłu. Zabawa rozpoczęta! Dziękuję! Jutro zabieram się do roboty...

   Serdecznie pozdrawiam

Conscia mens recti famae mendacia ridet
01-02-2008 23:26 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
>>Chodziłbym po celi tam i z powrotem.
>   Radam pospacerować z Tobą plodzieniu miły
>   Lecz jeszcze takie cuda tu się nie zdarzyły
>   By w jednej więziennej i dusznej celi
>   Chłop z babą wespół na pryczy siedzieli
>   Małgorzata za ateizm skazana być musi
>   Szatan do złego i teraz ją kusi
>   Trza w więziennej mrocznej norze
>   Umieścić bezbożników! - orzeczono na soborze
>   Petycję do Wielebnego Ojca Rydzyka
>   Od moderatorów - czcigodnego Wojtka i placownika
>   Zaniosą posłańcy skazanej białogłowy
>   Której przed stosem stukrotne dano tu mowy
>   Nim jednak płomienie dosięgną rudej Małgorzaty
>   Wpierw spłonie jej motocykl - ona zaś na raty
>   Przy aplauzie zebranej krakowskiej gawiedzi
>   W mękach piekielnych po krótkiej spowiedzi
>   Ofiarny stos podpali niejaka Osnowa
>   Rodem z czeluści piekieł, nie Krakowa
>   Na żydowskim Placu Bohaterów Getta
>   Odbędzie się forumowej inkwizycji wendetta
>   I po cóż było wśród niewierzących racjonalizm szerzyć
>   Skoro tak trudno tylu wciąż uwierzyć
>   Ze bez bogów żyć na tym świecie łatwa sztuka
>   I że najważniejsza w życiu jest - NAUKA
>   Plodzieniu, za to, że jesteś - dziękuję.
>
Conscia mens recti famae mendacia ridet


Z Pani omnibus, co się zowie.
Kto chce Cię czytać ten się dowie
O socjologii, matematyce,
Zbójach pod celą i fizyce.
Piszesz tak jasno, aż bledną lica.
Tak się porusza tanecznica!

Ale żem nie mógł przewidywać
Że umiesz Pani wiersze pisywać!
Czegóż by nam więc brakowało
Tam, gdzie by razem się siedziało?
Cóż. Cieszyłbym się na to wielce
By móc Ci w celi zrobić miejsce.

Pozdrawiam
02-02-2008 00:18 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>Czegóż by nam więc brakowało
>Tam, gdzie by razem się siedziało?

   Kochany mój plodzieniu
   Dobrze by nam się siedziało w więzieniu...

   Pozdrawiam najpiękniej jak potrafię.


Conscia mens recti famae mendacia ridet
plodzien (7378 punktów)
>>Czegóż by nam więc brakowało
>>Tam, gdzie by razem się siedziało?
>   Kochany mój plodzieniu   Dobrze by nam się siedziało w więzieniu...
>   Pozdrawiam najpiękniej jak potrafię.>
>
Conscia mens recti famae mendacia ridet>


Świetnie tu sobie galopowałem,
Lecz o czymś ważnym zapomniałem.
Teraz mi nagle przyszło do głowy,
Co na to powie żandarm domowy!
Co czyta wszystko tutaj i wszędzie.
I co ja powiem? Oj, bieda będzie!


Serrrdecznie pozdrawiam
02-02-2008 01:33 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>Teraz mi nagle przyszło do głowy,
>Co na to powie żandarm domowy!

   Nie martw się o to plodzieniu miły
   Warto wszak żyć dla takiej chwili
   Gdy przyjaciół prawdziwych wokół moc
   Niech dobra dla Ciebie będzie ta noc...

   Serdecznie pozdrawiam


Conscia mens recti famae mendacia ridet
02-02-2008 04:10 
 Ocena 3 na 3
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Nie powiem, że was nie lubię, ale może byście założyli własny wątek w dziale "Bazgroły"?
.
02-02-2008 08:06 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)
>   Nie powiem, że was nie lubię, ale może byście założyli własny wątek w dziale "Bazgroły"
>.
Drogi Zbysławie! Jak świat światem
Ludzie zajęci są tym tematem.
Radzi koniecznie by wprzódy wiedzieć,
Z kim im to przyjdzie w celi siedzieć.
Tak myśmy o tym sobie pisali
Wtedy, gdy ludzie smacznie spali.

Niechże się już Pan na nas nie złości,
Bo se pomyślę, że nam Pan zazdrości.


Pozdrawiam
02-02-2008 13:25 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>Co na to powie żandarm domowy!

Z sensem, rytmicznie, choć nie na temat.
I cóż z tym począć, oto dylemat.
Jak ich powściągnąć, jak pohamować,
Jakie należy odnaleźć słowa,
By tamę stawić, tej rymów rzeczce,
Których na temat nikt tworzyć nie chce.
Jak zgrabną formą nie przyćmić treści.
Żandarm domowy duma - gdy nie śpi.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
IQ955 (2355 punktów)
>Żandarm domowy duma - gdy nie śpi.
Bardzo ładny, ale czy ktoś tu się zanadto rolą nie przejął?
Zobaczyłem usunięty (chyba) czterowiersz "Odnowy", za który chciałem dać plusa, bo mimo negatywnego nastawienia zachowywał nienaganna formę. Moim zdaniem - powienien zostać.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
02-02-2008 15:51 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)
>>Żandarm domowy duma - gdy nie śpi.
>Bardzo ładny, ale czy ktoś tu się zanadto rolą nie przejął?
>Zobaczyłem usunięty (chyba) czterowiersz "Odnowy", za który chciałem dać plusa, bo mimo negatywnego nastawienia zachowywał nienaganna formę. Moim zdaniem - powienien zostać.

   Mnie również się podobał. Tyle tylko, że Osnowa ma dwutygodniowego bana. Nawet gdy wdzieje na się strój Odnowy.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
02-02-2008 19:05 
 Ocena 1 na 1
IQ955 (2355 punktów)
>   Mnie również się podobał. Tyle tylko, że Osnowa ma dwutygodniowego bana. Nawet gdy wdzieje na się strój Odnowy.
Rozumiem więc, że po upływie kwarantanny - ma prawo wpisać ten wierszyk na nowo.

Przy okazji - postulowałem tu kiedyś takie ostrzegawcze ograniczenia dostępu, bądź ilości znaków (to zwłaszcza dla nadmiernie elokwentnych). Wydaje mi się to rozsądne, bo zawsze byłem zwolennikiem stopniowania represji. Poza tym ostrzeżony dostaje cenną informację, że to nie on sam, lecz jego nieregulaminowe zachowania są tu represjonowane.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
02-02-2008 19:30 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Rozumiem więc, że po upływie kwarantanny - ma prawo wpisać ten wierszyk na nowo.

   Oczywiście. Nie takie szatańskie te wersety, a i ze mnie nie taki znowu Chomeini.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Każdego łechce
   to, czego nie chce.
.
02-02-2008 17:28 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>Z sensem, rytmicznie, choć nie na temat.
>I cóż z tym począć, oto dylemat.

   Placownik z sensem wierszem gada
   Czy jest to dla nas jakaś rada?
   Tak, moi mili: koleżanki i koledzy
   Miast wiersze pisać - idźmy szukać wiedzy


Conscia mens recti famae mendacia ridet
diogenes (42753 punktów)
>co by zrobili racjonaliści gdyby ...kościół przejął władzę i kazał aresztować wszystkich racjonalistów , ateistów , agnostyków itp.

część (i to całkiem spora) zmieniłaby poglądy. przypomnę: również gallileusz wybrał życie, a nie prawdę nauki. część (mniejsza), nie zmieniłaby poglądów i dalej kontemplowała wolność myśli, tym razem w mamrze. ci najbardziej zatwardziali i niebezpieczni zostaliby cichcem wniebowzięci.
_DJ. (400 punktów)
Gdyby zaistniała taka jak ta hipotetyczna sytuacja, to może wreszcie, co niektórzy leniwsi ateiści, agnostycy, bezwyznaniowcy i innowiercy, którzy teraz kulą uszy po sobie zmobilizowali by się do walki o swoje prawa, bo nie mieliby innego wyjścia. To byłby plus takiej hipotetycznej sytuacji.
Drobner
JA BYM WTEDY MILCZAŁ I W KOŃCU KRZYCZAŁ!

primo: MILCZAŁ bym ze strachu; bo taki jestem, jak wszyscy

secundo: to WRZESZCZĘ: nie dajcie się okłamywać!

Drobner dopisze jedynie: 'nawet przez biskupów i papieży'

-------------
Tu nawet KOMPUTER Drobnera się zgadza. Na razie, jak ufam..

----
Przeraża mnie konieczość znajomości matematyki, w celu zaistniania na forum!
Kreacjonistom jest łatwiej....

Drobner,
mający niewątpliwie wspólnych przodków z małpami.

W niektórych sytuacjach, bywa jednak absolutnie i całkowicie odwrotnie!
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Co byście zrobili?

Wojnę domową. Watykan nie ma wojsk okupacyjnych.

doku
ra-serafin (2786 punktów)
>>Co byście zrobili?
>Wojnę domową. Watykan nie ma wojsk okupacyjnych.
>
doku


oni tam maja tylko miecze i chyba najważniejsi oficerowie pistolety. Więc bez problemu można by przejąć miasto za złotymi murami.

ps.nie wiedziałem że ten temat tak sie rozwinie

Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
sztejkat (4743 punktów)
>(...)kościół przejął władzę i kazał aresztować
>wszystkich racjonalistów , ateistów , agnostyków itp.
>Co byście zrobili?
>Wiem że pytanie głupie ale tak chciałbym wiedzieć jaki
>byłby możliwy scenariusz.

Gdyby stało się naprawdę tak jak piszesz...

No cóż, dawno straciłem złudzenia co do swojej osoby.

Wolę być żywy niż martwy.

Spieprzałbym ile sił w nogach.

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365