Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wykład dr hab. Pawła Golika PSR Warszawa 21 lipca

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
14-07-2012 11:16Sarif (2786 punktów)Wykład dr hab. Pawła Golika PSR Warszawa 21 lipca
Ocena 2 na 2
Szanowni Racjonaliści i Racjonalistki.


Serdecznie zapraszam, w imieniu Zarządu, wszystkich członków i sympatyków Oddziału Warszawskiego Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, oraz wszystkich zainteresowanych tematem, na spotkanie w dniu 21 lipca 2012 r. (sobota), na którym w ramach:

Wszechnicy i Klubu Dyskusyjnego Racjonalistów Warszawskich

dr hab. Paweł Golik, prof. UW, wygłosi wykład na temat:
"Kto się boi Craiga Ventera? - czyli 'sztuczne życie' i biologia syntetyczna",

po którym zaprasza do dyskusji.

Craig Venter jest jednym z tych, którzy odczytali ludzki genom. Obecnie, jednym z wyzwań które podjął, jest laboratoryjne skonstruowanie żywej komórki, ze składników nieożywionych. To nowa dziedzina - biologia syntetyczna.
Przez niektórych nazywana "zabawą w Boga", lub stwarzaniem "sztucznego życia".
Technika ta, będąca jednocześnie wielkim wyzwaniem technologicznym i poznawczym, ma ogromną doniosłość cywilizacyjną (organizmy konstruowane na zamówienie), jak i światopoglądową. To przekroczenie kolejnego Rubikonu przez ludzki Rozum.

Termin - 21 lipca 2012 r. (sobota), godz. 18:00.
Adres - Warszawa, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN (IBiB PAN), ul. Pawińskiego 5A (Ochota), sala nr 7 (lub K).
Przy wejściu będzie wisiała informacja.
(Dojazd ZTM - przystanek Banacha albo Wiślicka, ew. od skrzyżowania Banacha z Grójecką, gdzie jest dużo linii autobusowych i tramwajowych (5-10 min. dojście), spory parking po drugiej stronie ul. Pawińskiego, na tyłach budynku Archiwum Akt Nowych.)

Pozdrawiam racjonalistycznie,
Marian Piotr Jankowski (PSR W-wa).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365