Racjonalista - Strona głównaDo treści
PSR Wrocław, 19 VII, Współpraca międzynarodowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
18-07-2012 09:14Jacek Tabisz (30006 punktów)PSR Wrocław, 19 VII, Współpraca międzynarodowa
Dnia 19 lipca o godzinie 18:00, w INS Ram Pam Pam Pam (nad Pizza Hut na Rynku Wrocławskim) odbędzie się jak zwykle w czwartek spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Jako, że wciąż trwa wizyta Sanala Edamaruku, wybitnego indyjskiego racjonalisty, proponuję poruszenie tematyki współpracy międzynarodowej pomiędzy racjonalistami, ateistami i świeckimi humanistami z całego świata. Jak można zacieśnić taką współpracę? Jak sprawić, aby nasza diaspora jak najszybciej i jak najskuteczniej reagowała na przejawy dyskryminacji i prześladowań osób niewierzących? Warto również zapoznać się z umową podpisaną przez nasze PSR i Indyjskich Racjonalistów, oraz podyskutować o otwierających się dzięki niej nowych perspektywach. Oto link - www.psr.or(*)ration-betweeen-ri-psr-and-ira .
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Maciej Twardowski (2606 punktów)
Bardzo dobra wiadomość, ale nie rozumiem dlaczego w dokumencie nazwa PSR jest po polsku? Generalnie translatoryka wymaga tłumaczenia również nazw własnych. Bo brzmi to równie dziwnie, jak pozostawienie w dokumencie nieprzetłumaczonej - na ten przykład - nazwy partii - PiS party.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Mieliśmy trochę debat na ten temat. Nazwa organizacji to jednak pewne logo. Jeśli chodzi o tłumaczenie naszej nazwy na angielski też dyskutowaliśmy z wszelakimi dostępnymi autorytetami. Niech będzie wiadomo, że Polish Rationalist Association ma logo PSR. A w skrócie PRA dla anglojęzycznych...
20-07-2012 19:10 
 Ocena 2 na 2
ARGutowski (797 punktów)
Mnie też zdziwiło trochę to pominięcie tłumaczenia, ale skoro już taka umowa została podpisana, to musi tak zostać.

Gwoli ścisłości - nazywamy się Polish RationalitS Society (PSR).

Nazwę tłumaczymy, skrót nie.

Pozdr,
ARG


Wyjdź z domu - może przed Twoim blokiem dyskutują racjonaliści!
Kwiatkowski_Kazik (43 punktów)
>Dnia 19 lipca o godzinie 18:00, w INS Ram Pam Pam Pam (nad Pizza Hut na Rynku Wrocławskim) odbędzie
>się jak zwykle w czwartek spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.

Witam,

Czy spotkanie jest otwarte? Nie jestem członkiem PSR, ale jestem racjonalistą i chciałby zacząć działać trochę szerzej w tym obszarze. Możliwe jest przybycie takiego kogoś jak ja?

Pozdrawiam
18-07-2012 21:20 
 Ocena 1 na 1
Marian (5438 punktów)
>Czy spotkanie jest otwarte? Nie jestem członkiem PSR, ale jestem racjonalistą i chciałby zacząć działać trochę szerzej w tym obszarze. Możliwe jest przybycie takiego kogoś jak ja?
   Jeśli wolno mi odpowiedzieć, jako również nie-członkowi PSR, ale prawie-stałemu bywalcowi tych spotkań, oczywiście Zapraszamy

   Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365