Racjonalista - Strona głównaDo treści
Konkurs Piosenki Eurowizji 2025

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
16-05-2025 13:59chętnie racjonalistka (29094 punktów)Konkurs Piosenki Eurowizji 2025
Ocena 1 na 1
.
Konkurs ruszył i kolejny raz poczułam potrzebę kneblowania się zasadą, że o gustach się jednak nie dyskutuje...

Ale głosować można! . .

Macie swoich faworytów? . .

PS A co sądzicie - bo to już nie jest kwestia gustu - o agitowaniu widzów do głosowania na
"naszych"; wg Was słuszne jest takie namawianie? . .
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

To tyle w temacie. (W którym fakt, że nasadziłam trochę emotek, ale chciałam zobaczyć, czy dyżurny gupek fR swoim zwyczajem zareaguje tekścikiem w rodzaju: "kilka zdań, a tyle emotek, czy jesteś pewna, że dostatecznie dosadnie wyraziłaś swoje emocje, toż to aż cztery różne stany emocjonalne w jednym temacie, oj, ciężko będzie wstrzelić się w tę huśtawkę".)

"Stop!" stopkowym mundrościom!
farmer (22440 punktów)
>.
>Konkurs ruszył i kolejny raz poczułam potrzebę kneblowania się zasadą, że o gustach się jednak nie
>dyskutuje...
>Ale głosować można! . .
>Macie swoich faworytów? . .
>PS A co sądzicie - bo to już nie jest kwestia gustu - o agitowaniu widzów do głosowania na
>"naszych"; wg Was słuszne jest takie namawianie? . .
>.


Kilka zdań i tyle emotek. Jesteś pewna że wyraziłas swoje emocje dosadnie?

To aż cztery różne STANY Emocjonalne w jednym temacie.
Będzie ciężko wstrzelić się w ta huśtawkę.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
okragly (21676 punktów)

>PS A co sądzicie - bo to już nie jest kwestia gustu - o agitowaniu widzów do głosowania na
>"naszych"; wg Was słuszne jest takie namawianie? . .
nie mam TV, nie lubie festiwali, nigdy nie byłem na żadnym koncercie, mnie to nie rajcuje
ale
jakbyś występowała, głosował bym na Ciebie, bez namawiania,
Śpiewać Każdy może - 1977 Opole www.youtube.com/watch?v=ENvAmLuj5ko
bo ważne są emocje, jak w sporcie, a nie inne kryteria

w sporcie jest prosto, a jakie są kryteria oceny na konkursie piosenki?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
okragly (21676 punktów)
>.
>Konkurs ruszył i kolejny raz poczułam potrzebę kneblowania się zasadą, że o gustach się jednak nie dyskutuje...
zainspirowany postem, obejrzałem kilka występów i najbardziej spodobał się zwycięzca, filipińczyk reprezentujący Austrię, ciekawy głos ale i niesamowita scenografia.
Jak oni to robią, mamy stadion, na płycie boiska jest scena, i takie efekty wizualne na scenie

w przypadku tego artysty była jedność sędziów i publiczności


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>obejrzałem kilka występów i najbardziej spodobał się zwycięzca, filipińczyk reprezentujący Austrię, ciekawy głos ale i niesamowita scenografia.
>Jak oni to robią, mamy stadion, na płycie boiska jest scena, i takie efekty wizualne na scenie
W przypadku Austriackiego występu te efekty nie wydawały się technologicznie zaawansowane. Co zresztą należy uznać za zaletę, bo skoro ocenie podlega piosenka, to towarzyszące wykonaniu show tylko tę ocenę utrudnia.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-05-2025 16:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>obejrzałem kilka występów i najbardziej spodobał się zwycięzca, filipińczyk reprezentujący Austrię, ciekawy głos ale i niesamowita scenografia.
>>Jak oni to robią, mamy stadion, na płycie boiska jest scena, i takie efekty wizualne na scenie
>W przypadku Austriackiego występu te efekty nie wydawały się technologicznie zaawansowane.
czy to samo oglądaliśmy? www.youtube.com/watch?v=onOex2WXjbA
np papierowa łódeczka, sztorm albo latarnia na końcu

założyłaś temat, czemu nie znamy Twojego zdania na temat, Konkurs Piosenki Eurowizji 2025?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czy to samo oglądaliśmy? www.youtube.com/watch?v=onOex2WXjbA
>np papierowa łódeczka, sztorm albo latarnia na końcu
W porównaniu z większością pozostałych pokazów ten austriacki był dosyć powściągliwy. Co poczytuję za zaletę.

> założyłaś temat, czemu nie znamy Twojego zdania na temat, Konkurs Piosenki Eurowizji 2025?
Bo trzymam się zasady, że o gustach się nie dyskutuje.

Ale skoro pytasz, to polubiłam też żartobliwe propozycje Szwedów i Estończyka, a moimi faworytami byli Włosi.

A faktyczny zwycięzca śpiewał o zmarnowanej miłości; ogólnie było to przyjemne, choć lepiej zabrzmiałoby z męską barwą.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-05-2025 15:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czy to samo oglądaliśmy? www.youtube.com/watch?v=onOex2WXjbA
>>np papierowa łódeczka, sztorm albo latarnia na końcu
>W porównaniu z większością pozostałych pokazów ten austriacki był dosyć powściągliwy. Co poczytuję za zaletę.
>> założyłaś temat, czemu nie znamy Twojego zdania na temat,
> polubiłam też żartobliwe propozycje Szwedów i Estończyka,
Estończyk był niezły, tym bardziej że nie trzeba było znać słów,
Szwedzi? wpadła w ucho i dla nich chyba taka prawdziwa, las, ognisko, sauna

>a moimi faworytami byli Włosi.
przypomniał mi się PRL, wtedy w radio było wiele włoskich przebojów

> A faktyczny zwycięzca śpiewał o zmarnowanej miłości; ogólnie było to przyjemne, choć lepiej zabrzmiałoby z męską barwą.
też mnie to denerwowało (filipińskie geny?), ale jak chciał potrafił zaśpiewać nisko

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>przypomniał mi się PRL, wtedy w radio było wiele włoskich przebojów
Rockman Lucio Corsi (z kolegą) był o lata świetlne od włoszczyzny z czasów PRL.

Chociaż paradoksalnie, to ze wszystkich wykonawców właśnie jemu najbliżej było do dawnej estetyki, bo to właśnie on zaprezentował jedynie utwór i swój zwykły wizerunek sceniczny, a nie, jak większość, kiczowate fajerwerki walki o eurowizyjny prestiż.

To śpiewał Włoch, a tak to wyglądało.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-05-2025 17:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>przypomniał mi się PRL, wtedy w radio było wiele włoskich przebojów
>Rockman Lucio Corsi (z kolegą) był o lata świetlne od włoszczyzny z czasów PRL.
ale spiewali po włosku,

>Chociaż paradoksalnie, to ze wszystkich wykonawców właśnie jemu najbliżej było do dawnej estetyki, bo to właśnie on zaprezentował jedynie utwór i swój zwykły wizerunek sceniczny, a nie, jak większość, kiczowate fajerwerki walki o eurowizyjny prestiż.
jesteś melomanką? widać interesujesz się
dla mnie, któremu słoń nadepnął na uszy, odbieram wzrokiem? dlatego austriak, szwedzi i ten śmieszny estonczyk byli lux, a że jestem minimalistą, znaczy nie lubię przerostu formy nad treścia, nie znając języka, można było się domyśleć treści. Jedność treści, języka, melodii, akcji i scenografii coś na kształt Furmana J Stanisława, taki mam pomysł, by Polacy zwyciężyli w eurowizji 2026

ale najbardziej podobał sie występ rosjan

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-05-2025 23:01 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jesteś melomanką?
Nie. Z rzadkimi wyjątkami żyję w ciszy.

>Jedność treści, języka, melodii, akcji i scenografii coś na kształt Furmana J Stanisława, taki mam pomysł, by Polacy zwyciężyli w eurowizji 2026
Kto wie...

Ale powinni zwyciężać najlepsi, czyli namawianie do głosowania na swoich jest złe.

>najbardziej podobał sie występ rosjan


"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-05-2025 12:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jesteś melomanką?
>Nie. Z rzadkimi wyjątkami żyję w ciszy.
w ciszy się nie da wytrzymać
byłem w takim pomieszczeniu, specjalnie wybudowanym do celów badawczych

>Ale powinni zwyciężać najlepsi, czyli namawianie do głosowania na swoich jest złe.
lubimy to co nasze, inaczej nie byłoby nasze
z tym że My już nie jesteśmy My, jesteśmy odtwórczy względem usazyda, ... orginału nigdy nie przeskoczymy

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jesteś melomanką?
>>Nie. Z rzadkimi wyjątkami żyję w ciszy.
> w ciszy się nie da wytrzymać
>byłem w takim pomieszczeniu, specjalnie wybudowanym do celów badawczych
Moje nie jest specjalnie wybudowane, może dlatego spoko w nim wytrzymuję.

>>Ale powinni zwyciężać najlepsi, czyli namawianie do głosowania na swoich jest złe.
>lubimy to co nasze, inaczej nie byłoby nasze
Ale jakoś sam nie wskazałeś Steczkowskiej.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-05-2025 18:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jesteś melomanką?
>>>Nie. Z rzadkimi wyjątkami żyję w ciszy.
>> w ciszy się nie da wytrzymać
>>byłem w takim pomieszczeniu, specjalnie wybudowanym do celów badawczych
>Moje nie jest specjalnie wybudowane, może dlatego spoko w nim wytrzymuję.
jak upowszechnią się auta (auto busy) elektryczne będzie ciszej

>>>Ale powinni zwyciężać najlepsi, czyli namawianie do głosowania na swoich jest złe.
>>lubimy to co nasze, inaczej nie byłoby nasze
>Ale jakoś sam nie wskazałeś Steczkowskiej.
bo śpiewa że jest bogiem (byłoby lepiej jakby śpiewała, jestem krową muuuu, muuuu) na boga nie wygląda, choć ujarzmiła 4 dzikie tygrysy (tancerze), to może i jest



bóg tak wygląda
stwarza, rodzi, karmi
Steczkowska nie wygląda jak bóg, raczej jak diabeł, ma 55 lat!

ps. posłuchałem ją jeszcze raz i spodobało się
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>lepiej jakby śpiewała, jestem krową muuuu, muuuu
Sympatyczny pomysł, a konkretne słowa od Andrusa.

Ale ważniejszą i trudniejszą rzeczą jest melodia.

>Steczkowska nie wygląda jak bóg, raczej jak diabeł, ma 55 lat!
Nie znam się chyba. Ale jako krowa mogłaby sobie rogi doprawić.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
24-05-2025 17:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ale ważniejszą i trudniejszą rzeczą jest melodia.
przedstawicielka Izraela otarła się o zwycięstwo, otrzymała maksymalną punktację od widzów z 12 państw. czym to tłumaczysz?

>>Steczkowska nie wygląda jak bóg, raczej jak diabeł, ma 55 lat!
> Ale jako krowa mogłaby sobie rogi doprawić.
diabły maja rogi, ogon i kopyta krowy
www.tiktok(*)=pc&web_id=7507989087958926870
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale ważniejszą i trudniejszą rzeczą jest melodia.
>przedstawicielka Izraela otarła się o zwycięstwo, otrzymała maksymalną punktację od widzów z 12 państw. czym to tłumaczysz?
Uchwytną melodyjnością już na etapie zwrotki i prostotą towarzyszącego wykonaniu show.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
25-05-2025 15:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ale ważniejszą i trudniejszą rzeczą jest melodia.
>>przedstawicielka Izraela otarła się o zwycięstwo, otrzymała maksymalną punktację od widzów z 12 państw. czym to tłumaczysz?
>Uchwytną melodyjnością już na etapie zwrotki i prostotą towarzyszącego wykonaniu show.
jak w Opolu
jakbyśmy podmienili same etykiety i Steczkowska wystepowała jako, made in Izrael, a żydówka made in Poland, czy Polska zajełaby 2 lokatę a Izrael 14 ?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>przedstawicielka Izraela otarła się o zwycięstwo, otrzymała maksymalną punktację od widzów z 12 państw. czym to tłumaczysz?
>>Uchwytną melodyjnością już na etapie zwrotki i prostotą towarzyszącego wykonaniu show.
>jak w Opolu
Widocznie to uniwersalna estetyka.

>jakbyśmy podmienili same etykiety i Steczkowska wystepowała jako, made in Izrael, a żydówka made in Poland, czy Polska zajełaby 2 lokatę a Izrael 14 ?
Skąd ten pomysł, uważasz, że polska oferta miała takie same walory?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
25-05-2025 16:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>jakbyśmy podmienili same etykiety i Steczkowska wystepowała jako, made in Izrael, a żydówka made in Poland, czy Polska zajełaby 2 lokatę a Izrael 14 ?
>Skąd ten pomysł, uważasz, że polska oferta miała takie same walory?
może nas polaków nie lubią w Europie , (a jesteśmy Chrystusem Narodów)
przykładowo, mamy takie same auta, jedno z gwiazdą mercedesa drugie ma znaczek fiata
za gwiazdę mercedesa trzeba zapłacić 2 x więcej (takie same auta, tylko etykieta inna)
etykietą przy znaku Izraela jest gwiazda, może to ona, gwiazda a nie treść, sprawia że artystka z Izraela dostaje 2 x więcej wartości?

to głupie porównanie, Niemcy wypadli gorzej od Polski, chociaż Austria to Niemcy


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>może nas polaków nie lubią w Europie ,
To jeszcze bardziej musieliby nie lubić Niemców, Litwinów, Maltańczyków -itd. A najbardziej Sanmaryńczyków.

>Austria to Niemcy
W tym roku Austria to Filipińczycy.
>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo



"Stop!" stopkowym mundrościom!
26-05-2025 18:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>może nas polaków nie lubią w Europie ,
>To jeszcze bardziej musieliby nie lubić Niemców, Litwinów, Maltańczyków -itd. A najbardziej Sanmaryńczyków.
wkurza mnie, że taki duży kraj jak Polska, słabo gra zespołowo np piłka nożna, ale jako libki, indywidualni, wolni, jesteśmy mistrzem świata, to czemu tak słabo indywidualnie śpiewamy?

>>Austria to Niemcy
>W tym roku Austria to Filipińczycy.
takich austiakOw to lubie, w sensie filipinki ,
filipińczycy sa trochę zniewieściali, stąd ten głos?

w podstawówce powiedzieli na biologi, że potomstwo mieszane jest zdrowsze, czy za 1000 lat na ziemi będą same mieszance?

Filipinki - zespół wokalny utworzony w 1959 przy Technikum Handlowym w Szczecinie założony przez nauczyciela ekonomii, towaroznawstwa i muzyki. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu czasopisma dla dziewcząt "Filipinka".

za małego dzieciaka www.youtube.com/watch?v=CGaIdKNyDZY z płyt pocztówkowych

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czemu tak słabo indywidualnie śpiewamy?
Zespołowo (Ich Troje) podobnie, a ci byli aż dwa razy.

>czy za 1000 lat na ziemi będą same mieszance?
Oby, skrzyżowani staniemy się także piękniejsi:

Taka mulatka Sara James...

Swoją drogą: węszysz antypolskie nastroje, tymczasem w Konkursie Eurowizji dla dzieci idzie nam nadzwyczajnie.

>Filipinki - zespół wokalny utworzony w 1959 przy Technikum Handlowym w Szczecinie...
Jako miejsce urodzenia te szczecińskie filipinki podają: Grecję, Kazachstan, Wilno, Łódź. Czyli z Polski znowu 'ich troje'...

>za małego dzieciaka www.youtube.com/watch?v=CGaIdKNyDZY z płyt pocztówkowych
Bardzo ładnie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
27-05-2025 20:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>czy za 1000 lat na ziemi będą same mieszance?
>Oby, skrzyżowani staniemy się także piękniejsi:
>Taka mulatka Sara James...
nie wiedziałem kto to, myśle zdjęcie z USA,
patrze w google, i zaskoczenie, ...

inteligencje dziedziczymy od matki, byłoby racjonalne gdyby Polki płodziły dzieci z czarnoskórymi, świat stałby się piekniejszy, mądrzejszy i zdrowszy

>>Filipinki - zespół wokalny utworzony w 1959 przy Technikum Handlowym w Szczecinie...
>Jako miejsce urodzenia te szczecińskie filipinki podają: Grecję, Kazachstan, Wilno, Łódź. Czyli z Polski znowu 'ich troje'...
trójca święta,
trujkąt jest podstawą konstrukcji świata
była/jest w Polsce diaspora komunistów Greckich, tez ładnie śpiewają
ostatni raz śpiewałem jak byłem w wojsku,
tylko czemu nam kazali ciągle śpiewać?
w kościele też się dużo spiewa

lubisz ciszę ale wiele wiesz z branży muzycznej
tylko słuchasz czy też jesteś w tym aktywna, kiedy ostatni raz śpiewałaś?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-05-2025 11:18 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ostatni raz śpiewałem jak byłem w wojsku,
>tylko czemu nam kazali ciągle śpiewać?
Głównie dla zsynchronizowania marszu.
Ale czasami i dla wzmocnienia morale.

>kiedy ostatni raz śpiewałaś?
Zależy co uznamy za śpiewanie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
28-05-2025 11:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ostatni raz śpiewałem jak byłem w wojsku,
>>tylko czemu nam kazali ciągle śpiewać?
>Głównie dla zsynchronizowania marszu.
>Ale czasami i dla wzmocnienia morale.
chyba wydzielają się hormony szczęścia i zacieśnia wspólnota
dlatego w raju będziemy spiewać na okrągło

>>kiedy ostatni raz śpiewałaś?
>Zależy co uznamy za śpiewanie.
znaczy w chórze nie śpiewasz ale jak trafi się okazja to chętnie, sto lat i nie tylko

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>chyba wydzielają się hormony szczęścia i zacieśnia wspólnota
>dlatego w raju będziemy spiewać na okrągło
No to do raju się może zbliżamy, bo pieśni i śpiewaków przybywa; z innymi dziedzinami sztuki jest podobnie.

>>>kiedy ostatni raz śpiewałaś?
>>Zależy co uznamy za śpiewanie.
>znaczy w chórze nie śpiewasz ale jak trafi się okazja to chętnie, sto lat i nie tylko
Fajnie sobie sprawdzić co się zaśpiewać daje radę, a co nas - niestety - przerasta.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-05-2025 18:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>chyba wydzielają się hormony szczęścia i zacieśnia wspólnota
>>dlatego w raju będziemy spiewać na okrągło
>No to do raju się może zbliżamy,
najszybciej tak zwani kibole, władza się ich boi bo razem śpiewają, a więc są mocni

>bo pieśni i śpiewaków przybywa;
tak jak sportowców a ruchu uprawiamy coraz mniej
przechodziłem wczoraj obok "orlika", zdrowiej wyjdzie nie grać tam w piłke. (takie boisko to sztuczność nad sztucznościami, to wyjdzie za 20 lat)

>z innymi dziedzinami sztuki jest podobnie.
w raju malowaliśmy, rysowaliśmy, w tym jesteś dobra

>>>>kiedy ostatni raz śpiewałaś?
>>>Zależy co uznamy za śpiewanie.
>>znaczy w chórze nie śpiewasz ale jak trafi się okazja to chętnie, sto lat i nie tylko
>Fajnie sobie sprawdzić co się zaśpiewać daje radę, a co nas - niestety - przerasta.
jesteś mocno krytyczna w stosunku do siebie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No to do raju się może zbliżamy,
>najszybciej tak zwani kibole, władza się ich boi
Tu cisza wyborcza, a Ty ocierasz się o agitację.

>>bo pieśni i śpiewaków przybywa;
>tak jak sportowców a ruchu uprawiamy coraz mniej
Skutki uboczne rozwijającej się technologii.

>jesteś mocno krytyczna w stosunku do siebie
To też wada?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
01-06-2025 12:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>No to do raju się może zbliżamy,
>>najszybciej tak zwani kibole, władza się ich boi
>Tu cisza wyborcza, a Ty ocierasz się o agitację.
urzędujący też często śpiewał, w harcerstwie
wspólne śpiewanie jest krokiem do kariery i/ lub szczęścia
w PRL-u, jak żołnierze szli do rezerwy, chętnie śpiewali

>>>bo pieśni i śpiewaków przybywa;
>>tak jak sportowców a ruchu uprawiamy coraz mniej
>Skutki uboczne rozwijającej się technologii.
już nie ma tych trzepaków
a sztuczne "orliki" dadzą o sobie znać za 20 lat w szybko upadającym zdrowiu całego pokolenia mężczyzn
(z drugiej strony, nie ma sztuczności, wszystko z natury poczęte)

>>jesteś mocno krytyczna w stosunku do siebie
>To też wada?
bądźmy jak dzieci


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>urzędujący też często śpiewał, w harcerstwie
Zuch!

>wspólne śpiewanie jest krokiem do kariery i/ lub szczęścia
Sprawności fizyczne, w tym wokalne, dodają pewności siebie.

>w PRL-u, jak żołnierze szli do rezerwy, chętnie śpiewali
Często śpiewa się z radości.

>>>jesteś mocno krytyczna w stosunku do siebie
>>To też wada?
>bądźmy jak dzieci
Dzieci nie dostrzegają samokrytycyzmu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-06-2025 14:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>urzędujący też często śpiewał, w harcerstwie
>Zuch!
>>wspólne śpiewanie jest krokiem do kariery i/ lub szczęścia
>Sprawności fizyczne, w tym wokalne, dodają pewności siebie.
podczas wspólnego śpiewu doświadczamy ten sam oddech, rytm serca, powstaje jeden organizm, stąd ogromna moc np "kiboli"
my libki tego nie rozumiemy

>>w PRL-u, jak żołnierze szli do rezerwy, chętnie śpiewali
>Często śpiewa się z radości.
dzisiaj juz nikt się nie cieszy

>>>>jesteś mocno krytyczna w stosunku do siebie
>>>To też wada?
>>bądźmy jak dzieci
>Dzieci nie dostrzegają samokrytycyzmu.
Osoby samokrytyczne często odznaczają się niską pewnością siebie. Zaniżają własne umiejętności, a sceptycyzm względem siebie demotywuje do podejmowania jakichkolwiek działań. Problem jest poważniejszy, niż może się wydawać. Samokrytyka wpływa negatywnie na psychikę i samoocenę


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dzisiaj juz nikt się nie cieszy
Lub Ty dzisiaj wstałeś lewą nogą.

>Osoby samokrytyczne często odznaczają się niską pewnością siebie[...]
A nie odwrotnie: zbyt pewnym siebie brakuje dozy zdrowego samokrytycyzmu? Hm?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-06-2025 15:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dzisiaj juz nikt się nie cieszy
>Lub Ty dzisiaj wstałeś lewą nogą.
tak było dzisiaj położę się odwrotnie, jutro wstanę prawą nogą

>>Osoby samokrytyczne często odznaczają się niską pewnością siebie[...]
>A nie odwrotnie: zbyt pewnym siebie brakuje dozy zdrowego samokrytycyzmu? Hm?
to nie Twoja wina, jesteśmy udomowieni, zbytni samokrytycyzm to ogólna cecha kobiet, wynik ewolucji i patriarchatu (bicie, za bicie żony było tolerowane, znaczyła mniej niż krowa, zbyt pewne siebie wyginęły bezpotomnie)

ale kobiety szukaja mężczyzn pewnych siebie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dzisiaj położę się odwrotnie, jutro wstanę prawą nogą


>>>Osoby samokrytyczne często odznaczają się niską pewnością siebie[...]
>>A nie odwrotnie: zbyt pewnym siebie brakuje dozy zdrowego samokrytycyzmu? Hm?
>to nie Twoja wina,
No nie, bo to moja zasługa.

>zbytni samokrytycyzm
Zbytni? Bo są na to normy?
I czym mierzono? Samokrytykometrem?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-06-2025 17:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>Osoby samokrytyczne często odznaczają się niską pewnością siebie[...]>>A nie odwrotnie: zbyt pewnym siebie brakuje dozy zdrowego samokrytycyzmu? Hm?
>>to nie Twoja wina,
>No nie, bo to moja zasługa.
JA to iluzja, jest jak ma być, inaczej być nie może

>>zbytni samokrytycyzm
>Zbytni? Bo są na to normy?
normą jest Twoje samopoczucie

>I czym mierzono? Samokrytykometrem?
(tu zachowałaś się jak dziecko, co jest fajne)
raczej samokrytykomierzem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to nie Twoja wina,
>>No nie, bo to moja zasługa.
> JA to iluzja
Ale jak rozważałeś winę, to jednak MOJĄ.

>>>zbytni samokrytycyzm
>>Zbytni? Bo są na to normy?
>normą jest Twoje samopoczucie
No to JA czuję, że nie jest zbytni.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-06-2025 14:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>to nie Twoja wina,
>>>No nie, bo to moja zasługa.
>> JA to iluzja
>Ale jak rozważałeś winę, to jednak MOJĄ.
Nie Twoja wina a losu, dziękuj że dostałaś taki fajny

>>>>zbytni samokrytycyzm
>>>Zbytni? Bo są na to normy?
>>normą jest Twoje samopoczucie
>No to JA czuję, że nie jest zbytni.
bo się buntujesz
los Cię kieruje przez samopoczucie, masz go wypełnić, i nie buntuj się

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>to nie Twoja wina,
>>>>No nie, bo to moja zasługa.
>>> JA to iluzja
>>Ale jak rozważałeś winę, to jednak MOJĄ.
>Nie Twoja wina a losu, dziękuj że dostałaś taki fajny
A niby kto coś dostał, JA?

>>>>>zbytni samokrytycyzm
>>>>Zbytni? Bo są na to normy?
>>>normą jest Twoje samopoczucie
>>No to JA czuję, że nie jest zbytni.
>bo się buntujesz
Skoro i jestem normą, i się buntuję, to bunt jest normą.

> los Cię kieruje przez samopoczucie, masz go wypełnić, i nie buntuj się
Choćbym chciała, to nie mogę, bo sprzeczności nie sposób sprostać (wypełnić).


"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-06-2025 02:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>to nie Twoja wina,
>>>>>No nie, bo to moja zasługa.
>>>> JA to iluzja
>>>Ale jak rozważałeś winę, to jednak MOJĄ.
>>Nie Twoja wina a losu, dziękuj że dostałaś taki fajny
>A niby kto coś dostał, JA?
iluzja
dziękuj swojej iluzji, że dostała taki fajny los

>>>>>>zbytni samokrytycyzm
>>>>>Zbytni? Bo są na to normy?
>>>>normą jest Twoje samopoczucie
>>>No to JA czuję, że nie jest zbytni.
>>bo się buntujesz
>Skoro i jestem normą, i się buntuję, to bunt jest normą.
nie ma wolnej woli, jest jak ma być, inaczej być nie może

>> los Cię kieruje przez samopoczucie, masz go wypełnić, i nie buntuj się
>Choćbym chciała, to nie mogę, bo sprzeczności nie sposób sprostać (wypełnić).
od Ciebie nic nie zależy nawet bunt (reagujesz tylko na otoczenie)
pomiędzy człowiekiem a np wilkiem nie ma wielkiej różnicy, czy wilk ma wolną wolę? czy mrówka ma wolną wolę i JA? ona ma o tyle lepiej że nie ma iluzji

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>to nie Twoja wina,
>>>>>>No nie, bo to moja zasługa.
>>>>> JA to iluzja
>>>>Ale jak rozważałeś winę, to jednak MOJĄ.
>>>Nie Twoja wina a losu, dziękuj że dostałaś taki fajny
>>A niby kto coś dostał, JA?
>iluzja
>dziękuj swojej iluzji, że dostała taki fajny los
No ale kto ma jej dziękować?

>>>>>>>zbytni samokrytycyzm
>>>>>>Zbytni? Bo są na to normy?
>>>>>normą jest Twoje samopoczucie
>>>>No to JA czuję, że nie jest zbytni.
>>>bo się buntujesz
>>Skoro i jestem normą, i się buntuję, to bunt jest normą.
>nie ma wolnej woli, jest jak ma być, inaczej być nie może
Nie pisałam o woli; swoją wypowiedzią nie odniosłeś się do mojej.

>>> los Cię kieruje przez samopoczucie, masz go wypełnić, i nie buntuj się
>>Choćbym chciała, to nie mogę, bo sprzeczności nie sposób sprostać (wypełnić).
> od Ciebie nic nie zależy nawet bunt (reagujesz tylko na otoczenie)
W ramach reakcji na otaczające mnie Twoje posty pytam od jakiej MNIE nic nie zależy, skoro mnie ma jakoby nie być?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-06-2025 22:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>>to nie Twoja wina,
>>>>>>>No nie, bo to moja zasługa.
>>>>>> JA to iluzja
>>>>>Ale jak rozważałeś winę, to jednak MOJĄ.
>>>>Nie Twoja wina a losu, dziękuj że dostałaś taki fajny
>>>A niby kto coś dostał, JA?
>>iluzja
>>dziękuj swojej iluzji, że dostała taki fajny los
>No ale kto ma jej dziękować?
, Konkurs Piosenki Eurowizji 2025

>>>>>>>>zbytni samokrytycyzm
>>>>>>>Zbytni? Bo są na to normy?
>>>>>>normą jest Twoje samopoczucie
>>>>>No to JA czuję, że nie jest zbytni.
>>>>bo się buntujesz
>>>Skoro i jestem normą, i się buntuję, to bunt jest normą.
>>nie ma wolnej woli, jest jak ma być, inaczej być nie może
>Nie pisałam o woli; swoją wypowiedzią nie odniosłeś się do mojej.
w moim zdaniu była sprzeczność, taki żart, wiedziałem że zareagujesz,

>>>> los Cię kieruje przez samopoczucie, masz go wypełnić, i nie buntuj się
>>>Choćbym chciała, to nie mogę, bo sprzeczności nie sposób sprostać (wypełnić).
>> od Ciebie nic nie zależy nawet bunt (reagujesz tylko na otoczenie)
>W ramach reakcji na otaczające mnie Twoje posty pytam od jakiej MNIE nic nie zależy, skoro mnie ma jakoby nie być?
jesteś, ale tylko reagujesz (JA to iluzja), napisze, odpowiadasz, gdybym nie napisał byś mi tego nie pisała
ode mnie też nic nie zależy, napiszesz, odpowiadam, akcja - reakcja, czysta fizyka
a piszę te swoje mundrości (które nie są moje, tylko zasłyszane) bo myśle że dzięki temu się lepiej żyje, bez napięcia, a więc chcę zdjąć trochę ciężaru Twojemu JA czyli iluzji , tym sposobem zbliżyć się do raju

Iluzja, ładne imię

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>napisze, odpowiadasz, gdybym nie napisał byś mi tego nie pisała
.....

"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-06-2025 23:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>napisze, odpowiadasz, gdybym nie napisał byś mi tego nie pisała
>.....
brak Ci słów, chyba pierwszy raz w życiu


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>napisze, odpowiadasz, gdybym nie napisał byś mi tego nie pisała
>>.....
>brak Ci słów, chyba pierwszy raz w życiu
Przeciwnie: nie pierwszy raz obyłam się bez nich.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
07-06-2025 15:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>napisze, odpowiadasz, gdybym nie napisał byś mi tego nie pisała
>>>.....
>>brak Ci słów, chyba pierwszy raz w życiu
>Przeciwnie: nie pierwszy raz obyłam się bez nich.
kiedy chcesz nie odpowiadasz, tu odpowiedziałaś kropkami co wyrażają niezręczność, dyskomfort, ale nie chciałaś tego mówić wprost

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
07-06-2025 23:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> kiedy chcesz nie odpowiadasz
Właśnie: działam wg swoich 'chceń'.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
okragly (21676 punktów)
>> kiedy chcesz nie odpowiadasz
>Właśnie: działam wg swoich 'chceń'.
los nami kieruje przez "chcenia", są dyktatorem
ja bym chciał swojego "dyktatora" obalić, tylko jak to zrobić?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>...nami kieruje przez "chcenia", są dyktatorem
Nie są dyktatorem, są naszym czuciem. Czyli nami.

>ja bym chciał swojego "dyktatora" obalić
TY byś chciał? Zatem tamtego obaliłeś.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
okragly (21676 punktów)
>>...nami kieruje przez "chcenia", są dyktatorem
>Nie są dyktatorem, są naszym czuciem. Czyli nami.
ta dwoistość "chcenia" jest torturą, przykładowo otyłość, ona jest z chcenia ale on nie chce tego chcieć

>>ja bym chciał swojego "dyktatora" obalić
>TY byś chciał? Zatem tamtego obaliłeś.
obalam,
mówie wieczorem, "dyktatorze", już nie będziesz mną rządził, myślę że na zawsze, a on odradza się przez noc i od rana mną rządzi

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dwoistość "chcenia" jest torturą
Tylko wydłuża podejmowanie decyzji.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
okragly (21676 punktów)
>>dwoistość "chcenia" jest torturą
>Tylko wydłuża podejmowanie decyzji.
"syty nie zrozumie głodnego"
czy znasz osobę otyłą która "chceniem" pozbyła się zbędnych kg?
to jest niemożliwe!
gdy ja mogę nie jeść 3 dni bez zbytniego poczucia dyskomfortu

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>dwoistość "chcenia" jest torturą
>>Tylko wydłuża podejmowanie decyzji.
>"syty nie zrozumie głodnego"
>czy znasz osobę otyłą która "chceniem" pozbyła się zbędnych kg?
Przecież nie twierdzę że wygrywa lepsza decyzja, tylko, że na wybieraniu trochę schodzi.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-06-2025 11:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>dwoistość "chcenia" jest torturą
>>>Tylko wydłuża podejmowanie decyzji.
>>"syty nie zrozumie głodnego"
>>czy znasz osobę otyłą która "chceniem" pozbyła się zbędnych kg?
>Przecież nie twierdzę że wygrywa lepsza decyzja, tylko, że na wybieraniu trochę schodzi.
nie mamy wolnej woli
ja mam taką a nie inną, taki los


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie mamy wolnej woli
To po co mi odpowiadasz?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-06-2025 21:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie mamy wolnej woli
>To po co mi odpowiadasz?
tak reaguje na Ciebie to jest niewola
podaj choć jeden przykład Wolnej Woli, cokolwiek


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
09-06-2025 21:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie mamy wolnej woli
>>To po co mi odpowiadasz?
>tak reaguje na Ciebie
A ja tak: srutututu.

>to jest niewola
Moja to srutututu.

>podaj choć jeden przykład Wolnej Woli, cokolwiek
Odpowiadanie "srutututu".

"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-06-2025 06:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>podaj przykład Wolnej Woli, cokolwiek
>Odpowiadanie "srutututu".
wyrażenie opinii nie jest aktem Wolnej Woli a czystą fizyką, akcja- reakcja

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-06-2025 08:44 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>podaj przykład Wolnej Woli, cokolwiek
>>Odpowiadanie "srutututu".
>wyrażenie opinii nie jest aktem Wolnej Woli a czystą fizyką, akcja- reakcja
Srutututu srutututu srutututu.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-06-2025 09:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>podaj przykład Wolnej Woli, cokolwiek
>>>Odpowiadanie "srutututu".
>>wyrażenie opinii nie jest aktem Wolnej Woli a czystą fizyką, akcja- reakcja
>Srutututu srutututu srutututu.
kto się czubi ten się lubi


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
09-06-2025 20:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>najbardziej podobał sie występ rosjan
>
np www.youtub(*)P4&list=RDPrZ-2pRjAdE&index=25


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-06-2025 08:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>np www.youtub(*)P4&list=RDPrZ-2pRjAdE&index=25
Srutututu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
okragly (21676 punktów)

>Konkurs ruszył i ...
co sądzisz o Opolu?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-06-2025 00:07 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>co sądzisz o Opolu?
Nie mam wolnej woli, więc tylko mi się zdaje, że coś sądzę.
Czyli: srutututu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
17-06-2025 05:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>co sądzisz o Opolu?
>Nie mam wolnej woli, więc tylko mi się zdaje, że coś sądzę.
słuszna uwaga dlatego, co Ci się zdaje, że sądzisz o Opolu?

>Czyli: srutututu.
srutututu, majtki z drutu

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-06-2025 14:19 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>co sądzisz o Opolu?
>>Nie mam wolnej woli, więc tylko mi się zdaje, że coś sądzę.
> słuszna uwaga dlatego, co Ci się zdaje, że sądzisz o Opolu?
Nie mam wolnej woli, więc tylko mi się zdaje, że coś mi się zdaje.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
17-06-2025 15:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>co sądzisz o Opolu?
>>>Nie mam wolnej woli, więc tylko mi się zdaje, że coś sądzę.
>> słuszna uwaga dlatego, co Ci się zdaje, że sądzisz o Opolu?
>Nie mam wolnej woli, więc tylko mi się zdaje, że coś mi się zdaje.
myślałaś że jesteś jak bóg (kreator rzeczywistości)
nawet bóg nic nie może (nie ma wolnej woli).
dlatego, można powiedzieć, że jesteś boginią


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-06-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>myślałaś
Tak Ci się zdaje?

"Stop!" stopkowym mundrościom!

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365