Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomniki Jana Pawła II

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-12-2004 18:21Kazimierz OżógPomniki Jana Pawła II
Przepraszam, przed chwilą zamieściłem wątek w niewłaściwym miejscu... Ponawiam go tutaj...
Właśnie piszę rozdział mojego doktoratu ("Miedziany Pielgrzym - pomniki Jana Pawła II w latach 1980 - 2003") poświęcony kontrowersjom towarzyszącym badanemu przeze mnie (naukowo, obiektywnie) zjawisku. Zapraszam Państwa do dyskusji i wyrażenia swoich zarzutów, wątpliwości, zniesmaczeń... Można też pisać na adres lp.pw@nailir

inhet (1073 punktów)
Trudno wyrazić swoje zdanie wobec poglądu, którego się nie zna. Nie wiem niestety, czy praca jest z dziedziny metalurgii, sztuk plastycznych, socjologii czy tez może innej jakiejś dziedziny? Prosiłbym o bliższe wskazówki
Kazimierz Ożóg
Jestem historykiem sztuki - moja praca jest z tego zakresu. Choć nie uciekam przed próbą odpowiedzi na pytanie skąd takie zjawisko się bierze. Praca składa się z trzech części - ZJAWISKO - AUTOR - DZIEŁO (180 s. syntezy) + rozległego katalogu (215 obiektów).
inhet (1073 punktów)
Jako niefachowcowi w dziedzinie historii sztuki trudno mi sie tutaj wypowiadać. Może co najwyżej w kwestii ZJAWISKA - kto, dlaczego, za co i po co postawił facetowi tyle pomników. Zdaje się,ze zjawisko dotyczy wyłącznie lub prawie wyłacznie Polski?
Kazimierz Ożóg
> Zdaje się,ze zjawisko dotyczy wyłącznie lub prawie wyłacznie Polski?

Ależ skąd. W Polsce mamy 230 rzeźbiarskich pomników Jana Pawła II. Poza jej granicami ponad 80.
gooa (746 punktów)
>Jestem historykiem sztuki - moja praca jest z tego zakresu
A czy masz jecszcze mozliwosc zmiany tematu Twojej pracy ?

. Choć nie uciekam przed próbą odpowiedzi na pytanie skąd takie zjawisko się bierze.
Jestes pewien ?

Praca składa się z trzech części - ZJAWISKO - AUTOR - DZIEŁO (180 s. syntezy) + rozległego katalogu (215 obiektów).
Jezeli Twoja praca bedzie rownie enigmatyczna jak Ty, to wydaje mi sie, ze masz szanse na stworzenie czegos zupelnie nowego...


Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365