Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hiszpański lekarz i eutanazja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
05-11-2009 17:01P.R.Wieczorek DSM (207 punktów)Hiszpański lekarz i eutanazja
Ocena 5 na 5
wyborcza.p(*)karz_skazany_za_eutanazje.html

Lekarz, który przyznał się do eutanazji w kraju, gdzie jest ona nielegalna. Pomógł odejść z tego świata kobiecie niemogącej godnie żyć, cierpiącej przez choroby, nieszczęśliwej. Niestety został ukarany: rok więzienia oraz roczny zakaz praktyki lekarskiej. Na szczęście już wyszedł i pracuje. Rodzina pacjentki, dowiedziawszy się o szczegółach całej sprawy, po raz pierwszy zabrała głos, broniąc lekarza.

Facet wykonał eutanazję i przyznał się do tego otwarcie - brawo!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sunrix (53 punktów)
Według mnie podjął słuszną decyzję. Mimo tego, że wiedział o konsekwencjach które go czekają postąpił humanitarnie. Tutaj następuje konflikt pomiędzy prawem a moralnością i podziwiam tego lekarza za to że wykonał eutanazję staruszce w ciężkim stanie, która chciała po prostu godnie umrzeć.


Ludu Polan powstań z kolan!
Już najwyższy czas podjąć znój, by na taczkach z Polski watykański wywieźć gnój!
P.R.Wieczorek DSM (207 punktów)
Także go popieram. Facet postąpił słusznie. Skrócił cierpienia biednej kobiecie. W pewien sposób ją wybawił - nieprawdaż?
Madman (7811 punktów)
>Facet wykonał eutanazję i przyznał się do tego otwarcie - brawo!
Z tego, co wyczytałem, lekarz nie poniósłby poważniejszych konsekwencji, gdyby tylko przygotował zastrzyk i pozwolił, żeby pacjent sam go sobie zaaplikował. To się nazywa hipokryzja legislacyjna...
P.R.Wieczorek DSM (207 punktów)
>To się nazywa hipokryzja legislacyjna...

Skądś to chyba znamy

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365