Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie o artykuły p. Fijora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
04-11-2004 15:59waldmarcPytanie o artykuły p. Fijora
Czy obficie pojawiające się w serwisie artykuły p. Fijora utrzymane w tonie libertariańsko-warcholskim mają coś wspólnego z linią programową redakcji serwisu czy też zamieszczane są tylko jako rodzaj ciekawostki.

mohawk (2936 punktów)
Ostatnio udowadnia, jaka katastrofa gospodarczo-społeczna dzieje się w Danii. Tylko głupi Duńczycy jakoś tego nie zauważają. I zamiast powierzyć rządzenie światłym liberałom (nawiasem mówiąc, najwyższo-czasowy reakcjonizm obyczajowy, który przewija się, choć nieco słabiej, również w tekstach pana Fijora, cośkolwiek kiepsko licuje z autentycznym liberalizmem), którzy zrobiliby z tym porządek (poprzez likwidację, liberalizację, deregulację) nadal trzymają się 'skompromitowanych' rozwiązań welfare state'u. Samego siebie przechodzi pan Fijor, gdy zabiera się za krytykę kolejek do skomplikowanych usług medycznych w państwowej służbie zdrowia. Oczywiście o funkcjonowaniu tejże w Ziemii Obiecanej (czytaj: USA) się nie zająknie. Nawiasem mówiąc, w tej Mekce liberalizmu, w trakcie kampanii wyborczej mówiono, jeśli mnie pamięć nie myli, o obniżce nominalnej stopy podatku CIT z 35 do 30 procent.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365