 |
Czy Polska to nadal wolny kraj Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-02-2008 12:20 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | Czy Polska to nadal wolny kraj
5 na 5 | Przyzwyczaiłem się od 1989 roku posługiwać się zwrotami "wolna Polska", "Polska to wolny kraj", "będąc częścią wolnego świata..." itp. I nagle dotarło do mnie dzisiaj, że już prawdopodobnie od ładnych kilku lat to się zmieniło, Polska przestała być wolnym krajem, budującym państwo prawa. Gdzieś po drodze, podczas rządów SLD, AWS i PiSSamoobrony rozmyły się dobre intencje i racja stanu. Szczytem absurdu było podniesienie przez MF na żądanie Leppera prognoży budżetowej o 3 mld. ale dopiero dzisiaj widzę tę bezczelną sztuczkę z właściwej perspektywy.
A tę perspektywę uzyskałem dzięki zwyczajnemu zdarzeniu. Przeczytałem, że prokuratura odwołała się do warszawskiego sądu apelacyjnego od decyzji sądu okręgowego zwolnienia z aresztu podejrzanego, który siedział bez sądu dwa i pół roku.
Dla mnie ta niesłychana bezczelność prokuratora jest szokiem. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w "wolnej Polsce" praktykuje się trzymanie latami ludzi w więzieniach bez sądu. A teraz przeczytałem, że niektórzy podejrzani, np. o oszustwo, siedzą w więzieniu już ponad 5 lat bez sądu. Co to znaczy? Dla mnie to jawny powrót do władzy komunistycznych oprawców - przypuszczam że takie praktyki więzienia bez sądu stosuje się głównie wobec biznesmenów, a to oznacza, że do władzy wróciła dawna tzw. "ubecja", czyli ludzie nienawidzący kapitalizmu, pragnący powrotu czasów PRL.
Drugim szokiem była dla mnie informacja, że w Polsce tysiące ludzi siedzą latami bez sądu - oznacza to, że nie są to odosobnione przypadki prześladowań wobec niepokornych biznesmenów, ale jest to działanie systemowe - policjanci i prokuratorzy jawnie pokazują, że zbieranie dowodów nic ich nie obchodzi, że "śledztwo" w Polsce jest tylko przykrywką, że nie chodzi wcale o to, żeby ukarać przestępcę, ale o to, żeby zamknąć niepokornego. Nagle stało się dla mnie jasne, dlaczego policja nie przyjmuje zgłoszeń o przestępstwach, dlaczego nie ściga złodziei czy gwałcicieli, dlaczego umarza postępowania od ręki... po prostu w Polsce systemowo nie prowadzi się śledztw, bo nie ma woli ścigania przestepców.
Trzecim szokiem była dla mnie informacja, że Polska przegrała już 70 spraw w Strasburgu o bezprawne przetrzymywanie w areszcie "podejrzanych". Jak to jest możliwe?! Czy polscy politycy, prawnicy i policjanci nie mają już żadnego wstydu? Na oczach całego świata latami bezprawnie więzimy podejrzanych, zupełnie nie przejmując się opinią ludzi cywilizowanych? Czym nasi prokuratorzy i ministrowie nad nimi różnią się od Łukaszenki? Jak czuł się premier, któremu 70 razy napluto w twarz, a on 70 razy się tylko oblizał?
Dobrze, że jeszcze niektórzy sędziowie w Polsce pamiętają, co to jest Prawo. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | plodzien (7378 punktów) | >Dla mnie ta niesłychana bezczelność prokuratora jest >szokiem. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w >"wolnej Polsce" praktykuje się trzymanie latami ludzi w >więzieniach bez sądu. A teraz przeczytałem, że niektórzy >podejrzani, np. o oszustwo, siedzą w więzieniu już ponad 5 >lat bez sądu. Co to znaczy? Dla mnie to jawny powrót do >władzy komunistycznych oprawców - przypuszczam że takie >praktyki więzienia bez sądu stosuje się głównie wobec >biznesmenów, a to oznacza, że do władzy wróciła dawna tzw. >"ubecja", czyli ludzie nienawidzący kapitalizmu, pragnący >powrotu czasów PRL.>
Potwierdzasz powszechnie znany fakt, że - oględnie mówiąc - jest źle z wymiarem sprawiedliwości. Składa się na to przyczyn bez liku, ale żadnej nie wymieniłeś. Za to dosiadłeś swego rączego, ulubionego konia popuściwszy mu cugli. Popatrzmy czym tak cwałujesz.
1. Grupa ubeków jeszcze trzymająca się życia, lecz dla których przebudzenie stanowi drugą dopiero czynność o poranku. Zrozumiałe, że mają do czynienia tylko z kaszką podawaną do zjedzenia ale nie z wymiarem sprawiedliwości. 2. Emeryci sprawniejsi, ale z sądami i prokuraturą mający tyle wspólnego, że ewentualnie mogą występować w charakterze oskarżonych. 3. Trzecia kategoria dawnych ubeków - ci co się nachapali i zostali biznesmenami.
Którzy to spośród nich wrócili do władzy i stosują wobec biznesmenów opisane przez Ciebie praktyki? Absurdem jest też (o! to dobre słowo), że ubecy nienawidzą kapitalizmu. Wprost przeciwnie. To majętni panowie, którzy chcąc sobie szybko pojeździć, nieskrępowani socjalistyczną skromnością, nie muszą - jak dawniej - wsadzać silnik mercedesa w syrenkę. Po prostu kupują mercedesa. Bo w kapitalizmie być bogatym to żaden wstyd. Pozdrawiam
|
|
 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | 3.Trzecia kategoria dawnych ubeków - ci co się nachapali i zostali biznesmenami.
Dla mnie ubekiem (bolszewikiem, sowietem) jest człowiek, który stosuje ubeckie metody sprawowania władzy, czyli upraszczając, metody terroru policyjnego i sądowego. W moim odczuciu "ubekiem" może być tylko polityk, sędzia, prokurator, policjant, urzędnik, ksiądz czy inny funkcjonariusz władzy, który wspiera ubecki system - system, który doprowadził np. do skazania za nic jakąś "artystkę" za jej miłość do męskich genitaliów.
Wielu młodych polityków polskich wciąż wzoruje się na swoich mistrzach duchowych i ich mistrzach. Ich ubeckie serca są widoczne jak na dłoni w ich twarzach, słowach i czynach, nawet jeśli nie przyznają się do tego, że wzorem dla nich jest dawna ubecja.
Strategia sprawowania władzy przez PiS była także ubecka - najpierw zdobyć za wszelką cenę władzę totalitarną, a potem skutecznie oczyścić Polskę z ludzi złych - zwróć uwagę na to, że ubecka mentalność nie zawiera w sobie koniecznie złych intencji - wielu dawnych ubeków wierzyło w to, że komunizm będzie rajem, podobnie jak wielu zwolenników PiS wierzyło, że IV RP będzie rajem. Ubecja jest złem nie dlatego, że ma złe intencje (choć zwykle ma), ale dlatego, że czyni zło.
Dla mnie partią najbardziej w duchu ubecką jest LPR.
Jeżeli dawny PRLowski ubek został biznesmenem i nie miesza się do polityki, to ja mu wybaczyłem zgodnie z duchem prawa do przedawnienia i zatarcia - tylko człowiek podły wypomina dawne grzechy komuś, kto od 20 lat dobrze się prowadzi.
doku
|
|
|  | 1 na 1 | plodzien (7378 punktów) | >3.Trzecia kategoria dawnych ubeków - ci co się nachapali i zostali biznesmenami.> >Dla mnie ubekiem (bolszewikiem, sowietem) jest człowiek, który stosuje ubeckie metody sprawowania władzy, czyli upraszczając, metody terroru policyjnego i sądowego.> No kiedy nie tylko. Jak przedstawicieli aparatu Ante Pavelica, gen. Franco, czy Augusto P. mam nazwać ubekami? Czytający nie bardzo by wiedzieli o co mi chodzi.
>W moim odczuciu "ubekiem" może być tylko polityk, sędzia, prokurator, policjant, urzędnik, ksiądz czy inny funkcjonariusz władzy, który wspiera ubecki system - system, który doprowadził np. do skazania za nic jakąś "artystkę" za jej miłość do męskich genitaliów.> Moje wątpliwości się pogłębiają. Dla sowieta/ubeka męskie lub żeńskie genitalia nie były zagrożeniem dla władzy. Ale gdzieś tam jest takie państwo, w którym poutrącano rzeźbom genitalia, nie dając baczenia, że uszkadza się dzieła sztuki. Widok marmurowych fiutków był zagrożeniem dla systemu. Czy to zrobili ubecy?
>Wielu młodych polityków polskich wciąż wzoruje się na swoich mistrzach duchowych i ich mistrzach. > Po raz pierwszy zgadzam się z Tobą bez zastrzeżeń. Ale czy wozili oni ryngraf z Leninem do Moskwy? Wozili, ale nie z Leninem i nie do Moskwy. >Ich ubeckie serca są widoczne jak na dłoni w ich twarzach, słowach i czynach, nawet jeśli nie przyznają się do tego, że wzorem dla nich jest dawna ubecja.> Będzie bez nazwisk, ale płonące nienawiścią oczy wielu z nich przypominają mi raczej Benardo Gui niż Dzierżyńskiego. >Strategia sprawowania władzy przez PiS była także ubecka - najpierw zdobyć za wszelką cenę władzę totalitarną, a potem skutecznie oczyścić Polskę z ludzi złych - zwróć uwagę na to, że ubecka mentalność nie zawiera w sobie koniecznie złych intencji - wielu dawnych ubeków wierzyło w to, że komunizm będzie rajem, podobnie jak wielu zwolenników PiS wierzyło, że IV RP będzie rajem. Ubecja jest złem nie dlatego, że ma złe intencje (choć zwykle ma), ale dlatego, że czyni zło.> Doc, zgoda. Chodzi jednak o to, że nie tylko ubecja. Nie można całego zła przypisywać ubecji. >Dla mnie partią najbardziej w duchu ubecką jest LPR.> Pała lądująca na Twoich plecach nie musi byc ubecka. >Jeżeli dawny PRLowski ubek został biznesmenem i nie miesza się do polityki, to ja mu wybaczyłem zgodnie z duchem prawa do przedawnienia i zatarcia - tylko człowiek podły wypomina dawne grzechy komuś, kto od 20 lat dobrze się prowadzi.> To ja żem chyba nie ten podły, bo niczego nikomu nie wypominam. Uważam tylko, że ubeckie metody zawierają się w zbiorze pojęcia " sprawowanie terroru policyjnego i sądowego". I nie są one jedyne, ani nawet najbardziej okrutne. Komunizm nie ma patentu na nietolerancję, podłość, sięganie po przemoc i zbrodnię. Pozdrawiam
> doku
|
|
| |  | 1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Widok marmurowych fiutków był zagrożeniem dla systemu. Czy to zrobili ubecy?
Tak, to klasyczne, ubeckie metody
> Nie można całego zła przypisywać ubecji.
A ja twierdzę, że gdyby nie Lenin, Stalin i ZSRR, Hitler nigdy by nie wpadł na pomysł budowania własnej wersji socjalizmu. Niektórzy powtarzają za sowiecką propagandą i wciąż usiłują przeciwstawiać Stalina i Hitlera, jednak w rzeczywistości obydwaj byli socjalistami, obydwaj zbudowali podobny totalitarny ustrój państwa, w którym ubecja pełniła jedną z kluczowych funkcji. Hitler różnił się od Stalina głównie tym, że był jakby uczniem i świeżym adeptem Zła, podczas gdy Stalin był starym mistrzem, nieml twórcą ubecji. Wszystkie ubecje świata wzorowały się na ubecji Stalina.
Nie zapominaj o niemiecko-rosyjskim sojuszu, o linii podziału Europy, o napaści na Polskę od zachodu i na państwa nadbałtyckie od wschodu
Zauważ, że ludzie lewicy wolą posługiwac się terminem "gestapo". Np. w USA nielegalni demonstranci często mówią na policję "gestapo". Nasi solidarnościowcy krzyczeli "gestapo" na ZOMO. Mówi sę o metodach gestapowskich w odniesieniu do Pinocheta, ale za rządów Allende stosowało się metody ubeckie. Ja już wyrosłem z tego fałszywego dualizmu komunizm-nazizm, socjalizm-faszyzm, gestapo-UB... Ja zrozumiałem, że wszystko to są dzieła leninowców i stalinowców oraz ich poprzedników i uczniów. Dla mnie poznańscy policjanci, którzy wraz ze skinami pobili kilka lat temu gejowskich demonstrantów, to są "ubecy", a nie "gestapowcy", bo uznaję pierwotność ubecji i wtórność gestapo - dlatego wolę mówić o duchu ubecji niż o duchu gestapo.
Pozdrawiam
doku
|
|
| | |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
DOK, w jaki sposób udaje ci się ta ekwilibrystyka? Jak to się dzieje, że raz na głowie stajesz, drugi raz na nogach? Chyba już tu i tam wyrosły ci nogi. .
|
|
| | | |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Jak to się dzieje, że raz na głowie stajesz, drugi raz na nogach?
To dość rzadka umiejętność patrzenia na meritum z właściwej perspektywy, wymagająca elestyczności umysłu, polegającej na częstym przełączaniu się w umyśle z jednego paradygmatu na inny, tak aby meć najlepszy widok na meritum i móc myśleć o nim maksymalnie racjonalnie, omijając opary stereotypów i przesądów, które mogłyby ten widok przesłonić.
doku
|
|
| | | | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
DOK, odpowiadając tak serio idiocie, masz tylko dwie możliwości: albo idiotę zdystansujesz, albo wyjdziesz na głupca. Jak myślisz, co ci się udało? .
|
|
| | | | | |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | > DOK, odpowiadając tak serio idiocie, masz tylko dwie możliwości: albo idiotę >zdystansujesz, albo wyjdziesz na głupca. Jak myślisz, co ci się udało?
Udało mi się zdobyć punkt
doku
|
|
| | |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>...podczas gdy Stalin był starym mistrzem, niemal twórcą ubecji.
Stalin był twórcą różnych rzeczy, w tym teorii oraz obyczajów, lecz "ubecji" z pewnością nie. Określenie to jest charakterystyczne dla Polski powojennej, także współczesnej, gdzie jest uzasadnione, jego użycie wobec starszych o ponad półwiecze "enkawudzisty" czy "gestapowca" stanowi więc czystą epigonię. Skrót "UB" w innych krajach naszego "obozu" nie miał odpowiedniej konotacji (np w Rumunii było to "Securitate", Węgrzy zwali swoich "Avas" etc.). Rosjanie zaś, chcąc wyrazić wzgardę dla funkcjonariuszy tej służby, od lat trzydziestych używali określenia "czekista" - niezależnie, czy zwało się to GPU, NKWD czy też KGB. Niemal do dziś pozostało to określeniem wzgardliwym.
Na użytek niezorientowanych: Czeka lub CzekaGeBe to skrót nazwy "Czrezwyczajnaja Komissja k` Borbie s Kontrriewolucjej". Właśnie "Czriez-" nie "Czieriez-". Pod tą nazwą organ działał nie za długo, do początku lat dwudziestych, ale zdołał odpowiednio się wsławić dzięki swym naganom (taki fajny pistolet w drewnianej pochwie), maksimom (karabiny maszynowe), przede wszystkim zaś dzięki swym szefom (Dzierżyński, Unszlicht).
>...Wszystkie ubecje świata wzorowały się na ubecji Stalina. Wzorowały się, lecz nie na "ubecji". Błąd semantyczny.
>... Ja już wyrosłem z tego fałszywego dualizmu komunizm-nazizm, socjalizm-faszyzm, gestapo-UB... zrozumiałem, że wszystko to są dzieła leninowców i stalinowców oraz ich poprzedników i uczniów.
Inaczej bym to ujął, ale na ogół masz słuszność. .
|
|
| | | |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Stalin był twórcą różnych rzeczy, w tym teorii oraz obyczajów, lecz "ubecji" z pewnością >nie(...)używali określenia "czekista"
My używamy słowa "ubek". Przyjmij roboczo, że jest to tłumaczenie z języka rosyjskiego na polski. Coraz mniej ludzi wie, kto to jest czekista. Gdybym powiedział młodym Wszom czy innym LePeRom, że mają mentalność czekisty, to nawet by się nie obrazili, tylko co najwyżej powiedzieliby, że czeków nie biorą, tylko gotówkę.
> Wzorowały się, lecz nie na "ubecji". Błąd semantyczny.
Widzisz więc, że nie można nazwać tego błędem. Jeżeli teraz napiszę, że nie skonfudowałeś mnie swoimi wywodami, to popełnię taki sam błąd, jakbym użył słowa "czekista" zamiast "ubek".
Znaczenie słowa "ubek" uległo rozszerzeniu od czasu, gdy słowo to poznałeś. Słowo "czekista" jest coraz rzadziej używane. Nie walcz z wiatrakami, język się rozwija, więc trzeba się dostosowywać. Przyzwyczaj się do sformułowań w stylu: ubecję stworzył Lenin z pomocą Dzierżyńskiego.
doku
|
|
| | | |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Stalin był twórcą różnych rzeczy, w tym teorii oraz obyczajów, lecz "ubecji" z pewnością >nie(...)używali określenia "czekista"
My używamy słowa "ubek". Przyjmij roboczo, że jest to tłumaczenie z języka rosyjskiego na polski. Coraz mniej ludzi wie, kto to jest czekista. Gdybym powiedział młodym Wszom czy innym LePeRom, że mają mentalność czekisty, to nawet by się nie obrazili, tylko co najwyżej powiedzieliby, że czeków nie biorą, tylko gotówkę.
> Wzorowały się, lecz nie na "ubecji". Błąd semantyczny.
Widzisz więc, że nie można nazwać tego błędem. Jeżeli teraz napiszę, że nie skonfudowałeś mnie swoimi wywodami, to popełnię taki sam błąd, jakbym użył słowa "czekista" zamiast "ubek".
Znaczenie słowa "ubek" uległo rozszerzeniu od czasu, gdy słowo to poznałeś. Słowo "czekista" jest coraz rzadziej używane. Nie walcz z wiatrakami, język się rozwija, więc trzeba się dostosowywać. Przyzwyczaj się do sformułowań w stylu: ubecję stworzył Lenin z pomocą Dzierżyńskiego.
doku
|
|
| |  | | agnostyk | >>3.Trzecia kategoria dawnych ubeków - ci co się nachapali i zostali biznesmenami.>>Dla mnie ubekiem (bolszewikiem, sowietem) jest człowiek, który stosuje ubeckie metody sprawowania władzy, czyli upraszczając, metody terroru policyjnego i sądowego.>No kiedy nie tylko. >Jak przedstawicieli aparatu Ante Pavelica, gen. Franco, czy Augusto P. mam nazwać ubekami? Czytający nie bardzo by wiedzieli o co mi chodzi. > >W moim odczuciu "ubekiem" może być tylko polityk, sędzia, prokurator, policjant, urzędnik, ksiądz czy inny funkcjonariusz władzy, który wspiera ubecki system - system, który doprowadził np. do skazania za nic jakąś "artystkę" za jej miłość do męskich genitaliów.>Moje wątpliwości się pogłębiają. Dla sowieta/ubeka męskie lub żeńskie genitalia nie były zagrożeniem dla władzy. >Ale gdzieś tam jest takie państwo, w którym poutrącano rzeźbom genitalia, nie dając baczenia, że uszkadza się dzieła sztuki. Widok marmurowych fiutków był zagrożeniem dla systemu. Czy to zrobili ubecy? >>Wielu młodych polityków polskich wciąż wzoruje się na swoich mistrzach duchowych i ich mistrzach. >Po raz pierwszy zgadzam się z Tobą bez zastrzeżeń. Ale czy wozili oni ryngraf z Leninem do Moskwy? Wozili, ale nie z Leninem i nie do Moskwy. >>Ich ubeckie serca są widoczne jak na dłoni w ich twarzach, słowach i czynach, nawet jeśli nie przyznają się do tego, że wzorem dla nich jest dawna ubecja.>Będzie bez nazwisk, ale płonące nienawiścią oczy wielu z nich przypominają mi raczej Benardo Gui niż Dzierżyńskiego. >>Strategia sprawowania władzy przez PiS była także ubecka - najpierw zdobyć za wszelką cenę władzę totalitarną, a potem skutecznie oczyścić Polskę z ludzi złych - zwróć uwagę na to, że ubecka mentalność nie zawiera w sobie koniecznie złych intencji - wielu dawnych ubeków wierzyło w to, że komunizm będzie rajem, podobnie jak wielu zwolenników PiS wierzyło, że IV RP będzie rajem. Ubecja jest złem nie dlatego, że ma złe intencje (choć zwykle ma), ale dlatego, że czyni zło.>Doc, zgoda. Chodzi jednak o to, że nie tylko ubecja. Nie można całego zła przypisywać ubecji. >>Dla mnie partią najbardziej w duchu ubecką jest LPR.>Pała lądująca na Twoich plecach nie musi byc ubecka. >>Jeżeli dawny PRLowski ubek został biznesmenem i nie miesza się do polityki, to ja mu wybaczyłem zgodnie z duchem prawa do przedawnienia i zatarcia - tylko człowiek podły wypomina dawne grzechy komuś, kto od 20 lat dobrze się prowadzi.>To ja żem chyba nie ten podły, bo niczego nikomu nie wypominam. Uważam tylko, że ubeckie metody zawierają się w zbiorze pojęcia " sprawowanie terroru policyjnego i sądowego". >I nie są one jedyne, ani nawet najbardziej okrutne. >Komunizm nie ma patentu na nietolerancję, podłość, sięganie po przemoc i zbrodnię. >Pozdrawiam >> doku ****************** Pamiętam ,że z ryngrafem za cichą aprobatą watykanu wybrali się- ikona katolicyzmu Marek Jurek i Misio Kaminski(ten od Lecha k.)a tak to przy okazji Lech W.chodził cały okres z M.B. w klapie .do czasu gdy pokłocił się z ojcem dyrektorem-to Mu przeszło . *************************************************************
|
|
1 na 1 | Sycz (227 punktów) | >Dla mnie ta niesłychana bezczelność prokuratora jest >szokiem. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w >"wolnej Polsce" praktykuje się trzymanie latami ludzi w >więzieniach bez sądu.
to akurat niekonicznie jest chamstwem i bezczelnoscia, teraz skazani - pozniej niewinni - jeszcze pozniej miliony pln odszkodowan. Totalna nieodpowiedzialnosc, tyllko kto za to zaplaci. Ten Pan, ta Pani......
Beirut
|
|
 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >to akurat niekonicznie jest chamstwem i bezczelnoscia, teraz skazani - pozniej niewinni - >jeszcze pozniej miliony pln odszkodowan
Słyszałem paradoksy w tym stylu "nie ma nic lepszego niż wypadek w pracy - odszkodowanie, rensta i inne takie tam..."
Ale jakoś mało kto się cieszy, że został kaleką.
doku
|
|
| agnostyk | ,ale skąd ! Poza krotkimi okresami okupacyjnymi ( sowiecka ,niemiecka i czasy rozbiorowe) -jestesmy panstwem lennym Watykanu-non stop. Jezeli ktos zaprzeczy to podam liczne przyklady. Kiedyś Stalin zapytał Mołotowa, a ile ten papiez ma dywizji-odpowiedzial Molotow -:ani jednej militarnej,i dalej sobie pokpiwali ale dziaduszek Stalin nie docenial potęgi Watykanu (religijne zniewolenie na własne życzenie duzej częsci społeczeństw). ****************************************** Co tam prawo nieprzestrzegane, wielkie mi "ajwaj"-samo bezwzględne przestrzeganie prawa jest juz bezprawiem.(sądzę m.in.,ze dlatego pisiorki przegrały) To jest -jak to Lepper mowił:mały pryszcz. Prawo jest takie jak to sobie ludzie w swej koślawosci myslowej wyobrazają. Powiedzenie przasnoplebejskie mowi wyrażnie cytuję:prawo jest prawem ale sprawiedliwosc ma być po naszej stronie-- koniec cyt. **************************************
|
|
 | | agnostyk | Zachcialo Ci sie Wolnej Polski, a Najasniejsza Ci nie wystarczy?
|
|
|  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
agnostyku. Niewiara w Boga dobrze o tobie świadczy, ale niewiara w zasady pisowni - fatalnie. .
|
|
| |  | | agnostyk | > agnostyku. Niewiara w Boga dobrze o tobie świadczy, ale niewiara w zasady >pisowni - fatalnie. ************* Z pokorą przyjmę uwagę n/t pisowni ale wytknij mi to "na talerzu"Bufonie jeden.A mogłbyś przez grzeczność nie wytykać mi stylu pisania,tym bardziej,że polska pisownia zawiera wiele nonsensow.Gdybym posiadał w minimalnym stopniu umiejetnosc poslugiwania t.zw. Twoim warsztatem pisarskim to byłbyś co pewien czas wzywany do tablicy przeze mnie.Z koniecznosci przeczytałem kilka Twoich ksiazek i mam rozeznanie w temacie . Niechęc do Twej osoby była przyczynkiem intrygującym,ktora wymusiła na mnie zainteresowanie się; kto zacz ?? ?Jeżeli mam być obiektywny w ocenie Twej tworczosci to jestem pod wrazeniem Twych publikacji.Szkoda,ze tak mało piszesz ale piszesz dobrze-ciekawie.Kiedys trafiłem do Twego bloga -jest dobry. Masz tylko brzydką manierę"obsikiwania" kazdego nowego i atakujesz albo masz zarzuty natury ortograficznej lub stylistycznej. No to ,wykaż mi moj fatalizm w pisaniu postow. ********************************** pozdrawiam.
|
|
| | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Z pokorą przyjmę uwagę n/t pisowni ale wytknij mi to "na talerzu"...
Nie. Od talerza są moderatorzy, to ich codzienny posiłek, choć sami o tym dobrze nie wiedzą.
>A mógłbyś przez grzeczność nie wytykać mi stylu pisania, tym bardziej, że polska pisownia zawiera wiele nonsensów.
Odsyłam do wątku o tym braku sensu.
> Gdybym posiadał w minimalnym stopniu umiejętność (...) to byłbyś co pewien czas wzywany do tablicy przeze mnie.
Nie jestem nieomylny, lecz po to, by wzywać mnie do tablicy, minimalny stopień nie wystarczy.
>Z konieczności przeczytałem kilka Twoich książek i mam rozeznanie w temacie .
Jeśli z konieczności, to współczuję. Serio. Za resztę oceny dziękuję, jest wcale niezła.
>Masz tylko brzydką manierę "obsikiwania" każdego nowego i atakujesz albo masz zarzuty natury ortograficznej lub stylistycznej.
"Obsikuję" nie osoby, nowe czy stare, obsikuję manierę albo błędy nazbyt widoczne.
>No to ,wykaż mi mój fatalizm w pisaniu postów.
Fatalność. Fatalizm to coś innego. Jak napisałem wyżej, to rzecz moderatorów. Gdyby rozważyli utworzenie tu działu języka polskiego, co sugeruje kilku uczestników, mógłbym wypowiadać się szerzej. .
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Doszedłem do wniosku, iż jeszcze należy coś dodać.
Uczący mnie w podstawówce nauczyciel twierdził, że język oprócz formy i treści posiada także trzecią właściwość, którą nazwał jego duchem. I bardzo pięknie tego ducha określił, ale nie będę powtarzał, wolę udowodnić.
agnostyk zresztą go udowodnił. Zauważcie, że sprzeciwił mi się właśnie w pięknym stylu. Spokojnie i bez przesady, choć nawet ulżył sobie (bufonem), czego nie sposób potępić. Takiego stylu niejeden winien pozazdrościć. I chociaż nadal mam zastrzeżenia i do formy, i do treści - ducha, czyli styl podziwiam.
Za tego ducha szczególnie - dziękuję. .
|
|
| | |  | | placownik (17853 punktów) |
>Z pokorą przyjmę uwagę [...]Bufonie jeden.
Coś niezbyt szczera ta pokora.
A nad formą wypowiedzi rzeczywiście mógłbyś popracować. Na początek nad przyswojeniem zasady wstawiania spacji po znakach interpunkcyjnych. To znacznie ułatwia czytanie.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >jestesmy panstwem lennym Watykanu-non stop.
Też o tym nie raz pisałem, ale to rodzaj polskiej mentalności owiec, coś zupełnie innego niż sowiecka okupacja przez Armię Czerwoną
doku
|
|
| Thomas Mann (26 punktów) | >Dla mnie ta niesłychana bezczelność prokuratora jest >szokiem. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w >"wolnej Polsce" praktykuje się trzymanie latami ludzi w >więzieniach bez sądu. No niestety polski system prawny i po części penitencjarny nie działa nie stoi na wysokim poziomie Bardzo dużo nam brakuje do społeczeństwa obywatelskiego niestety ale myślę że kiedyś Polacy będą społeczeństwem obywatelski
|
|
 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Bardzo dużo nam brakuje do społeczeństwa obywatelskiego niestety >ale myślę że kiedyś Polacy będą społeczeństwem obywatelski
Kiedyś na pewno, ale tym prędzej, im więcej będziemy o pisać o sowieckim prawie, wciąż funkcjonującym
doku
|
|
2 na 2 | sztejkat (4743 punktów) | Jejku, rzeczywistość dogoniła kolegę?
Twoje oburzenie jest jak najbardziej słuszne. Jeszcze słuszniejsze byłoby, gdybyś to ty siedział oczekując na wyrok.
Ale i tak jest lepiej niż było, i lepiej niż w wielu innych miejscach na świecie.
Ot, choćby możesz napisać to co napisałeś i spokojnie iść spać.
Nie szukałbym w tym "powrotu komunistycznych oprawców" - większość z nich, literalnie rzecz biorąc, osiągnęło wiek emerytalny i bardziej czas im odchodzić niż wracać.
Widzisz co widzisz i reagujesz jak reagujesz, bo nasze oczekiwania zmieniają się szybciej niż nasze podejście do pracy, prawa i rzetelności. Pragniemy Ameryki będąc w środku człowiekiem radzieckim.
Kwestie systemu sprawiedliwości w Polsce będą wypaczone tak długo, póki pierwszą reakcją na widok policjanta będzie niechęć a nie wrażenie bezpieczeństwa. Przez wiele lat nauczyliśmy się patrzeć na milicję jako na wrogów. I choć milicja zmieniła się w policję, nasz ogląd na nich pozostał.
Mechanizm ten obowiązuje też w drugą stronę - zarówno ludziom w policji jak i sądom trudno jest pojąć że są oni od tego by "służyć i chronić" a nie wymierzać sprawiedliwość. Że w ich rękach nie jest władza, lecz obowiązek. Ich mocą nie powinna być siła lecz delikatność z jaką mają nas chronić.
Wspomniane efekty są produktem nie tyle komunizmu, co kultu biurokracji i związanej z nim nieefektywności.
Przez wiele lat rzeczywistość na papierze była bardziej prawdziwa niż ta przed oczyma. Kult biurokracji, to kult procedur, praw, obowiązków, paragrafów, zezwoleń, pozwoleń a nade wszystko ich przetwarzania, powielania i roztrząsania. Jeśli ktoś myślał, że nasze wejście do UE coś w tej kwestii zmieni to się mylił - UE niesie ze sobą wielkie ilości słodkiej biurokracji którą z taką ochotą adaptujemy.
Grzęznąc tych wszystkich pozostałościach, a w każdym z nas, nawet tak niestarym jak ja jest ich sporo, trudno nie stracić z oka rzetelności i uczciwości w wykonywaniu swoich obowiązków.
P.S.
Sprawdź sobie jeszcze ilu ludzi i jak długo oczekuje na wykonanie wyroku. Wcale nie rzadka jest sytuacja, gdy sąd skazuje człowieka na parę latek, po czym odsyła go do domu z informacją "wezwiemy pana jak będą wolne miejsca". Siedzieć w areszcie to jeszcze nic. Ale siedzieć latami w domu, czekając aż wezwą cię do więzienia.... Jaja jak berety.
Sumując to wszystko, lepiej jeszcze przez parę dziesięcioleci trzymać się z dala od "sprawiedliwości" w polskim wykonaniu.
Tomasz Sztejka
|
|
 | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Pragniemy ameryki będąc w środku człowiekiem radzieckim.
Pięknie to ująłeś. Ja to zjawisko zawsze nazywam "homo sivieticus"
>pierwszą reakcją na widok policjanta będzie niechęć a nie wrażenie bezpieczeństwa. Przez wiele lat nauczyliśmy się patrzeć na milicję jako na wrogów. I choć milicja zmieniła się w policję, nasz ogląd na nich pozostał. >Mechanizm ten obowiązuje też w drugą stronę - zarówno ludziom w policji jak i sądom trudno jest pojąć że są oni od tego by "służyć i chronić" a nie wymierzać sprawiedliwość. Że w ich rękach nie jest władza, lecz obowiązek. Ich mocą nie powinna być siła lecz >delikatność z jaką mają nas chronić.
A tymczasem, gdy czytamy relacje z tego, jak nasi policjanci traktują ofiary gwałtu, albo nawet sami gwałcą podejrzane w aresztach, to wiemy niestety, że od Ameryki dzieli nas 50 lat rozwoju cywilizacujnego
doku
|
|
|  | | agnostyk | Będąc w Meksyku zapewniał mnie jeden z pracownikow polskiej instytucji,że więzienia meksykanskie są wyjatkowo okrutne.Wieżniowie stoją po kostki w wodzie.To był rok 1985 a policjanci bawili się w przestępcow,szczegolnie musieli uważac cudzoziemcy.Nieznajomosc miasta mogła drogo kosztować.Nie wolno było pytać policjantow o ulicę lub dzielnicę.Moze nie wszyscy tak postępowali ale większosc to katolicy. *******
|
|
| |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >większoscto katolicy.
dzicy, ale katolicy
"tak, to sukinsyn, ale to nasz sukinsyn"
doku
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|