Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prezydencka ekipa i wyczucie taktu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-02-2008 18:47placownik (17853 punktów)Prezydencka ekipa i wyczucie taktu
Ocena 4 na 4
Odszedł Stefan Meller. W dzisiejszej Gazecie Wyborczej żegna Go jedenaście nekrologów. Wśród tych jedenastu wyróżniają się dwa. To nekrolog zamieszczony w imieniu Pana Prezydenta RP oraz drugi, w imieniu byłej Minister Spraw Zagranicznych. Tylko w tych dwóch nekrologach zmarły został określony jako Świętej pamięci.

Takt nadal kojarzony jest przez prezydencką ekipę wyłącznie z muzyką marszową.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jarekland (142470 punktów)
>Odszedł Stefan Meller. W dzisiejszej Gazecie
>Wyborczej żegna Go jedenaście nekrologów. Wśród tych
>jedenastu wyróżniają się dwa. To nekrolog zamieszczony w
>imieniu Pana Prezydenta RP oraz drugi, w imieniu byłej
>Minister Spraw Zagranicznych. Tylko w tych dwóch
>nekrologach zmarły został określony jako Świętej
>pamięci.
Takt nadal kojarzony jest przez prezydencką ekipę wyłącznie
>z muzyką marszową.
>
To obrazuje rozdzwięk pomiędzy oficjaną ideologią a stanem faktycznym.
A Stefan Meller - prządny facet. Szkoda.
agnostyk
>>Odszedł Stefan Meller. W dzisiejszej Gazecie
>>Wyborczej żegna Go jedenaście nekrologów. Wśród tych
>>jedenastu wyróżniają się dwa. To nekrolog zamieszczony w
>>imieniu Pana Prezydenta RP oraz drugi, w imieniu byłej
>>Minister Spraw Zagranicznych. Tylko w tych dwóch
>>nekrologach zmarły został określony jako Świętej
>>pamięci.
Takt nadal kojarzony jest przez prezydencką ekipę wyłącznie
>>z muzyką marszową.
>>
>To obrazuje rozdzwięk pomiędzy oficjaną ideologią a stanem faktycznym.
>A Stefan Meller - prządny facet. Szkoda.
********************************
Był cieżko chory .mogł zyc jeszcze w stanie chorobowym
przez rok ,może 2-lata.
Przezył dramat ,ktory bez wątpienia przyspieszyl
zgon.Jak można było takiemu człowiekowi uczynic
zarzut,,,,ze jest agentem rosyjskim?
**************************
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Odszedł Stefan Meller. [...] To nekrolog zamieszczony w
>imieniu Pana Prezydenta RP oraz drugi, w imieniu byłej
>Minister Spraw Zagranicznych. Tylko w tych dwóch
>nekrologach zmarły został określony jako Świętej
>pamięci.


Tylko tyle? A nie jest dla Ciebie, Wojtku, oburzające to, że właśnie te dwa nekrologi są szczytem katolickiej hipokryzji? (O ile ci ludzie są katolikami.)
Przecież nikt inny, jak właśnie niejaki Kaczyński Jarosław, Kaczyński Lech (aktualnie Prezydent RP), Fotyga Anna czy też niejaki Macierewicz Antoni za życia tego człowieka odsądzali go od czci i wiary. Było to bardzo niedawno. Czyżby przeszli jakąś cudowną metamorfozę? Cud jakowyś się wydarzył? Objawienie?

A może to zwykłe skur***ństwo nakazujące zachować konwenans w imię własnej popularności?

Serdecznie, jak zwykle, pozdrawiam.

fides ex necessitate esse non debet
placownik (17853 punktów)

>Przecież nikt inny, jak właśnie niejaki Kaczyński Jarosław, Kaczyński Lech (aktualnie Prezydent RP), Fotyga Anna czy też niejaki Macierewicz Antoni za życia tego człowieka odsądzali go od czci i wiary.

   Szczerze powiedziawszy to nie bardzo sobie przypominam to odsądzanie. Może specjalny minister coś bzdurzył na ten temat, ale on bzdurzy prawie na każdy temat na jaki się wypowiada, a poza tym z nekrologiem się nie wychylał.

>A może to zwykłe skur***ństwo nakazujące zachować konwenans w imię własnej popularności?

   Pan Prezydent po prostu musiał. Pani Fotyga nie musiała, ale czy to przysporzy jej popularności? Wątpię.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Mączka (431 punktów)
Ja się tylko dziwię, jak taki porządny facet z klasą wdepnął na moment w to niestosowne towarzystwo... I oczywiście żałuję, że ktoś tak elegancki duchowo i osobowościowo odszedł z tego świata, a kartofle pozostały... To Mellerów powinno się urodzić dwu na raz i to oni powinni cieszyć się długim i zdrowym życiem!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365