Racjonalista - Strona głównaDo treści
Św. Walenty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-02-2008 19:09plodzien (7378 punktów)Św. Walenty
Ocena 5 na 5
O Bogu tu ponoć jest racjonalnie.
Tam o wieczerzy znów, też banalnie.
I Dokowskiego o nowych absurdach.
A mawiał Henryk – wszystko to furda!

Ja zaś Wam mówię i zdania nie zmienię,
Że jedno tylko ma sens pie….enie.
Namawiam ciepło Was do tego
Gdyż dziś święto jest Walentego.

O Bogu mówić nie miejcie ochoty!
Życzę chłopakom by stały im groty.
Dziewczynom mówię innymi słowy,
By je nie dręczył straszny ból głowy.

Forumowicze! Jakże bogaci we wszelkie cnoty..
Do roboty!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ra-serafin (2786 punktów)
>O Bogu tu ponoć jest racjonalnie.
>Tam o wieczerzy znów, też banalnie.
>I Dokowskiego o nowych absurdach.
>A mawiał Henryk - wszystko to furda!
>Ja zaś Wam mówię i zdania nie zmienię,
>Że jedno tylko ma sens pie....enie.
>Namawiam ciepło Was do tego
>Gdyż dziś święto jest Walentego.
>O Bogu mówić nie miejcie ochoty!
>Życzę chłopakom by stały im groty.
>Dziewczynom mówię innymi słowy,
>By je nie dręczył straszny ból głowy.
>Forumowicze! Jakże bogaci we wszelkie cnoty..
>Do roboty!
>
życzenia nawet nieźle ułożone

Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
gurgul (651 punktów)
Tak na marginesie, dziś jest nie tylko dzień św. Walentego (patrona ludzi dotkniętych padaczką i podagrą) ale również... Adolfa.
William Birkin (36 punktów)
>Tak na marginesie, dziś jest nie tylko dzień św. Walentego (patrona ludzi dotkniętych padaczką i podagrą) ale również... Adolfa.
>
Ale ogólnie co to ma do rzeczy????Bo mi się wydaje że Adolf to imię takie jak każde a że należy do człowieka ogarniętego manią wyższości to jeszcze nie znaczy że każdy taki jest.A jeśli chodzi o mnie to życzę wszystkiego najlepszego każdemu Adolfowi
14-02-2008 20:11 
 Ocena 1 na 1
gurgul (651 punktów)

>Ale ogólnie co to ma do rzeczy????

To, że określenie Walentynki można zastąpić innym: Adolfinki

To żart przecież był, a ty od razu się dąsasz, że niby mam coś do Adolfów...
William Birkin (36 punktów)
>>Ale ogólnie co to ma do rzeczy????
>To, że określenie Walentynki można zastąpić innym: Adolfinki
>To żart przecież był, a ty od razu się dąsasz, że niby mam coś do Adolfów...
A kto mówił że mam???Tylko brzmiało to tak jakby było tu coś niezwykłego.(Nawiasem mówiąc to tak mam na imię)
J.Szulc (5723 punktów)

A czy przypisywanie Walentemu mocy sprawczej w amorach nie jest podobne czasem do pomroczności występującej po ataku epileptycznym?
tak samo człowiek głupieje...

A tak na marginesie, to wszystkim Walentym i takoż Adolfom (a co mi tam!) wszystkiego najlepszego...

Pozdrawiam walentynkowo, choć to trąci amerykanizacją na milę

Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
diogenes (42753 punktów)
>Że jedno tylko ma sens pie....enie.

To jedno, co ma sens, znaczy też - mówić od rzeczy. Zabawny zbieg okoliczności.
J.Szulc (5723 punktów)

Nie odpowiem Ci wierszem,
takim na Twą miarę,
żadna ze mnie Safona,
wiem to doskonale...

- ale miło by jeszcze -
jeszcze się przekonać,
cóż talent Twój wieszczy,
czego chce dokonać.

Wszak to dzień dzisiaj wyznań
skrywanej miłości -
bierzże Waść zatem pióro,
siadaj do twórczości...

A nam, ludkom szarym poczytać zostanie,
cóż żeś Waść chciał przekazać do zapamiętania.

Może i nauki wyciągniemy z tego
i następny "Walenty" będzie dnia każdego...

- czego wszystkim życzę najserdeczniej, jak umiem...


Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
14-02-2008 23:02 
 Ocena 2 na 2
plodzien (7378 punktów)
Nic Ci nie odpowiem Droga ma Joasiu,
Bo tej nocy nie mam ani chwili czasu.
Serdecznie pozdrawiam
14-02-2008 23:19 
 Ocena 1 na 1
J.Szulc (5723 punktów)

Trudno Miły Panie, czyń dziś swą powinność.
Wszak tym bardziej dobra pora na intymność...

Nie zapomnij jednak, jutro o świtaniu
wspomnieć o mej prośbie, i o mym pisaniu...

Niech racjonalista sercem się nie zraża,
niech swym humanizmem opornych poraża.

Miłość wszak potrzebna każdej jest osobie,
a zwyczajem dawnym nie siedzi w wątrobie...

Pisz więc Drogi Panie, uczciwie i szczerze
ku pociesze innych, bo tak jest - w to wierzę...


Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365