Racjonalista - Strona głównaDo treści
taki mamy klimat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
22-05-2021 13:10okragly (21676 punktów)taki mamy klimat
często zarzucamy sobie, że my Polacy tacy, owacy a prawda jest taka, że w wszechświecie panuje determinizm, nic nie dzieje się samo z siebie, nie ma tzw "wolnej woli"
przykładowo, im łagodniejszy klimat tym łagodniejsze społeczeństwo Nasze naburmuszenie i kłótliwość wynika z klimatu W raju było inaczej, 22 st. C. i równonoc przez cały rok, idealne słońce, to Afryka Środkowo-Wschodnia, wyżynny sawanny Tanzanii, Kenii czy Etiopii Im dalej od 22 st. C, tym dalej od raju, mieszkańcy mniej ugodowi, rozchwiani, skłonni do introwersji i bojący się nowych doświadczeń. Raj to klimat, zachęca do przebywania na zewnątrz, do kontaktów społecznych. Jest też podstawą komfortu psychicznego. Zły klimat to piekło

dlatego psychiatrzy przepisują zimą lampy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>często zarzucamy sobie, że my Polacy tacy, owacy a prawda jest taka, że w wszechświecie panuje
>determinizm, nic nie dzieje się samo z siebie, nie ma tzw "wolnej woli"
>przykładowo, im łagodniejszy klimat tym łagodniejsze społeczeństwo Nasze naburmuszenie i kłótliwość
>wynika z klimatu W raju było inaczej, 22 st. C. i równonoc przez cały rok, idealne słońce, to Afryka
>Środkowo-Wschodnia, wyżynny sawanny Tanzanii, Kenii czy Etiopii Im dalej od 22 st. C, tym dalej od
>raju, mieszkańcy mniej ugodowi, rozchwiani, skłonni do introwersji i bojący się nowych doświadczeń.
>Raj to klimat, zachęca do przebywania na zewnątrz, do kontaktów społecznych. Jest też podstawą
>komfortu psychicznego. Zły klimat to piekło
>
>dlatego psychiatrzy przepisują zimą lampy

Oooo...tak, tak... O czym dobitnie świadczy przewodnia rola w świecie państw afrykańskich...
22-05-2021 17:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>często zarzucamy sobie, że my Polacy tacy, owacy a prawda jest taka, że w wszechświecie panuje
>>determinizm, nic nie dzieje się samo z siebie, nie ma tzw "wolnej woli"
>>przykładowo, im łagodniejszy klimat tym łagodniejsze społeczeństwo Nasze naburmuszenie i kłótliwość
>>wynika z klimatu W raju było inaczej, 22 st. C. i równonoc przez cały rok, idealne słońce, to Afryka
>>Środkowo-Wschodnia, wyżynny sawanny Tanzanii, Kenii czy Etiopii Im dalej od 22 st. C, tym dalej od
>>raju, mieszkańcy mniej ugodowi, rozchwiani, skłonni do introwersji i bojący się nowych doświadczeń.
>>Raj to klimat, zachęca do przebywania na zewnątrz, do kontaktów społecznych. Jest też podstawą
>>komfortu psychicznego. Zły klimat to piekło
>>
>>dlatego psychiatrzy przepisują zimą lampy
>Oooo...tak, tak... O czym dobitnie świadczy przewodnia rola w świecie państw afrykańskich...
wydaje się, że przewodnia rola europejczyków wynika z cierpienia, cos nas uwiera (jak kamyk w bucie) czujemy że to nie tak mialo być, ale nie wiemy co i jak, wynikiem wkurw, z niego cywilizacja
DyktaFon (9281 punktów)
>>>często zarzucamy sobie, że my Polacy tacy, owacy a prawda jest taka, że w wszechświecie panuje
>>>determinizm, nic nie dzieje się samo z siebie, nie ma tzw "wolnej woli"
>>>przykładowo, im łagodniejszy klimat tym łagodniejsze społeczeństwo Nasze naburmuszenie i kłótliwość
>>>wynika z klimatu W raju było inaczej, 22 st. C. i równonoc przez cały rok, idealne słońce, to Afryka
>>>Środkowo-Wschodnia, wyżynny sawanny Tanzanii, Kenii czy Etiopii Im dalej od 22 st. C, tym dalej od
>>>raju, mieszkańcy mniej ugodowi, rozchwiani, skłonni do introwersji i bojący się nowych doświadczeń.
>>>Raj to klimat, zachęca do przebywania na zewnątrz, do kontaktów społecznych. Jest też podstawą
>>>komfortu psychicznego. Zły klimat to piekło
>>>
>>>dlatego psychiatrzy przepisują zimą lampy
>>Oooo...tak, tak... O czym dobitnie świadczy przewodnia rola w świecie państw afrykańskich...
>wydaje się, że przewodnia rola europejczyków wynika z cierpienia, cos nas uwiera (jak kamyk w bucie) czujemy że to nie tak mialo być, ale nie wiemy co i jak, wynikiem wkurw, z niego cywilizacja

Myślę, że takim bezsensownym "rozumowaniem" to można dowieść wszystkiego
24-05-2021 09:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>często zarzucamy sobie, że my Polacy tacy, owacy a prawda jest taka, że w wszechświecie panuje
>>>>determinizm, nic nie dzieje się samo z siebie, nie ma tzw "wolnej woli"
>>>>przykładowo, im łagodniejszy klimat tym łagodniejsze społeczeństwo Nasze naburmuszenie i kłótliwość
>>>>wynika z klimatu W raju było inaczej, 22 st. C. i równonoc przez cały rok, idealne słońce, to Afryka
>>>>Środkowo-Wschodnia, wyżynny sawanny Tanzanii, Kenii czy Etiopii Im dalej od 22 st. C, tym dalej od
>>>>raju, mieszkańcy mniej ugodowi, rozchwiani, skłonni do introwersji i bojący się nowych doświadczeń.
>>>>Raj to klimat, zachęca do przebywania na zewnątrz, do kontaktów społecznych. Jest też podstawą
>>>>komfortu psychicznego. Zły klimat to piekło
>>>>
>>>>dlatego psychiatrzy przepisują zimą lampy
>>>Oooo...tak, tak... O czym dobitnie świadczy przewodnia rola w świecie państw afrykańskich...
>>wydaje się, że przewodnia rola europejczyków wynika z cierpienia, cos nas uwiera (jak kamyk w bucie) czujemy że to nie tak mialo być, ale nie wiemy co i jak, wynikiem wkurw, z niego cywilizacja
>Myślę, że takim bezsensownym "rozumowaniem" to można dowieść wszystkiego
wyznaje determinizm, jeśli jest mi źle, cierpie, szukam uwolnienia sie z "kamyczka w bucie"

W przemysłowym Dudley w środkowej Anglii średnia oczekiwana długość życia w momencie narodzin wynosiła w połowie XIX wieku 18 lat (w tym czasie w raju żyli 55lat) i nigdzie, nawet w najzdrowszych miastach, nie przekraczała 30 lat. A Wielka Brytania była najbogatszym społeczeństwem świata - zużywała 63% węgla i stali, przypadało na nią 82% przewozów morskich W londyńskich bankach deponowano 90% światowych pieniędzy. Z cierpienia chamów wyłoniła się cywilizacja

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365