Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czas na bojkot izraelskich uniwersytetów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
17-06-2021 08:32Arminius (25555 punktów)Czas na bojkot izraelskich uniwersytetów
Ocena 1 na 5
W otwartym liście, 224 pracowników Uniwerystetu w Manchester zażądało od władz uczelni zerwania związków z Uniwersytetem w Tel Awiwie. Zdaniem podpisanych pod petycją uniwersytet izraelski jest w dużym stopniu odpowiedzialny za majowe masakry Palestyńczyków dokonane przez stronę żydowską.
Popierający petycję uważają, iż Uniwersytet w Manchester oficjalnie wspierający walkę z rasistowską przemocą oraz opresją jest - z tego tytułu - do takiego kroku automatycznie zobligowany. Obydwie uczelni realizują szereg projektów naukowych, których rezultaty są wykorzystywane do podniesienia stopnia rażenia broni izraelskiej i jako takie przyczyniają się do intensyfikacji rasistowskiej przemocy i zbrodni popełnianych przez stronę żydowską na Palestyńczykach.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
www.middle(*)tel-aviv-staff-demand-end-ties


"More than 200 members of staff and researchers at the University of Manchester are calling on the institution to cut its ties with Tel Aviv University in the wake of Israel’s recent bombing campaign in the besieged Gaza Strip.An open letter addressed to the university’s vice-chancellor Dame Nancy Rothwell said the Israeli university was “deeply implicated” in the May bombardment, which killed 248 Palestinians, including 66 children.
The authors of the letter, signed by 224 people as of Wednesday, said the University of Manchester’s continued relationship with Tel Aviv University is in violation of its commitment to oppose racist violence and oppression.
With this flawed antisemitism definition, Britain is closing down academic freedom
Read More »
“Not only does the University of Manchester fail to speak up for Palestinians and heed their call for material support, but we also forge a strategic partnership with Tel Aviv University, an institution deeply implicated in their violent oppression,” the letter said."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>W otwartym liście, 224 pracowników Uniwerystetu w Manchester zażądało od władz uczelni zerwania związków z Uniwersytetem w Tel Awiwie.
Pewnie ci sami żądali Brexitu. Przypomnę, że Brexit był swoistym referendum również przeciwko polskim emigrantom.
Żeby była jasność - jest mi zupełnie obojetne co zrobią władze. Polska na tym nie ucierpi. Nawiasem mówiąc - rasizm na wyspach ma się dobrze.

150 osób związanych z Wydziałem Polonistyki UJ żądają odwołania ministra Czarnka.
Mam ci podpowiedzieć ile instytucji międzynarodowych pisało listy do polskich władz o przywrócenie praworządności?
A ty co w tym temacie?
>Praworządność w Polsce kuleje. Ale - żeby była jasność - za PO i jeszcze wcześniej też kulała. To nie jest taki czarnobiały obraz - w którym PiS jest czarny a "reszta świata" biała, o nie.

Gdy policja pałowała polskie kobiety, nie widziałeś w tym nic złego. Gdy podobne sytuacje w przeszłości miały miejsce w Izraelu piałeś tu niczym kogut.
Jesteś obrzydliwym czlowiekiem i mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Relatywizm moralny to największa choroba nie tylko polskiego spoleczeństwa.
W TVN24 rozmowa o tym czy wyciek maili jest zagrożeniem dla naszej prywatności.
Jak orali taśmy z Sowy nie przejmowali się niczyją prywatnością.
17-06-2021 10:55 
 0 na 4
Arminius (25555 punktów)relatywizm moralny
>Pewnie ci sami żądali Brexitu.

Raczej dokładnie na odwrót. Ci co żądali Brexitu są raczej antyeuropejscy. Ci co byli/są przeciw są raczej proeuropejscy - ergo, bardziej krytykują politykę Izraela względem Palestyńczyków.

>Nawiasem mówiąc - rasisizm na wyspach ma się dobrze.

Na wyspach nie ma rasizmu instytucjonalnego, rasizmu i apartheidu promowanego i utrzymywanego przez aparat przymusu państwa - a więc nie ma sytuacja analogicznej do tej, która wykreowali Żydzi w Palestynie względem Palestyńczyków.
Proszę nie mataczyć, nie zaciemniać prawdy w formule hasbarowsko - putinowskiej.

>Żeby była jasność - jest mi zupełnie obojetne co zrobią władze. Polska na tym nie ucierpi.

A od kiedy to zaadoptował pan taki ciasny, nacjonalistyczny, wręcz "pisowski", pogląd na świat?

>150 osób związanych z Wydziałem Polonistyki UJ żądają odwołania ministra Czarnka.

No właśnie, podobna sytuacja, tylko inny kaliber (mniejszy) i inna działka - bo nie ma w nim aspektu międzynarodowego.

>A ty co w tym temacie?
>Praworządność w Polsce kuleje. Ale - żeby była jasność - za PO i jeszcze wcześniej też kulała. >To nie jest taki czarnobiały obraz - w którym PiS jest czarny a "reszta świata" biała, o nie.

No właśnie to co wyżej. Dokładnie się "zdefiniowałem w temacie"

>Gdy policja pałowała polskie kobiety, nie widziałeś w tym nic złego.

Przeciwnie, twierdziłem tylko żeby zachowywać proporcję i nie twierdzić, że mamy powtórkę z ZOMO albo sytuacje jak u Putina czy Łukaszenki.

>Gdy podobne sytuacje w przeszłości miały miejsce w Izraelu piałeś tu niczym kogut.

Po raz drugi napominam pana aby nie mataczyć w formule hasbarowsko - putinowskiej. Sytuacje w Polsce i Izraelu nie są w żadnym wypadku "podobne". Jeżeli pan nie widzi różnicy między nimi to jest pan albo totalnym ignorantem albo celowo uprawia skrajną prosyjonistyczną propagandę, równocześnie antypolską i antyeuropejską.

>Jesteś obrzydliwym czlowiekiem i mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Zważywszy na "hejterski" charakter oświadczenia jak wyżej oraz duże prawdopodobieństwo uprawiania przez pana prosyjonistycznej propagandy - ów epitet zdecydowanie bardziej charakteryzuje pana, nie mnie.

>Relatywizm moralny to największa choroba nie tylko polskiego spoleczeństwa.

Oczywiście. To także pańska poważna choroba - o czym świadczą pańskie wypowiedzi jak zacytowane.
17-06-2021 12:10 
 Ocena 2 na 4
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czas na bojkot izraelskich uniwersytetów
>>
>Gdy policja pałowała polskie kobiety, nie widziałeś w tym nic złego. Gdy podobne sytuacje w przeszłości miały miejsce w Izraelu piałeś tu niczym kogut.
>

A powinna pałować tego, co wysłał na ulice polskojęzyczne feministki.
U mnie małoletnie feministki wyprowadziło na ulice małżeństwo, emerytowany mili(poli)cjant i nauczycielka. Kto nimi steruje, to nie wiem.
17-06-2021 12:18 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>A powinna pałować tego, co wysłał na ulice polskojęzyczne feministki.
Zawsze skorzystasz z okazji żeby się przedstawić po rusku.
17-06-2021 12:32 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)who i who?
>>A powinna pałować tego, co wysłał na ulice polskojęzyczne feministki.
>Zawsze skorzystasz z okazji żeby się przedstawić po rusku.

W jakim sensie "po rusku"?
Bo ja z kolei u pana zauważam "putinowski" model uprawiania dezinfo, polegający na tym, iż sytuację z Polski ( demonstracja kobiet potraktowanych siermiężnie przez policję) zrównuje pan z sytuacją w Izraelu (masakra cywilów palestyńskich dokonana przez uzbrojonych po zęby żołdaków żydowskich). Więc - jeżeli o to chodzi - pan też przedstawiasz się "po rusku".
17-06-2021 12:55 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: who i who?
>>>A powinna pałować tego, co wysłał na ulice polskojęzyczne feministki.
>>Zawsze skorzystasz z okazji żeby się przedstawić po rusku.
>W jakim sensie "po rusku"?
>Więc - jeżeli o to chodzi - pan też przedstawiasz się "po rusku".
Я надеюсь, что Мантопи поблагодарит тебя.
Myślisz, że z Mantopy jest aż tak mało inteligentny, że za adwokata byś u niego mógł robić?
17-06-2021 13:17 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)obrona

>Myślisz, że z Mantopy jest aż tak mało inteligentny, że za adwokata byś u niego mógł robić?

Nie zamierzam być adwokatem kogokolwiek, komentator z Mantopy jest w stanie bronić się sam. Natomiast jako gospodarz wątku mam prawo do wyrażenia opinii na temat. Zresztą na tym zasadza się istota funkcjonowania forum. To jest rynek do zaprezentowania i wymiany poglądów, opinii i faktów.
17-06-2021 13:46 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: obrona
>Nie zamierzam być adwokatem kogokolwiek, komentator z Mantopy jest w stanie bronić się sam. Natomiast jako gospodarz wątku mam prawo do wyrażenia opinii na temat. Zresztą na tym zasadza się istota funkcjonowania forum. To jest rynek do zaprezentowania i wymiany poglądów, opinii i faktów.
W zasadzie to z Mantopy świetnie się uzupełniacie. Wspólna misja was łączy w tworzeniu gazetki FR - Jeden redaguje, drugi przypina teksty. Akurat ty jako ten przypinający całkiem blado wypadasz w tej drużynie. U z Mantopy czuć nutkę patiotyzmu, u ciebie wychodzi nazism i miłość do bandytów z Hamasu.
17-06-2021 14:09 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)co to jest FR?
>W zasadzie to z Mantopy świetnie się uzupełniacie. Wspólna misja was łączy w tworzeniu gazetki >FR

Co to jest FR?

>Akurat ty jako ten przypinający całkiem blado wypadasz w tej drużynie.

Jestem więc jako ten "bladolicy" w drużynie "spalonych słońcem"?

>U z Mantopy czuć nutkę patiotyzmu, u ciebie wychodzi nazism i miłość do bandytów z Hamasu.

Jak ci z Hamasu są bandytami - to jak nazwać Żydów z ich wyczynami? Może barbarzyńskimi zbrodniarzami
17-06-2021 15:11 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: co to jest FR?
>Jak ci z Hamasu są bandytami - to jak nazwać Żydów z ich wyczynami? Może barbarzyńskimi zbrodniarzami.
Może za delikatnie nazwałem tych z Hamasu. Masz rację - zbrodniarzami są przywódcy obu walczących stron. Obie strony zabijają nawzajem bogu ducha winnych cywili. Niestety twój obrzydliwy charakter nie pozwala na empatię w stosunku do Izraelskich obywateli. Dla ciebie żyd to żyd, koniec, kropka. Jesteś obrzydliwym - podkreślam - obrzydliwym żydoźercą.
17-06-2021 15:16 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)argument siły
>>Jak ci z Hamasu są bandytami - to jak nazwać Żydów z ich wyczynami? Może barbarzyńskimi zbrodniarzami.
> Może za delikatnie nazwałem tych z Hamasu. Masz rację - zbrodniarzami są przywódcy obu >walczących stron. Obie strony zabijają nawzajem bogu ducha winnych cywili.

Przy czym zbrodniarze żydowscy 10 razy więcej niż ci z Hamasu

>Niestety twój obrzydliwy charakter nie pozwala na empatię w stosunku do Izraelskich obywateli. >Dla ciebie żyd to żyd, koniec, kropka. Jesteś obrzydliwym - podkreślam - obrzydliwym żydoźercą.

Gdy brakuje siły argumentu, pojawia się argument siły. W tym wypadku jest to siła hejtu wymierzonego w polemistę.
17-06-2021 15:30 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: argument siły
>Gdy brakuje siły argumentu, pojawia się argument siły. W tym wypadku jest to siła hejtu wymierzonego w polemistę.
Historia Polski zna getta ławkowe i polemistów twojego pokroju, którzy je tworzyli.
17-06-2021 20:56 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)proporcje
>>Gdy brakuje siły argumentu, pojawia się argument siły. W tym wypadku jest to siła hejtu wymierzonego w polemistę.
>Historia Polski zna getta ławkowe i polemistów twojego pokroju, którzy je tworzyli.


Getta ławkowe w II RP to niewinny żart wporównaniu z rasizmem i apartheidem stosowanym przez Żydów względem Palestyńczykó w Palestynie. Znaj pan proporcje mocium panie.
18-06-2021 10:32 
 Ocena 1 na 1
Paweł_P (417 punktów)Odp: proporcje

>Getta ławkowe w II RP to niewinny żart wporównaniu z rasizmem i apartheidem stosowanym przez >Żydów względem Palestyńczykó w Palestynie. Znaj pan proporcje mocium panie.
>

Taaaaaa....
A pogromy Żydów dokonywane przez Rosjan lub Polaków , np.: W Kielcach Polacy(Katolicy) zamordowali kilkudziesięciu Żydów - to wg. Ciebie błahostka ?
A Jedwabne - gdy motłoch polsko-katolicki ( oczywiście, przy życzliwej obojętności okupanta niemieckiego) spalił w stodole dziesiątki ( a może setki Żydów) to niewinny żart?

Znaj proporcje Mocium Panie Arminiusie.
18-06-2021 10:44 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Taaaaak...
>>Getta ławkowe w II RP to niewinny żart wporównaniu z rasizmem i apartheidem stosowanym przez >Żydów względem Palestyńczykó w Palestynie. Znaj pan proporcje mocium panie.
>>
>Taaaaaa....
> A pogromy Żydów dokonywane przez Rosjan lub Polaków , np.: W Kielcach Polacy(Katolicy) zamordowali kilkudziesięciu Żydów - to wg. Ciebie błahostka ?

W porównaniu z tym jak obecnie Żydzi traktują Palestyńczyków - to rzeczywiście błahostka. Co więcej, zważywszy na to ile na sumieniu Polaków mają Żydzi - komuniści, to też błahostka. Że już nie wspomnę o tym, iż są poważne podstawy do tego aby twierdzić, iż ten pogrom był inspirowany przez SB, nota bene pełną owej Żydokomuny jak wyżej.

>A Jedwabne - gdy motłoch polsko-katolicki ( oczywiście, przy życzliwej obojętności okupanta >niemieckiego) spalił w stodole dziesiątki ( a może setki Żydów) to niewinny żart?

To odwet za to co wyrabiał żydokomunistyczny motłoch na ziemiach wschodnich RP, okupowanych przez Sowietów w latach 1939/41.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Czas na bojkot izraelskich uniwersytetów
>Brexit był swoistym referendum również przeciwko polskim emigrantom.

Nie jestem pewien czy ogarniasz złożoność problemu.
Tu nie chodzi o polską krew.

Tu chodzi o to, że oto nagle pojawia się najemny robol, który robi od świtu do nocy, bez umowy, bez ubezpieczeń, śpiąc na materacu w pokoju z 4 innymi robolami albo w namiocie, za połowę stawki i który jest tak bardzo zależny ekonomicznie od swojego Pana właściciela, że pójdzie z nim na każdy kompromis.

To jest dla właścicieli cudne ale dla lokalnych roboli najemnych już nie, bo przez obecność takiego nowego, przyjezdnego, zależnego ekonomicznie, zdezorientowanego, przestraszonego i wyjątkowo uległego robola lokalsi tracą wszystkie przywileje, o które walczyli ze swoimi Panami właścicielami przez lata.

Właściciele fabryk kochają polskich roboli najemnych ale angielscy robole najemni i ich związki zawodowe już mniej.

Chciwe angielskie dziady będący posiadaczami angielskiego mienia za dużo chcieli tylko dla siebie i nie ogarnęli, że lokalni robole mają w sobie wystarczająco dużo politycznej siły, żeby chciwym dziadom przyjemny układzik rozwalić, w którym zdobyli nowych niewolników za półdarmo.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Chciwe angielskie dziady będący posiadaczami angielskiego mienia za dużo chcieli tylko dla siebie i nie ogarnęli, że lokalni robole mają w sobie wystarczająco dużo politycznej siły, żeby chciwym dziadom przyjemny układzik rozwalić, w którym zdobyli nowych niewolników za półdarmo.

Brytyjczycy nigdy nie trzymali sztamy z Europą, i nawet gdy ich Amerykanie wykiwali, to woleli z nimi się zadawać niż z: Francją, Niemcami, Hiszpanami czy Włochami.
Robolowe problemy skończą się za kilka lat, kapitaliści "zatrudnią" roboty.
Ciekawe jest, jak to Żydzi migrowali ?
Biedni przybywali na jakiś teren, NIE PRACOWALI FIZYCZNIE a po kilku latach mieli wszystkich w garści.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ciekawe jest, jak to Żydzi migrowali ?
>Biedni przybywali na jakiś teren, NIE PRACOWALI FIZYCZNIE a po kilku latach mieli wszystkich w garści.

Wg mitów i legend używali do tego państwowego systemu pieniężnego, państwa w którym akurat się znaleźli, bo wszystkie państwowe systemy pieniężne opierają się na prywatnej lichwie.

Zdaje się, że chyba tylko arabskie i komunistyczne były nieco inne.
haish (2908 punktów)
>W otwartym liście, 224 pracowników Uniwerystetu w Manchester zażądało od władz uczelni zerwania
>związków z Uniwersytetem w Tel Awiwie. Zdaniem podpisanych pod petycją uniwersytet izraelski jest w
>dużym stopniu odpowiedzialny za majowe masakry Palestyńczyków dokonane przez stronę żydowską.
>Popierający petycję uważają, iż Uniwersytet w Manchester oficjalnie wspierający walkę z rasistowską
>przemocą oraz opresją jest - z tego tytułu - do takiego kroku automatycznie zobligowany. Obydwie
>uczelni realizują szereg projektów naukowych, których rezultaty są wykorzystywane do podniesienia
>stopnia rażenia broni izraelskiej i jako takie przyczyniają się do intensyfikacji rasistowskiej
>przemocy i zbrodni popełnianych przez stronę żydowską na Palestyńczykach.

Słychać wycie i darcie mordy środowisk, którym popularyzacja języka hebrajskiego według metod lingwistyki i kognitywistyki jest nie na rękę, w przyszłości wielu takich 'uczonych' może stać się bezrobotnych. Najlepszą metodą jest jakikolwiek atak, aby zdyskredytować przeciwnika i wyeliminować zagrożenie. To jest walka o przetrwanie, a hipokryzja Brytyjczyków jest oczywista w czasach gdy nad imperium nigdy nie zachodziło słońce i wydawano nawet specjalnie zredagowane w tym celu egzemplarze biblii dla niewolników Brytyjczycy nie mieli problemu, i nie wypłacili z tego tytułu żadnych odszkodowań.
Tak więc hipokryci drą mordę w obronie własnego bytu, ich troska jest fałszywa i powodowana jest walką o przetrwanie. Dodam, że Brytyjczycy i nie tylko posiadają w swoich muzeach wiele cennych z punktu widzenia nauki przedmiotów w których posiadanie weszli w sposób gdy byli imperium kolonialnym. Lista zarzutów jest o wiele dłuższa, ponadto nie da się wykluczyć że konflikt między Palestyną a Izraelem ma głębsze dno lub istnieją głębsze jego poziomy o których nie jest informowana opinia publiczna.
Logicznie rozumując na walkę Palestyńczykom niezbędne są fundusze, których nie jest w stanie wypracować autonomia, ani diaspora palestyńska, mimo to konflikt nadal trwa i co jakiś czas dochodzi do ataku rakietowego, pomijam inne wydatki niż na broń.
Arminus w swoich wątkach zamieszcza smakowite kąski żydożercze i podlinkowywuje temat.
Natomiast unika w tychże wątkach pytań natury oczywistej - na przykład kto finansuje zbrojne przedsięwzięcia grupy która uzurpuje sobie prawo do reprezentacji narodu Palestyńczyków i która obarcza tenże naród swoimi działaniami.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>konflikt między Palestyną a Izraelem ma głębsze dno lub istnieją głębsze jego poziomy o których nie jest informowana opinia publiczna

Wg mnie to klasyczna już wojna religijna, przy czym tu religie zlewają się z ideologiami państwowymi.

Żeby to lepiej zrozumieć potrzeba byłoby dwie kolonie mrówek o różnych instynktach, posiadające 2 odrębne królowe umieścić na jednym terenie. Efekt pewnie były zbliżony, tzn. wzajemna walka o teren.

Ale to nie powinny być mrówki wędrowne, bo takie pewnie rozejdą się i przeniosą swoje mrowiska w miejsca, gdzie nie ma sprzecznego instynktem rywala.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365