Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nad Niemnem - ekranizacja z roku 1939.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
02-11-2025 22:52Lolek_Salambek (2665 punktów)Nad Niemnem - ekranizacja z roku 1939.
Ocena 2 na 2
A propos powieści „Nad Niemnem” - rozmowa miedzy dwoma kolesiami:
- lubisz Eiize Orzeszkowa?
- wole żołądkową – ale orzeszkowa tez wypije.
😊


„Nad Niemnem” było ekranizowane również w roku 1939 - premiera miała być 5.09.1939 r. , z wiadomych przyczyn nie doszło do skutku. Film ten i kilka jego kopii zamurowano ponoć gdzieś w ścianie na Żoliborzu, niestety ci którzy znali miejsce ukrycia, zginęli w czasie wojny. Filmu do dziś nie odnaleziono ,a miała to być ponoć najwieksza produkcja polskiego kina przedwojennego, z najlepszymi aktorami itp.




S pozdravem
Wojownik Stokrotka
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tschosncovaty (211 punktów)
>A propos powieści "Nad Niemnem" - rozmowa miedzy dwoma kolesiami:
>- lubisz Eiize Orzeszkowa?
>- wole żołądkową - ale orzeszkowa tez wypije.
>😊
>"Nad Niemnem" było ekranizowane również w roku 1939 - premiera miała być 5.09.1939 r. ,
>z wiadomych przyczyn nie doszło do skutku. Film ten i kilka jego kopii zamurowano ponoć gdzieś w
>ścianie na Żoliborzu, niestety ci którzy znali miejsce ukrycia, zginęli w czasie wojny. Filmu do
>dziś nie odnaleziono ,a miała to być ponoć najwieksza produkcja polskiego kina przedwojennego, z
>najlepszymi aktorami itp.
>S pozdravem
>Wojownik Stokrotka
Po ki #uj to komu wiedzieć?
Lolek_Salambek (2665 punktów)
Po ki #uj to komu wiedzieć?

______________
- ciekawostka
- żart
- lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć


S pozdravem, Wojownik Stokrotka
03-11-2025 08:41 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)
>- lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć

Informacje mniej ważne wypierają to co ważniejsze.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Informacje mniej ważne wypierają to co ważniejsze.
-----------------------------
Panteisto - szanowny Kolego 😊 :

1. Przyjmuje trafność twojej uwagi jedynie w pewnym zakresie gdyż ......
2. Kategoria co jest ważne a co nie jest kategorią wybitnie subiektywna.
3. Dla mnie osobiście ciekawostki sa ważne - zaspokajają one moja ciekawość swiata; wplywaja pozytywnie na mój nastroj; w okresie jesienno-zimowym oddalają mnie od odczuc depresyjnych nasilających się u dużej ilości ludzi w okresie tychże szarug - "ciemna zimowa noc listopadowa" 😊 .
4. Podobnie pozytywnie na mnie wplywaja żarty - o ile mnie faktycznie bawia czyli o ile jak to się mowi sa trafione 😊

S pozdravem,
Wojownik Stokrotka
04-11-2025 19:06 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)
>w okresie jesienno-zimowym oddalają mnie od odczuc depresyjnych nasilających się u dużej ilości ludzi w okresie tychże szarug - "ciemna zimowa noc listopadowa" 😊

Czy suplementujesz witaminę D3?
04-11-2025 19:32 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Czy suplementujesz witaminę D3?
----------
PanTeisto - bardzo cenie sobie zarowno twoj swiatopoglad (ktorego jak wiesz nie za bardzo podzielam) jak i twoja wiedze o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu etc.
Skad inad, ciekaw jestem czy nie jestes lekarzem albo farmaceuta z wyksztalcenia ale nie wypada pytac .

Po twoim wpisie nt witaminy D3 troche "pogadalem o tym z AI" i od jutra zalacze do mojego i tak bogatego menu lekowego witamine D3.

Dziekuje bardzo za trafiona rade !




S pozdravem, Wojownik Stokrotka
06-11-2025 07:40 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6811 punktów)
>>Czy suplementujesz witaminę D3?
>----------
>PanTeisto - bardzo cenie sobie zarowno twoj swiatopoglad (ktorego jak wiesz nie za bardzo podzielam) jak i twoja wiedze o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu etc.

Wydaje mi się że ludzie bardziej dbają o swój samochód niż o swój organizm.

>Skad inad, ciekaw jestem czy nie jestes lekarzem albo farmaceuta z wyksztalcenia ale nie wypada pytac .

Moja formalna edukacja zakończyła się na maturze ale prowadzę ustawiczne samokształcenie.
"Mój konik" to psychologia i dietetyka.

>Po twoim wpisie nt witaminy D3 troche "pogadalem o tym z AI" i od jutra zalacze do mojego i tak bogatego menu lekowego witamine D3.
>Dziekuje bardzo za trafiona rade !

Cieszę się że moja rada okazała się przydatna. Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej o witaminie D3 to możesz obejrzeć filmiki z załączonego linku.
www.bing.c(*)BA205BB1986&&aps=0&FORM=VMSOVR

www.bing.c(*)&go=Wyszukaj&qs=ds&form=QBVLPG

Badanie poziomu witaminy D3 w organizmie kosztuje około 100zł.
Pozdrawiam
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Moja formalna edukacja zakończyła się na maturze ale prowadzę ustawiczne samokształcenie.
>"Mój konik" to psychologia i dietetyka.
-----------
PanTeisto - ok - rozumie. Psychologia tez mnie w jakims zakresie ciekawi.
Dietetyka - nie za bardzo.

>Cieszę się że moja rada okazała się przydatna.
----------



Gdybyś chciał dowiedzieć się więcej o witaminie D3 to możesz obejrzeć filmiki z załączonego linku.....
------------
Ok - dziekuje bardzo - postaram sie zaprzyjaznic z tymi materialami
Jeszcze raz dziekuje

S pozdravem, Wojownik Stokrotka
Lolek_Salambek (2665 punktów)
PanTeisto - nadalem Ci informacje email poprzez "wewnetrzna" poczte email na tym forum .

S pozdravem, Wojownik Stokrotka
03-11-2025 12:12 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Po ki #uj to komu wiedzieć?
W czasach saskich, gdy polityka była bardziej farsą niż debatą, zdarzało się, że magnaci wysyłali na sejm... konie. Dosłownie. Koń z przypiętym dokumentem miał "reprezentować" właściciela.
Znając twoje perturbacje zdrowotne powinieneś przysłać tu własnego lekarza z opisaną diagnozą

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365