Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ministranci Marcinkiewicza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-02-2008 17:10diogenes (42753 punktów)Ministranci Marcinkiewicza
Ocena 1 na 3
wiadomosci.onet.pl/1698337,11,item.html

W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera lada dzień rozpoczyna się rekrutacja na podyplomowe studia liderów życia publicznego. Przedsięwzięciem kieruje były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Za dwa lata nasze życie publiczne zasili kolejna grupa liderów osadzona w katolickiej ideologii i mająca poparcie polityczne, kogo trzeba. Skuteczność odziaływania na życie społeczne jest niemalże zagwarantowana. Patron szkoły, ksiądz Tischner, ma wprawdzie opinię nowoczesnego filozofa, ale tak było zawsze z katolicyzmem: zazwyczaj znajdowali się ludzie, którzy pod pozorem nowoczesnych kierunków filozofii (w tym wypadku fenomenologii), uprawiali w gruncie rzeczy filozoficzną dewocję na potrzeby kościoła. Ma to sprawiać wrażenie, że kościół jest "na fali", że jest nowoczesny i że potrafi czytać "znaki czasu". I tak zamiast liderów życia publicznego otrzymamy kolejnych jego ministrantów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
Trafiłeś w samo sedno sprawy, diogenesie.
Zamiast polemiki, słowa uznania dla Mistrza.


fides ex necessitate esse non debet
szałecki (26 punktów)
>Trafiłeś w samo sedno sprawy,
>.to jest chore, trzeba leczyć,organizujmy się by postawić tamę wprowadzaniu ideologi religijnej w życie publiczne

świerszcząca miksturka (87 punktów)
e tam
zapisałem się na studia podyplomowe w tym roku do tej szkoły
prowadzący jest antyklerykalnie usposobiony aż miło
nazwiska sobie podaruję

ale.... to jest biznesowy kierunek, śladu metafizyki tu nie ma
Jak jest poza tym w Tischnerze właściwie nie wiem.


------
24-02-2008 21:51 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Jak jest poza tym w Tischnerze właściwie nie wiem.

A który ministrant wie, o co tak naprawdę chodzi na mszy?
świerszcząca miksturka (87 punktów)
Proszę mnie nie obrażać i w stosunku do mnie zachowywać się przyzwoicie.

Miłego dnia.


------

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365