Zapraszam serdecznie na pierwszą debatę w stylu oksfordzkim w naszym oddziale, którą poprowadzi Wojciech Peisert. Temat debaty: PSR powinno oficjalnie wziąć udział w Marszu Równości. Spotkanie odbędzie się czwartego października o godzinie 18:00, jak zwykle w INS Ram Pam Pam Pam (Wrocław, Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut, obok Empiku). Debata oksfordzka jest sztuką prowadzenia dyskusji, prezentowania argumentów, wypowiadania się i słownego pokonania przeciwnika, prezentującego stanowisko przeciwne. Dwa zespoły prowadzą spór na podany wcześniej temat. Debata będzie poprzedzona krótkim wstępem wprowadzjącym w ten rodzaj dyskusji. Następnie po czterech mówców z każdej strony będzie przedstawiać swoje argumenty. Na koniec odbędzie się głosowanie publiczności, która także bierze czynny udział w debacie. Zachęcam do zapoznania się przed spotkaniem z następującymi materiałami: - Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Debata_oksfordzka- Statut PSR: www.psr.org.pl/o-nas/dokumenty/item/145-statut-psr- Marsz Równości: qalternaty(*)wal-qa/program/marsz-rownosci/Zasady i scenariusz będą zbliżone do tych: www.paneuropa.eu.org/debaty/index.php?page=6Osoby, które chciałyby znaleźć się w gronie dyskutantów proszone są o wcześniejszy kontakt na adres: lp.gro.rsp@tresiep.hceicjow Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR |