Racjonalista - Strona głównaDo treści
Książki non-fiction o tematyce żeglarskiej, takie jak "Zakła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
27-01-2026 10:28darry04 (-1 punktów)
(zablokowany)
Książki non-fiction o tematyce żeglarskiej, takie jak "Zakła
Ocena 1 na 1
Właśnie skończyłem „Zakład” Davida Granna i chciałbym poprosić o polecenie innych książek non-fiction o podobnej tematyce: żegludze morskiej, buntach i tym podobnych. Bardziej interesują mnie jednak wydarzenia na morzu niż katastrofy statków.

Polecono mi „Białą kurtkę” Hermana Melville'a i chętnie poznam więcej sugestii.

Z góry dziękuję!

Zagłosuj pozytywnie
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Właśnie skończyłem "Zakład" Davida Granna i chciałbym poprosić o polecenie innych
>książek non-fiction o podobnej tematyce: żegludze morskiej, buntach i tym podobnych. Bardziej
>interesują mnie jednak wydarzenia na morzu niż katastrofy statków.

----------

Proponuję byś zadał czatowi GPT odpowiednie pytanie. Wówczas uzyskasz interesujące Cię informacje oraz czat GPT zaproponuje Ci, że poszuka jeszcze określonych-dodatkowych informacji, które mogą Cię zainteresować.

😊






S pozdravem

Tak zwana "prawda" bardzo często ma charakter RELATYWNY

okragly (21676 punktów)
przeczytałem tylko jedną, jako młodzieniec i bardzo mi się spodobała, chciałem tak jak w książce "Znaczy Kapitan" Karola Olgierda Borchardta, wydana w 1960 roku
postacią opowiadań jest Mamert Stankiewicz, legendarny dowódca polskich transatlantyków (m.in. MS Piłsudski).
Borchardt z humorem i szacunkiem opisuje życie na morzu w okresie międzywojennym, proces szkolenia oficerów oraz narodziny polskiej marynarki handlowej
Książka jest barwną opowieścią o honorze, dyscyplinie i pasji, która ukształtowała pokolenia polskich żeglarzy Przez lata była to lektura obowiązkowa dla kandydatów do szkół morskich, ucząca "morskiego rzemiosła" oraz etosu oficerskiego

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365