Grafika: astromania(*)7604&mode=view/nasareaktor.jpg"Kilopower" dostarczy energii elektrycznej i cieplnej bazom na Księżycu lub Marsie. Ten bezobsługowy reaktor jądrowy został przetestowany przez NASA. Moc dochodzi do 40 kilowatów i może bez napraw pracować 10 lat. W rdzeniu jest uran-235. Otacza to tlenek berylu. Sterowanie odbywa się przez wsuwanie jednego pręta z węglikiem boru. Takie urządzenia można łączyć tworząc mocniejszą sieć zasilającą. Zagadką jest czy oni zbudowali tak dużą komorę próżniową, że cały reaktor się zmieścił? Wszak te "talerze" co mają go chłodzić to u nas mają łatwiej bo chłodzą się także dotykowo przez powietrze, a tam już tylko wypromieniowywaniem fotonów podczerwieni. Siema Max(ateista) Inspiracja: www.geekwe(*)-ktory-pojawi-sie-na-ksiezycu/ |