Staranne badania warstw śniegu i lodu w centralnej Antarktydzie wykazały, że rocznie spada na Ziemię około 5200 ton mikrometeorytów (ostatni numer 'Świat Nauki' - materiał nigdzie nie został udostępniony w internecie).
Najłatwiej można je znaleźć w rowach i innych zgłębieniach blisko wypływu wody z rynien deszczowych.
Przeliczcie sobie ile tego macie z Waszego dachu rocznie i ewentualnie poszukajcie jakiś mikroskop cycuś takiego.
>Przeliczcie sobie ile tego macie z Waszego dachu rocznie i ewentualnie poszukajcie jakiś mikroskop cycuś takiego. I jak się znajdzie takiego mikrometeoryta to co z nim dalej?