Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego sztuka nadal jest duszona przez religię?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-03-2009 20:14Gites (-25 punktów)Dlaczego sztuka nadal jest duszona przez religię?
Ocena 1 na 1
... Jak to powiedział Nietzsche na ten temat kiedyś.

Już jakiś czas temu słyszałem o filmie "Religulous", pewnego amerykańskiego komika, tymczasem jakoś nic nie widziałem w telwizji, ani w kinach go nie ma. Informacje trzeba czerpać z Youtube, a tam tylko zapowiedź chyba można obejrzeć. Nie da się go praktycznie nigdzie ściągnąć. Czy to nie CENZURA w naym pięknym kraju daje znać o sobie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
>Czy to nie CENZURA
>w naym pięknym kraju daje znać o sobie?

Co za bzdury... Wiesz ile filmów, które ja chciałbym obejrzeć nie zagląda do naszego kraju?

Kina nie sprowadzają filmów, których ludzie nie obejrzą w takiej liczbie, żeby się to opłaciło. Prosty rachunek.

Na szczęście, jest INTERNET! Możesz KUPIĆ każdy film w jakimś serwisie w stylu amazon czy ebay. Możesz też ŚCIĄGNĄĆ film (nie)legalnie w postaci elektronicznej.

Insynuowanie, że filmy nie są sciagane do nas z powodu cenzury religijnej jest po prostu głupie. Oczywiście, nie wykluczam, że istnieją powody religijne - np. ludzie nie chcą oglądać filmów, które poruszają tematy religii w krytycznym świetle. Dla tej garski, która chce, nie opłaca się go ściągać. Wszystko sie rozbija o ekonomię, ale nie jest to problem nie do obejścia - dwa sposoby masz podane wyżej.
webmaster (moderator)
To zjawisko działa w obie strony. Nie tylko filmów, ale i niektórych ciekawych publikacji nie wydaje się z w Polsce, bo 'nikt tego nie kupi'. A nikt nie kupi, bo się nie wydaje. Jak mam niby wiedzieć, czy chcę pójść na jakiś film, kiedy nawet w gazecie o nim nie przeczytam? A nie przeczytam, bo nie opłaca się go dystrybuować i reklamować? Czyli jednak ktoś decyduje, w co inwestować (filmy puszcza się dla pieniędzy przecież) a w co nie. Ktoś po prostu uznał, że np. 'Mroczny rycerz' podbije serca Polaków (a akurat u nas okazał się raczej niewypałem, pod koniec pierwszej dwudziestki), a ktoś inny, że ten film nie - i tyle.
stilgar (7322 punktów)
>To zjawisko działa w obie strony. Nie tylko filmów, ale i niektórych ciekawych publikacji nie wydaje się z w Polsce, bo 'nikt tego nie kupi'. A nikt nie kupi, bo się nie wydaje.
Zgadza się. Tylko, że to nie ma nic wspólnego z cenzurą. To samo dotyczy książek, elektroniki, samochodów czy zabawek - jeśli ktoś uzna, że jakiś produkt się u nas nie sprzeda, to go nie sprzedaje. Oczywiscie, moze sie okazac, ze właśnie przegapił świetną okazję do zarobienia masy pieniędzy... ale takie są zasady rynku.
Gites (-25 punktów)
>>Czy to nie CENZURA
>>w naym pięknym kraju daje znać o sobie?
>Co za bzdury... Wiesz ile filmów, które ja chciałbym obejrzeć nie zagląda do naszego kraju?
>Kina nie sprowadzają filmów, których ludzie nie obejrzą w takiej liczbie, żeby się to opłaciło. Prosty rachunek.
>Na szczęście, jest INTERNET! Możesz KUPIĆ każdy film w jakimś serwisie w stylu amazon czy ebay. Możesz też ŚCIĄGNĄĆ film (nie)legalnie w postaci elektronicznej.
>Insynuowanie, że filmy nie są sciagane do nas z powodu cenzury religijnej jest po prostu głupie. Oczywiście, nie wykluczam, że istnieją powody religijne - np. ludzie nie chcą oglądać filmów, które poruszają tematy religii w krytycznym świetle. Dla tej garski, która chce, nie opłaca się go ściągać. Wszystko sie rozbija o ekonomię, ale nie jest to problem nie do obejścia - dwa sposoby masz podane wyżej.

-Masz rację.
15-03-2009 20:50 
 Ocena 1 na 1
metsys (1088 punktów)
>>>Czy to nie CENZURA
>>Kina nie sprowadzają filmów, których ludzie nie obejrzą w takiej liczbie, żeby się to opłaciło. Prosty rachunek.

>-Masz rację.

A ja się nie zgadzam.
Jak wiadomo, by jakikolwiek film na siebie zarobił musi być najpierw wypromowany. Trzeba go wylansować, zareklamować, zachęcić do wydania tych paru złotych.
Widać do czego dążę?
Kto w naszym cudownym kraju zdecyduje się na medialną reklamę filmu pokazującego idiotyzmy religii? Jakie hasła miałyby ten film promować?

"Poznaj czym naprawdę jest twój bóg! Wspaniała, ironiczna prawda o zaślepieniu religią i wierze w bajki. Musisz to zobaczyć!" - to najłagodniejszy slogan, jaki przychodzi mi na myśl. Można tworzyć inne, lepsze i jeszcze bardziej stonowane, ale by film się sprzedał trzeba uderzyć jego wymową w odbiorcę już na etapie promocji.
Kto w tym kraju czegoś takiego się podejmie? Która stacja telewizyjna zamieści reklamy?

Z pewnością film miałby dużą widownię choćby nawet z powodu zakazu oglądania wydanego przez kościół. Który dystrybutor będzie na tyle odważny, by go zakupić i rozpropagować tak samo, jak np. "Pasję"?

Prawdopodobnie ukaże się za kilka lat na DVD po cichu i bez echa.

jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
stilgar (7322 punktów)
>>>>Czy to nie CENZURA
>>>Kina nie sprowadzają filmów, których ludzie nie obejrzą w takiej liczbie, żeby się to opłaciło. Prosty rachunek.
>>-Masz rację.
>A ja się nie zgadzam.
>Jak wiadomo, by jakikolwiek film na siebie zarobił musi być najpierw wypromowany. Trzeba go wylansować, zareklamować, zachęcić do wydania tych paru złotych.
>Widać do czego dążę?
>Kto w naszym cudownym kraju zdecyduje się na medialną reklamę filmu pokazującego idiotyzmy religii? Jakie hasła miałyby ten film promować?

Akurat skandale sprzedają się świetnie. Jeśli Watykan stwierdza, że jakiś film jest zły/bluźnierczy/etc. ludzie szturmują kina, żeby go zobaczyć. Dlaczego filmy/książki Dawkinsa tak dobrze się sprzedają? Właśnie z tego powodu!

A czemu akurat ten film nie jest promowany? Bo ludzie nie lubią się zastanawiać na tematy religijne. To sprawia, że źle się czują, mają wątpliwości i inne nieprzyjemne rzeczy. Ludzie unikają nieprzyjemnych rzeczy, dlatego też nie sprzedają się one zbyt dobrze.
G.K. (1679 punktów)
Film ten można bez problemów ściągnąć z warezów. I to od kilku ładnych miesięcy. Napisy do niego można znaleźć nawet na tym forum, niedawno ktoś tutaj dał do nich linka. Nie wiem czy rozpowszechnianie rzeczy chronionych prawem autorskim jest zgodne z regulaminem forum, więc wolę nie ryzykować i nie podam tutaj linków do filmu.


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
webmaster (moderator)
Informując nie rozpowszechniasz.
G.K. (1679 punktów)
>Informując nie rozpowszechniasz.

Informując, że coś takiego jest nie, ale podając bezpośrednie linki?


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
15-03-2009 04:56 
 Ocena 2 na 2
Madman (7811 punktów)
>Informując, że coś takiego jest nie, ale podając bezpośrednie linki?
Też nie. Bo w takim przypadku przestępstwo popełniałaby także wyszukiwarka Google, gdyż po wpisaniu frazy
"[rs] religulous" od razu podaje kilka linków.
youzwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Wpisując na YouTube: Religulous PL na pierwszym miejscu znajduje trailer z polskimi napisami, a w nim jest podany link z którego można ściągnąć torrent do pełnej wersji filmu z polskimi napisami.

A w zgodzie z moim 'motto' (pod postem) wysłałem do kilku dystrybutorów taki oto mail:

"
Witam,

Czy istnieje możliwość aby jeden z najpopularniejszych filmów dokumentalnych 2008 roku (w quasi-humorystycznej formie), o którym mówiono nawet na ceremonii wręczenia Oskarów, trafił w Polsce na duże ekrany albo chociaż wydany został na DVD ? Chodzi o film "Religulous" Billa Mahera:
en.wikipedia.org/wiki/Religulous

Podbił Stany, podbija Europę - dlaczego my Polacy mamy po raz kolejny unikać 'kontrowersyjnych' tematów ? 15 maja wchodzą do kin "Anioły i Demony" - temat 'religii' będzie popularny więc 'lekki' dokument tym bardziej znajdzie swoją niszę odbiorców.

Proszę o odpowiedź czy brana jest pod uwagę przez Państwa jakaś inicjatywa wydawnicza w odniesieniu do tej produkcji.

Pozdrawiam,
"


"Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic"

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365