Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jesteśmy islamofobami

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-08-2012 09:52Koraszewski (82900 punktów)Jesteśmy islamofobami
Ocena 13 na 13
Pozwalając kobietom na posiadanie równych praw jesteśmy islamofobami, domagając się praw dla kobiet w świecie islamu jesteśmy wrogami islamu.

Duchowny saudyjski Saad Al-Qaub mówi: Porozumienie CEDAW (Committee on the Elimination of Discrimination against Women) powoduje, że ciarki chodzą ci po grzbiecie a włosy stają dęba.
Saad Al-Qaud: [CEDAW] oznacza likwidację wszelkich form dyskryminacji kobiet. Innymi słowy, oznacza pełną i całkowitą równość między mężczyznami a kobietami. Allah powiada: „A mężczyzna nie jest jak kobieta”.Niebezpieczeństwo tego porozumienia polega na tym, że jest to porozumienie międzynarodowe. To znaczy według tyrańskiego prawa międzynarodowego, że jest nadrzędne wobec lokalnych konstytucji. W rzeczywistości, drodzy bracia, to porozumienie sprzeczne jest z tak zwaną demokracją.[...]
Czytanie paragrafów tego porozumienia, drodzy bracia, powoduje, że ciarki chodzą ci po grzbiecie, a włosy stają dęba z powodu jego odrażającej natury. Jeden z paragrafów tego porozumienia, drodzy bracia, [wzywa do] całkowitej równości między mężczyznami i kobietami. Zlikwidowana jest każda różnica między mężczyznami i kobietami.Jeden z paragrafów stwierdza, że kiedy dziewczyna kończy 18 lat, nikt nie sprawuje nad nią opiekuństwa – ani ojciec, mąż, brat ani w ogóle nikt. Może działać z pełną wolnością.[...]
Oni mówią, że dziewczyna młodsza niż 18 lat ma prawo decydować, kiedy podejmie aktywność seksualną. To znaczy, że może decydować, kiedy zrealizować swoje prawo do popełnienia uzgodnionego seksualnego aktu pozamałżeńskiego. Z drugiej strony nie ma ona prawa wyjść za mąż przed ukończeniem 18 lat.[...]
Każdy, kto rozważa to porozumienie, wie doskonale, że jest to trzecia wojna światowa – tym razem przeciwko rodzinie, muzułmańskiej i nie-muzułmańskiej.[...]
Każdy, kto czyta to grzeszne porozumienie niewiernych CEDAW, zobaczy jasno, że ktokolwiek popierał to porozumienie, spełniał je lub pomógł mu powstać, wyrzekł się islamu i wypowiedział wojnę Allahowi i Jego szariatowi".[...]
Źródło: www2.memri(*)ish/latestnews.cgi?ID=SD486912
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piątkowski (5131 punktów)
Wczoraj z ust jednego takiego "brodatego" który zrozumiał, że nie skusi mnie swoją ofertą przejścia na islam, usłyszałem, że Polska nie powinna istnieć i powinniśmy być częścią Rosji albo Niemiec, bo Niemcy to byli dobrzy ludzie, a nie jak my Polacy... zaproponowałem mu wycieczkę do Auschwitz lub Katynia, w ramach zapoznania się tą ich dobrocią...
09-08-2012 10:25
 Ocena 18 na 20
Meretseger (61860 punktów)
>(...) kiedy dziewczyna kończy 18 lat, nikt nie sprawuje nad nią opiekuństwa - ani ojciec, mąż, brat ani w ogóle nikt. Może działać z pełną wolnością.[...]
Chyba rzeczywiście jestem islamofobem i wrogiem islamu, bo dla mnie to jakby normalne...
11-08-2012 02:23 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
>>(...) kiedy dziewczyna kończy 18 lat, nikt nie sprawuje nad nią opiekuństwa - ani ojciec, mąż, brat ani w ogóle nikt. Może działać z pełną wolnością.[...]
>Chyba rzeczywiście jestem islamofobem i wrogiem islamu, bo dla mnie to jakby normalne...
Kto Ci dał minusa? Kto jest takim renegatem?
13-08-2012 07:24 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Kto Ci dał minusa? Kto jest takim renegatem?
A jest taka jedna, minusuje, co popadnie. Nie zwracaj na to uwagi
rysiek (4593 punktów)
>Pozwalając kobietom na posiadanie równych praw jesteśmy islamofobami, domagając się praw dla kobiet w świecie islamu jesteśmy wrogami islamu.

Obrońca islamu powiedziałby: To pogląd jednego duchownego, nie można go przypisywać islamowi i wszystkim jego wyznawcom.
Ale:
>(...) Allah powiada: "A mężczyzna nie jest jak kobieta" (...)
Czy "Allah" chciał przez to powiedzieć tylko że kobiety różnią się od mężczyzn? A wszystkie powodujące dyskryminację interpretacje są nieuprawnionymi indywidualnymi poglądami? Gdyby tak było Koran byłby nie kończącą się litanią podobnych oczywistości, ogień to nie woda, białe to nie czarne itp., itd. Ale tak chyba nie jest, jeśli są tam takie rozróżnienia to kryją się za nimi zwykle jakieś zakazy lub nakazy.

Tak, boję się (mam fobię) wszystkich ideologii i poglądów zawierających zalecenia dyskryminacji i prześladowania oraz twierdzących o sobie, że są jedynie słuszne i prawdziwe.
09-08-2012 12:34
 Ocena 11 na 13
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Każdy, kto czyta to grzeszne porozumienie niewiernych CEDAW, zobaczy jasno, że ktokolwiek popierał
>to porozumienie, spełniał je lub pomógł mu powstać, wyrzekł się islamu i wypowiedział wojnę Allahowi
>i Jego szariatowi".[...]

-Termin islamofobia niezbyt adekwatnie oddaje stosunek do islamu ludzi niechętnych tej religii. Chyba bardziej pasuje tu "islamonozja" (obrzydzenie do islamu). Z jednej strony to realny strach przed utratą życia lub uszczerbku na zdrowiu, czyli taki jak przed drapieżnikiem lub bandytą. Z drugiej lęk przed ideologią, pod panowaniem której nie chcielibyśmy żyć, ze względu na negatywny stosunek do lansowanych wartości, poglądów, zachowań, stylu życia, ustroju polityczno-społecznego, który jest czymś na kształt religijnego agresywnego komuno-faszyzmu.
Ale jest to też obrzydzenie (wstręt) do fanatyzmu i "kosmicznej" wręcz głupoty poszczególnych wyznawców tej religii, popychającej ich do skrajnie irracjonalnych i podłych zachowań, a nic tak nie zohydza człowieka w oczach drugiego człowieka.

Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
zupełna (2507 punktów)
> Oni mówią, że dziewczyna młodsza niż 18 lat ma prawo decydować, kiedy podejmie aktywność seksualną.
Swoja drogą to prawo zezwala na seks przed 18stką , ale na ogladanie seksu już nie. Dziwne.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>> Oni mówią, że dziewczyna młodsza niż 18 lat ma prawo decydować, kiedy podejmie aktywność seksualną.
>Swoja drogą to prawo zezwala na seks przed 18stką , ale na ogladanie seksu już nie. Dziwne.

Dozwolone tylko po omacku. To wszystko w trosce o moralność i szczęście. Tak od nas niewdzięczników dbają posłowie.
09-08-2012 14:23
 Ocena 11 na 11
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Pozwalając kobietom na posiadanie równych praw jesteśmy islamofobami, domagając się praw dla kobiet
>w świecie islamu jesteśmy wrogami islamu.

Bycie wrogiem islamu to nie tylko uznanie praw kobiet, ale także prawa do nie bycia wyznawcą tej religii. Zwłaszcza, że Koran wyraźnie nakazuje nawracać siłą i nawet zabijać w celu nawrócenia.

Kto nie zgadza się na śmierć z rąk nawracających islamistów też jest islamofobem?
10-08-2012 00:57 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

> Kto nie zgadza się na śmierć z rąk nawracających islamistów też jest islamofobem?

Nie, tylko ktoś, kto nie zauważa, że śmierć oferowana jest także innowiercom innych religii.
Celecrin (6386 punktów)
>> Kto nie zgadza się na śmierć z rąk nawracających islamistów też jest islamofobem?Nie, tylko ktoś, kto nie zauważa, że śmierć oferowana jest także innowiercom innych religii.
I co z tego? To usprawiedliwia Twoje multi -kulti?
Mamy być multi-kulti jak Ty?
Na Forum ateistów pouczasz, że wszystkie religie są złe?
Przestań pisać Te swoje głęboty, ok?
Sylwek (15472 punktów)

>Mamy być multi-kulti jak Ty?

Masz?

>Na Forum ateistów pouczasz, że wszystkie religie są złe?

A czy wszystkie są złe per se?

>Przestań pisać Te swoje głęboty, ok?

Butthurt?
11-08-2012 02:21 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>A czy wszystkie są złe per se?
Mem religia jest zły sam w sobie. Każda religia jest irracjonalna, każda splamiona jest krwią. Religia, jak mówił Hitchens, zasługuje by traktować ją z pogardą i nienawiścią. Nie ma wyjątków.
Generalnie rzecz ujmując.
Sylwek (15472 punktów)
>Mem religia jest zły sam w sobie.

Myślałem, że złe to mogą sobie być czyny ludzi, a nie byty postulowane przez co najmniej dyskusyjne teorie o rozwoju kultury. No ale jak złe to złe, cóż począć? Chylę czoła za głębię wglądu i cenny czas poświęcony na oświecenie maluczkich i prostych umysłów.

PS: czy "mem sam" w sobie to mem jako ding an sich?

PPS: oczywiście żartowałem z tym pytaniem, LOL.
11-08-2012 15:14 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
>Myślałem, że złe to mogą sobie być czyny ludzi
Religia jest złudą oferującą bezpieczeństwo w niewolnictwie, brak odpowiedzialności za czyny oraz urojone "rozwiązanie ostateczne". Hitchens był mistrzem, nie był Mistrzem w eksponowaniu tego typu myślenia. Odsyłam Cię do jego polemik na YouTube.

Przemyśl także to:
Cytat:
Religion is an insult to human dignity. With or without it you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion.
Steven Weinberg, Conference on Cosmic Design, AAAS, Washington, D.C., April 1999


Religia jest potrzebna dobrym ludziom do czynienia zła. To jest chyba odpowiedzią na Twoje przemyślenia.
11-08-2012 15:17 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>Religia jest potrzebna dobrym ludziom do czynienia zła. To jest chyba odpowiedzią na Twoje przemyślenia.

Sokrates powiedziałby, że dobrym i złym ludziom potrzebna jest wiedza (episteme) by zła nie czynić. To chyba jest odpowiedzią na twoje kalki przemyśleń.
11-08-2012 15:32 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
>>Religia jest potrzebna dobrym ludziom do czynienia zła. To jest chyba odpowiedzią na Twoje przemyślenia.
>Sokrates powiedziałby, że dobrym i złym ludziom potrzebna jest wiedza (episteme) by zła nie czynić. To chyba jest odpowiedzią na twoje kalki przemyśleń.
Zawsze można na Ciebie liczyć.
Zaprawdę powiadam Ci, produkcja mięsa halal jest złem, idź i głoś wśród dobrych muzułmanów, że przez nich niewinne zwierzęta niepotrzebnie cierpią.
Przekaż im wiedzę, że takie niepotrzebne zabijanie zwierząt pochodzi z głupich zabobonów.
Powodzenia.
Staniesz się wrogiem islamu i islamofobem.

Nawet nie wspominam o czym jest ten wątek. Chyba, że ograniczanie religijne praw kobiet nie jest złem.
Muzułmanie mieszkający w Europie mają episteme, że jest złem. Mają też swoją religię, która twierdzi wręcz coś przeciwnego.
Sylwek (15472 punktów)
Ty prawdopodobnie nie zauważasz wciąż, że chyba najwyraźniej w ogólnie nie zrozumiałeś zdania mojego autorstwa, do którego się przyczepiłeś, co nie?

PS: mają doxa, jeśli nie łapiesz ironii, nie kontynuuj wątku.
11-08-2012 16:58 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
Którego zdania Twojego autorstwa, prawdobodobnie, chyba, najwyraźniej w ogóle nie zrozumiałem?

Nasz wątek nie jest na szaro i prawdę mówiąc podzielam zdanie moderatora. Ponieważ Ty "zawsze" musisz się czepiać, gdy ktoś na tym Forum krytykuje islam. Każdy taki wątek zwabia Cię na 100%.
Dalej, Twoją pierwszą wypowiedź potraktowałem trochę jak wyrzut, zaczepkę, jeśli się pomyliłem, to mnie popraw.
Twoja zaczepka (jeśli nią była) zatem doskonale wpisuje się w temat.

Andrzej Koraszewski użył przemowy brodatego, by pokazać w jaki sposób wykorzystuje się "islamofobię" do walki z krytyką islamu. Żeby było śmieszniej w tym samym przemówieniu ten gość straszy III wojną światową i rzezią Zachodu.
Nie zauważyłem żebyś przyłączył się do krytyki wypowiedzi tego duchownego.

P.S.
>śmierć z rąk nawracających islamistów też jest islamofobem
Jeśli odrzucisz propozycję przejścia na islam, stajesz się jego wrogiem, to tak na marginesie. Poważna sprawa, dziesiątki tysięcy ludzi przez to zginęło.
Sylwek (15472 punktów)

>Nie zauważyłem żebyś przyłączył się do krytyki wypowiedzi tego duchownego.

Nie nawykłem do powtarzania za innymi truizmów.
Celecrin (6386 punktów)
>>Nie zauważyłem żebyś przyłączył się do krytyki wypowiedzi tego duchownego.
>Nie nawykłem do powtarzania za innymi truizmów.
Co nie przeszkadzało Ci napisać głęboty bez sensu
EOT
-jad- (18783 punktów)
>jesteśmy wrogami islamu.

No tak, ja jestem. Nie potrafię jednak ustalić jak bliski ma to związek z tym, że uważam kobietę za człowieka.


rich bitch

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365