Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biust - miodzio!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
18-08-2012 13:21kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Biust - miodzio!
Ocena 2 na 2
Cytat:
Nie trzeba wydawać wielu tysięcy złotych na operacje plastyczne, aby powiększyć piersi. Jak informuje "Super Express", wystarczy odwiedzić pszczelarza. Witold Sołtys, właściciel pasieki w Lesznie na Mazowszu twierdzi, że wystarczy zaledwie 280 użądleń pszczoły, a biust urośnie o jeden rozmiar. (źródło)

Niektóre panie gotowe są na bardzo wielkie poświęcenie w imię zdrowia i urody. Dla zachowania szczupłej sylwetki objadają się jajeczkami tasiemca, dla wygładzenia zmarszczek dają sobie wstrzykiwać jad kiełbasiany, dla poprawy cery wysmarują się choćby i kupą słonia, a w celu powiększenia biustu dają się żądlić pszczołom.

Ale zostawmy panie w spokoju.
Pszczelarze martwią się spadającą populacją pszczół, a tu proszę, znalazł się taki, który dla kasy gotów jest poświęcić ich co najmniej 300 na 1 biust. Ciekaw jestem z jakim przyjęciem spotka się ten pomysłowy pszczelarz w swoim środowisku zawodowym.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Cytat:
Nie trzeba wydawać wielu tysięcy złotych na operacje plastyczne, aby powiększyć piersi. Jak
>informuje "Super Express", wystarczy odwiedzić pszczelarza. Witold Sołtys, właściciel pasieki w
>Lesznie na Mazowszu twierdzi, że wystarczy zaledwie 280 użądleń pszczoły, a biust urośnie o jeden
>rozmiar.
>(źródło)

>Niektóre panie gotowe są na bardzo wielkie poświęcenie w imię zdrowia i urody. Dla
>zachowania szczupłej sylwetki objadają się jajeczkami tasiemca, dla wygładzenia zmarszczek dają
>sobie wstrzykiwać jad kiełbasiany, dla poprawy cery wysmarują się choćby i kupą słonia, a w celu
>powiększenia biustu dają się żądlić pszczołom.
>Ale zostawmy panie w spokoju.

Właśnie. Pewnie znaleźliby się też panowie gotowi do takich poświęceń, by powiększyć sobie to i owo...


Zdenerwowałam się, że prowadzę. (Natalia Pacierpnik, kajakarka górska)
18-08-2012 16:47 
 Ocena 1 na 1
Pa1ryk (1539 punktów)
>Właśnie. Pewnie znaleźliby się też panowie gotowi do takich poświęceń, by powiększyć sobie to i owo...

W przypadku tego i owego to kierunek, a i zwrot powiększenia mógłby być nie do końca zgodny z oczekiwaniami...
18-08-2012 17:39 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>W przypadku tego i owego to kierunek, a i zwrot powiększenia mógłby być nie do końca zgodny z oczekiwaniami...
Oj tam, oj tam. W informacji z SE nie stwierdzono, że powiększanie biustu może mieć zwrot przeciwny do zamierzonego - nic nie ma o tym, że po pszczelim zabiegu jakaś pani uzyskała kratery zamiast kopców. Co do kierunku - podobno nie liczy się długość tylko grubość.
Choć są też panie, które twierdzą, że nie liczy się rozmiar, ale tylko to co potrafisz.



Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty. (G.B.Shaw)
18-08-2012 17:48 
 Ocena 5 na 5
martok (1115 punktów)

>Choć są też panie, które twierdzą, że nie liczy się rozmiar, ale tylko to co potrafisz.

   Nieważne spodnie, tylko serce, które w nich bije.
*
Manian (950 punktów)
>Cytat:
Nie trzeba wydawać wielu tysięcy złotych na operacje plastyczne, aby powiększyć piersi. Jak informuje "Super Express"
>(źródło)

W tym momencie można skończyć czytać.
>
Ciekaw jestem z jakim przyjęciem spotka się ten pomysłowy pszczelarz w swoim środowisku zawodowym.

Myślę, że pomysł na pewno ciekawy, jednak obawiam się, że szybko pojawiliby się naciągacze oferujący zabiegi przy pomocy szerszeni bądź os.
18-08-2012 17:50 
 Ocena 3 na 3
Mortimer (1359 punktów)
> jednak obawiam się, że szybko pojawiliby się naciągacze oferujący zabiegi przy pomocy szerszeni bądź os.

Albo sami zaczęliby kąsać


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
> Witold Sołtys, właściciel pasieki w
>Lesznie na Mazowszu twierdzi, że wystarczy zaledwie 280 użądleń pszczoły, a biust urośnie o jeden
>rozmiar.
Przepraszam, że zwulgaryzuję ten "nijus", ale dla mnie brzmi to tak: "Jak babo wsadzisz cyce do ula i użądli cię 280 pszczół, to ci tak spuchną, że będziesz musiała biustonosz od teściowej pożyczyć".
Phi... Też mi nowina!
Mortimer (1359 punktów)
Lucyno kochana, mam nadzieję, że nie miałaś możliwości spróbowania tego "niusu".
Też pomyślałem o tym, gdy to pierwszy raz przeczytałem. Spuchnięcie i koniec!


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>gotów jest poświęcić ich co najmniej 300 na 1 biust. Ciekaw jestem z jakim przyjęciem spotka się ten
>pomysłowy pszczelarz w swoim środowisku zawodowym.[/color]

Żadnym. W zdrowym pniu matka składa do dwóch tysięcy jaj na dobę, więc jest to dla niej 1/6 dniówki.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>W zdrowym pniu matka składa do dwóch tysięcy jaj na dobę, więc jest to dla niej 1/6 dniówki.
Kiedy ostatnio byłem w pasiece, to pszczoły mieszkały w takich drewnianych domkach, zwanych ulami. Dziś hodowane są w pniach?
I z każdego z tych 2 tys. jaj powstaje pszczoła?



Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty. (G.B.Shaw)
astrotaurus (12445 punktów)

>Kiedy ostatnio byłem w pasiece, to pszczoły mieszkały w takich drewnianych domkach, zwanych ulami. Dziś hodowane są w pniach?
Ul to z dziada pradziada wydrążony pień.
>I z każdego z tych 2 tys. jaj powstaje pszczoła?
Przecie nie sypie tymi jajami cały rok na okrągło, a kilkadziesiąt tysięcy pszczół w ulu to nic nadzwyczajnego


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
19-08-2012 20:07 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Kiedy ostatnio byłem w pasiece, to pszczoły mieszkały w takich drewnianych domkach, zwanych ulami. Dziś hodowane są w pniach?
>Ul to z dziada pradziada wydrążony pień.

W kieleckiem niedawno postanowiono ożywić "naturalne" leśne bartnictwo, które na ziemiach polskich zanikło zupełnie bodaj czy nie w XIX wieku jeszcze. Się okazało, że instruktorów aż z Baszkirii trzeba było sprowadzać.
Ot, ciekawostka.
Ale jak dobrze pójdzie, to za parę lat Skarbnica Miejscowej Tradycji ubogaci się o Staropolskie Z-Dziada-Pradziadzio Piastowskie bartnictwo a la bachkirienne .

Bo to Francuz był, a nie żaden Senegalczyk. (Radosław Zawrotniak, szpadzista)
19-08-2012 20:46 
 0 na 2
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>W zdrowym pniu matka składa do dwóch tysięcy jaj na dobę, więc jest to dla niej 1/6 dniówki.
>Kiedy ostatnio byłem w pasiece, to pszczoły mieszkały w takich drewnianych domkach, zwanych ulami. Dziś hodowane są w pniach?
>I z każdego z tych 2 tys. jaj powstaje pszczoła?


Pień to ul zamieszkały przez rodzinę pszczelą. Tak się to nazywa w fachowej literaturze. Jeżeli pasieka ma np 30 uli, to nawet w potocznej rozmowie dwóch pszczelarzy mówi się o 30 pniach.
Z jaj zapłodnionych powstają pszczoły, z niezapłodnionych trutnie, a zapłodnionych karmionych mleczkiem powstają nowe matki.
Hodowałem, to wiem.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Pszczelarze martwią się spadającą populacją pszczół, a tu proszę, znalazł się taki, który dla kasy

Główne przyczyny spadania populacji pszczół, to od kilkunastu lat warroza (pazożyt wysysający pszczołom limfę) oraz opryski pól. Z warrozą można walczyć i jest to do opanowania.
Ta druga przyczyna się nasila i niestety wygląda na to, że pszczoły bez naszej pomocy nie mają szans. Jaki to ma wpływ na plony, to chyba każdy się domyśla.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365