Im mniej lodu morskiego w Arktyce, tym więcej pożarów w Ameryce. Na taką zależność wskazują naukowcy.
No to może wreszcie Amerykanie twardo zagrają z Chińczykami co spalają węgiel na potęgę niszcząc rolnictwo między zwrotnikami i obok nich - co generuje wielkie migracje.